Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
To chyba przez pogode 🙂. My byliśmy dzis u tesciów, pierwsz raz widzieli Lilke. Mala poszla mi spac o 22.30 a teraz sie karmimy. Moja ciezko ma zasnac wieczorem, z godz albo i dluzej sie kreci zanim zasnie i to nie z powodu bolu brzuszka czy kolki tylko raczej z checi przebywania na rekach jakby chciala na cala noc sie nacieszyc bliskoscia. Moi tez tak mówia, ze jak placze to albo glodna albo kolka, i czasami przesluchanie co jadlam i jeszcze sie pytaja czy aby nie kłamie-mama i terciowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hugolinka napisał(a):
To chyba przez pogode 🙂. My byliśmy dzis u tesciów, pierwsz raz widzieli Lilke. Mala poszla mi spac o 22.30 a teraz sie karmimy. Moja ciezko ma zasnac wieczorem, z godz albo i dluzej sie kreci zanim zasnie i to nie z powodu bolu brzuszka czy kolki tylko raczej z checi przebywania na rekach jakby chciala na cala noc sie nacieszyc bliskoscia. Moi tez tak mówia, ze jak placze to albo glodna albo kolka, i czasami przesluchanie co jadlam i jeszcze sie pytaja czy aby nie kłamie-mama i terciowa.


No to widzę, ze nie jestem sama z takimi glupimi tekstami wszystkich 🙂
Jak to dobrze, że mamy to forum, moj sie smieje, ze ja jestem uzalezniona od tego forum. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mój w nocy nie wstaje bo karmie piersia ale jal go poprosze to zmieni pieluche, czasem sam na to wpadnie, kłade mu tez malego na rece i kaze sie poprzytulac 🙂 kąpie razem ze mna a ostatnio mnie wyreczyl jak mi rece opadly i wymieklam, bo przebieralam malego a on podczas przebierania wystrzelił kupkę na wszystko i na mnie, maz sie smial ze jeszcze siku brakuje wiec synek go posłuchal i zaraz bylo siku wiec pod pretekstem ze musze sie umyc zostawilam mu malego na przewijaku zeby to ogarnal a ja poszlam do łazienki i potem nalozyc obiadek, synka dostałam juz czystego i suchego 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue szacunek z tymi szwami. Masz odwagę.
My jesteśmy od piątku u mojej mamy. Niestety mała tutaj nie chce za bardzo spać budzi się co pól lub co godzinę. Mieliśmy zostać do jutra. Ale dziś po obiedzie jedziemy. Po za tym cały czas słyszę od mojej mamy pytania typu czy na pewno mam pokarm? możne nie leci ? albo masz zły pokarm bo źle jesz? jak mała się wije i krzyczy przy piersi to jest tekst że dokarmić muszę bo się nie najada. Złość mnie ogarnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hania budzi się ok 6-7 na karmienie. W dzień czy śpi czy nie przystawiam do piersi co 2,5-3h. Jak śpi to żeby ją rozbudzić zaglądam do papmpersa, przewinę, jak to nie pomaga to mokra chusteczką przetrę buzię, szyjkę i dziecko rozbudzone. Ostatnie karmienie w ciągu dnia mamy 20-21. I od kilku dni Hania budzi się w nocy 2:30 i do 3:30 zajada. Najpierw jedna pierś, potem druga, potem zazwyczaj przewijanie i tulingi i całusy. I znowu budzi się 6-7 i cały cykl od nowa.
Okresy czuwania ma od porannej pobudki do ok 10. Potem zazwyczaj śpi cały dzień z przerwami na karmienie. I kolejne czuwanie od 18 do 20-21. W dzień wystawiam Ją na balkon ile się da!
Jutro my jedziemy do teściów na obiad... Też pewnie będzie 100 pytań do... w ramach troski i opieki. Ale będę się 3mać dzielnie 😁 😁 😁 Moja mama w tygodniu codziennie jest u mnie i juz o nic nie pyta i niczego nie sugeruje... 😁 😁 😁

Co do mojego połogu, chyba się już troszkę wycisza, szwy odpadły już chyba wszystkie. Jednak pójdę w poniedziałek na wizytę kontrolną do mojego gina... Naczytałam się że takie późne krwawienie to może być infekcja bakteryjna, może coś się źle goi... Lepiej żeby specjalista się wypowiedział o!

agapit - u mnie z kupka i siuśkami było identylko już 2x. Teraz zakrywam cipeczkę pieluszka tetrową, trzeba się jakoś bronić!

Życzę Wam wspaniałego weekendu dziewczynki kochane.
ps: ja też jestem już uzależniona od tego forum 😁 😁
ps.ps.: nie mogę się powstrzymać i wrzucam zdjecie moich dziewczynek:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi szwy wyszly same 5 dni po porodzie 😮 i czuje ze tam sie nie zdazylio zagoic i porozwalane tam wszystko mam 🤨 z krwawieniem ok czasem przez caly dzien nic a pozniej wychodzi troche a czasem poleci wiecej ale wszystko z tym gra, bo nosze wkladki lub podpaski podczas pologu zuzylam 1 opakowanie podkladow a z pierwszym dzieckiem chyba z 5 😉 Jolcia spi tez rowno co 3-4 godz sie budzi. i tez wkurza mnie seria pytan od tesciow i siostry męża 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
armiatka napisał(a):
Hania budzi się ok 6-7 na karmienie. W dzień czy śpi czy nie przystawiam do piersi co 2,5-3h. Jak śpi to żeby ją rozbudzić zaglądam do papmpersa, przewinę, jak to nie pomaga to mokra chusteczką przetrę buzię, szyjkę i dziecko rozbudzone. Ostatnie karmienie w ciągu dnia mamy 20-21. I od kilku dni Hania budzi się w nocy 2:30 i do 3:30 zajada. Najpierw jedna pierś, potem druga, potem zazwyczaj przewijanie i tulingi i całusy. I znowu budzi się 6-7 i cały cykl od nowa.
Okresy czuwania ma od porannej pobudki do ok 10. Potem zazwyczaj śpi cały dzień z przerwami na karmienie. I kolejne czuwanie od 18 do 20-21. W dzień wystawiam Ją na balkon ile się da!
Jutro my jedziemy do teściów na obiad... Też pewnie będzie 100 pytań do... w ramach troski i opieki. Ale będę się 3mać dzielnie 😁 😁 😁 Moja mama w tygodniu codziennie jest u mnie i juz o nic nie pyta i niczego nie sugeruje... 😁 😁 😁

Co do mojego połogu, chyba się już troszkę wycisza, szwy odpadły już chyba wszystkie. Jednak pójdę w poniedziałek na wizytę kontrolną do mojego gina... Naczytałam się że takie późne krwawienie to może być infekcja bakteryjna, może coś się źle goi... Lepiej żeby specjalista się wypowiedział o!

agapit - u mnie z kupka i siuśkami było identylko już 2x. Teraz zakrywam cipeczkę pieluszka tetrową, trzeba się jakoś bronić!

Życzę Wam wspaniałego weekendu dziewczynki kochane.
ps: ja też jestem już uzależniona od tego forum 😁 😁
ps.ps.: nie mogę się powstrzymać i wrzucam zdjecie moich dziewczynek:

Armiatko a wklejaj te cuda ile chcesz 🤪 moja też chce małą ciągle na ręce, ale nie umie jej utrzymać 😁 kurcze aż zazdrosna się zrobiłam o takie zdjęcia, też jej muszę nowe porobić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja w nocy pobudkę mam różnie czasami co 2godz. innym razem co 3 jak jej się zachce, ma też takie okresy w nocy, że zje i od razu śpi, a ostatnio zje i marudzi nie chce spać. We wtorek grubo popołudniu mamy szczepienie 🙂 szczepię tylko system 5w1 i po roku na pneumokoki. Myślę też o meningokokach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kochane 🙂
Mój szkrab okazał się okropnym wymuszaczem i krzykaczem - ale tylko w dzień dzięki Bogu. 😮
O 8:00 wstajemy i zaczyna sie jazda, musi byc ciagle na rekach, bujany, bo jak leży to się drze, czasem go do wózka wsadzę, czasem pomoże a czasem drze się jeszcze głośniej wiec znow na rece i bujamy. 🤢 Do cyca tak przyssany że aż ulewa, jest przejedzony, bo chce ssac, a jak ssie to jest mleko, mleko polyka i sie krzywi i placze bo juz nie chce i wypluwa, potem znow lapie piers, i to samo, wiec co mamuśka robi? mamuśka łapie za smoka a delikwent smoka PFE na drugi koniec pokoju. I znow bujanie i lulalnie, jestem wykonczona 😮
Teraz Młody poszedł z dziadkami na spacer a ja mam chwile zeby Wam cokolwiek napisac bo tak to 24/24 zapieprzam przy Małym. Przy okazji posprzątam sobie spokojnie i poprasuję.
U mnie prasowanie poszlo w odstawkę dawno, bo niestety ale mamy przebieranie kilka razy dziennie, bo albo uleje albo sie tak zasra, ze całe plecy ma w kupie. 🤢
No wiec po rannym spacerze jest ryk w domu mniej wiecej do 15, potem cisza bo spi a potem od 20, bo po kapieli juz tez trzeba sie podrzeć na mamę. Jak uśnie to noc mam spokojną. Ja w nocy odpoczywam mimo, że karmienie co 1-2 godziny, bo dziecię żarte. 😮 Ale ladnie usypia bo delikwenta wsadzam w becik ciasno to mu dobrze. W dzien sie nie sprawdza, bo za goraco.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Masakra czemu wszyscy się tak wtrącają?
Przed chwilą dostałam tel. od teściowej, że koniecznie jak będę z nią u lek., to mam pow., że babcia twierdzi, że mała ma kolki, a ja twierdzę, że nie ma...
Już widzę jak pani dr się ze mną zgodzi, to będą mi kazały zmienić lekarza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Masakra czemu wszyscy się tak wtrącają?
Przed chwilą dostałam tel. od teściowej, że koniecznie jak będę z nią u lek., to mam pow., że babcia twierdzi, że mała ma kolki, a ja twierdzę, że nie ma...
Już widzę jak pani dr się ze mną zgodzi, to będą mi kazały zmienić lekarza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue - ja decyduję się tylko na podstawowe. 🙂
Mamuska - mi jeden szew zostal a juz prawie 3 tygodnie (we wtorek bedzie) 😮
agapit - mój często robi akurat ja zdejmę pieluszkę i jest już czyściutki. Mam wrażenie, że mają z tatusiem jakąś zmowę, bo tylko mi tak robi 😠 😜
Do becikowego potrzebujemy: pesel, akt urodzenia, ksero dowodow, zaswiadczenie o zarobkach 2011, zaswiadczenie o skladkach zdrowotnych za 2011, ich papierki do wypelnienia co mi dali, i wszystkie umowy (!) o prace od 2011. jakies zarty. :/
armiatko - mój jak zaśnie, to nawet mokra chusteczka nie pomaga. Ale jak chodze na paluszkach to zawsze sie obudzi! 🤢
zonanagazie - ja ciagle od babki mojego M slysze ze cos powinnam inaczej robic. :/ Moje dziecko, moje decyzje...a jakie jeszcze pieniadze mozna dostac oprocz becikowego 1000 ? Bo nie jestem zorientowana 😮
Hugolinka - Mój M to tak mi pomaga jakby nie pomagal.. Młody ma to do siebie ze placze i sie zanosi - potrafi tym tate przestraszyc wiec mi go oddaje i ja musze z nim biegac.. W nocy juz go nie budze bo mały ladnie zasypia a karmie piersia wiec bez sensu zeby wstawal..
Co do czereśni to jadłam troche przedwczoraj i bylo ok a wczoraj pochłonęłam taka ilosc, ze az sama mnie brzuch rozbolal, ale Młodemu nic nie było 😉
Zuchinni - my, kobiety po łyzeczkowaniu 😜, mozemy cwiczyc od 6 tygodnia, czyli cały połóg ma byc spokoj :/ przynajmniej tak mi mowiono. a o pasy nie pytałam, ale ja sie juz na wyjscia tym bandazem elastycznym obwiazuje, bo nie jest tak goraco jak w pasie i wiekszy komfort, a nie lubie jak mi sie wylewają fałdy :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
Masakra czemu wszyscy się tak wtrącają?
Przed chwilą dostałam tel. od teściowej, że koniecznie jak będę z nią u lek., to mam pow., że babcia twierdzi, że mała ma kolki, a ja twierdzę, że nie ma...
Już widzę jak pani dr się ze mną zgodzi, to będą mi kazały zmienić lekarza...


powiedz babuni że to twoja córka i ty z nią spędzasz każdą minutę jej życia i znasz lepiej jej zachowania itp. 😠 😠 😠 niech sie nie wtraca, znam Twój bół. 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie do becikowego potrzebujemy: pesel, akt urodzenia, ksero dowodów, zaświadczenie o zarobkach 2011, zaświadczenie o składkach zdrowotnych za 2011, ich papierki do wypełnienia co mi dali, i wszystkie umowy o prace od 2011, pity z renty rodzinnej którą brałam, oraz zaświadczenie z ZUS że od 2012 nie biorę renty. Masz racje Hullu to jakieś żarty i kpina, szkoda że nie chcę jeszcze nr buta, a gdzie ochrona danych osobowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zonanagazie napisał(a):
U mnie do becikowego potrzebujemy: pesel, akt urodzenia, ksero dowodów, zaświadczenie o zarobkach 2011, zaświadczenie o składkach zdrowotnych za 2011, ich papierki do wypełnienia co mi dali, i wszystkie umowy o prace od 2011, pity z renty rodzinnej którą brałam, oraz zaświadczenie z ZUS że od 2012 nie biorę renty. Masz racje Hullu to jakieś żarty i kpina, szkoda że nie chcę jeszcze nr buta, a gdzie ochrona danych osobowych.

Ta, a potem sie okaze ze jeszcze czegos brakuje... :/


Jak zaczynaja sie pesele naszych malców? Od "13...." na początku? Bo tak sobie myslalam, bo przeciez co z ludzmi co maja pesele z 1913? 😁 Wiem, glupie myslenie ale tak mnie to zastanawia 😁 😁 a właśnie, musze odebrac pesel. u nas 3 tyg sie czeka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hullu napisał(a):
.a jakie jeszcze pieniadze mozna dostac oprocz becikowego 1000 ? Bo nie jestem zorientowana 🤨


To Tuskowe gdzie składasz tyle papierków i wasz dochód nie przekracza 1900 na osobę.
Z gminy gdy wasz dochód na osobę nie przekracza 500 zł
Rodzinne 70 zł miesięcznie
I jest jeszcze jeden 1000 zł ale nie pamiętam za co i na jakiej zasadzie.

Tyle możesz maksymalnie wyciągnąć, prócz macierzyńskiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hania83 napisał(a):
Blue napisał(a):
Dzisiaj ważyłam małą w pajacyku i suchym pamperze - wynik 5100g 🙂


Pięknie rośnie ta Twoja córa 🙂Mój wczoraj osiągnął wagę 3500kg 🙂
Już coraz częściej potrafi w nocy przespać 5-6h bez jedzenia 🙂a tak to co 3h pobudka 🙂
Tylko mam problem, bo dużo ulewa i jest b.łapczywy - płacze, pręży się, krztusi ehh 😞 Kupiłam mu nowe mleczko dla niemowląt ze skłonnością do ulewań i mam nadzieję, że poskutkuje. Wcześniej stosowałam zagęszczać Nutriton jednak po nim zbyt często się wypróżniał i miał zbyt luźne te kupki 😞 No tak to już jest z takimi maluchami, ale dajemy radę 🙂


Haniu to gnebi cię ten sam problem co mnie.Moja mała pielki sie przy cycu,potem wręcz pochłania butelkę ale wcześniej nawdycha się powietrza i tym samym ulewa wręcz fontannami.Tez jej podaję mleko przeciw ulewaniu bebilon AR.A ty które i jak sie sprawdza??Nutriton też miałam przy Filipku,ale sie nie sprawdził,ale mleko tez nie do końca spełniało swoją funkcję.Filip ulewał mi do 10miesiąca-mam nadzieję,że z Julą tak nie będzie i skończy wcześniej 😮On nawet potrafił zjeść papę z marchewki,po 3 godzinach zjeść mleko i ulać mleko z marchwią z wcześniejszego posiłku 🤢Ja nic nie robiłam tylko zapierałam plamy z ubranek ufajtanych 😠Jak na razie zapieram samo mleko,ale i to jest wkurzające,bo przebieramy się obie po kilka razy dziennie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hullu napisał(a):
Hej kochane 🙂
Mój szkrab okazał się okropnym wymuszaczem i krzykaczem - ale tylko w dzień dzięki Bogu. 😮
O 8:00 wstajemy i zaczyna sie jazda, musi byc ciagle na rekach, bujany, bo jak leży to się drze, czasem go do wózka wsadzę, czasem pomoże a czasem drze się jeszcze głośniej wiec znow na rece i bujamy. 🤢 Do cyca tak przyssany że aż ulewa, jest przejedzony, bo chce ssac, a jak ssie to jest mleko, mleko polyka i sie krzywi i placze bo juz nie chce i wypluwa, potem znow lapie piers, i to samo, wiec co mamuśka robi? mamuśka łapie za smoka a delikwent smoka PFE na drugi koniec pokoju. I znow bujanie i lulalnie, jestem wykonczona 😮
Teraz Młody poszedł z dziadkami na spacer a ja mam chwile zeby Wam cokolwiek napisac bo tak to 24/24 zapieprzam przy Małym. Przy okazji posprzątam sobie spokojnie i poprasuję.
U mnie prasowanie poszlo w odstawkę dawno, bo niestety ale mamy przebieranie kilka razy dziennie, bo albo uleje albo sie tak zasra, ze całe plecy ma w kupie. 🤢
No wiec po rannym spacerze jest ryk w domu mniej wiecej do 15, potem cisza bo spi a potem od 20, bo po kapieli juz tez trzeba sie podrzeć na mamę. Jak uśnie to noc mam spokojną. Ja w nocy odpoczywam mimo, że karmienie co 1-2 godziny, bo dziecię żarte. 😮 Ale ladnie usypia bo delikwenta wsadzam w becik ciasno to mu dobrze. W dzien sie nie sprawdza, bo za goraco.





Mój też próbował wymuszać branie na rączki, ale nie chce go tak przyzwyczaić, bo potem będzie ciężko cokolwiek zrobić w domu. Stosuję metodę brać na chwilę na ręce gdy płacze a gdy tylko przestanie to odkładać z powrotem i tak w kółko póki nie załapie, że z noszenia nici. Robię też tak, że przetrzymuję go chwilę, gdy płacze i nie reaguję na to. U mnie zadziałało i sam się uspokoił po krótkiej chwili. Gdy byłam w szpitalu to spotkałam taką babkę z 9miesieczną córką, którą musiała cały czas nosić bo tak ją nauczyła od małego. Na chwilę jej nie mogła położyć bo ciągle płakała - masakra a ważyła 12kg także było co nosić 😉

A odnośnie prasowania to ja wszystko prasuję chociaż mały codziennie tony tego brudzi 🙂 Ma delikatną skórkę i wolę wszystko jeszcze po wyschnięciu "dezynfekować" żelazkiem a poza tym lubię gdy ma wszystko takie pachnące i nie wymiętę 😉

Dziś też mi trochę popłakuje ale zajęłam go karuzelą w łóżeczku i zdążyłam ogarnąć cały dom 🙂
Nie martw się opanujesz te jego humorki , potrzeba czasu troszkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
TITINKA napisał(a):
hania83 napisał(a):
Blue napisał(a):
Dzisiaj ważyłam małą w pajacyku i suchym pamperze - wynik 5100g 🙂


Pięknie rośnie ta Twoja córa 🙂Mój wczoraj osiągnął wagę 3500kg 🙂
Już coraz częściej potrafi w nocy przespać 5-6h bez jedzenia 🙂a tak to co 3h pobudka 🙂
Tylko mam problem, bo dużo ulewa i jest b.łapczywy - płacze, pręży się, krztusi ehh 😞 Kupiłam mu nowe mleczko dla niemowląt ze skłonnością do ulewań i mam nadzieję, że poskutkuje. Wcześniej stosowałam zagęszczać Nutriton jednak po nim zbyt często się wypróżniał i miał zbyt luźne te kupki 😞 No tak to już jest z takimi maluchami, ale dajemy radę 🙂


Haniu to gnebi cię ten sam problem co mnie.Moja mała pielki sie przy cycu,potem wręcz pochłania butelkę ale wcześniej nawdycha się powietrza i tym samym ulewa wręcz fontannami.Tez jej podaję mleko przeciw ulewaniu bebilon AR.A ty które i jak sie sprawdza??Nutriton też miałam przy Filipku,ale sie nie sprawdził,ale mleko tez nie do końca spełniało swoją funkcję.Filip ulewał mi do 10miesiąca-mam nadzieję,że z Julą tak nie będzie i skończy wcześniej 😮On nawet potrafił zjeść papę z marchewki,po 3 godzinach zjeść mleko i ulać mleko z marchwią z wcześniejszego posiłku 🤢Ja nic nie robiłam tylko zapierałam plamy z ubranek ufajtanych 😠Jak na razie zapieram samo mleko,ale i to jest wkurzające,bo przebieramy się obie po kilka razy dziennie 🤢


Ja kupiłam mleko Enfamil AR ale po trzech dniach stosowania mały dostał prawie zaparcia i odstawiłam je. Teraz wróciłam do Bebilonu 1 zwykłego ale zmieniłam smoczki na wolnoprzepływowe i trochę inaczej trzymam go do karmienia, bardziej w pionie. A po karmieniu staram się go zanadto nie ruszać, by nie ulewał za dużo. Delikatnie go trzymam w pionie do odbicia bez uciskania brzuszka. Na razie fajnie pije od dwóch dni i bardzo mało ulewa. A nie stosuję zagęszczacza. Oby tak dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...