Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
Blue napisał(a):
Magda a jaką masz wodę morską? ja mam Disnemar i delikatnie psika mała nie płacze 🙂 Dziewczyny nie wiem co się z moją małą stałą, ale znowu w nocy zaczyna się budzić co 2 godz jak w zegarku 🤢 a spała nawet po 3-4godz., za dnia śpi dłużej mniej więcej po 3godz. jestem wykończona przez takie pobudki. Zaczęła też dłużej jeść, ale w końcu rośnie to co się dziwię.


Ja mam MARIMER, ale wczoraj jej psiknęłam jak zaczynała płakać, a ona ucichła i się oblizała 😁

Moja dzisiaj nie była dokarmiana i jest spokojna 😁 JUPI! Potrafi ostatnio poleżeć i popatrzeć i to bez płaczu 🙂



Mój to cały czas leży bez płaczu z otwartymi oczami.
No właśnie czy wasze dzieci też są takie spokojne?
Mój nic prawie nie płacze nic go nie rusza. Leży w łóżeczku lub wózku i patrzy, przy kąpaniu też nic nie płacze, przy przewijaniu i przebieraniu też spokój no chyba, ze robie to przed jedzeniem i już mu za długo ale to rzadkość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny mam pytanko.....jak myślicie kiedy z małą mogę jechać do miasta..codziennie chodzimy na długie spacery, mała też bardzo lubi jeździć samochodem ale nie wiem sama....chciałabym pojechać do jednego sklepu do miasta i kupić małej parę rzeczy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
Dziewczynki czy któraś z Was używała tych nowych chusteczek FITTI z Biedronki?
Bo jeszcze chyba jakieś 4 dni będą w biedronce 3-pak po 72 chust. za 9,99 i zastanawiam się czy one są zapachowe?

Nie używałam jeszcze, ale musisz patrzeć czy są od 1 dni życia lub po 1 mieś. ja na razie tylko takie chusteczki kupuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapit napisał(a):
magdad86 napisał(a):
Blue napisał(a):
Magda a jaką masz wodę morską? ja mam Disnemar i delikatnie psika mała nie płacze 🙂 Dziewczyny nie wiem co się z moją małą stałą, ale znowu w nocy zaczyna się budzić co 2 godz jak w zegarku 🤢 a spała nawet po 3-4godz., za dnia śpi dłużej mniej więcej po 3godz. jestem wykończona przez takie pobudki. Zaczęła też dłużej jeść, ale w końcu rośnie to co się dziwię.


Ja mam MARIMER, ale wczoraj jej psiknęłam jak zaczynała płakać, a ona ucichła i się oblizała 😁

Moja dzisiaj nie była dokarmiana i jest spokojna 😁 JUPI! Potrafi ostatnio poleżeć i popatrzeć i to bez płaczu 🙂



Mój to cały czas leży bez płaczu z otwartymi oczami.
No właśnie czy wasze dzieci też są takie spokojne?
Mój nic prawie nie płacze nic go nie rusza. Leży w łóżeczku lub wózku i patrzy, przy kąpaniu też nic nie płacze, przy przewijaniu i przebieraniu też spokój no chyba, ze robie to przed jedzeniem i już mu za długo ale to rzadkość.


Hmm... nie za dobrze CI? Kiedy drugie? 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anita0707 napisał(a):
Dziewczyny mam pytanko.....jak myślicie kiedy z małą mogę jechać do miasta..codziennie chodzimy na długie spacery, mała też bardzo lubi jeździć samochodem ale nie wiem sama....chciałabym pojechać do jednego sklepu do miasta i kupić małej parę rzeczy...


Ja byłam jak mała miała jakieś 2 tyg. ale to były zakupy w mega szybkim tempie ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
magdad86 napisał(a):
Dziewczynki czy któraś z Was używała tych nowych chusteczek FITTI z Biedronki?
Bo jeszcze chyba jakieś 4 dni będą w biedronce 3-pak po 72 chust. za 9,99 i zastanawiam się czy one są zapachowe?

Nie używałam jeszcze, ale musisz patrzeć czy są od 1 dni życia lub po 1 mieś. ja na razie tylko takie chusteczki kupuję.


a ja uzywam wszystkich i jak na razie jest ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas dziś rano odpadł kikucik. Odpadł by już wczoraj ale nie chcieliśmy tej niteczki przerwać poczekaliśmy aż sama puści.

Moja mała też przeleży z otwartymi oczami i pobajdurzy tylko musi mieć przestrzeń.

Teraz to ja mam kłopot coś się mojej kruszynie odwidziało pokarm mam w obu piersiach a ona nie chce jeść z lewej tylko z prawej. Przy lewej piersi krzyczy, piszczy. Już sama nie wiem co robić 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dzieczynki kurcze nie mam kiedy do was zagladac 🤨 co prawda mala to skarb bo spi caly czas ale kiedy spi musze poswiecic czas drugiemu dziecku i tak na okolo, wczoraj byla u mnie polozna stwierdzila u malej żółtaczke 😞 jesli nie spadnie sama to szpital 😞 kiedy to powinno ustapic samo ? krocze nadal mnie okrutnie boli nie moge siedziec 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamuska2706 napisał(a):
hej dzieczynki kurcze nie mam kiedy do was zagladac 🤨 co prawda mala to skarb bo spi caly czas ale kiedy spi musze poswiecic czas drugiemu dziecku i tak na okolo, wczoraj byla u mnie polozna stwierdzila u malej żółtaczke 😞 jesli nie spadnie sama to szpital 😞 kiedy to powinno ustapic samo ? krocze nadal mnie okrutnie boli nie moge siedziec 🤢


Ja dawałam małej glukozę 60-100ml, cyc i sztuczne i przeszło jej, uniknęłyśmy szpitala, żółtaczka spada 🙂
A co do krocza, to moja kol. siadać nie mogła, a później okawało się, że była za daleko zaszyta...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zonanagazie napisał(a):
U nas dziś rano odpadł kikucik. Odpadł by już wczoraj ale nie chcieliśmy tej niteczki przerwać poczekaliśmy aż sama puści.

Moja mała też przeleży z otwartymi oczami i pobajdurzy tylko musi mieć przestrzeń.

Teraz to ja mam kłopot coś się mojej kruszynie odwidziało pokarm mam w obu piersiach a ona nie chce jeść z lewej tylko z prawej. Przy lewej piersi krzyczy, piszczy. Już sama nie wiem co robić 😞 😞

Może "nie lubi" trzymać głowy na prawą stronę, tylko na lewą, dlatego wygodnie jej ssać prawą pierś, a przy lewej się denerwuje. Spróbuj ją przystawić tak żeby główka była od lewej strony, karmienie z pozycji "z pod pachy" Ale układają ją do snu na tą stronę główką co nie lubi, żeby sie przyzwyczajała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamuska2706 napisał(a):
hej dzieczynki kurcze nie mam kiedy do was zagladac 🤨 co prawda mala to skarb bo spi caly czas ale kiedy spi musze poswiecic czas drugiemu dziecku i tak na okolo, wczoraj byla u mnie polozna stwierdzila u malej żółtaczke 😞 jesli nie spadnie sama to szpital 😞 kiedy to powinno ustapic samo ? krocze nadal mnie okrutnie boli nie moge siedziec 🤢


U mnie tak samo, mama moja wychodzi z Polą na 2h na spacery, zajmuje się nią, żebym mogła choc odespać nockę. Ale damy radę, jeszcze kilka miesięcy i wszystko będzie łatwiejsze ha ha ha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamuska2706 napisał(a):
hej dzieczynki kurcze nie mam kiedy do was zagladac 🤨 co prawda mala to skarb bo spi caly czas ale kiedy spi musze poswiecic czas drugiemu dziecku i tak na okolo, wczoraj byla u mnie polozna stwierdzila u malej żółtaczke 😞 jesli nie spadnie sama to szpital 😞 kiedy to powinno ustapic samo ? krocze nadal mnie okrutnie boli nie moge siedziec 🤢


U mnie tak samo, mama moja wychodzi z Polą na 2h na spacery, zajmuje się nią, żebym mogła choc odespać nockę. Ale damy radę, jeszcze kilka miesięcy i wszystko będzie łatwiejsze ha ha ha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zonanagazie - 3maj się kobietko!!!!
Blue - gratuluje super wagi u niuni! Niech rośnie zdrowa i śliczna.

A u mnie minie jutro tydzień od wypisu ze szpitala. Położnej ani śladu. Dzwoniłam, prosiłam, deklaracje zawiozłam do przychodni... Cisza. Nie wiem jak Hania przybiera, czy z pępkiem wszystko ok, też mi się zdaje że żółta była, ale jak by już mniej... Staram się nie panikować, ale widzę pępek, jak się zmienia, kurczy, jakieś strupki się robia... Dezynfekuje 2x dziennie. Hania nie jest zbolała, ani nie jest okolica pepka zaczerwieniona. Zobaczymy co w poniedziałek będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z pod pachy nie wypaliło, ale usilnie próbuje dalej, a spać zawszę ją kładłam raz tak raz tak. Nie wiem czemu. Może faktycznie z prawej bardziej leci, ale też nie mam pojęcia dlaczego. Do tego zaczęłam się denerwować i dziś zamiast 120 które mogłam odciągnąć odciągałam tylko 60. Masakra. 😞 😞 😞 😞 😞


Wysłałam męża po sztucznizne, będę dokarmiać, muszę się zrelaksować i zabieram za laktację, zbieram pomysły jak ją pobudzić. Wypróbuję wszystko. ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
armiatka napisał(a):
Mamuska2706 napisał(a):
hej dzieczynki kurcze nie mam kiedy do was zagladac 🤨 co prawda mala to skarb bo spi caly czas ale kiedy spi musze poswiecic czas drugiemu dziecku i tak na okolo, wczoraj byla u mnie polozna stwierdzila u malej żółtaczke 😞 jesli nie spadnie sama to szpital 😞 kiedy to powinno ustapic samo ? krocze nadal mnie okrutnie boli nie moge siedziec 🤢


U mnie tak samo, mama moja wychodzi z Polą na 2h na spacery, zajmuje się nią, żebym mogła choc odespać nockę. Ale damy radę, jeszcze kilka miesięcy i wszystko będzie łatwiejsze ha ha ha.


W szpitalu pediatra mówiła, że żółtaczka powinna ustąpić po ok 2tyg. karmienia piersią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...