Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Jeju ale tu wysyp dzieciaczków 🤪 jeszcze raz gratuluję wszystkim świeżo upieczonym mamom 🙂
Zdrówka i jeszcze raz zdrówka życzę 🙂

a my Was dalej gonimy , ważymy już 3160g i mierzymy 48cm 🙂
Miłego dzionka i szczęśliwych rozwiązań życzę mamom , które są jeszcze w dwupaku 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek NO MASZ! musiała być pierwsza! 😁 o niecałe 4 godziny hihi 🙂 brawo 🙂

Gratuluje wszystkim mamusiom!! 🙂) Już niedlugo mozemy isc na mamusie.net: )
Zaraz wrzucę zdjęcie Kubuśka, mały pierwszą noc w domu przespał jak Aniołek. Ale żarty jest, co 2 godziny chciał amciu 🙂
A mi leci tyle pokarmu ze jestem z siebie dumna! 🤪
W poniedziałek muszę do urzędu jechac zmienic mu nazwisko, na nazwisko M, bo jesteśmy przed ślubem i chcę od razu żeby przyjął jego 🙂)
w przychodni już zarejestrowany, w poniedziałek dzwonię do położnej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hania83 napisał(a):
Jeju ale tu wysyp dzieciaczków 🤪 jeszcze raz gratuluję wszystkim świeżo upieczonym mamom 🙂
Zdrówka i jeszcze raz zdrówka życzę 🙂

a my Was dalej gonimy , ważymy już 3160g i mierzymy 48cm 🙂
Miłego dzionka i szczęśliwych rozwiązań życzę mamom , które są jeszcze w dwupaku 🙂


No to już piękna waga noworodka donoszonego o czasie 🙂 super!! pokaż jakieś aktualne zdjęcie szkraba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hullu napisał(a):
A oto mój malutki irokezik 🙂

KLIK

Eh aż z sentymentem patrzę na Twojego Kubulka, moja też taka malutka była, a teraz kawał dziecia. Fajniutki jest, ma dużo włosków od urodzenia będziecie robić mu fryzurki hehe, moja może mieć irokeza od tyłu głowy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny !
Gratulacje Wam wszystkim !! Fajnie że macie maleństwa przy sobie.. Ja dalej w dwupaku.. Dziwię się bo miałam wystarczająco dużo wrażeń w ostatnich dniach.. nie raz na forum narzekałyście na facetów.. Doceńcie ich jacy by nie byli bo są gorsi.. Mój zostawił nas 3 dni temu i wstąpił do legii cudzoziemskiej .. zadzwonił,powiedział że przechodzi testy i chce podpisac kontrakt na 5 lat... miał byc najcudowniejszym ojcem, mezem ... i na prawdę uwierzcie że taki był.. nie wiem co się stało.. czy blad lezy we mnie czy gdzies indziej.. nie pytajcie co czuje bo czuje się strasznie... trzymam się tylko ze względu na dzidzie... 😞
Przepraszam ze to napisałam ale gdzies musiałam się wyzalic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
NataliaMasakra jakąś 😞 Bardzo Ci współczuję... 😞 Ale już wyjechał? Czy na razie tylko podjął taka decyzję? Szok na 5 lat 😞 że mu nie szkoda 😞
Ja nic nie pisałam, ale'tydzień przed porodem też miałam akcje przez mojego faceta aż w końcu tak jak chciał wyprowadziłam się 2dni przed porodem,powiedziałam że na 2 dni się wynoszę,że daje jemu czas na przemyślenie całego zachowania... ale on był jeszcze gorszy, dopiero jak nas zawiózł do Szpitala i urodziła się malutka to zmienił się o 360 stopni, tylko jeszcze nie wiem na jak długo...

Co by nie było kochana 3-maj się i daj z siebie wszystko, pokaż na co Cię stać, na facetów działa podobno tekst typu "nie myśl sobie,że będę sama i nie dam sobie rady! Ktoś inny będzie wychowywał Twoje dziecko!"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie,

Hullu, Kubus fajowy.
musze się z Wami podzielić, pozalic. Nie wiem o co chodzi, w szpitalu Maluch spal ladnie w lozeczku, nie było noszenia. jadl i do lozeczka. a teraz, pomijam fakt ze zasypia mi podczas karmienia, jak probuje Go odlozyc do lozeczka to po kilku minutach budzi się i placze. musze go wziąć do siebie i momentalnie zasypia, ale niestety musze znowu dac cyca. i tak w kolo. jestem wykonczona 😞 z cyckow mi się leje, polozna w szpitalu powiedziała ze mam taka ilość ze mogę jeszcze jedno dziecko wykarmić. staram się odciagac co jakiś czas, tylko tyle żeby przyniosło ulge, bo boje się ze wywolam lawine mleka 😮 jestem zmeczona. czuje się fatalnie. nawet nie klade się spac bo jak zasypiam to mam 5minut snu i Tomek się budzi :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fijolek szkoda że nie mieszkamy blisko siebie..bo i moją byś wykarmila :-) bo u mnie niestety nadal malutko mleka :-( siedzę ciągle i odciagam jak mala zasypia to ja odciagam i w dzień i w nowy i raptem starcza na 2 posiłki dla malutkiej ale i tak jest postęp bo wcześniej to nnawet na jeden było mało...
A jak pepki u waszych dzieciaczków?u mojej wisi już na włosku ale boję się go ruszyć, mam nnadzieję że zostanie na pieluszce..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
NataliaMasakra jakąś 😞 Bardzo Ci współczuję... 😞 Ale już wyjechał? Czy na razie tylko podjął taka decyzję? Szok na 5 lat 😞 że mu nie szkoda 😞
Ja nic nie pisałam, ale'tydzień przed porodem też miałam akcje przez mojego faceta aż w końcu tak jak chciał wyprowadziłam się 2dni przed porodem,powiedziałam że na 2 dni się wynoszę,że daje jemu czas na przemyślenie całego zachowania... ale on był jeszcze gorszy, dopiero jak nas zawiózł do Szpitala i urodziła się malutka to zmienił się o 360 stopni, tylko jeszcze nie wiem na jak długo...

Co by nie było kochana 3-maj się i daj z siebie wszystko, pokaż na co Cię stać, na facetów działa podobno tekst typu "nie myśl sobie,że będę sama i nie dam sobie rady! Ktoś inny będzie wychowywał Twoje dziecko!"


Problem w tym że tu już żaden tekst nie pomoże.. w chwili wejścia za bramę legii odebrali mu telefony... On nawet nie będzie wiedział ze mu się dziecko urodzi... zostawił mnie, dziecko, rodzinę,przyjaciół.. wszystko... jutro idę do psychologa.. trzeba sobie z tym poradzić... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jezu co za facet Natalia brak mi slow!!!! on nie ma serca jak mozna zostawic kobiete w ciazy tuz przed porodem nie widziec wlasnego dziecka . dlugo byliscie ze soba? przekresla wasz zwiazek dlaa takiej glupoty.. nie jestem w stanie tego zrozumiec bardzo mi przykro ze trafilas na takiego niedojrzalego faceta az inne slowa cisna sie na jezyk.. 😞 rodzina na pewno ci pomoze nie bedziesz sama dacie rade mimo wszystko masz dla kogo zyc i kogo kochac. a to malenstwo cie nigdy nie zostawi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zonanagazie napisał(a):
dziewczyny ktore rodzily z nacieciem. czy was boli krocze i jak dlugo to potrwa. jak z podmywaniem i higiena w tym miejscu????


ja nie rodziłam z nacięciem, ale lezalam teraz z dziewczyna która nacinali. z tego co slyszalam, musiala się podmywać przy każdej wizycie w wc, przez dwa tyg zero siadania na pupie, chyba ze na tych kolkach dmuchanych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
Jezu co za facet Natalia brak mi slow!!!! on nie ma serca jak mozna zostawic kobiete w ciazy tuz przed porodem nie widziec wlasnego dziecka . dlugo byliscie ze soba? przekresla wasz zwiazek dlaa takiej glupoty.. nie jestem w stanie tego zrozumiec bardzo mi przykro ze trafilas na takiego niedojrzalego faceta az inne slowa cisna sie na jezyk.. 😞 rodzina na pewno ci pomoze nie bedziesz sama dacie rade mimo wszystko masz dla kogo zyc i kogo kochac. a to malenstwo cie nigdy nie zostawi.


ja tez nie ogarniam tego tematu ... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Za pierwszym razem bylam nacieta i normalnie siadalam chodzilam mimo mocnego bolu jak poszlam zdjac szwy to polozna mowila ze powinnam wiecej lezec bo blizna robila sie twarda ale jak tu lezec przy malym dziecku stosowalam na rane octenisept ladnie wszystko wygoil no i trzeba sie czesto podmywac. u mojej malej kikut odpadl bodajze 10dnia ciagle z niego delikatnie krew leciala byly mazy krwi na ubrankach odkazalam go dwa razy dziennie gotowymi gazikami . jak odpadl to juz bylo widac zagojony pepek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a co do nacięcia krocza to miałam podczas pierwszego porodu i po 2 godzinach poszłam pod prysznic. Normalnie siadałam, i kupę zrobiłam dopiero po 2-3 dniach. Wydaje mi się, że to zależy jak Ci szwy założą. Moja kuzynka na tyłek przez 2 tyg nie mogła usiąść a ja nie miałam z tym problemów. Nie mówię żeby nic nie bolało ale dało się znieść ten ból. Mówili by podmywać się tantum rossa ale ja nie używałam. Miałam ale jakoś nie używałam. Ja miałam takie założone, że nie musiałam iść na zdjęcie tylko same się rozpuścily.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
witajcie,

Hullu, Kubus fajowy.
musze się z Wami podzielić, pozalic. Nie wiem o co chodzi, w szpitalu Maluch spal ladnie w lozeczku, nie było noszenia. jadl i do lozeczka. a teraz, pomijam fakt ze zasypia mi podczas karmienia, jak probuje Go odlozyc do lozeczka to po kilku minutach budzi się i placze. musze go wziąć do siebie i momentalnie zasypia, ale niestety musze znowu dac cyca. i tak w kolo. jestem wykonczona 😞 z cyckow mi się leje, polozna w szpitalu powiedziała ze mam taka ilość ze mogę jeszcze jedno dziecko wykarmić. staram się odciagac co jakiś czas, tylko tyle żeby przyniosło ulge, bo boje się ze wywolam lawine mleka 😮 jestem zmeczona. czuje się fatalnie. nawet nie klade się spac bo jak zasypiam to
mam 5minut snu i Tomek się budzi :/


Oj to współczuję,myślajam,że to u mnie kiepsko,skoro mała co 3h z zegarkiem w ręku zaczęła się głosno domagac... a co do odkładania do łóżeczka, to mała też mi płakała,, ale to przez tatusia, bo byl na kazde jej zaplakanie delikatne i na raczki, ale teraz pozwalamy jej chwile poplakac i cisza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anita0707 napisał(a):
Fijolek szkoda że nie mieszkamy blisko siebie..bo i moją byś wykarmila :-) bo u mnie niestety nadal malutko mleka :-( siedzę ciągle i odciagam jak mala zasypia to ja odciagam i w dzień i w nowy i raptem starcza na 2 posiłki dla malutkiej ale i tak jest postęp bo wcześniej to nnawet na jeden było mało...
A jak pepki u waszych dzieciaczków?u mojej wisi już na włosku ale boję się go ruszyć, mam nnadzieję że zostanie na pieluszce..


Pępek mojej małej odpadł po 2 tyg. i 1dniu. Tata znalazł podczas przebierania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...