Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja też kupiłam ten płyn antyseptyczny w speryu do pępka i nie podoba mi się. I mam te gaziki z alkoholem. I chyba będę tylko ich używać.
Postów tyle że nie nadążam czytać. Celebruje każdą chwilę z Hanią... bo nie wiadomo kiedy stanie się bobasem, roczniakiem a potem czterolatkiem jak Pola... Czas leci tak szybko. Już tydzień od porodu. Przeleciało nie wiadomo kiedy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Mamusie ile razy dziennie zmieniacie dziecku ubranko, ba chyba ze trzy bo albo to osika albo okupka albo uleje nie na pieluszkę tylko na bodziaka i ma mokro przy buzi, a i napiszcie czy wszystko jecie czy jednak jakiś rygor macie? Ja mam baby blusa, płacze bez powodu, ciężko mi się odnaleźć, cały czas się boje żeby nie mieć nawału, to juz 7 dzień i jakoś jeszcze nie miałam, bo maly je co godz, co 1,5 lub co 2 godziny. Boje się ze go przegrzeje albo ze mu się tyłeczek odparzy i jak tylko usłyszę, ze zrobił kupkę to lece go przebrać, wy też tak macie? Kiedy przebieracie dzidzie po spaniu przed jedzeniem czy po jedzeniu, mi po jedzeniu zasypia i nie chce go rozbudzać. Pokarm miałam od drugiej albo trzeciej doby i jak mały je to wylatuje aż bokiem a potem ulewa. Nie wiem jak go brać by mu się odbilo bo na bark jak biorę to ulewa. A i jak go po jedzeniu przebieram to też ulewa:-/ A jak wasze dzidzie:-)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapit napisał(a):
Mamusie ile razy dziennie zmieniacie dziecku ubranko, ba chyba ze trzy bo albo to osika albo okupka albo uleje nie na pieluszkę tylko na bodziaka i ma mokro przy buzi, a i napiszcie czy wszystko jecie czy jednak jakiś rygor macie? Ja mam baby blusa, płacze bez powodu, ciężko mi się odnaleźć, cały czas się boje żeby nie mieć nawału, to juz 7 dzień i jakoś jeszcze nie miałam, bo maly je co godz, co 1,5 lub co 2 godziny. Boje się ze go przegrzeje albo ze mu się tyłeczek odparzy i jak tylko usłyszę, ze zrobił kupkę to lece go przebrać, wy też tak macie? Kiedy przebieracie dzidzie po spaniu przed jedzeniem czy po jedzeniu, mi po jedzeniu zasypia i nie chce go rozbudzać. Pokarm miałam od drugiej albo trzeciej doby i jak mały je to wylatuje aż bokiem a potem ulewa. Nie wiem jak go brać by mu się odbilo bo na bark jak biorę to ulewa. A i jak go po jedzeniu przebieram to też ulewa:-/ A jak wasze dzidzie:-)?

No to tak..
Zmieniam dużo razy, bo moja dużo ulewa 😁 na pewno więcej niż 3. Codziennie piorę ubranka, ale na szczęście razem ze starszej ubrankami. Jem wszystko każdy owoc, każde warzywo, mleczne produkty, słodycze itd. smażone, pieczone, gotowane. Na razie jest ok. tylko źle zareagowała na groszek 😞 ale to normalne, więcej go nie zjem mam za swoje. Jem również witaminy. Czemu się boisz nawału? fajna sprawa, pościągasz sobie na początku mleko, możesz zamrozić będziesz miała na później 😉 zaczniesz przystawiać dziecko jak najczęściej to szybko zniknie. Chociaż może w ogóle go nie będziesz miała? niektóre kobiety nie mają 🙂 co do zmieniania pieluchy to robię to za każdym razem jak jest kupa nawet jak śpi 😞 żal mi ją budzić, bo wiem, że ma problemy żeby znowu szybko zasnąć, ale boję się trzymać ją 3godz w kupie świadomie. W nocy też za każdym razem ją przebieram. Przebieram po jedzeniu, bo w trakcie robi kupe. A przez to, że jest ruszana potrafi znowu ulać. Moje obie córy ulewały (druga cały czas ulewa) więc to normalne zjawisko i zanika ok. 6mieś. u mojej pierwszy całkowicie zniknęło w okolicy 8mieś. u mnie nie ma idealnej pozy, żeby mała nie ulała czasami odbija i nic nie uleje a innym razem jestem zalana. Wiem co czujesz ja na początku jak moja pierwsza ulewała dużo mocniej niż druga to płakałam jak to widziałam, bałam się o nią i o to, że nie tyje tak jak powinna, że się nie najada itp. Jeśli maluch ulewa a tyje poprawnie to nie ma powodów do niepokoju 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny lubie do was zagladac bo tu sie dzieje 😉 czytam posty z ciekawoscia ..
I jesli chodzi o karmienie to tak ktos napisał ze uzywał herbatki hipp na laktacje ja tez jej uzywalam wypijalam 2 dziennie i mialam straszny nawał mleczny potem po 3 tyg piłam karmi ale classik i to juz lecialo ciurkiem... 😉 mała wiecej jadla wiec wystarzyło pare lykow ... kiedys byl nawet program w dzien dobry tvn na temt tego karmi jak dobrze ciała i jakie jest zdrowe ...

Jesli chodzi o pepek to ja uzywałam octanistept i działał nie psikalam na calego kikuta tylko wacikiem do okola pepka ...i po 7 dniach odpadł 🙂

Jeśli chodzi o przebieranie dziecka ja robiłam to bardzo czesto bo jak urodzilam amelke to bylo -21 stopni mroź ..a ona byla po wrodzonym zapaleniu płuc...i często mi ulewała bo sie obiadała... i przy odbiciu często uleciało jej mleczko .. 🙂 Mam nadzieje ze tym razem jak urodze to bede tez miała mleko i mozliwosc karmienia nie juz moze 7 miesiecy jak z amelka ale te 3-4 miesiace dam rade 🙂

Jesli miałam nawał mleczny piersi obolałe a pokarm sam wylatywa najpierw odciagalam z 20-30ml z kazdej piersi ..i niestety ale wylewałam , nie moglam przystawic malej do tak mocno lecacej piersi z 5 dziurek mi lecialo ona sie dusiła ...i łykała razem z powietrzem.. czasem noskiem jej ulecialo wiec wolałam odciagnac i wylac a potem przykladałam mala na 4 min do jednje piersi a potem do drugiej... czułam straszna ulge 🙂

Ktos napiasał ze z jednej piersi leci słabiej ,tez tak mialam ... i staralam sie jak dziecko mocno plakalo przyklaac do piersi z ktorej bylo duzo pokarmu .. aby tylko troszke sie uspokoila a potem przekladalam do drugiej gdzie lecialo mniej i powodowalo to zwiekszenie laktacji i wyrównanie w obu piersiach ...zaleca sie częstsze przykładanie do piersi gdzie jest mniej pokarmu aby zwiększyć pokarm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamuska2706 napisał(a):
hej dziewczyny prosze wpisac moją córe do tabelki 🙃 Jola urodzona 25.06 sn, waga 3400 , 57cm dlugosci. opisze cos wiecej pozniej teraz nie mam czasu bo godz temu wrocilysmy ze szpitala buziaki!

Gratuluję Mamuska 😆Napisz o porodzie jak się ogarniesz.

Dziewczyny, w czym trzymacie w lodówce pokarm? tylko w tych specjalych pojemnikach czy można np. w słoiczku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka, ja tez mam nawal pokarmu i na dodatek wyczuwam takie guzki pod pachami, staram sie je rozmasowywac i na jakis czas znikaja a puzniej znow wracaja a mleko tryska!!! na pempek polozna polecala mi tez ten srodek w sprayu albo mowila ze wódka tez bardzo dobrze odkaza i wysusza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hullu muszę sobie też kupić tą herbatkę z hippa, bo jak na razie to korzystam z herbapolu i z bawarki i nic nie pomaga, mała się najada w dzień, a wieczorem już prawie nic nie leci ;/
Blue przeczytałam,ale właściwie nic ciekawego, karmię przez nakładkę, mała nie zassie całej brodawki... ;/
Agapit moja ulewa jak zje 90 z butli ale sztucznizny, po moim nie ulewa jej się, chyba, że to dlatego, że jest go tak mało 😞
Mamuska gratulacje! 🙂 Buziaki dla Ciebie i Jolci 🙂 Wagowo i wzrostowo podobna do mojej 😁
Zucchini ja trzymam w lodówce pokarm w butelce małej.
Aniutka zazdroszczę nawału pokarmu, ale chwilami myślę sobie, że może dobrze, że aż tak dużo nie mam, że nie mam problemów, a mała w dzień się najada... więc chyba nie jest tak źle. Około północy dostaje sztuczne i czasem o 3 ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marietta12 napisał(a):
Hej dziewczyny lubie do was zagladac bo tu sie dzieje 😉 czytam posty z ciekawoscia ..
I jesli chodzi o karmienie to tak ktos napisał ze uzywał herbatki hipp na laktacje ja tez jej uzywalam wypijalam 2 dziennie i mialam straszny nawał mleczny potem po 3 tyg piłam karmi ale classik i to juz lecialo ciurkiem... 😉 mała wiecej jadla wiec wystarzyło pare lykow ... kiedys byl nawet program w dzien dobry tvn na temt tego karmi jak dobrze ciała i jakie jest zdrowe ...

Jesli chodzi o pepek to ja uzywałam octanistept i działał nie psikalam na calego kikuta tylko wacikiem do okola pepka ...i po 7 dniach odpadł 🙂

Jeśli chodzi o przebieranie dziecka ja robiłam to bardzo czesto bo jak urodzilam amelke to bylo -21 stopni mroź ..a ona byla po wrodzonym zapaleniu płuc...i często mi ulewała bo sie obiadała... i przy odbiciu często uleciało jej mleczko .. 🙂 Mam nadzieje ze tym razem jak urodze to bede tez miała mleko i mozliwosc karmienia nie juz moze 7 miesiecy jak z amelka ale te 3-4 miesiace dam rade 🙂

Jesli miałam nawał mleczny piersi obolałe a pokarm sam wylatywa najpierw odciagalam z 20-30ml z kazdej piersi ..i niestety ale wylewałam , nie moglam przystawic malej do tak mocno lecacej piersi z 5 dziurek mi lecialo ona sie dusiła ...i łykała razem z powietrzem.. czasem noskiem jej ulecialo wiec wolałam odciagnac i wylac a potem przykladałam mala na 4 min do jednje piersi a potem do drugiej... czułam straszna ulge 🙂

Ktos napiasał ze z jednej piersi leci słabiej ,tez tak mialam ... i staralam sie jak dziecko mocno plakalo przyklaac do piersi z ktorej bylo duzo pokarmu .. aby tylko troszke sie uspokoila a potem przekladalam do drugiej gdzie lecialo mniej i powodowalo to zwiekszenie laktacji i wyrównanie w obu piersiach ...zaleca sie częstsze przykładanie do piersi gdzie jest mniej pokarmu aby zwiększyć pokarm

Ja od początku do teraz mam tak samo jak Ty, że z kilku dziurek pod ciśnieniem leci jak ze zraszacza mój mąż się strasznie z tego śmieje i mała rzeczywiście się dławi i bardzo szybko połyka, kiedy to minie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamuska2706 napisał(a):
hej dziewczyny prosze wpisac moją córe do tabelki 🙃 Jola urodzona 25.06 sn, waga 3400 , 57cm dlugosci. opisze cos wiecej pozniej teraz nie mam czasu bo godz temu wrocilysmy ze szpitala buziaki!


Ale numer!!! Gratuluję!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no wiec : spie sobie nagle budzi mnie dziwne uczucie ok 4.30 rano chlup wstaje lece do lazienki a tu po nogach cieknie... pojechalam do szpitala tam podlaczyli mi ktg skurcze minimialne wiec dali mi kroplowke i badanie ;( az plakalam z bolu bo lekarz robil mi rozwarcie katastrofa to byla 😞 potem skurcze zaczely wzrastac i zaczelam padac z bolu wiec dostalam znieczulenie tez bolalo samo wkucie i ogolnie.... przestalam odczowac bol skurczy ale parcie czulam okropne potem parlam, nie mialam sily wiec polozna naciela mnie a druga nacisnela mi na brzuch wiec po 8 i poł godz. mala wyskoczyla i tak oto wygladal moj porod a powiekszanie mojej rodziny uwazam za zakonczone 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapit napisał(a):
zonanagazie napisał(a):
NATALIA trzymaj się. Dobrze, że masz wsparcie w rodzicach.
AGAPIT też mam stracha majstrować przy pępowince. Nawał miałam na trzecią dobę, laktator poszedł w ruch.
MAGDAD86 ja na początku miałam ten problem, ale odciągałam niewielką ilość z jeden, a później z drugiej i ruszyło. Teraz to laktator u mnie leży nie używany, bo mała czasem je co 30 min i siedzi na piersi po 15 min. W dzień mam takie dwa długie karmienia po 45 min. Potem o 22 jest takie godzinne gdzie mała czasem przysypia i o 1 w nocy też takie długie godzinne wygląda tak samo jak to o 22 wtedy robię dokładnie tak jak Blue „Karmię tak, że podaję małej 1 pierś, potem drugą jak dalej chce”


A mama ci nie ulewa jak tak dlugo je? Mój je przez 10 min i ulewa prawie przy każdym karmieniu.


Ulewa tylko wtedy gdy je łapczywie. A tak to nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziś byłyśmy na ważeniu, mała nie mając skończonego 6 dnia przekroczyła wagę urodzeniową, jestem szczęśliwa i spokojna.

Dziś strasznie źle się czułam głowa mnie bolała jak diabli i byłam słaba. Ciśnienie 90 na 60 miałam. Dobrze że mężuś ma wolne do poniedziałku.

Mam do was dziewczynki pytanie jak u was z dietą, co jecie czego nie jecie ?

Qlerka dziękuję za obszerne wypowiedzi. Mogłam się coś więcej dowiedzieć. Jeśli chodzi o spanie obok dzidzi to czasem śpię tak, ale wtedy mąż jest obok i sprawdza a za chwile ją odkłada, jak jestem sama to karmię na siedząco.
Armietko śliczne córeczki.
Yvonne1987 fajnie że zajrzałaś, u mnie odpukać bez kolek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki ja nadrobie Was jutro, tymczasem mam bardzo wazne pytanie do tych, ktore mialy ZNIECZULENIE ZEWNATRZOPONOWE:
Czy was po znieczuleniu, a raczej po wkluciu tez boli(kluje) nerw jak sie schylacie? Bo mnie kluje az od kregow po biodro i tylek.. Pomozcie bo boje sie ze beda straszne skutki tego wkluwanoa sie 4 razy w kregoslup... 😞(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hullu napisał(a):
Hej dziewczynki ja nadrobie Was jutro, tymczasem mam bardzo wazne pytanie do tych, ktore mialy ZNIECZULENIE ZEWNATRZOPONOWE:
Czy was po znieczuleniu, a raczej po wkluciu tez boli(kluje) nerw jak sie schylacie? Bo mnie kluje az od kregow po biodro i tylek.. Pomozcie bo boje sie ze beda straszne skutki tego wkluwanoa sie 4 razy w kregoslup... 😞(

Ja miałam takie znieczulenie 2 lata temu z powodu operacji stopy i 10 lat temu z powodu operacji kolana. Dokładnie tak bolało mnie to miejsce po nakłuciu jak opisujesz. Czasami bolało nawet przy dotyku tego miejsca na plecach gdzie było nakłucie. Przeszło za każdym razem, ale nie potrafię powiedzieć po jakim czasie. Te miejsce było jakiś czas bardzo wrażliwe, na dotyk i na niektóre ruchy ciała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue dziękuję za wyczerpujący opis karmienia i ulewania u was:-) juz jestem spokojniejsza. MAMUSKA gratuluje, rozumie cię ja też juz nie chce więcej dzieci ze względu na poród i te hormony po porodzie:-] Mój Kacperek dziś po kapaniu przespał 3,5 godz aż go wybudzilam żeby przebrać i do cyca oby w nocy też tak ładnie spal 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja mała ostatnio nie chce spać tak ok 22-1, no i wczoraj tak ja co chwile do lozeczka odkladalismy chyba z 10x. A ona za kazdym razem w płacz, więc ja cyc 🙂 No i w nocy nie ustawiłam budzika i pobudkę delikatną zrobiła o 7. Czy to dobrze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamuśki... Wy już wszystkie rozpakowane a ja dalej nie.... 😞 na dzisiaj mam termin i juz tak bardzo chciała bym przytulić swojego Bobaska a tu cisza.... Piszecie o karmieniu, przebieraniu i nawet nie moge sie wypowiedziec 🙂 Jak nie urodze do poniedziałku to mam sie zgłosić do szpitala na KTG i zobaczymy co doktor powie... a w poniedziałek to juz 1 lipca i bede lipcóweczka... ☺️ ale myśle ze moja Mała na weekend sie urodzi, bo co bedzie w tym brzuszku tyle siedziała 🙂
Gratulacje dla Wszystkich Mam i dużo zdrówka dla Waszych Szkrabów 😘 Trzymajcie kciuki i za mnie zeby szybko i łatwo poszło 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...