Skocz do zawartości

Wozki ;) | Forum o ciąży


Renache

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Patrząc na doświadczenia mojej siostry (matki trójki dzieci) wózek przede wszystkim musi się kołysać, aby przy podjazdach na krawężniki itp. nie szarpać maluchem. Poza tym zauważyłam, ze wiele gondolek jest bardzo małych i po trzech miesiacach, dzidziuś nie ma już miejsca. A po trzecie zimą źle się jeździ z wózkiem na małych kółkach, bo są bardziej kopne, choć nam do zimy będzie daleko 😉
Ja akurat dostałam po siostrze Kortinę, z której była bardzo zadowolona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jesli chodzi o wozki to pamietam jeszcze jak 5 lat temu z mama szukalismy wózka dla mojego brata. I te rzeczy,ktore zapamietałam z tamtych poszukiwan, mam nadzieje,że teraz pomogą mi w poszukiwaniach wózkach dla mojego dziecka 🙂
Ja na pewno bede szukała wózka 3w1, bardzo zalezy mi wlasnie na mozliwosci montazu fotelika na stelazu. Przedewszystkim fajna gondola i mozliwosc montazu fotelika,jesli chodzi o spacerowke to i tak pewnie zainwestuja w jakas lepsza pozniej.
Przedewszystkim,żeby wózek nie był zbyt ciężki,łatwo się składał, był stabilny, przednie koła obrotowe,ale w miare duże z możliwościa ustawienia ich z jazdą na wprost.Rączka wyłacznie skórzana,nie z gąbki i ważne zeby zwrocic uwage na raczke ktora bedzie okrągła,bo czesto są wozki z takimi kwadratowymi raczkąmi,a niestety osobie o mniejszych dłoniach,czyli kobiecie może byc niewygodnie w jej trzymaniu.Poza tym zbey w budce byl wywietrznik z siateczki, bo jakby nie bylo zaczynamy od wiosny i lata 🙂

Polecane wózki to x-landery, mutsy, maxi cosi mura, quinny, mamas&papas, graco.
Dla mojego brata kupilismy własnie wózek xlander,wozek fajny, dobrze zrobiony, stabilny, nie jedna zime przetrwal bez problemów, jednak jesli chodzi o spacerowke mi np sie nie podoba, kolorystyka jest fajna,ale wozek jest bardzo masywny,duży, po zlozeniu zjmuje duzo miejsca.

Myslałam o wozkach Tako o dziwo maja sporo pozytywnych opini, ja sie szczegolnie zastanawiam nad wozkiem Tako Laret,podobno wozek jest lekki zwrotny,ale jeszcze jest czas i narazie mozna jeszcze poczekac i bardziej sie zorientowac. Mi bardzo podoba sie wozek Implast bolder, dla dziewczynki w kolorze Lilac Pink, oh cudny jak dla mnie,ale niestety po przeczytaniu wielu opini na jego temat to sie po prostu przeraziłam.Wiele osob np opisywalo,ze stelaz pękał i gondola z dzieckiem potrafila wyleciec z wozka, poza tym opony schodzily z kół i w gole wiele negatywow.Wiec i tak mysle,ze jak znajdziemy wozek to najlepiej przed kupnem i tak przetestowac chociaz w sklepie oraz poczytac na internecie opinie na jego temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No tak, jesli chodzi o x-landery wlasnie moja kolezanka mi polecala i jak dzis go zobaczylam to rzeczywiscie fajnie z tym, ze jednak jest spory nawet po zlozeniu wiec ciezko go wlozyc do bagaznika.
O Tako slyszalam bardzo dobre opinie i jak go prowadzilam to rewelacja, zlozony tez nie zajmuje az tak duzo miejsca no i kolorystyka jaka sobie tylko wymarzysz 😉
Fajne tez espiro np atlantic choc jak dla mnie za male kolka przednie 😉

Czekam na wiecej opinii.
Pozdrowienia dla mamusiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny ja Wam polecam Emmaljunga - moj synek nadal jezdzi w tej spacerowce i nie mam ochoty kupywac jakiejs malej-le bede musiala zeby Hani udostepnic ten wozeczek 🙂)
jedyna wada to to ze jest duzy, ale ja nie mam zadnego z nim problemu. Mam malego opla corse i miesci sie do niego bez problemu, a gondola i spacerowka sa wspaniale - zreszta zobaczcie same 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zainspirowana waszymi wpisami zaczęłam przeglądać wózki na necie, a nawet pokusiłam się pójść do smyka :P

pierwsze co to mnie zadziwił zapach tych wózków, są tak bardzo "chemiczne", dla mojego nosa bardzo nie przyjemne, a co dopiero dla takiego maleństwa. Dlatego jeszcze bardziej zdecydowałam, żeby wózek dla małej kupic max. do połowy listopada i umyć/wietrzyć.

a co do typów wózków, myślałam o zakupie 3w1 ale dziewczyny na innych forach po swoich doświadczeniach piszą , że to jest nie opłacalne, bo spacerówka się nie nadaje czy gondolka za mała. Postanowiłam szukać wózka głębokiego, do stelaża którego będe mogła doczepić nosidełko. A potem kupię spacerówkę. Chcę mieć dużą gondolkę , bo mam nadzieje że nauczę dziecko uspokajać w wózku .. :P
Z racji tego że mam odłożoną pewna sumkę na pierwszą furę mojej córy to kupuję nówkę. Podobają mi się wózki marki Hartan, dość drogie, ale bardzo chwalone. Decyzję podejmę po wstępnych oględzinach i wymacaniu wózeczka 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja również od dłuższego czasu myślę o wyborze wózka dla maleństwa. Jestem pewna , że wybiore jednak ten typ 3 w 1 . Myślę , że mimo wszystko się sprawdzi. Jeśli chodzi o firmę , sporo osób poleca mi , mnie po za tym też się podoba, charakterystyka mechaniczna też niczego sobie, nie można im niczego zarzucić. Rozmyślam nad Tako Jumper, Tako Warrior lub Tako Laret. Pani w sklepie , gdzie oglądałam wózki , również polecała firmę Tako ,zwłaszcza model Jumper.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Słyszałam właśnie że te TAKO są fajne. Niektóre mi się też nawet podobają ale muszę poczekać na kasę bo moja teściowa mi obiecała że wyłoży kasę na wózek dla wnuka. Tylko że ja jej jakoś nie wierzę bo po pierwsze wypowiadała się kiedyś że rzeczy dla dziecka kupuje się po urodzeniu, a po drugie meble do kuchni po ślubie też mi obiecała i do dzisiaj ich nie mam. Sami sobie kupiliśmy. Jędzaaaa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Różnie z tymi teściami bywa. Moja np. zafundowała nam meble do sypialni więc nie chcę nawet podkładać jej pomysłu żeby nam pomogła w kupnie wózka.. Choć pewnie by chciała 🙂 mogę mieć wózek po siostrzenicy, ale i tamci planuja powiększenie rodzinki i potem przszło by oddawać sprzęt to tak kiepsko by było. Co do cen; jak mój mąż zobaczył ceny tych wózków to się mocno zdziwił 😁 haha dlatego ja ostatni miesiąc kartę 3małam bardzo głęboko w torebce i teraz mam na furę dla małej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez sie całkiem powaznie zaczelam zastanawiać nad wózkiem Tako Laret,ale miałam przyjemnośc przetestowac ostatnio w sklepie graco symbio i po prostu był świetny no i wiele świetnych opini na jego temat czytałam w necie i zaczelam zastanawiac sie nad nim rownież.Jedyne co to kolorystyka kompletnie mi sie nie podoba,a za to Tako Laret odnosnie koloru to miałabym juz wybrany dla mojej córci. Ale ja planuje wozek kupic jak najpozniej,okolice stycznia/lutego,bo po prostu nie bede miala go zbytnio gdzie trzymac,zeby kupic wczesniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mamusia
Marynia fajny ten wozek. Pierwszy raz o nim slysze. Gondolka jest miękka taka wsuwana do spacerówki? Poneiwaz rozne modele sa na necie i nei wiem dokladnie jaki zamowiłas. Moze wklej fotke jak znajdziesz identyczny wozek jaki bedziesz miala 🙂 bo ciekawa jestem tez jaki kolor :p Dobrze,ze w lutym Ci przyjdzie,nie zdazy sie zakurzyc hehe

Ja planuje kupic wlansie pod koniec stycznia,ale u mnie w Szczecinie w hurtowni dzieciecej sa teraz dni otwarte wozków Tako. Sa wszystkie modele we wszystkich kolorach i do tego spore znizki. W piatek te dni otwarte juz sie koncza i jesli uda mi sie pojechac to chyba sie kusze bo roznica w cenie jest prawie 300zł to naprawde duza znizka. A ja juz sie wlasnie i tak do dawna zdecydowałam na wozek Tako Laret 3w1 dokładnie taki http://www.dzieciecawyspa.pl/zdj_big/laretcz02_03.jpg
ale zastanawiam sie jeszcze nad wersja w kolorze fioletowym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Ja właśnie mam z pierwszej ciąży wozek czarno-zielony, z przewagą czarnego. Ale kupowany był na okres zimowy i świetnie się sprawdził. Ale teraz na lato to myślę, żeby go sprzedać i kupić jakiś używany w jaśniejszych kolorach. Bo w takim czarnym (szczególnie w gondoli) troszkę może być sauna 😉
Znajomi mają X-landera XA i są super zadowoleni. Ja mam Jedo bartatina, ale teraz chciałabym jednak ze skretnymi przednimi kołami. Myślę że na lato taki wózek bedzie praktyczniejszy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam właśnie ten problem że podobaja mi się tylko ciemne sama ubieram się w ciemne kolory więc pewnie dlatego przeglądałam tyle wózków i jakoś te jasne jaskrawe kolory nie widzą mi się 🙂ale nie chciałabym żeby moja dzidzia miała źle w wózeczku:/ może któraś z was miała ciemny wózek na lato i powie czy jest praktyczny??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Hej dziewczyny, miałam problem z netem bo ciągle kradną u nas kable z neostrady i jak naprawią to znowu to samo:/. Kupiliśmy z mężem wózek i chciałam się pochwalić 🙂 kolor 212 w styczniu go odbieramy po powiedziano nam że trzeba czekać ok 3 tygodnie. A może już w grudniu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My tak na 90% jesteśmy zdecydowani na http://www.jedo.pl/pl/#/fyn/freeline/
Nie wiem jeszcze jaki kolor, może granatowy. Do końca tygodnia podejmiemy decyzję i zamawiamy 🙂. Polecają go znajomi, no i ma dość dużą gondolkę, więc nie będzie trzeba młodego na siłę sadzać w spacerówce jeśli będzie już duży a jeszcze nie będzie dobrze siedział, a wiem, że bywa z tym problem. Dodatkowym atutem są skrętne kółka przednie, żebym mogła pójść z młodym do sklepu i się nie stresować, że nie mogę w wąskich alejkach sklepu osiedlowego wykręcić. No i adaper do MaxiCosi, a to chcemy do samochodu kupić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Mamusia
i jak dziewczyny ? wózki już kupione ?
ja mam dylemat co z tym fantem zrobić, bo rozkaz na leżenie, a wózek wypadałoby samemu zobaczyć, sprawdzić czy pasuje.... najwyżej poczekam do końca stycznia a później raz się wymknę z domowego więzienia :P bo słyszałam że na wybrane kolory to się i miesiąc czeka....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam w sumie po synku jedo bartatina kolor czarno-zielony. Ale nie ukrywam, ze teraz chcialabym inny, glownie dlatego, zeby miec przednie kola skretne - to tak ulatwia prowadzenie wozka ze szok 😉
zobacze moze ten sprzedam i kupie uzywany jakis inny, fajne sa tez x-landery . Wersja XA ma nawet wieksza gondole spokojnie wystarczajaca do 7-8 mies zycia, dopoki dzidzia nie zacznie siadac.
Sama nie wiem 🙂) A Wy co macie?? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja zamówiłam i będzie w przyszłym tygodniu 🙂 myśleliśmy, że 4-6 tygodni będziemy czekać, ale mamy ostatni z magazynu podobno, więc będzie szybciej 🙂

Jedo Fyn 4DS kolor 216 CL. Niestety nie było już niebieskich i ich nie produkują.. http://allegro.pl/show_item.php?item=2920728909

Wózek wybraliśmy, bo ma bardzo dobre recenzje i mają go też znajomi z 6 miesięczną córeczką, są bardzo zadowoleni, nawet miałam okazję wypróbować No i inne wózki eliminowaliśmy w miarę, jak ktoś ze znajomych miał właśnie jakiś z naszej wstępnej listy i narzekał, że a to gondolka za mała, a to się coś psuje.. Więc zdecydowaliśmy się na ten, ma dużą gondolkę, adapter do Maxi Cosi i pompowane kółka i przednie skrętne z blokadą do jazdy na wprost. I regulowaną twardość zawieszenia, a to się przydaje w takich terenach jak nasze podobno (kilkadziesiąt metrów od wałów nad odrą, po których normalnie biegam, więc z dzieckiem będę tam chodzić).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...