Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Wydaje mi się, że nie więcej jak 4 godz. Albo i mniej. Dziś pięknie mi śpi. Zjadłam dziś kalafiora troche, zobaczymy czy jakaś rewolucja będzie. Co do karmienia, to ja zmieniam pierś jak mała zaczyna tak mocno ciągnąć i się denerwować. Jutro jadę zawieżć wniosek o becikowe, ciekawe czy wszystko mam ok i kiedy kase dostane. A czy ktoras wie co trzeba i gdzie zlozyc o ten kolejny 1000?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
agapit napisał(a):
Ile wasze dzieci czuwają w ciągu dnia?


Mój w ciągu dnia nieraz prawie w ogóle nie śpi .Rozgląda się itp. 🙂 Czasami ma dni że ciągle śpi, rożnie to bywa 🙂Chyba jest to zależne od pogody. Ja już nie wiem jak mam go klasyfikować pod względem zachowania czy jako niemowlę które miałoby teraz miesiąc czy jako 3miesięczne dziecko... nie wiem co u niego jest prawidłowe a co nie ehh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapit - co do pępka - u mojej Hani było identylko, przemywałam tymi gazikami ze spirytusem dalej. Po 2 dniach wygoiło się całkowicie. Ale jeśli coś Cię niepokoi to pojedź z maluszkiem do lekarza i już, albo wezwij położną środowiskową do Was na kontrolę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agapit, może On tyle snu nie potrzebuje i czuwa więcej niż inne dzieci. Jak nie płacze i leży spokojnie to nie usypiaj na siłę. Chyba, że płacze... Moja od dwóch dni dwa razy dziennie sobie czuwa. Tak po godzince. Leży i się patrzy. Czasem machnie ręka lub nogą.

Czy Wasze dzieci miały takie odstające skórki na rączkach jak się urodziły? Czy im to zostało? Moja miała i ma nadal. Już chyba powinny się wygoić. Mam jednak hipotezę, że ona sobie drapie te rączki paznokciami. My jeszcze nie obcinaliśmy... się nastawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, czy was też rozbraja widok waszego dzidziusia jak się uśmiecha i dziasełka pokazuje. Ja poprostu padam na ten widok.
Ja do becikowego potrzebowałam: ksero dowodów - mój i męża, zaświadczenie o dochodach za 2011 rok osobno moje i męża mimo ze razem się rozliczamy, ksero aktu urodzenia dziecka , PIT-y za 2011 rok, zaświadczenie od gin-a ze od 8czy10 tc chodzilam na wizyty. Papiery które dostałam w MOPS-id musiałam podpisać z mężem i podać numer konta. To chyba wszystko.
Moja królewna potrafi nie spać cały dzień ale za to śpi od21.00 do 5.00 chodź dzisiaj była pobudka o 1.00 , 3.00 , 4.30 i o 5.30 znowu chciała cyca 🙃oby to był jednorazowy wybryk bo myślałam ze padne. :blink.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój skarb jak się obudzi o 5 czy 6 to nie śpi prawie wcale drzemki czasem ma po 10 min a potem chwyci się za włosy i wrzask bo nie możne puścić. W końcu uda się zasnąć u mamy na rekach, przytulonej do piersi, nie trzeba lulać. Odkładam do łóżeczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zonanagazie napisał(a):
Mój skarb jak się obudzi o 5 czy 6 to nie śpi prawie wcale drzemki czasem ma po 10 min a potem chwyci się za włosy i wrzask bo nie możne puścić. W końcu uda się zasnąć u mamy na rekach, przytulonej do piersi, nie trzeba lulać. Odkładam do łóżeczka.


A co robisz z maluchem jak ci nie śpi? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapit napisał(a):
zonanagazie napisał(a):
Mój skarb jak się obudzi o 5 czy 6 to nie śpi prawie wcale drzemki czasem ma po 10 min a potem chwyci się za włosy i wrzask bo nie możne puścić. W końcu uda się zasnąć u mamy na rekach, przytulonej do piersi, nie trzeba lulać. Odkładam do łóżeczka.


A co robisz z maluchem jak ci nie śpi? 🙂

Ćwiczymy sobie, kładę na brzuszek podkurczam nóżki i tak 5 minutek sobie leży. Rowerek nóżkami też robimy. Staram się jak najmniej nosić i lulać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też ćwiczę z małą, a teraz jeszcze będę jej masować kanaliki łzowe 6x dziennie po 10x po tym sól fizj. i po tym antybiotyk... Chyba będę miała cały dzień zajęcia... 🙂
A tak w ogóle to dzisiaj była ważona i przez ostatnie 6 dni przybrała moja kochana 210g 🙂 Bardzo się cieszę! W końcu! Już waży 3820 moja kruszynka 🙂 Nawet nie wiecie jaka jestem szczęśliwa! 🙂
W następny poniedziałek idziemy do chirurga, będzie decydował czy trzeba przeciąć jej to wędzidełko przy języku... :/ Ja tak miałam jak miałam rok,a ona ma to krótkie i być może też będzie miała przecinane, już się boję...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hania83 napisał(a):
agapit napisał(a):
Ile wasze dzieci czuwają w ciągu dnia?


Mój w ciągu dnia nieraz prawie w ogóle nie śpi .Rozgląda się itp. 🙂 Czasami ma dni że ciągle śpi, rożnie to bywa 🙂Chyba jest to zależne od pogody. Ja już nie wiem jak mam go klasyfikować pod względem zachowania czy jako niemowlę które miałoby teraz miesiąc czy jako 3miesięczne dziecko... nie wiem co u niego jest prawidłowe a co nie ehh

Musisz zapytać Armiatki i lekarki jak to jest 🙂 W skokach rozwojowych mają opisane tygodnie kiedy powinny przypadać no i dla dzieci urodzonych np. 2 tyg. wcześniej taki skok występuje 2 tyg. później, a te które urodziły się 2 tyg. po terminie to 2 tyg. wcześniej, bo ponoć mózg jest lepiej rozwinięty jakoś tak 😮 i rzeczywiście moja mała od 2 dni jest okropnie marudna, płaczliwa, sama nie wie czego chce i wyliczyłam sobie, że po 10 dniach spóźnienia ma te "dni". Urodziła się 16dni wcześniej, ale wiadomo to nigdy nie będzie jak w zegarku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
Ja też ćwiczę z małą, a teraz jeszcze będę jej masować kanaliki łzowe 6x dziennie po 10x po tym sól fizj. i po tym antybiotyk... Chyba będę miała cały dzień zajęcia... 🙂
A tak w ogóle to dzisiaj była ważona i przez ostatnie 6 dni przybrała moja kochana 210g 🙂 Bardzo się cieszę! W końcu! Już waży 3820 moja kruszynka 🙂 Nawet nie wiecie jaka jestem szczęśliwa! 🙂
W następny poniedziałek idziemy do chirurga, będzie decydował czy trzeba przeciąć jej to wędzidełko przy języku... :/ Ja tak miałam jak miałam rok,a ona ma to krótkie i być może też będzie miała przecinane, już się boję...

Jutro idę do pediatry na szczepienie poproszę o kolejny antybiotyk silniejszy, a jak to nie pomoże to pozostaje wizyta u okulisty 😞 Wam tez nie pomógł? gratuluję wagi !! dobrze, że zaczyna wreszcie tyć 🙂 kryzys zażegnany co? 😉 a skąd wiesz, że ma problemy z wędzidełkiem? lekarka Ci to zasugerowała? mi też chcieli przeciąć, ale mama się nie zgodziła i na szczęście dobrze zrobiła, bo wszystko ze mną jest ok 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zonanagazie napisał(a):
Mój skarb jak się obudzi o 5 czy 6 to nie śpi prawie wcale drzemki czasem ma po 10 min a potem chwyci się za włosy i wrzask bo nie możne puścić. W końcu uda się zasnąć u mamy na rekach, przytulonej do piersi, nie trzeba lulać. Odkładam do łóżeczka.

Moja też się łapie (jej siostra też łapała) drze się wtedy niemiłosiernie, a ja nie mogę jej szybko rączki otworzyć taki ma ścisk, boję się, że sobie włosy powyrywa (jest specjalistką od wyrywania moich!) niedługo będę łysa 🙃 trochę zmądrzałam i związuję włosy, ale lubię mieć rozpuszczone 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
zonanagazie napisał(a):
Mój skarb jak się obudzi o 5 czy 6 to nie śpi prawie wcale drzemki czasem ma po 10 min a potem chwyci się za włosy i wrzask bo nie możne puścić. W końcu uda się zasnąć u mamy na rekach, przytulonej do piersi, nie trzeba lulać. Odkładam do łóżeczka.

Moja też się łapie (jej siostra też łapała) drze się wtedy niemiłosiernie, a ja nie mogę jej szybko rączki otworzyć taki ma ścisk, boję się, że sobie włosy powyrywa (jest specjalistką od wyrywania moich!) niedługo będę łysa 🙃 trochę zmądrzałam i związuję włosy, ale lubię mieć rozpuszczone 🙂

Przynajmniej ty mnie rozumiesz. Ja też chodzę przy dzidzi w związanych włosach, bo już raz mnie pociągła.

Dziś zrobiłam coś strasznego zjadłam większą cześć małej chałki a to przecież na drożdżach, a ja się zapomniałam. I od 16 mała nie spała do 20 i tylko płacz i krzyk, a ja płaczę z nią i cały czas do piersi bo tylko wtedy była spokojna. Tak że jadła co chwila.

Ciekawe czy można od tak podejść do przychodni i zważyć maluszka ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to ja już w ogóle jestem niedobra, bo jem normalne śniadania, obiady, świeże warzywa i owoce. Zostało mi 8kg do zrzucenia. Chciałam ćwiczyć z Chodakowską i po jednym treningu mam bóle w nodze, że na razie muszę o tym zapomnieć.

Mam pytanie.. 🥴 czy któraś z was nadal ma przedłużające się krwawienia?? ja oszaleję! Po tym NIBY okresie było trochę spokoju śluz był już prawie biały widać było minimalne zabarwienie różowe, a od wczoraj znowu mam taką ciemniejszą różowawą krew 😮 nie jest tego dużo, ale to mnie dobiło. Dzisiaj jest 7 tydzień od porodu i takie coś. Z pierwszą córą po 3/4tyg. już nic nie było, a teraz kończy się i wraca. Mam już tego dosyć. Za tydzień wybieram się do gina, mogę iść z takimi plamieniami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Napisałam dzisiaj do Natalii, że ma się odezwać, bo się martwimy 🙂 Pójdę do gina, bo i tak muszę iść po zaświadczenie do becikowego (mam gotowy formularz od mopsu do wypełnienia) to przy okazji niech mnie zbada. Wczoraj mąż poszedł po dokumenty i nie jest tak źle 🙂 nie będzie musiał iść do skarbówki itd. tylko dać pita, ja napiszę oświadczenie i z głowy 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania ja dokarmiam co kilka dni, bo nie mam siły na moją pannicę, jak pije z butli to połyka jak szalona, zachowuje się jak dziecko, które nie jadło cały dzień. W efekcie wypija 70ml po 3 godz. jak się obudzi głodna. Jak nie odczuwa zbytnio głodu to potrafi wypić 10ml 🤢 może mleko jej nie smakuje. Nie daję wody ani herbaty, bo przy karmieniu piersią nie ma takiej potrzeby. Jak bolał ją brzuszek kiedyś to zrobiłam herbatę koperkową taką zwykłą bez cukru to jej nie ruszyła. Wykrzywiała się aż miło 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzisiaj miałam niezłą akcję, rano położyłam małą bokiem na naszym łóżku (na szczęście mamy duże małżeńskie) na samym środku leżała na takiej gąbce od wózka, bo chciałam żeby miała wyżej główkę , wkładam wtedy coś pod gąbkę no i sobie pięknie spała, słyszę po jakimś czasie szelesty dochodzące z pokoju, myślałam, że to starsza córa zaczyna budzić młodą, ale gdzie tam 😁 stara maruda śpi, a młoda zadowolona dotykała nogami chusteczek nawilżających i głowę miała na gąbce a reszta ciała spoczywała na naszym łóżku. Nie wiem jakim cudem z tej gąbki zeszła jeszcze leżała w poprzek niej. Już jako noworodek, ale taki starszy kręciła się w swoim łóżeczku i kilka razy leżała w innym miejscu. Nie mogę się przyzwyczaić, że to "już" że to nie malutki całkowicie zależny od kogoś noworodek tylko mały niemowlak, który zaczyna się ruszać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...