Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
armiatka napisał(a):
no i w ten uroczy sposób przekazałyśmy pałeczkę lipcówkom. Niech się teraz one rozwiązują! 😁 😁 😁 😁
Mojej Hani pępek odpada... Wisi na włosku. Jutro pewnie się z nim pożegnamy. Dziś miałam wrażenie że jakoś pokarmu mam mniej, piersi się zrobiły jakieś takie puste, aż sflaczałe lekko, bo wcześniej były aż twarde. Ale widzę że Hania się najada. Dałam jej smoczek... Bo taki się cyc z niej zrobił, że by tylko brodawkę poczuła w busi to już śpi. Jak brodawka znika awantura się zaczyna. Czytuje Wasze posty, ale tak jak większość mamusiek, nie mam za bardzo czasu ha ha ha.
3majcie się dziewczynki!

Te flaki oznaczają, że laktacja się ustabilizowała, ja też mam takie a mleka jest dużo. Czasami są tak sflaczałe, że myślę, że tam zupełnie nic nie ma, a jak mała zaczyna ssać to aż kącikiem ust jej pełno wylatuje. Dziwne to wszystko 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
Blue napisał(a):
magdad86 napisał(a):
Blue mojej kuzynki córka tak miała, a my myśleliśmy, że to czyścioszek z niej.

Moja ma całą buzię w potówkach, albo to trądzik niemowlęcy. Co mamy z tym robić?
Na szczęście jutro się zapytam o to lekarza...

Na potówki stosowałam małą ilość sudocremu szybko znikały, a z trądzikiem nigdy nie miałam styczności. Widzę, że to rozbieranie jest powszechne wśród dzieci was też to czeka 😁 😁


Właśnie posmarowałam jej buźkę sudocremem, taką cieniutką warstewkę, a jutro idziemy do pediatry na ważenie to zobaczymy co powie na tą jej buzię...

Mam nadzieję, że smarowałaś nim tylko krostki a nie całą buzię? 🙂 jeśli to potówki to powinny zniknąć szybko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Razem napisał(a):
Witam 🙂
Ja z lipcówek , ale chcialam sie pochwalic ze moj skarb przyszedl na swiat 17.06.2013 wazyl 2600, dl 52 , ob glowy 33 , 10 punktow , sn no to ja pierwsza się wyrwalam 😉
dzis wlasnie konczymy 2 tygodnie 🤪 🤪 🤪
duzo radosci z pociech zycze czerwcowym mamusiom 😘 😘 😘

Gratuluję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja dzisiaj w nocy często się budziła i tylko sobie podjadała a potem znowu zasypiała. Nie podobają mi się takie noce znowu jestem wykończona. Apropo smoczka to nadal nie umie go ssać choć bardzo chce 😞 kupiłam inny zwykły najtańszy i nadal ma problemy. Nie wiem może lepiej ją odzwyczaić od niego jak ma tak się stresować, jest zmęczona chce zasnąć, a on non stop leci z ust to ją tylko rozwściecza, ale z drugiej strony widzę, że chce coś ssać. Błędne koło 😞 moja pierwsza córa od początku ładnie ssała smoczek. Miałam przez to dużo czasu dla siebie, bo po jedzeniu go dostała i moment zasypiała, a tutaj trzeba go podawać po 100 razy i na końcu mała jest już podenerwowana, że zasnąć nie może.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeśli któraś z was używa linomagu (polecam szczególnie dla dziewczynek) i ma tą aptekę przy sobie to możecie zamówić sobie przez internet z odbiorem osobistym cena atrakcyjna. http://www.aptekagemini.pl/linomag-masc-0-2-g-1g-30g.html
Zamówiłam 4 sztuki na zapas 😁 i trochę innych rzeczy. Jak kupowałam na miejscu u siebie witaminy Matruelle to zapłaciłam ponad 70zł a na ich stronie są za 50zł z hakiem 😮 więc niektóre rzeczy lepiej zamawiać przez internet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
magdad86 napisał(a):
Blue napisał(a):
magdad86 napisał(a):
Blue mojej kuzynki córka tak miała, a my myśleliśmy, że to czyścioszek z niej.

Moja ma całą buzię w potówkach, albo to trądzik niemowlęcy. Co mamy z tym robić?
Na szczęście jutro się zapytam o to lekarza...

Na potówki stosowałam małą ilość sudocremu szybko znikały, a z trądzikiem nigdy nie miałam styczności. Widzę, że to rozbieranie jest powszechne wśród dzieci was też to czeka 😁 😁


Właśnie posmarowałam jej buźkę sudocremem, taką cieniutką warstewkę, a jutro idziemy do pediatry na ważenie to zobaczymy co powie na tą jej buzię...

Mam nadzieję, że smarowałaś nim tylko krostki a nie całą buzię? 🙂 jeśli to potówki to powinny zniknąć szybko.


Całą, bo nie ma miejsca wolnego u niej na buzi... pełno tego jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
Moja dzisiaj w nocy często się budziła i tylko sobie podjadała a potem znowu zasypiała. Nie podobają mi się takie noce znowu jestem wykończona. Apropo smoczka to nadal nie umie go ssać choć bardzo chce 😞 kupiłam inny zwykły najtańszy i nadal ma problemy. Nie wiem może lepiej ją odzwyczaić od niego jak ma tak się stresować, jest zmęczona chce zasnąć, a on non stop leci z ust to ją tylko rozwściecza, ale z drugiej strony widzę, że chce coś ssać. Błędne koło 😞 moja pierwsza córa od początku ładnie ssała smoczek. Miałam przez to dużo czasu dla siebie, bo po jedzeniu go dostała i moment zasypiała, a tutaj trzeba go podawać po 100 razy i na końcu mała jest już podenerwowana, że zasnąć nie może.


Smoczek aventa jest świetny!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
Moja dzisiaj w nocy często się budziła i tylko sobie podjadała a potem znowu zasypiała. Nie podobają mi się takie noce znowu jestem wykończona. Apropo smoczka to nadal nie umie go ssać choć bardzo chce 😞 kupiłam inny zwykły najtańszy i nadal ma problemy. Nie wiem może lepiej ją odzwyczaić od niego jak ma tak się stresować, jest zmęczona chce zasnąć, a on non stop leci z ust to ją tylko rozwściecza, ale z drugiej strony widzę, że chce coś ssać. Błędne koło 😞 moja pierwsza córa od początku ładnie ssała smoczek. Miałam przez to dużo czasu dla siebie, bo po jedzeniu go dostała i moment zasypiała, a tutaj trzeba go podawać po 100 razy i na końcu mała jest już podenerwowana, że zasnąć nie może.


Ja też mało w nocy spała cały czas się budziła. Jestem nieprzytomna. Patrycja smoczka też nie chce ssać i mam problem ponieważ zastępuje go palcem. Chyba tak w brzuszku musiała paluszki ssać bo na usg rączki miała zawsze przy buzi. Też myślę, że gdyby dostała smoczka po jedzeniu to by usnęła a tu zaczyna zaraz płakać. I w ten sposób mama ma oczy na zapałki, kręgosłup boli bo co chwilę ją wyciągam z łóżeczka. Momentami brakuje sił. Ale chwilę na nią popatrzę i wszystkie smutki idą na drugi plan. Kobieta jest w stanie dużo wytrzymać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
Blue napisał(a):
Moja dzisiaj w nocy często się budziła i tylko sobie podjadała a potem znowu zasypiała. Nie podobają mi się takie noce znowu jestem wykończona. Apropo smoczka to nadal nie umie go ssać choć bardzo chce 😞 kupiłam inny zwykły najtańszy i nadal ma problemy. Nie wiem może lepiej ją odzwyczaić od niego jak ma tak się stresować, jest zmęczona chce zasnąć, a on non stop leci z ust to ją tylko rozwściecza, ale z drugiej strony widzę, że chce coś ssać. Błędne koło 😞 moja pierwsza córa od początku ładnie ssała smoczek. Miałam przez to dużo czasu dla siebie, bo po jedzeniu go dostała i moment zasypiała, a tutaj trzeba go podawać po 100 razy i na końcu mała jest już podenerwowana, że zasnąć nie może.


Smoczek aventa jest świetny![/quote

Smoczek Aventa dostałam w szpitalu i też nie chce ssać. Ja podczas zakupów wyprawkowych kupiłam smoczek dr. Brown'sa. Pediatra w szpitalu powiedziała, że dokonałam bardzo dobrego zakupu ze względu na jej boleści brzuszka. Tego też nie chce go ssać. Czasami załapie ale niestety tylko czasami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Smoczek Aventa dostałam w szpitalu i też nie chce ssać. Ja podczas zakupów wyprawkowych kupiłam smoczek dr. Brown'sa. Pediatra w szpitalu powiedziała, że dokonałam bardzo dobrego zakupu ze względu na jej boleści brzuszka. Tego też nie chce go ssać. Czasami załapie ale niestety tylko czasami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdad ja tez nie znoszę jak ktoś mi tak gada to czy tamto.
Titinka ślicznotka.
Razem gratuluje
Moja smoczek ssie mam z Lovli dynamiczny. Tylko od momentu kiedy to podałam butelkę by dokarmić i potem mała piersi nie chciała, to teraz boję się dać smoczek, by znów nie było jazdy. A teraz mam tak obolałe sutki że makabra, bo zamiast smoczka jest cyc i zasypia. Ale chyba wrócę do smoczka, bo i mi ulży to w cierpieniu i małej pozwoli szybciej zasnąć.
Wczoraj zjadłam warzywa na parze taką mieszankę, była tam zielona fasolka, a u małej rano zielona kupa i strasznie się z nią męczyła. Wracam na dietę chleba, szyneczki, ziemniaczków, sałaty, pomidora. Nie wiem co mogę zjeść by jej nie zaszkodziła. Dziś próbujemy leniwych z serem. Pije pierwszą kawę, zobaczymy jak zareaguje Matysia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Byłam u lekarza i mała w tamtym tyg. ważyła 3620 a teraz 3610,pani dr pow. że od wyjścia ze szpitala przybrała 300g niecałe, więc to trochę mało jak na 3 tyg. Ale kazała być na piersi jeszcze ten tydzień i za tydzień na kontrol znowu waga. A na bużkę (to jednak nie potówki, a trądzik niemowlęcy) dostała maść do nosa za 42zł, która podobno jest najlepsza na to.
Mam ją karmić w dzień co 2h a w nocy co 3 😞

Moja malutka kruszynka 😞

Może ja mam za mało pokarmu? Dobra, nie będę martwić się na zapas. Zobaczymy co będzie za tydzień...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zonanagazie napisał(a):
Magdad ja tez nie znoszę jak ktoś mi tak gada to czy tamto.
Titinka ślicznotka.
Razem gratuluje
Moja smoczek ssie mam z Lovli dynamiczny. Tylko od momentu kiedy to podałam butelkę by dokarmić i potem mała piersi nie chciała, to teraz boję się dać smoczek, by znów nie było jazdy. A teraz mam tak obolałe sutki że makabra, bo zamiast smoczka jest cyc i zasypia. Ale chyba wrócę do smoczka, bo i mi ulży to w cierpieniu i małej pozwoli szybciej zasnąć.
Wczoraj zjadłam warzywa na parze taką mieszankę, była tam zielona fasolka, a u małej rano zielona kupa i strasznie się z nią męczyła. Wracam na dietę chleba, szyneczki, ziemniaczków, sałaty, pomidora. Nie wiem co mogę zjeść by jej nie zaszkodziła. Dziś próbujemy leniwych z serem. Pije pierwszą kawę, zobaczymy jak zareaguje Matysia.


Ja na początku tez miałam problem z obolałymi sutkami,a nawet krwawiącymi ale zawsze po karmieniu stosuję maść na brodawki z firmy Palmers(super natłuszcza)i się wszystko unormowało 🙂Nawet resztką z palca usta sobie pomaziam i są ekstra gładkie 🙂

http://www.zdrowieapteka.pl/palmers_-_cocoa_butter_formula.html

zresztą wszystko z tej serii jest bardzo fajne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój szkrab poszedł z ciotką na spacer, mam chwilę dla siebie 🙂 Odpisuję Wam, idę się szykować, a potem z Młodym i moim M, do teściów 🙂 Dziś będziemy mieli z moimi rodzicami wieczorem seansik - ponieważ pożyczam od teściów wideo, będziemy oglądali kasety z naszego dzieciństwa 🙂))) Uwielbiam takie wieczory! 🙂

Młody spał ładnie dziś w nocy, pomijając 23-1 bo wtedy miał oczy jak pięć złotych 🙂 a tak to co 2-3 godzinki karmienie 🙂 ale nie chciał się lulać tylko od razu zasypiał więc i ja pospałam 🙂


Magda - rozbieraj ją na dzień, pewnie jest za ciepło ubrana, chyba że śpi to wtedy przykryj ją lekko kocykiem lub pieluszką flanelową (położna mówiła, że jak dziecko śpi, to żeby tak robić bo wiadomo że jest mu chłodniej). 🙂 a co do pokarmu to ma to swoje plusy i minusy. Nie fajnie jak mi się leje po całej koszulce tak że aż mogę wyciskać ją nad wanną 😞
Blue, ja daję smoka po kąpieli, bo szuka jak wariat jak tylko wyjdzie z wody ;-P i na spacery, ewentualnie w dzień jak siedzę obok i mogę mu poprawić. do spania nie daję, bo też pociumka, wypada mu i się denerwuje i piekli i na rączki ...
qlerka, mnie ostatnio mój synek całą noc męczył i męczył, aż byłam nawet zła i płakałam a on nagle się uśmiechnął szeroko tymi swoimi dziąsełkami i wszystko mi przeszło 🙂 jednak miłość ma przeogromną moc. ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hullu napisał(a):
Mój szkrab poszedł z ciotką na spacer, mam chwilę dla siebie 🙂 Odpisuję Wam, idę się szykować, a potem z Młodym i moim M, do teściów 🙂 Dziś będziemy mieli z moimi rodzicami wieczorem seansik - ponieważ pożyczam od teściów wideo, będziemy oglądali kasety z naszego dzieciństwa 🙂))) Uwielbiam takie wieczory! 🙂

Młody spał ładnie dziś w nocy, pomijając 23-1 bo wtedy miał oczy jak pięć złotych 🙂 a tak to co 2-3 godzinki karmienie 🙂 ale nie chciał się lulać tylko od razu zasypiał więc i ja pospałam 🙂


Magda - rozbieraj ją na dzień, pewnie jest za ciepło ubrana, chyba że śpi to wtedy przykryj ją lekko kocykiem lub pieluszką flanelową (położna mówiła, że jak dziecko śpi, to żeby tak robić bo wiadomo że jest mu chłodniej). 🙂 a co do pokarmu to ma to swoje plusy i minusy. Nie fajnie jak mi się leje po całej koszulce tak że aż mogę wyciskać ją nad wanną 😞
Blue, ja daję smoka po kąpieli, bo szuka jak wariat jak tylko wyjdzie z wody ;-P i na spacery, ewentualnie w dzień jak siedzę obok i mogę mu poprawić. do spania nie daję, bo też pociumka, wypada mu i się denerwuje i piekli i na rączki ...
qlerka, mnie ostatnio mój synek całą noc męczył i męczył, aż byłam nawet zła i płakałam a on nagle się uśmiechnął szeroko tymi swoimi dziąsełkami i wszystko mi przeszło 🙂 jednak miłość ma przeogromną moc. ☺️


Tak dobrze i nie dobrze jak leci dużo pokarmu, bo można się nabawić jakiegoś zapalenia.
A ja od dzisiaj będę robić tak, że jak zje z jednej piersi to wezmę ją do odbicia i jak jej się odbije i się przy okazji obudzi to dam jej drugą. Kurde musi w końcu zacząć normalnie przybierać na wadze, bo matka wpadnie w depresję. Dzisiaj przez to mam doła i chodzę wściekła jak osa... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny widzę że nie wszystkie mamusie dzisiaj pospały w nocy, moja Blanusia krzyczała do 12 w nocy a potem jak zasnęła to obudziła się o 5...także pospałam...wydaje mi się że jest lepiej z brzuszkiem a dziś to w ogóle rewelacja mała tylko je i śpi...dajemy kropelki Biogaja to taki probiotyk i raz dziennie daję Infacol.
A co do karmienia piersią to wzięłam się na sposób, bo mała tylko i wyłącznie jadła butelkę a ja ściagałam pokarm, a teraz daję jej najpierw pierś bez względu na to jak mocno protestuje, kiepsko łapie ale w końcu załapuje i wypija a potem jak w piersi pusto dostaje butelkę..mam nadzieję że to pobudzi laktację, a i zaczęłam normalnie jeść bo położna mnie opieprzyła że z czego ma być ten pokarm jak ja tylko bułka i chudy biały ser i herbatniki....i opowiada jak to ona robiła kapustę z grochem na Wigilię i karmiła swoją małą i zjadła 1kg tego i karmiła i dziecku nic nie było...i cały czas mi tłumaczy że jak ją boli brzuszek to przez sztuczne mleko a nie moje i przez to że ma niedojrzały układ pokarmowy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W 10 dni mój szkrab przybrał na wadzę 430 g mam nadzieję ze w piąteczek będzie blisko 4 kg.
Dziś byliśmy na pierwszym naszym spacerku. Matysia zniosła to dobrze, ale mamie tam na dole od wysiłku się więcej lało.
Magdad a może spróbuj wygrzać dobrze biust mi to pomogło gdy miałam mało mleczka. Ja tak robie daję do jednej potem do odbicia i do drugiej.
Titinka a można to kupić gdzieś w aptece czy tylko na tej stronie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anita0707 napisał(a):
Hej dziewczyny widzę że nie wszystkie mamusie dzisiaj pospały w nocy, moja Blanusia krzyczała do 12 w nocy a potem jak zasnęła to obudziła się o 5...także pospałam...wydaje mi się że jest lepiej z brzuszkiem a dziś to w ogóle rewelacja mała tylko je i śpi...dajemy kropelki Biogaja to taki probiotyk i raz dziennie daję Infacol.
A co do karmienia piersią to wzięłam się na sposób, bo mała tylko i wyłącznie jadła butelkę a ja ściagałam pokarm, a teraz daję jej najpierw pierś bez względu na to jak mocno protestuje, kiepsko łapie ale w końcu załapuje i wypija a potem jak w piersi pusto dostaje butelkę..mam nadzieję że to pobudzi laktację, a i zaczęłam normalnie jeść bo położna mnie opieprzyła że z czego ma być ten pokarm jak ja tylko bułka i chudy biały ser i herbatniki....i opowiada jak to ona robiła kapustę z grochem na Wigilię i karmiła swoją małą i zjadła 1kg tego i karmiła i dziecku nic nie było...i cały czas mi tłumaczy że jak ją boli brzuszek to przez sztuczne mleko a nie moje i przez to że ma niedojrzały układ pokarmowy...

Coś w tym jest jak się dużo je to więcej jest pokarmu, wiem po sobie jak zjem obiad 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
Byłam u lekarza i mała w tamtym tyg. ważyła 3620 a teraz 3610,pani dr pow. że od wyjścia ze szpitala przybrała 300g niecałe, więc to trochę mało jak na 3 tyg. Ale kazała być na piersi jeszcze ten tydzień i za tydzień na kontrol znowu waga. A na bużkę (to jednak nie potówki, a trądzik niemowlęcy) dostała maść do nosa za 42zł, która podobno jest najlepsza na to.
Mam ją karmić w dzień co 2h a w nocy co 3 😞

Moja malutka kruszynka 😞

Może ja mam za mało pokarmu? Dobra, nie będę martwić się na zapas. Zobaczymy co będzie za tydzień...

A może ona źle ssie przez te kapturki? spróbuj karmić bez nich. Ja w szpitalu od mocnego ssania małej miałam aż pęcherze 😮 cholernie bolało jak zaczynała ssać ale stosowałam maść na sutki i się wyleczyły. Jeśli zależy Ci na karmieniu piersią to musisz się chwytać wszystkiego nawet jak będzie boleć. Jak naciskasz piersi to lecą krople ? albo po ssaniu małej dużo mleka wylatuje? możliwe, że masz pokarm, a ona po prostu nie umie ssać. No nie wiem taką sobie teorie wysnułam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zonanagazie napisał(a):
W 10 dni mój szkrab przybrał na wadzę 430 g mam nadzieję ze w piąteczek będzie blisko 4 kg.
Dziś byliśmy na pierwszym naszym spacerku. Matysia zniosła to dobrze, ale mamie tam na dole od wysiłku się więcej lało.
Magdad a może spróbuj wygrzać dobrze biust mi to pomogło gdy miałam mało mleczka. Ja tak robie daję do jednej potem do odbicia i do drugiej.
Titinka a można to kupić gdzieś w aptece czy tylko na tej stronie ?


Jakis polecony sposób na wygrzanie tego biustu?
To naprawde pomaga?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
zonanagazie napisał(a):
W 10 dni mój szkrab przybrał na wadzę 430 g mam nadzieję ze w piąteczek będzie blisko 4 kg.
Dziś byliśmy na pierwszym naszym spacerku. Matysia zniosła to dobrze, ale mamie tam na dole od wysiłku się więcej lało.
Magdad a może spróbuj wygrzać dobrze biust mi to pomogło gdy miałam mało mleczka. Ja tak robie daję do jednej potem do odbicia i do drugiej.
Titinka a można to kupić gdzieś w aptece czy tylko na tej stronie ?


Jakis polecony sposób na wygrzanie tego biustu?
To naprawde pomaga?

Bardzo ciepły prysznic i od razu zabudowana piżamka, bez dekoltu i śpimy. I jak najmniej wietrzenia biustu, chodzimy w biustonoszu nie wyziębiamy piersi. Mnie pomogło i paru osobę też. Ja już po jednej nocy miałam twardy biust. Odpoczynek, relaks też zalecany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...