Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
zucchini napisał(a):
Melduję, że 28.06 przyszła na świat moja Córeczka Marta, 2740g, 54 cm, 10 pkt. Poród sn 24 godziny, po zszyciu krwotok z macicy, narkoza, łyżeczkowanie, przetaczana krew. Od wczoraj w domu. Przytrzymali nas ze względu na wagę Małej. Martusia jest przesłodka.
Teraz muszę się wczytać w Wasze posty kilka dni do tyłu i poszukać podpowiedzi o karmieniu, przewijaniu i innych Mamusiowych sprawach.


Gratuluje 🙂 zdrowia i cierpliwości życzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
qlerka napisał(a):
Ja nie potrzebuję budzika bo budzi mnie mała co 2, 3h. Najdłużej spała do tej pory 4 godz. Jak mała budzi się co 3h to się wysypiam, ale jak co godzinę lub co dwie to już gorzej. 😉


To tak jak u mnie 3. Mam dokładnie to samo 3 h i jestem wyspana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zucchini napisał(a):
Melduję, że 28.06 przyszła na świat moja Córeczka Marta, 2740g, 54 cm, 10 pkt. Poród sn 24 godziny, po zszyciu krwotok z macicy, narkoza, łyżeczkowanie, przetaczana krew. Od wczoraj w domu. Przytrzymali nas ze względu na wagę Małej. Martusia jest przesłodka.
Teraz muszę się wczytać w Wasze posty kilka dni do tyłu i poszukać podpowiedzi o karmieniu, przewijaniu i innych Mamusiowych sprawach.


Gratuluję! Następna mamusia się odliczyła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kerry napisał(a):
Kasiulka1989 napisał(a):
Kerry to czekamy razem bo ja też dalej nic 🙂 jutro ide do szpitala na KTG zobaczymy co mi powiedza 🙂 Dzis sie tak dziwnie czuje i cały czas myśle ze to moze jakis znak 🙂

Ja też mam jutro KTG, a dzisiaj też się czuję inaczej niż wcześniej... bardziej zmęczona, brzuch się napina, za to Młody baaaardzo aktywny. 🙂


my już po KTG, zapisały się skurcze co 10 minut. Czekamy dalej, ważne, że coś ruszyło wreszcie 🙂
Kasiulka jak tam?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zucchini napisał(a):
Melduję, że 28.06 przyszła na świat moja Córeczka Marta, 2740g, 54 cm, 10 pkt. Poród sn 24 godziny, po zszyciu krwotok z macicy, narkoza, łyżeczkowanie, przetaczana krew. Od wczoraj w domu. Przytrzymali nas ze względu na wagę Małej. Martusia jest przesłodka.
Teraz muszę się wczytać w Wasze posty kilka dni do tyłu i poszukać podpowiedzi o karmieniu, przewijaniu i innych Mamusiowych sprawach.


Gratuluję!! Bardzo się wymęczyłaś, współczuję, ale malutka jest już przy Tobie to najważniejsze 🙂 no i nie jest AŻ taka mała 😉 !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
Dzisiaj ważyłam małą w pajacyku i suchym pamperze - wynik 5100g 🙂


Pięknie rośnie ta Twoja córa 🙂Mój wczoraj osiągnął wagę 3500kg 🙂
Już coraz częściej potrafi w nocy przespać 5-6h bez jedzenia 🙂a tak to co 3h pobudka 🙂
Tylko mam problem, bo dużo ulewa i jest b.łapczywy - płacze, pręży się, krztusi ehh 😞 Kupiłam mu nowe mleczko dla niemowląt ze skłonnością do ulewań i mam nadzieję, że poskutkuje. Wcześniej stosowałam zagęszczać Nutriton jednak po nim zbyt często się wypróżniał i miał zbyt luźne te kupki 😞 No tak to już jest z takimi maluchami, ale dajemy radę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej :*
wczoraj jadłam brokuła i to dość dużo zjadłam, bo jednego całego takiego sporego.. i dziś chyba przez to (ale nie jestem pewna) Mały robił już dwie rzadkie kupki ale zanim zrobił to się trochę umęczył.. ale tak wczesniej tez mial wiec nie wiem czy od tego..
może gdybym zjadła mniej... 😉

Czekalam wczoraj na polozna, miala byc 9-12, a o godz 12 jeszcze jej nie ma wiec dzwonie do niej bo mielismy isc do mojej babci i na spacer.. a ona ze oooo wlasnie mialam do pani dzwonic... niby jej 4 patronaże doszły i sie nie wyrobiła, ale mogla chociaz dac znac.. no nic, wiec stweirdzilam ze pojde ja do niej po spacerze, rzut beretem a i zwazymy Bąbla przy okazji. No i waży 4,150g - po dwóch tygodniach dowalił aż 550g 😁 - przy wyjsciu ze szpitala 3,560 bylo, takze ładnie 🙂
Przy okazji obejrzala do pediatra i juz mamy z nia spokoj.

Blue, ładnie Ci rośnie laleczka 🙂
Hania, Okruszek już coraz większy, brawo, wrzuć no jakieś zdjęcia ☺️
Zuchinni - gratulacje!! Załapałaś się na Czerwiec 🙂
qlerka, mój się budzi co 2 godziny, rzadko kiedy przespi 2,5-3... 😞 pół biedy jak od razu zaśnie i nie trzeba go lulać.
Hugolinka - ja kąpię codziennie. Nie wyobrażam sobie inaczej, przecież my też się codziennie pocimy i myjemy 🤨 może gdybym miała tak jak Blue, dwójkę do kąpieli to inaczej bym na to patrzyła, ale narazie jest jak jest 🙂
Titinka - ja tez jadłam już nie raz lody śmietankowe/waniliowe i wszystko było ok 🙂
agapit - mojemu odpadł pępek 7 dnia 🙂 6 trzymał sie na nitce 🙂 stosowałam octanisept 🙂
Armiatko - widziałam zdjęcia Polusi z Hanią na facebooku, piękne..!!!!! Cudowna siostra z Polci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zucchini gratuluje, ja też miałam przetaczana krew wiec wiem mniej więcej jak się czułaś.
Mamusie czy jak jest gorąco 30 na dworze 25 w domu to jak często dajecie dziecku chcą chociaż żeby się napilo?

Mój w nocy budzi sie co 2,5 lub 3 godz i ja też tak a nawet częściej, mam bardzo czujny sen i sprawdzam ciągle ile minęło od karmienia. Czy jak jest 30 stopni bez slonca to wychodzicie z malenstwami na dwór?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapit napisał(a):
Zucchini gratuluje, ja też miałam przetaczana krew wiec wiem mniej więcej jak się czułaś.
Mamusie czy jak jest gorąco 30 na dworze 25 w domu to jak często dajecie dziecku chcą chociaż żeby się napilo?

Mój w nocy budzi sie co 2,5 lub 3 godz i ja też tak a nawet częściej, mam bardzo czujny sen i sprawdzam ciągle ile minęło od karmienia. Czy jak jest 30 stopni bez slonca to wychodzicie z malenstwami na dwór?

Ja nie miałam przetaczanej krwi a straciłam 700ml. 😮 a dziewczyna z łóżka obok 400ml i miała przetaczaną 😮 Dlaczego? 😮
Ja daję cyca na żądanie, nie pije długo jeśli chce ugasić pragnienie. Podobno to pierwsze mleczko jest właśnie na pragnienie dziecia 🙂 a to dalej to juz takie tłustsze żeby się na jadło, czy coś takiego, nie wiem czy to prawda.

Ja wychodzę, ale rano, żeby przed 11 byc w domu, a potem o 16, bo jak słońce mnie zaskoczy to żeby nie było takie ostre. Wczoraj wyjątkowo wyszlismy o 12.30 w ten skwar, ale to dlatego że bylismy umowieni u mojej babci, a tam juz cien i ogrodek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nam w szpitalu mowili zeby nie kapac codziennie i swoja kapie co 2 dni ale jak beda takie upaly jak dzis to bede codziennie, jeszcze z pol roku i obie bede w jednej wannie kapac. Ja wychodze na dwor jak siew domu obrobie.i tak caly dzien na dworzu, ja na lezaku a dzidzia w wozku w cieniu. Do domu tylko na zmiane pampersa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czy wasze pociechy maja sapke? jak sobie z nia radzicie?

moj momentami, najczesciej rano ma taka ze ledwo oddycha.. uzywamy soli fizjologicznej.. ale bez wiekszych popraw po niej 😞
ponadto dostal tez plesniawki na jezyku... koszmar.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hania ma dziś 2 tyg... tzn będzie mieć o 19:50! Minęły zaledwie 2 tyg a ja mam wrażenie że to było znacznie dawniej. 😁 😁
My już złożyliśmy dokumenty na becikowe z tydzień temu. Ja miałam wszystkie papiery przygotowane. Tylko po narodzinach Łukasz u mojego gina zaświadczenie załatwił i akt urodzenia. Przy okazji też pesel Hani załatwiał. Ale na pesel trzeba czekać 3 tyg.
Ja Hanię kąpię co 2 dzień. Przy dwójce maluchów nie ma czasem innej opcji! 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki a mam takie pytanie, jak Wy się goicie? Jak połóg? U mnie jakoś dziwnie. Krwawienie ustaje na jeden dzień, a potem po karmieniu, lub po odpoczynku wstaje z łóżka i zaczyna się ze mnie lać dosłownie jak chwilę po porodzie. I potem znowu dzień nic, tylko beżowa wydzielina i znowu takie intęsywne plamienie... Nie pamiętam czy tak miałam z Polą, ale chyba o wiele łagodniej połóg przebiegał. Szybciej wróciłam do formy.
No i szwy w sumie mnie nie bolą, ale jakiś taki dyskonfort mam przy siadaniu... No i mam wrażenie, że całe krocze to jeden wielki siniak... Boli przy dotyku jak mocno stłuczone miejsce... A to już przecież 2 tyg od porodu. Wiem że wszystko się goi jeszcze. Ale czy to nie za długo? 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwonka, moj kolek jeszcze nie ma a u Ciebie jak sie zaczely i kiedy? Misio mial 2 tygodnie we wtorek, a ja sie modle zeby kolek nie dostal..

Armiatko, mi krocze juz sie prawie wygoilo, nic mnie nie boli i zostal mi jeden szew. Moglby juz zejsc, bo jest wewnatrz, ale widze go w lusterku.bo jest przy samym wejsciu 😉. Juz praktycznie nie krwawie, tylko delikatne uplawy mam. Minely dwa tygodnie. 😉
Obserwuj siebie i wkladki, bo jesli wystapi zywa krew to od razu lec na IP jak mowisz ze.nagle z Ciebie leci to mnie wystraszylas. Ale nie jestem lekarzem, a to byl moj pierwsy porod ale.o tej krwi mowila mi moja mama, ze trzeba uwazac. 😞

Ile czasu po porodzie kochalyscie sie z mezem? Mi zostal jeden szew i nic mnie nie.boli, cxy jak zejdzie to ile.musze czekac?
Ja tak tesknie za jego bliskoscia, ponadto mam wrazenie ze oddalamy sie od siebie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I u Hani puki co brak kolek, oby się nie pojawiły...
Co do seksu po porodzie... trzeba odczekać minimum 6 tyg, bo jeszcze się macica goi, szyjka macicy, no i szwy mogą się okazać bolesne. Po Poli jakoś tak w 6 -7 tyg spróbowaliśmy, ale ten pierwszy raz po porodzie był stresujący dla mnie... Ale nic nie bolało, tylko sucho było jak nigdy.
Z tym połogiem u mnie sama juz nie wiem, zobaczy co inne dziewczyny napiszą, ewentualnie zgłosze się do lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zonanagazie napisał(a):
magdad86 napisał(a):
Zonanagazie SUROWE JAJKA?!

Gotowane jajka.
A próbowałaś ustawić sobie budzik na porcelanowym talerzu. Moja mama niegdyś miała problem ze wstawaniem do pracy i talerz poskutkował.


A ja w tel. ustawiam, dzisiaj nie daje jej sztucznego, to pewnie mnie obudzi, albo nie pójdę spać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hugolinka napisał(a):
Moja czasami podczas jedzenia tak dziwnie charczy jak by flegme miala. Ale sapki nie ma. Ale dzis upal. Czekam teraz u gina po zaswiadczenie do becikowego. Skladala juz któraś?


Ja jeszcze nie, a jakie zaświadczenie musi dać ginekolog? I co jeszcze jest potrzebne?

A tak z innej beczki jak długo bolało was krocze, ja dziś byłam na chwile na działce i jak wracałam postalam chwile pod domem z wózkiem i juz mnie zaczęło bolec wiec godzinne spacery na razie odpadają, chyba będę wystawiać małego na balkon. 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rozmawiałam dziś z ginem na temat kiedy mogę zacząć ćwiczyć, powiedział, że taki minimalnx czas to jest 6 tyg od porodu i też powoli zaczynac, po kilka minut dziennie, bo każdy organizm inaczej sie goi i ze jedni juz po 5 tyg sa w pełni ok a inne dopiero po 8, z sexem to samo, doradzil żeby uzyc jakiegos zelu zeby nie bylo zbyt sucho. A co do bliskosci to ja dogadzam męzowi w inny sposob. Ja juz krocze mam w pelni zagojone ale z sexem wstrzymam sie do badania lekarskiego. Niech lekarz wyrazi zgode.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My już złożyliśmy dokumenty na becikowe z tydzień temu. Ja miałam wszystkie papiery przygotowane. Tylko po narodzinach Łukasz u mojego gina zaświadczenie załatwił i akt urodzenia. Przy okazji też pesel Hani załatwiał. Ale na pesel trzeba czekać 3 tyg.


To zlozylas dokumenty bez peselu? T nas trzeba czekac 30dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...