Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
alla25 napisał(a):
Witam!
Ja podczas tego całego przygotowania do cc miałam lekkie zawahanie, jak mi cewnik założyli to pomyślałam sobie co ja robię? Bolało to póki mi nie dał znieczulenia, potem spadło mi ciśnienie i zrobiło mi się niedobrze, mówie im o tym a oni przecież już wszystko wiedzieli. Mam fajne zdjęcia z bloku jak wyciągają mi małego i jak jest taki brudny w tym wszystkim. Fajne pamiątki zwłaszcza, że z pierwszym synkiem takich nie mam. Nie żałuje teraz decyzji o cięciu. Bałam się czy będę karmić czy nie, teraz mnie zalewa, mały się najada. Fajnie śpi, jest spokojny. Jutro jadę na ściągnięcie szwów i jestem jak nowo narodzona.[/quote

Super a kto Ci zrobił takie zdjęcia? Ja żałuję, że nie dałam aparatu którejś położnej...


Mąż dał aparat położnej i ta podała komuś z bloku. Lekarz nie miał sprzeciwów więc robiła te fotki, skupiała się tylko na dziecku więc nie widać twarzy personelu tzn. oczu bo wszyscy mieli maseczki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
brawo agapit!! 🙂 teraz juz wszystko bedzie z gorki dojdziesz do siebie i zapomnisz przy dzidzi o calym bolu.

my dzis o 11:30 wychodzimy do domciu! 🙂))))

ciekawe jak tam fijolek po cc i armiatka, czy urodzila sn czy cc?
i jak zonanagazie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zonanagazie napisał(a):
Witam. Hmmm moze uda sie dzis urodzic. Trzeci dzien w szpitalu. Obudzilam sie przed piata poszlam do toalety. Wrocilam polozylam sie i nagle zgielo mnie w pol i klucie w kroczu. Za chwile poczulsmcieple miedzy nogami. Cala wkladka mokra ale podbarwiona krwia. Zglosilam poloznej stwierdzila ze reszta czopu. Ale przy badaniu retna dziecka znow poczulam ze sie leje. Ztwierdzila ze odchodza mi wody. Mam nadzieje ze szyjka sie skrucila i rozwarcie jest i ze jak pojde o 6:30 na trakt porodowy to szybko pojdzie. 3majcie sie.

Powodzenia!! Życzę Ci szybkiego i bezbolesnego porodu 🙂 ja przy pierwszym dziecku od pierwszego skurczu do urodzenia małej męczyłam się ponad 13godz. bo wody odeszły pod sam koniec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
Byłam wczoraj zważyć małą i już jest 3430, więc przybrała przez 3 dni 110g,także cieszę się, że w końcu zaczęła przybierać na wadze a nie spadać... 🙂
Ale muszę ją dokarmiać sztucznym i 3x dziennie dawać jej glukozę,bo żółtaczkę ma jeszcze 11.62, a powinna mieć poniżej 10:/ Wczoraj ją kuli 😞 Mama płakała razem z nią 😞
W poniedziałek do lekarza, ciekawe czy będą kazali ją znowu kuć? :/
Właśnie karmię ją bez stanika i widzę jak z drugiego się leje, szkoda, że butli nie podstawiłam hehe 😁


Natalia ja miałam na gardło z apteki spray do gardła, który aptekarka nazwała srebro, a nazwa zaczynala się coś na a chyba i opakow. było biało szaro zielone.

No to masz chociaż jedno zmartwienie z głowy 🙂 !! Teraz tylko czekać aż żółtaczka opadnie i stres minie. Mojej małej od dłuższego czasu ropieje oczko, podaję jej antybiotyk mam nadzieję, że to coś pomoże, bo inaczej będzie musiała mieć odetkany kanalik, a z tego co czytam to jest straszne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hullu napisał(a):
brawo agapit!! 🙂 teraz juz wszystko bedzie z gorki dojdziesz do siebie i zapomnisz przy dzidzi o calym bolu.

my dzis o 11:30 wychodzimy do domciu! 🙂))))

ciekawe jak tam fijolek po cc i armiatka, czy urodzila sn czy cc?
i jak zonanagazie?

Też jestem ciekawa, dziewczyny trzymam za was kciuki !! 🙂 i biorę się za aktualizację tabelki 🙂 Agapit współczuję, że się tyle namęczyłaś, ale tak jak mówi Hullu zapomnisz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapit napisał(a):
Ja właśnie leze na porodówce pod ktg i czekam aż coś się zacznie, dostałam buskopan, na razie to tyle ciekawe kiedy urodzę i jak długo ten poród będzie trwał.

Z tego co widzę to rodziłaś krótko, więc zazdroszczę!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja śpię bez stanika, jak w nocy karmię małą to pozwalam by mleko z drugej piersi leciało, bo mam dużo pokarmu i piersi twarde więc choć trochę mi ulży. Ja mam malutką lampkę nocną ale włączam ją tylko wtedy gdy muszę Lilę przewinąć. Byłam wczoraj na pierwszym spacerku. Dziś była położna środowiskowa i powiedziała, że mała wygląda i zachowuję się jak miesięczny niemowlak. Mnie tęż zbadała. Lili od niedzieli od wyjścia ze szpitala przybrała 300 gram więc już spory klusek z niej.
Gratuluję wszystkim nowym mamą!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
magdad86 napisał(a):
Byłam wczoraj zważyć małą i już jest 3430, więc przybrała przez 3 dni 110g,także cieszę się, że w końcu zaczęła przybierać na wadze a nie spadać... 🙂
Ale muszę ją dokarmiać sztucznym i 3x dziennie dawać jej glukozę,bo żółtaczkę ma jeszcze 11.62, a powinna mieć poniżej 10:/ Wczoraj ją kuli 😞 Mama płakała razem z nią 😞
W poniedziałek do lekarza, ciekawe czy będą kazali ją znowu kuć? :/
Właśnie karmię ją bez stanika i widzę jak z drugiego się leje, szkoda, że butli nie podstawiłam hehe 😁




Natalia ja miałam na gardło z apteki spray do gardła, który aptekarka nazwała srebro, a nazwa zaczynala się coś na a chyba i opakow. było biało szaro zielone.

No to masz chociaż jedno zmartwienie z głowy 🙂 !! Teraz tylko czekać aż żółtaczka opadnie i stres minie. Mojej małej od dłuższego czasu ropieje oczko, podaję jej antybiotyk mam nadzieję, że to coś pomoże, bo inaczej będzie musiała mieć odetkany kanalik, a z tego co czytam to jest straszne.


Mojej tez oczka ropiały, stosujemy krople do oczu TOBREXAN 3x dziennie i jeszcze przemywamy dosyć często solą fizj. na gaziku i coraz lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
Ania13 napisał(a):
Dziewczyny, karmie piersią ale jeszcze po każdym karmieniu daje butle i mala dojadą 20-40 ml. I w takiej sytuacji nie wiem co z witaminami czy mam jej dawać D i K czy samą D .
Hully fajnie ze juz będziesz miała mala przy sobie .
Armiatka i Aniutka 102 wy juz też cieszycie się bo wiecie co was czeka.


Dzisiaj mi o tym położna mówiła,że K i D, że dopiero jak odstawisz cycka to wit. też.
A czemu tak karmisz?

Była u nas położna w poniedziałek, mala płakała i powiedziała ze muszę ja dokarmiać bo widać ze jest glodna. Stwierdziła to po jej zachowaniu i płaczu . Bardzo mi zależy na karmieniu piersią dlatego nie rezygnuje a dokarmiam ja. Teraz to wygląda to mniej więcej tak rano wstaje koło 6.00 karmie tylko piersią , później około 8.30 też piersią i o 10.00 ale okolo 11.00 musze dolaczyc butle i zasypia do 13.00 iznowu karmienie z dodatkiem butli i 16.00 i 18.00-19.00 a później kąpanie i karmienie cycem o 21.00 i walka z uspieniem do 23.00 24.00 kończąca się butlą i mala śpi do 4 .00 a dzisiaj w nocy jjak zjadła o 23.30 to wstała o 6.30. W nocy raczej śpi. Dzisiaj spaliśmy bez lampki zobaczymy co będzie tej nocy.
Dziewczyny w co ubieracie dzieciaczki w taka pogodę bo moja leży w body z krótkim rękawem.
Chyba juz nas malutko zostało do rozpakowania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zonanzgazie ja chciałam urodzić 13 czerwca ty miałaś termin na 13 czerwca i żadnej się nie udało tyle że sobie pomarzyłyśmy 😁 . Ja widzę że ty się kochana ociagasz. 😁 i chcesz jak najdłużej korzystać ze słońca ale i na ciebie przyjdzie pora.
Dziewczyny położna poleciła mi na pleśniawki podłożyć małej pieluchę żeby posikala i przetrzeć w buzi, niezbyt to miłe ale pytałam mam i działa w 100 % .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...