Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hugolinka napisał(a):
Dziewczyny,mam tyle pokarmu, ze szok. Lili nie nadaza wypijac. Dzis juz 2razy sciagalam a i tak twatqde sa. teraz robie okłady z kapusty. Dzis Lilka pięknie spi. Ciekawe jaka noc mnie czeka...


A ja chyba mam mało 😞
Daj trochę...
Spisz w staniku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hugolinka napisał(a):
zonanagazie napisał(a):
Hullu i Fijolek będą dziś tulić swoje skarby.


Dziewczyny trzymam kciuki za szczesliwe rozwiązania.
A teraz pytanie do dziewczyn ktore uzywaja lajtatora, jaki polecacie? Było juz o tym mowa ale teraz nie dam rady tego znaleźć.


Ja mam dwa ręczne, z campola i z chicco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
magdad86 napisał(a):
Blue napisał(a):
magdad86 napisał(a):
fijolek ja nie wiem jak się zakłada jakieś grupy na fb, ale to forum mamusiowe fajne, takie coś jak tu, a tu nam dobrze w sumie 🙂
armiatka pewnie masz rację, skoro tam lepszy dostęp do zdjęć itp. to czekam na jakieś zaproszenie do tej grupy na fb 😁
hullu a Ciebie to może brzuch boli z nerwów już :/ Chociaż bardzo Cię podziwiam za cierpliwość i z niecierpliwością czekam na Twoją wiadomość na forum o treści URODZIŁAM!!!!!!!!!!!! 🙂
Blue ja się boję, że jak zacznę dokarmiać sztucznym, to będzie chciała cały czas takie, a nienawidzę ściągać swojego laktatorem, jakbym zaczęła dokarmiać sztucznym,to mogłabym na dłużej czasem wyjść... aczkolwiek moja w nocy ma sen 5h, a tak to w dzień co 2-3h je. Także na razie nie narzekam, jak słyszę, że Twoja je co 2h ;/ je cyca normalnie po sztucznym? Ja jestem ciekawa czy moja przybiera na wadze, może jutro będzie jakieś ważenie, trochę mi się nie podoba to jej długie spanie w nocy, bo zażółcona jest troszkę, więc może to od tego, jutro przychodzi do nas położna, to dowiem się coś więcej...
Cimyszka gratulacje! Ojj duża dziewczynka no i też 57 jak moja no i 10 pkt. też jak moja, SUPER! Jeszcze raz gratuluję! Karmisz piersią?


Dzisiaj w nocy dałam jej 2 razy modyf. to spała po nim 4godz. 🙂 więc zawsze to coś niż 2. Póki co pije normalnie z piersi i z butelki, nie ma żadnych problemów może przez to, że mam dużo pokarmu i ona nie musi się wysilać, bo samo leci. Z butelki pije jeszcze gorzej niż z piersi, bardzo szybko połyka, nie podoba mi się to, ona chyba jest za bardzo zachłanna. Za dnia różnie pije raz co 2 raz co 3 zależy od pory dnia, popołudniu śpi lepiej. Ja modyf. będę dawać na razie tylko w nocy. No i przez to żeby utrzymać laktację w nocy sobie ściągam pokarm. Moja pierwsza córa też miała 10pkt, a Nina dostała 9 miała słabe odruchy.

A tak poza tym to jak chce się długo karmić piersią to lepiej butelki nie wprowadzać ewentualnie na jakieś ważne wyjścia 🙂


No moja malutka spadła na wadze jeszcze 100g po dwoch tyg. 😞
Położna zadecydowała, że sciagamy moje mleko i dajemy jej w butli 70 i jak to będzie jej mało to sztucznym mam ją dokarmiać i w nocy jednak ją budzić co 3h. No i żółta jest moja malutka. ' 😞
Ona już w szpitalu miała żółtaczkę czy po wyjściu? moja druga nie miała wcale, a pierwsza dostała w 2 dobie życia i utrzymywała się gdzieś ok. 2tyg. To niedobrze, że schudła nie powinna już spadać na wadze, więc położna dobrze Ci powiedziała, moja jak miała żółtaczkę była bardzo ospała nie mogłam jej dobudzić do jedzenia. Kiedy powinnaś ją znowu ważyć?


W szpitalu miała, dzisiaj idziemy zrobić wyniki. Też mi ciężko ją dobudzać 😞 Dzisiaj ją zważe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
armiatka napisał(a):
A u mnie leci strumień mleka, choć dziecka jeszcze nie ma po za brzuszkiem. Produkcja już na maksa. Nie wiem co będzie jak Hania zacznie regularnie stymulować...
U mnie 4 cm rozwarcia było wczoraj na badaniu. Po badaniu zaczęłam plamić. Lekarz powiedział że w każdej chwili mogę urodzić. W czwartek ma się stawić już na oddział, gdyby nic się nie wydarzyło do tej pory. Tak więc czekam i czekam. Ech dziewczynki, już tak bym chciała mieć to za sobą, jak chyba każda z nas co? Dobrego dnia! 😉


Mi też bardzo leciało w ciąży a teraz mniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alla25 napisał(a):
Witam!
Ja podczas tego całego przygotowania do cc miałam lekkie zawahanie, jak mi cewnik założyli to pomyślałam sobie co ja robię? Bolało to póki mi nie dał znieczulenia, potem spadło mi ciśnienie i zrobiło mi się niedobrze, mówie im o tym a oni przecież już wszystko wiedzieli. Mam fajne zdjęcia z bloku jak wyciągają mi małego i jak jest taki brudny w tym wszystkim. Fajne pamiątki zwłaszcza, że z pierwszym synkiem takich nie mam. Nie żałuje teraz decyzji o cięciu. Bałam się czy będę karmić czy nie, teraz mnie zalewa, mały się najada. Fajnie śpi, jest spokojny. Jutro jadę na ściągnięcie szwów i jestem jak nowo narodzona.


Super a kto Ci zrobił takie zdjęcia? Ja żałuję, że nie dałam aparatu którejś położnej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania13 napisał(a):
Dziewczyny, karmie piersią ale jeszcze po każdym karmieniu daje butle i mala dojadą 20-40 ml. I w takiej sytuacji nie wiem co z witaminami czy mam jej dawać D i K czy samą D .
Hully fajnie ze juz będziesz miała mala przy sobie .
Armiatka i Aniutka 102 wy juz też cieszycie się bo wiecie co was czeka.


Dzisiaj mi o tym położna mówiła,że K i D, że dopiero jak odstawisz cycka to wit. też.
A czemu tak karmisz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hullu napisał(a):
MAM SYNKA!! ALE SZOK!! 🙂) JEST.NAJCUDOWNIEJSZY NA SWIECIE!! KUBUS WAZY 3.600 I MIERZY 56 CM!!!! skali apg jeszcze nie znam. 🙂 ale zdrowy silny chlopak 🙂 urodzilam naturalnie o 16:45 🙂)) o 12 zaczely sie skurcze konkretne, a parcie dziecia trwalo 5 minut 🙂) polozne w szoku ze.tak szybko 🙂) pozniej.jak bede miala chwile to was nadrobie :* moj ukochany byl przy mnie i przecial pepowine 🙂


Super, dziecko Ci sie zrehabilitowało szybkim wyjściem na świat za to czekanie 🙂
Gratuluję super dużego synka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ekoladka napisał(a):
hullu gratulacje, super, że jesteś już poi do tego niespodzianka 🙂

Mamusie, mam pytanko czy śpicie w nocy z jakąś mała lampką? Miałam taki zamiar, ale dziś w nocy zaczęłam sie nad tym zastanawiać bo u nas jest sporo komarów, muszę poszukać jakiejś moskitiery na okno na allegro.

A u mnie cisza nic się nie dzieje..


Położna pow. ŻADNEJ LAMKI! ROLETY W DÓŁ i dziecko ma wiedzieć kiedy jest noc i cisza itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anita0707 napisał(a):
Wow dziewczyny ale przybywa dzieciaków w tablice..:-)
GRatulacje dla wszystkich mamusi.
Mam pytanko do doświadczonych mamusi może macie jakieś sposoby na laktacje? Mała w ogóle nie chce ssac przyzwyczaiła się do łatwego picia z butelki zresztą mleka mam bbardzo mało..często sciagam nie wiem co jeszcze mam zrobić..



A po ile sciagasz? Chodz duzo i spij bez stanika,a pokarm niech sie leje 🙂
To slowa mojej poloznej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
Anita0707 napisał(a):
Wow dziewczyny ale przybywa dzieciaków w tablice..:-)
GRatulacje dla wszystkich mamusi.
Mam pytanko do doświadczonych mamusi może macie jakieś sposoby na laktacje? Mała w ogóle nie chce ssac przyzwyczaiła się do łatwego picia z butelki zresztą mleka mam bbardzo mało..często sciagam nie wiem co jeszcze mam zrobić..



A po ile sciagasz? Chodz duzo i spij bez stanika,a pokarm niech sie leje 🙂
To slowa mojej poloznej 🙂

No to szok, bo ja słyszałam od położnej coś zupełnie na odwrót. Jak miałam mało mleka, piersi miękkie, praktycznie flaki po porodzie pierwszej córy to zapytała czy noszę stanik, zgodnie z prawdą powiedziałam, że nie.. a ona, że mam ubrać i cały czas nosić no i rzeczywiście mleko zaczęło się zbierać. No to jak widać są różne szkoły. No i za drugim razem byłam mądrzejsza i nawet rodziłam w staniku 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agapit trzymam kciuki żeby coś zaczęło się dziać !! Powodzenia i szybkiego porodu :*

Dziewczyny pomożcie.. dostałam dziś anginy.. ogólnie to czuję się fatalnie.. dostałam antybiotyk taki trzydniowy i jakiś spray do nosa ale po pierwszej dawce antybiotyku nic mi nie pomaga.. nie mogę przełknąć nawet śliny a za 2 dni termin porodu , a ja nawet sił nie mam żeby zebrać się z łóżka.. Jakieś sprawdzone sposoby na gardło??
Jestem załamana bo po tym antybiotyku przez 10 dni nie będę mogła karmić piersią więc jakbym zaczęła rodzić to nawet małej nie pokarmię, ale lekarka stwierdziła że bez antybiotyku się nie obejdzie..
Boję się że nie wyleczę się z tego szybko i jak urodzę to żeby mała czegoś nie złapała ode mnie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam. Hmmm moze uda sie dzis urodzic. Trzeci dzien w szpitalu. Obudzilam sie przed piata poszlam do toalety. Wrocilam polozylam sie i nagle zgielo mnie w pol i klucie w kroczu. Za chwile poczulsmcieple miedzy nogami. Cala wkladka mokra ale podbarwiona krwia. Zglosilam poloznej stwierdzila ze reszta czopu. Ale przy badaniu retna dziecka znow poczulam ze sie leje. Ztwierdzila ze odchodza mi wody. Mam nadzieje ze szyjka sie skrucila i rozwarcie jest i ze jak pojde o 6:30 na trakt porodowy to szybko pojdzie. 3majcie sie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zonanagazie napisał(a):
Witam. Hmmm moze uda sie dzis urodzic. Trzeci dzien w szpitalu. Obudzilam sie przed piata poszlam do toalety. Wrocilam polozylam sie i nagle zgielo mnie w pol i klucie w kroczu. Za chwile poczulsmcieple miedzy nogami. Cala wkladka mokra ale podbarwiona krwia. Zglosilam poloznej stwierdzila ze reszta czopu. Ale przy badaniu retna dziecka znow poczulam ze sie leje. Ztwierdzila ze odchodza mi wody. Mam nadzieje ze szyjka sie skrucila i rozwarcie jest i ze jak pojde o 6:30 na trakt porodowy to szybko pojdzie. 3majcie sie.


Napewno wszyscy 3mają za ciebie kciuki, oby szybciutko poszło.

Dostałam wczoraj zastrzyk pb1 wiecie co to może jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
magdad86 napisał(a):
Anita0707 napisał(a):
Wow dziewczyny ale przybywa dzieciaków w tablice..:-)
GRatulacje dla wszystkich mamusi.
Mam pytanko do doświadczonych mamusi może macie jakieś sposoby na laktacje? Mała w ogóle nie chce ssac przyzwyczaiła się do łatwego picia z butelki zresztą mleka mam bbardzo mało..często sciagam nie wiem co jeszcze mam zrobić..



A po ile sciagasz? Chodz duzo i spij bez stanika,a pokarm niech sie leje 🙂
To slowa mojej poloznej 🙂

No to szok, bo ja słyszałam od położnej coś zupełnie na odwrót. Jak miałam mało mleka, piersi miękkie, praktycznie flaki po porodzie pierwszej córy to zapytała czy noszę stanik, zgodnie z prawdą powiedziałam, że nie.. a ona, że mam ubrać i cały czas nosić no i rzeczywiście mleko zaczęło się zbierać. No to jak widać są różne szkoły. No i za drugim razem byłam mądrzejsza i nawet rodziłam w staniku 😁


Wszędzie inne szkoły...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Byłam wczoraj zważyć małą i już jest 3430, więc przybrała przez 3 dni 110g,także cieszę się, że w końcu zaczęła przybierać na wadze a nie spadać... 🙂
Ale muszę ją dokarmiać sztucznym i 3x dziennie dawać jej glukozę,bo żółtaczkę ma jeszcze 11.62, a powinna mieć poniżej 10:/ Wczoraj ją kuli 😞 Mama płakała razem z nią 😞
W poniedziałek do lekarza, ciekawe czy będą kazali ją znowu kuć? :/
Właśnie karmię ją bez stanika i widzę jak z drugiego się leje, szkoda, że butli nie podstawiłam hehe 😁


Natalia ja miałam na gardło z apteki spray do gardła, który aptekarka nazwała srebro, a nazwa zaczynala się coś na a chyba i opakow. było biało szaro zielone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natalia, ja kilka tygodni temu walczyłam z gardłem i katarem. Zawzięłam się żeby szybko się tego pozbyć. Stosowałam: płukanie gardła szałwią, mleko z miodem, chleb z czosnkiem (zapiekany z serem), pryskanie tantum verde, syrop z cebuli i syrop Prenalen (taki wspomagacz przeziębieniowy dla kobiet w ciąży). Przeszło na trzeci dzień ale co mi się przypomniało to coś z tych w/w rzeczy stosowałam – atak zmasowany. Antybiotykiem się nie martw bo w tej fazie ciąży to lepiej ostrzej zareagować i pozbyć się szybko infekcji niż przeciągać sprawę. A np. po cc i tak mleko jest ok. 4 doby a dzieciaczki są dokarmiane. Wszystko będzie ok.
Zonanagazie, Agapit, trzymajcie się. Już niedługo przytulicie Maleństwa.
Mamuśka, u mnie też nic. Cisza. Jutro kontrola, może choć szyjka trochę drgnęła.

Dziewczyny, czym zabezpieczacie pokoje, w których śpią dzieci, przed atakiem komarów?
Agapit, gratulacje 😁 Ucałowania dla Maluszka. 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapit napisał(a):
Dziewczyny urodziłam o 3:40 synka Kacperka 3240 i 55cm, 9ptk 🙂


Gratulacje!!!

A z tą lamką w nocy to znam dwie mamy które to stosowały przy malutkim dziecko, żeby niby szybciej zareagować, ale w lecie sobie tego nie wyobrażam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...