Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
Anita0707 napisał(a):
Moja kruszynka często ma czkawke w brzuszku jak była też ją miała..wkurza mnie to bo nie daje jej zasnąć i często jest tak..zje uleje i czkawka, zauważyłam też że dostaje jej jak ma zasikana pieluszke..a co do kichania to polozna powiedziała że to reakcja na zapachy i że to norma.
U nas pojawiły się pierwsze zaparcia...macie jakieś sposoby?
Wyczytalam że trzeba przepajac..zobaczymy...


Moja też tak ma, że zje uleje i czkawka... a to z zasikaną pieluszką, to chyba racja,ale sama bym na to nie wpadła...
A na zaparcia to nie wiem co dobre :/ Ale podobno po cycu dziecko długo może kupy nie robić.

Jeśli karmi się tylko piersią to dziecko może nie robić kupki nawet i 10 dni i to jest niby normalne, ale dużo też zależy od tego co mama je. Jeśli karmi się mieszanie to bardzo często zatwardzenia powoduje mleko modyfikowane, bo kupki po nim nigdy nie będą tak wodniste jak dziecka karmionego piersią, moja mała jak dostawała samo mm to miała kupki jak plastelina lub takie mocno gęste. Druga córa na razie jest tylko na piersi to ma kupy wodniste i póki co robi je bardzo często. Ja gdzieś czytałam, że przed karmieniem można dziecku podać przegotowaną letnią wodę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
agapit napisał(a):
Czytam was i nie nadążam za przyswajaniem informacji. Mój mały ciągle je i śpi i to chyba przez podwyższony poziom bilirubiny bo jest żółtawy. Ale taki grzeczny.:-D

To ja Cię pocieszę to się na pewno zmieni 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zucchini napisał(a):
Dzisiejsza wizyta przybiła mnie jak paczka gwoździ. Mała jest za mała. ostatnie dwa pomiary w odstępach tygodniowych to najpierw 2540 a potem 3000. A dziś tylko 2300 😞 Lekarz sprawdzał dwa razy i wychodziło w okolicach 2300. Te 3000 to jestem jeszcze w stanie wytłumaczyć bo było robione usg na innym aparacie. Ale skąd z 2540 zrobiło się po 2 tygodniach 2300 na tym samym aparacie? :cry2: Lekarz też się zdziwił ale ogólnie znów wspomniał o szczupłej budowie mojej i Emka.
Z innych spraw to szyjka lekko skrócona, główka już w kanale. Ale ta waga... płakać mi się chce.. Jakbym była pewna, że "taka jej uroda" to ok ale ja się boje o jej zdrowie.
We wtorek mamy jechać po południu na KTG i badanie szyjki. Mam mieć torbę ze sobą i lekarz zdecyduje czy zostanę.

Natalia, jeśli ta jego Legia okaże się prawdą to kopnij go w ... i układaj sobie życie na nowo. Po 5 latach wróci wrak człowieka i będzie to zupełnie inna osoba. Nie widzę wytłumaczenia jego zachowania. Głowa do góry, nie był Ciebie wart. Ja mam już rozwód za sobą, wiem że będzie bolało ale potem dziękuje się Bogu, że tak się sprawy potoczyły i można sobie życie na nowo ułożyć.

Pamiętaj, że usg często się myli to tylko sprzęt 🙂 różnice masz przeogromne, więc przypuszczam, że aż taka malutka na pewno nie będzie 🙂 a jeśli nawet to szybko to nadrobi z nawiązką. Takie maluchy nabierają na wadze lepiej niż te co urodziły się z normalną wagą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
natalia1906 napisał(a):
Hugolinka napisał(a):
Natalia, a Ty wiedziałaś o jego planach czy on tak z dnia na dzień postanowił tam wstapić?


Szczerze mowiac wspominal kiedyś o tym ale się poklocilismy i temat gdzies zaginal.. a teraz zrobil to z dnia na dzien..Wiem że nie jest wart tej kruszynki która zaraz przyjdzie na swiat ale nie mogę się pogodzić z tym że będzie pozbawiona ojca przez jego wlasna glupote...


No kiedyś sie pokłóciliście z tego powodu, dlatego teraz o tym nie wspomniał, szkoda, że tak bez słowa odszedł i źe nie chciał zobaczyć swojego maluszka :/
A co na to jego rodzice???


Taty nie ma, a mama płacze caly czas i nie może się z tym pogodzić chyba jak my wszyscy.. Zachował się jak zwykły tchórz.. Spakowałam dzisiaj reszte jego rzecazy i wywiozłam do mamy.. nie chce mieć nic w domu co by mi mogło go przypominać...

Co do małej to się chyba nie pcha na świat.. Dzisiaj dopiero odszedł mi czop.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
natalia1906 napisał(a):
magdad86 napisał(a):
natalia1906 napisał(a):
Hugolinka napisał(a):
Natalia, a Ty wiedziałaś o jego planach czy on tak z dnia na dzień postanowił tam wstapić?


Szczerze mowiac wspominal kiedyś o tym ale się poklocilismy i temat gdzies zaginal.. a teraz zrobil to z dnia na dzien..Wiem że nie jest wart tej kruszynki która zaraz przyjdzie na swiat ale nie mogę się pogodzić z tym że będzie pozbawiona ojca przez jego wlasna glupote...


No kiedyś sie pokłóciliście z tego powodu, dlatego teraz o tym nie wspomniał, szkoda, że tak bez słowa odszedł i źe nie chciał zobaczyć swojego maluszka :/
A co na to jego rodzice???


Taty nie ma, a mama płacze caly czas i nie może się z tym pogodzić chyba jak my wszyscy.. Zachował się jak zwykły tchórz.. Spakowałam dzisiaj reszte jego rzecazy i wywiozłam do mamy.. nie chce mieć nic w domu co by mi mogło go przypominać...

Co do małej to się chyba nie pcha na świat.. Dzisiaj dopiero odszedł mi czop.. 🙂

Natalia dobrze ma u mamusi w brzuchu to co się dziwisz 🙂 gorzej niż tchórz, ale nie chcę przeklinać na forum 🥴 wczoraj ciągle o Tobie myślałam, strasznie mi przykro było, że cały czas istnieją tacy ludzie, którzy nie liczą się z uczuciami innych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
Haniu jak to czytasz to gratuluję 3-mieś. maluszka 🙂 !!


Dziękuję blue 🙂 Staram się Was czytać w miarę możliwości 🙂Zarejestrowałam się już na Mamuśkach nawet, by mieć z Wami kontakt gdy już wszystkie będziecie w jednopaku 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
natalia1906 napisał(a):
magdad86 napisał(a):
natalia1906 napisał(a):
Hugolinka napisał(a):
Natalia, a Ty wiedziałaś o jego planach czy on tak z dnia na dzień postanowił tam wstapić?


Szczerze mowiac wspominal kiedyś o tym ale się poklocilismy i temat gdzies zaginal.. a teraz zrobil to z dnia na dzien..Wiem że nie jest wart tej kruszynki która zaraz przyjdzie na swiat ale nie mogę się pogodzić z tym że będzie pozbawiona ojca przez jego wlasna glupote...


No kiedyś sie pokłóciliście z tego powodu, dlatego teraz o tym nie wspomniał, szkoda, że tak bez słowa odszedł i źe nie chciał zobaczyć swojego maluszka :/
A co na to jego rodzice???


Taty nie ma, a mama płacze caly czas i nie może się z tym pogodzić chyba jak my wszyscy.. Zachował się jak zwykły tchórz.. Spakowałam dzisiaj reszte jego rzecazy i wywiozłam do mamy.. nie chce mieć nic w domu co by mi mogło go przypominać...

Co do małej to się chyba nie pcha na świat.. Dzisiaj dopiero odszedł mi czop.. 🙂


Ciarki mi przechodzą jak to czytam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natalia, mój mąż jest żołnierzem zaw i pytałam go co to jest ta legia itp, jak mu powiedziałam co zrobił Twoj narzeczony to powiedział, że jakiś półgłówek z niego, że tak zrobił i to w takim momencie.a mieszkasz teraz sama czy z rodzicami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny jak długo siedzą przy piersi wasze dzieci? moja krótko maks 5min bardzo rzadko 10. Zależy od jej nastroju je zasypia budzę ją daję do odbicia znowu je zasypia odbija i potem już nie chce pić. To co ona pije po maks 50ml i na tym śpi np. 2-3godz? 😮 tak się zastanawiam czy w ciągu tych 5min przy dużej ilości mleka by była wstanie wypić np. 100ml ? tyje dobrze, ale to jedzenie mnie zastanawia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
Dziewczyny jak długo siedzą przy piersi wasze dzieci? moja krótko maks 5min bardzo rzadko 10. Zależy od jej nastroju je zasypia budzę ją daję do odbicia znowu je zasypia odbija i potem już nie chce pić. To co ona pije po maks 50ml i na tym śpi np. 2-3godz? 😮 tak się zastanawiam czy w ciągu tych 5min przy dużej ilości mleka by była wstanie wypić np. 100ml ? tyje dobrze, ale to jedzenie mnie zastanawia.


mnie polozna mowila ze noworodek powinien wypic ok 10-20ml mleka z piersi. u mnie jest ciumkanie i zasypia po jakichś 5min. wiec na bank nie wypije tych 20ml. zaczelas sciagac te pierwsza faze mleka i dopiero przystawiam. dostaje zatem bardziej treściwe mlesio i szybciej się najada, a co za tym idzie lepiej zaczal spac. i teraz siedzi przy piersi ok 10-15min --> to dla mnie sporo. no i piersi zaczynam ogarniać. niestety spora ilość mleka laduje w zlewie. zabrakło mi już buteleczek do mrozenia :O jutro kupuje te pojemniczki na mocz bo sa zdecydowanie tansze i mroze dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki! Witajcie!!!
20.06.2013 przyszła na świat nasza Hania! Zdrowa wspaniała i śliczna! Poród miałam błyskawiczny i mało bolesny. Napisze później. Hania ważyła 3440g długa 55cm, 10 punktów. Dziś wróciłyśmy do domu. Jutro postaram się napisać więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek, szybko poszlas z Malym na spacer :o ja tez bym juz chciala, ale niestety w kolko slysze od rodziny o chorobach wirusach itp. zeby chociaz tydzien poczekac.. co to zmieni jak tesciowoe codziennie wpadaja do nas? a przeciez tez ida z dworu.. ja dzis recznie odciagnelam jakies 25ml.. tatus mial okazje nakarmic hihi 😁 nie mam laktatora a teraz by sie przydal. jakie sa ceny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
Dziewczyny jak długo siedzą przy piersi wasze dzieci? moja krótko maks 5min bardzo rzadko 10. Zależy od jej nastroju je zasypia budzę ją daję do odbicia znowu je zasypia odbija i potem już nie chce pić. To co ona pije po maks 50ml i na tym śpi np. 2-3godz? 😮 tak się zastanawiam czy w ciągu tych 5min przy dużej ilości mleka by była wstanie wypić np. 100ml ? tyje dobrze, ale to jedzenie mnie zastanawia.


Moja najczęściej je po 10-15 minut, czasem jej się zdarzy jeść 20-30minut... i odładam ją i jest różnie, raz śpi a raz nie, teraz zjadła 90 i leży i się rozgląda... też zastanawiam się czy się najada moim :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
Blue napisał(a):
Dziewczyny jak długo siedzą przy piersi wasze dzieci? moja krótko maks 5min bardzo rzadko 10. Zależy od jej nastroju je zasypia budzę ją daję do odbicia znowu je zasypia odbija i potem już nie chce pić. To co ona pije po maks 50ml i na tym śpi np. 2-3godz? 😮 tak się zastanawiam czy w ciągu tych 5min przy dużej ilości mleka by była wstanie wypić np. 100ml ? tyje dobrze, ale to jedzenie mnie zastanawia.


mnie polozna mowila ze noworodek powinien wypic ok 10-20ml mleka z piersi. u mnie jest ciumkanie i zasypia po jakichś 5min. wiec na bank nie wypije tych 20ml. zaczelas sciagac te pierwsza faze mleka i dopiero przystawiam. dostaje zatem bardziej treściwe mlesio i szybciej się najada, a co za tym idzie lepiej zaczal spac. i teraz siedzi przy piersi ok 10-15min --> to dla mnie sporo. no i piersi zaczynam ogarniać. niestety spora ilość mleka laduje w zlewie. zabrakło mi już buteleczek do mrozenia :O jutro kupuje te pojemniczki na mocz bo sa zdecydowanie tansze i mroze dalej.


Fajnie, też bym chciała mieć tyle mleka, ja majwięcej ściągnęłam 60 z jednej piersi jednorazowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
armiatka napisał(a):
Dziewczynki! Witajcie!!!
20.06.2013 przyszła na świat nasza Hania! Zdrowa wspaniała i śliczna! Poród miałam błyskawiczny i mało bolesny. Napisze później. Hania ważyła 3440g długa 55cm, 10 punktów. Dziś wróciłyśmy do domu. Jutro postaram się napisać więcej.



Gratulacje!!!! Hania jest do schrupania!!!! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja z jednej piersi jednorazowo daję radę ściagnąć 10 ml :-( ale walczę...teraz i tak jest lepiej bo na początku ściągałam 2 ml...
A teraz mamy kolejne kłopoty..mała strasznie łapczywie je i się krztusi..masakra boję się ją karmić...je i je szybko a potem ulewa i tym się krztusi...nawet jak jej się odbije...a i oczywiście potem czkawka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hullu napisał(a):
fijolek, szybko poszlas z Malym na spacer :o ja tez bym juz chciala, ale niestety w kolko slysze od rodziny o chorobach wirusach itp. zeby chociaz tydzien poczekac.. co to zmieni jak tesciowoe codziennie wpadaja do nas? a przeciez tez ida z dworu.. ja dzis recznie odciagnelam jakies 25ml.. tatus mial okazje nakarmic hihi 😁 nie mam laktatora a teraz by sie przydal. jakie sa ceny?


od 1 dnia w szpitalu Tomek spal przy otwartym na oscierz oknie bo nie szlo wytrzymać. W domu albo balkon na maxa, albo chodzi klima. Z Hania wyszłam po 8 dobach. Teraz werandowanie zaczelo się już w szpitalu 🙂 wiec nie miałam obaw. oczywiście nie przesadzałam. wyszliśmy na dokładnie 60minut i maly tak pięknie mi spal jeszcze długo popowrocie ze wiem ze to super decyzja była ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anita0707 napisał(a):
Ja z jednej piersi jednorazowo daję radę ściagnąć 10 ml :-( ale walczę...teraz i tak jest lepiej bo na początku ściągałam 2 ml...
A teraz mamy kolejne kłopoty..mała strasznie łapczywie je i się krztusi..masakra boję się ją karmić...je i je szybko a potem ulewa i tym się krztusi...nawet jak jej się odbije...a i oczywiście potem czkawka...


Moja też łapczywie pije, a po sztucznym tak ma, że odbije, ulewa i się krztusi i to tak głośno, że ja zaraz jestem przerażona i ryczeć mi się chce jak ona tak się krztusi, czyżby dalej hormony?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
hullu napisał(a):
fijolek, szybko poszlas z Malym na spacer :o ja tez bym juz chciala, ale niestety w kolko slysze od rodziny o chorobach wirusach itp. zeby chociaz tydzien poczekac.. co to zmieni jak tesciowoe codziennie wpadaja do nas? a przeciez tez ida z dworu.. ja dzis recznie odciagnelam jakies 25ml.. tatus mial okazje nakarmic hihi 😁 nie mam laktatora a teraz by sie przydal. jakie sa ceny?


od 1 dnia w szpitalu Tomek spal przy otwartym na oscierz oknie bo nie szlo wytrzymać. W domu albo balkon na maxa, albo chodzi klima. Z Hania wyszłam po 8 dobach. Teraz werandowanie zaczelo się już w szpitalu 🙂 wiec nie miałam obaw. oczywiście nie przesadzałam. wyszliśmy na dokładnie 60minut i maly tak pięknie mi spal jeszcze długo popowrocie ze wiem ze to super decyzja była ☺️

Ja z moją też wyszłam po tygodniu no i w szpitalu też miałyśmy okno otwarte 🙂 a z pierwszą córą w środku zimy po 3 czy 4 tyg. już nie pamiętam, bo była masakra na dworze, ale za to codziennie była werandowana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...