Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kurcze tsz muszę zacząć małą przekrecac chociaz jest ciężko bo strasznie ulewa i ppolozna kazala na lewym boku a że stale jest po jedzeniu to ciągle na tym boku i w nocyale ttrudno muszę klasć na prawy najwyżej wszystko uleje co zjadła..tylko że to błędne koło bo uleje i przecież zaraz jest glodna i tak w kółko..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Blue napisał(a):
magdad86 napisał(a):
Ja też ćwiczę z małą, a teraz jeszcze będę jej masować kanaliki łzowe 6x dziennie po 10x po tym sól fizj. i po tym antybiotyk... Chyba będę miała cały dzień zajęcia... 🙂
A tak w ogóle to dzisiaj była ważona i przez ostatnie 6 dni przybrała moja kochana 210g 🙂 Bardzo się cieszę! W końcu! Już waży 3820 moja kruszynka 🙂 Nawet nie wiecie jaka jestem szczęśliwa! 🙂
W następny poniedziałek idziemy do chirurga, będzie decydował czy trzeba przeciąć jej to wędzidełko przy języku... :/ Ja tak miałam jak miałam rok,a ona ma to krótkie i być może też będzie miała przecinane, już się boję...


Jutro idę do pediatry na szczepienie poproszkę o kolejny antybiotyk silniejszy, a jak to nie pomoże to pozostaje wizyta u okulisty 😞 Wam tez nie pomógł? gratuluję wagi !! dobrze, że zaczyna wreszcie tyć 🙂 kryzys zażegnany co? 😉 a skąd wiesz, że ma problemy z wędzidełkiem? lekarka Ci to zasugerowała? mi też chcieli przeciąć, ale mama się nie zgodziła i na szczęście dobrze zrobiła, bo wszystko ze mną jest ok 😁
$$

Ja dostałam ten sam antybiotyk TOBREXAN już drugi raz, a oczy mi się wydaje, że coraz mniej jej ropieją, ale okulistka, do której poradziła nam iść nasza pediatra, powiedziała, żeby dalej to stosować no i masować no i nie przemywać solą fizj. tylko wlewać tą sól do oczek.
Z wagi się bardzo cieszę, przynajmniej już się wcale nie przejmuje wszystkich gadaniem...
A co do wędzidełka, to mi się wydawało, że ma jakieś krótkie i to ja zasugerowałam pediatrze i nas skierowała do chirurga, a zasugerowałam, bo ja miałam przecinane a u niej też wydawało mi się jakieś krótkie... ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Blue napisał(a):
No to ja już w ogóle jestem niedobra, bo jem normalne śniadania, obiady, świeże warzywa i owoce. Zostało mi 8kg do zrzucenia. Chciałam ćwiczyć z Chodakowską i po jednym treningu mam bóle w nodze, że na razie muszę o tym zapomnieć.

Mam pytanie.. 🥴 czy któraś z was nadal ma przedłużające się krwawienia?? ja oszaleję! Po tym NIBY okresie było trochę spokoju śluz był już prawie biały widać było minimalne zabarwienie różowe, a od wczoraj znowu mam taką ciemniejszą różowawą krew 😮 nie jest tego dużo, ale to mnie dobiło. Dzisiaj jest 7 tydzień od porodu i takie coś. Z pierwszą córą po 3/4tyg. już nic nie było, a teraz kończy się i wraca. Mam już tego dosyć. Za tydzień wybieram się do gina, mogę iść z takimi plamieniami?


To ja też jestem niedobra, bo ja też już jem normalnie, nawet na kiełbaskę i boczek z grilla sobie pozwoliłam, a ostatnio zjadłam mięsko z kebaba, ale już tak dawno takiego czegoś nie jadłam, że rewolucja była troszkę u mnie, ale mała ok... A jak to i gdzie ćwiczysz z Chodakowską? U mnie też cały czas coś leci brązowego... ;/ Ja tez za tydzień idę do gina, zastanawiam się cały czas czy anty czy prezerwatywy... ;/ nigdy nie brałam anty, boję się ich, problemów jakichś no i że przytyję... ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
zonanagazie napisał(a):

Ciekawe czy można od tak podejść do przychodni i zważyć maluszka ?


ja tak podeszłam, i to nawet do przychodni do której nie należałyśmy i normalnie zważyli mi małą.

Dziękuję za odpowiedz, tu też jest przychodnia gdzie nie należę, ale dziś w ramach spaceru się przejdziemy na ważenie może pozwolą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania13 ja daję herbatkę koperkową, poprostu zamiast podawać samą wodę, to niech sobie pije herbatkę dla zdrowotności 😁 Zawsze mam przy sobie herbatkę, żeby dać jej w parku czy coś, jak płacze, bo nie bardzo nam się udaje karmić gdziekolwiek, bo tak bardzo nauczone jestesmy pozycji spod pachy 😁 A co do mm, ja dawałam 90 od czasu do czasu, a teraz się zastanawiam jak mój pokarm, jak ściągnę do butelki, to ile jej tego dać?
Zonanagazie moja ostatnio non stop ulewa i to czasem jej się zdarza tak ostro, ostatnio ulało jej się tak, że patrze na pieluszce prawie szklanka mleka chyba była, no i szarpało nią i leciało noskiem też 😞
Blue ja widzialam u mojej poprawę po kropelkach TOBREXAN juz po tygodniu, a widzisz poszłam po pewnym czasie do okulistki i ona stwierdziła, że kanaliki zatkane i mam jej dalej to robić 6x dziennie 10x masować, zalac solą i potem kropelki... ;/
Blue moja mała tez na zmiany spi raz na jednym boku, raz na drugim z waleczkiem za pleckami, ale za to w ogóle nie chce leżeć z glową na wprost, jak jej czymś zblokuje to sie denerwuje, woli na bokach.
Hullu jak masz ochotę na piwko to sobie łyknij po karmieniu, ale nie całe, ja wypiłam już ze 2x warkę cytrynową i karmi od czasu do czasu piję, ciemne piwo wzmaga laktację 🙂 Hullu też tak mam jeśli chodzi o karmienie, tylko to nie moja mama, bo ona nie żyje, tylko teściowa - ona jest głodna, wczoraj miała ją na spacerze, zadzwoniła, że dziecko ma być dobrze nakarmione, wkur*** mnie, bo co ja nie karmie dziecka?Przybiera na wadze już, a ta dalej swoje... ;/ też wyciągam cyca w takich sytuacjach i karmię na siłę, a jej się później ulewa na maxa ;/ Moja jak na razie się nie zanosi, ale jak się wydziera, to aż cała sie trzęsie ze złości... Hullu leżał na brzuszku i nagle przewrócił się na plecy??? SZOK, ach starszaki sie już robią z naszych maluszków 😁
TITINKA my już dawno zaczeliśmy współżycie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
Blue napisał(a):
magdad86 napisał(a):
Ja też ćwiczę z małą, a teraz jeszcze będę jej masować kanaliki łzowe 6x dziennie po 10x po tym sól fizj. i po tym antybiotyk... Chyba będę miała cały dzień zajęcia... 🙂
A tak w ogóle to dzisiaj była ważona i przez ostatnie 6 dni przybrała moja kochana 210g 🙂 Bardzo się cieszę! W końcu! Już waży 3820 moja kruszynka 🙂 Nawet nie wiecie jaka jestem szczęśliwa! 🙂
W następny poniedziałek idziemy do chirurga, będzie decydował czy trzeba przeciąć jej to wędzidełko przy języku... :/ Ja tak miałam jak miałam rok,a ona ma to krótkie i być może też będzie miała przecinane, już się boję...


Jutro idę do pediatry na szczepienie poproszkę o kolejny antybiotyk silniejszy, a jak to nie pomoże to pozostaje wizyta u okulisty 😞 Wam tez nie pomógł? gratuluję wagi !! dobrze, że zaczyna wreszcie tyć 🙂 kryzys zażegnany co? 😉 a skąd wiesz, że ma problemy z wędzidełkiem? lekarka Ci to zasugerowała? mi też chcieli przeciąć, ale mama się nie zgodziła i na szczęście dobrze zrobiła, bo wszystko ze mną jest ok 😁
$$

Ja dostałam ten sam antybiotyk TOBREXAN już drugi raz, a oczy mi się wydaje, że coraz mniej jej ropieją, ale okulistka, do której poradziła nam iść nasza pediatra, powiedziała, żeby dalej to stosować no i masować no i nie przemywać solą fizj. tylko wlewać tą sól do oczek.
Z wagi się bardzo cieszę, przynajmniej już się wcale nie przejmuje wszystkich gadaniem...
A co do wędzidełka, to mi się wydawało, że ma jakieś krótkie i to ja zasugerowałam pediatrze i nas skierowała do chirurga, a zasugerowałam, bo ja miałam przecinane a u niej też wydawało mi się jakieś krótkie... ;/

A jak masujesz opisz to dokładnie? ile tej soli zakraplasz do oka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
blue Soli po kropelce do każdego oka,wcześniej przecierałam oczka gazikiem z solą,bo tak kazała pediatra, ale okulistka kazała jednak wlewać.
A masuje jej tak, że palcem w kąciku oka tak przyciskam i kręcę palcem w tym miejscu i nie odrywając palca przesuwam palec w dół wzdłuż nosa. Zapytaj połżnej o to, to może Ci lepiej wytłumaczy, albo na internecie poczytaj...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziś w nocy coś mnie tknęło, żeby otworzyć oczy i spojrzeć na Młodego i DZIĘKI BOGU, bo z plecków przeturlał sie na brzuch i jak na niego spojrzalam to mial nos w materacu.. Niby podnosi głowke, ale przecież wkoncu sie zmeczy i przestanie, a nie daj boże, wbiłby nosek w materac 😞 jestem przerazona, on ma dopiero 3 tygodnie a juz takie rzeczy robi, teraz za kazdym razem jak go klade to podkladam mu kolo brzuszka cos, zeby sie nie przekrecal, bo nie daruje sobie jak cos mu sie stanie.. na noc tylko na pleckach bedzie spal, glowke mu bede przekladac sama, a na bokach bedzie spal w dzien jak bede przy nim non toper zeby znowu sie nie przeturlal 😞 na brzuszku tylko sie "bawimy" bo spac tak nie lubi.
Ale mnie wystraszyl mowie wam 😞

Madzia, ja wole laktacji juz nie wspomagac, bo zaleje sasiadow 😁 😁 😁
A co do "dobrych rad" to nie mam juz sil...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
Czy któreś z Waszych dzieci ma trądzik niemowlęcy?

wydaje mi sie ze moj smyk ma ale nie jestem pewna, na brodzie ma takie jakby syfki malutkie, ale nie wiem czy to to jutro ide do poloznej to sie dowiem. 🙂

Blue, pleśniawki to taki bialy nalot na jezyku i wargach od srodka, na podniebieniu itp. ja myslalam na poczatku ze to mleczko mu zostaje a jednak nie. ale juz ladnie ma, prawie sie wyleczylismy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
Czy któreś z Waszych dzieci ma trądzik niemowlęcy?


Hmmm moja ma troszkę na policzkach. Ale musiałam wejść na zdjęcia i na Wikipedia sprawdzić dokładnie czy to to. Napisali tam, że ustępuję samoistnie, nie ma na to lekarstwa bo przyczyna powstania nie jest znana.

Czerwcóweczyki zostajemy tutaj czy się przenosimy bo nie wiem gdzie pisać. Na razie skacze, tu i tu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
qlerka napisał(a):
Moja Patrycja sam pobyt we wanience uwielbia, wręcz się odpręża. Dla niej to domowe spa. A co się po kapaniu dzieje gdy ja ubieram i wykonuję zabiegi kosmetyczne to aż się serce kraja. Krzyczy, że chyba całe osiedle ją słyszy. Potem tak się zmęczy, ze tylko cyc i idzie spać. Ale ona ma dopiero 2 tygodnie więc może się to jeszcze zmienić.


Z naszym Jasiem jest podobnie, choc z lażdą kapiela jest troche lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hullu jestem w szoku, że Twój maluch się tak przekręca w dodatku mając 3 tygodnie... SZOK!!!!
Co do laktacji to Ja bym chciała sobie wspomóc, żeby móc usiąść sobie i ściągnąć jednorazowo taką ilość,źeby tatuś mógł ją nakarmić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...