Skocz do zawartości

lipiec 2013 :)))) | Forum o ciąży


happywife

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Razem ! Głowa do góry :-) choroba przejdzie, kaszel również ... rozumiem Ce doskonale, że można być lekko rozbitym ogólnie, przez to, że w jakiś sposób się źle czujemy ... to normalne, bez względu na to jakie to ma podłoże.

Ja natomiast jak się czymś bardzo przejmę, zdenerwuję ... to na drugi dzień jestem rozbita, nie mogę się szybko pozbierać w całość, a do tego czuje się zaniepokojona - i w tym przypadku zdaję sobie sprawę, że to nic innego jak "nerwy".

Choroba nic fajnego, sama właśnie dochodzę do siebie, co prawda z dnia na dzień jest mi o niebo lepiej :-) tylko lekki katar został ... ale pewnie niebawem mi przejdzie.

Plany na dziś ... chcemy jechać z mężem do moich rodziców, mój brat ma dziś urodziny i pomyśleliśmy sobie, że zrobi mu się przyjemnie jak się razem spotkamy.

Gdyby dziś już mnie tu nie było, to chciałabym życzyć Wam udanego dnia :-) pogodnego nie tylko za oknem, ale i w duszy.

Pozdrawiam serdecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
a Wrocław biały 🙂)

Czy można mieć zachcianki na biały ser z rzodkiewką i szczypiorkiem?? przed ciążą w ogóle go nie jadałam a od 3 dni codziennie wcinam całą miskę :PP

piszecie że przeziębienie Was łapie, a bierzecie jakieś witaminki? ja od początku ciąży wcinam witaminy dla kobiet w ciąży i jak dotąd mimo że wszyscy wokół po kolei chorowali mnie nic nie dopada...

miłego dnia! 🙂)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Rano jak odprowadzałam Kacpra do przedszkola to piękny, świeży śnieg leżał,
Więc po przedszkolu na pewno na sanki 🙂
Wróciłam i położyłam się spać, bo mnie coś zmuliło i w sumie nie dawno wstałam.
Teraz jakaś taka niewyraźna jestem 😞
Nie wiem od czego...

a teraz czas się zabrać do roboty, odkurzanie czeka i mycie podług,
pranie trzeba wstawić i zbierać się po Młodego.

Zdrówka dla wszystkich brzuszków chorych.

Razem a udało Ci się na wizytę umówić?
Może lekarz Ci coś przepiszę na to przeziębienie?

Agata ja też mam podobne zachcianki, z tym, że u mnie biały serek wiejski z dużą ilością pieprzu i soli i do tego świeża bułka z serem żółtym, szynką i pomidorem i na drugie śniadanie nic innego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczyny 🙂
To chyba ta pogoda tak dobija, mnie od rana boli głowa. Ale po ciepłym kakao i upieczeniu muffinek wrócił mi wigor i właśnie szukam pomysłu na obiad 🙂 Prawie kończy się prać, w pokoju posprzątane, teraz tylko obiad i może spacerek??? No i dzisiaj będzie sen w świeżej wywietrzonej pościeli, mmmmm... 🙂

Trochę już mi odstaje ten mój brzuszek i tak się zastanawiam nad zakupem pasa na brzuch. Teraz kiedy jest chłodno i przybyło mi tych parę cm muszę cały czas pamiętać o dłuższej podkoszulce żeby mi nie podwiewało pod bluzkę. Są wśród nas już mamuśki które ciąże mają za sobą, co dziewczyny o tym uważacie??? Stosowałyście takie pasy??? Czy nie za wcześnie na nie??? Wzorki są wyborne 🙂 Te pasy z nóżkami albo rączkami... Cudo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marietta12 napisał(a):
jeny ale stron sie zrobilo coraz wiecej nas co myslicie o tym dziewczyny aby zrobic tabelke 🙂
imie,wiek (nie koniecznie) tyg. ciazy ,dzien porodu i płec ?? moge sie tym zajac 🙂 tylko musicie napisac te dane 🙂 porownamy ile chlopcow i ile dziewczynek 🙂



ps. w jednym z wadkow przeczytalam o bolach w brzuszku tam na dole tez takie mam co mnie martwi.. bo takie sa ze biore nospe od 3 dni... wizyte mam 22 dopiero..w szpitalu wiem ze nie wytrzymam tyle a pracuje nadal .Mam nadzieje ze to wiezadla ktore sa oslabione bo wsumie nie tak dawno zostalam mama .. i moze dlatego tak boli ..ale z drugiej strony to nie powiem ze nie dzwigam praca tego wymaga 😞 i sie boje niestety ze poronie moje ostatnie ziarenko.. a sytuacja finansowa zmusza mnie abym pracowala do konca lutego niestety 😞


Znalazłam w mojej książce o ciąży temat o pracy w ciąży, jeżeli chcesz to mogę ci go zeskanować i wysłać. Ogólnie piszą tam, że jeśli pracujesz w warunkach gdzie wykorzystywana jest praca fizyczna to między tak od 20-28 tyg powinnaś już nie pracować ciężko. Piszą też że w przypadku kobiet które już rodziły wcześniej, praca fizyczna zwiększa ryzyko przedwczesnego porodu po 28 tyg ciąży. Nie chcę cię straszyć i rozumiem, że stan majątkowy nie pozwala ci zrezygnować z pracy ale może da się jakoś ograniczyć przynajmniej wysiłek fizyczny... Staraj się oszczędzać, bo wasze zdrowie jest najważniejsze.
Co do bóli... Wybierz się do lekarza szybciej, lub zgłoś się na izbę. Jeżeli podnosisz ciężkie przedmioty możesz nabawić się krwiaków na macicy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja nie stosowałam pasów, nawet nie wiem do czego to
w sumie to brzucha nie miałam , wystarczyły jedne ciążowe jeansy , które już ze strychu zniesione
teraz zapowiada się na większy brzuch ale niebawem wiosna to legginsy wystarczą a potem letnie sukienki
aha zaznaczam że ja prawie w ogóle z domu nie wychodzę tylko do gina bo nie mam gdzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześc dziewczyny 😁
Kurcze ale marton dzis z robilam wszedzie tuptalam na nogach , ale zadowolona tylko zmeczona ,bo z 30 min temu to dopiero dotarlam do domu 😁
Wiec tak , latalam za badaniami , bo rozpietosc cenowa przekraczla moje zdroworozsatkowe myslenie 😲 ...... co sie dowiedzialam ,ze i tak jutro musze jachac rano na drugi koniec miasta, do szpitala bo stety tam robia tylko badania serologiczne . Odnalazlam tez ten gabinet usg i p. dokotr, ktora ma renome wsrod pacjentow , ale do niej mozna sie zapisac tylko telefonicznie po 20:00 wiec bede probowac 😉 . (sporo do niej pacjentow jest widzialam na wlasne oczy 😉 ) no i bylam u corki ,kurcze mala zaczyna kaslac ,wiec jeszcze apteka zaliczona ,ale zoastala u dziadkow 😉 a co do badan to na toxso... policzyla mi za 2 75 zl to i tak niezle 😁 bo w innym labolatorium licza sobie za jedno 99 zl 🤢 pozdrawiam was
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wieczorkiem,

U mnie już powoli robi się spokój,
Kacper usypia
a ja się zastanawiam co by tu zjeść.
Nie dawno wróciliśmy od mojej przyjaciółki.
Kacper wybawiał się z kotem a ja poplotkowałam.

Ja tych pasów nigdy nie używałam,
Po pierwszej ciąży mam jedne spodnie ciążowe,
teraz kupiłam sobie drugie.
Poza tym tak jak Matylda pisze,
W najbardziej widocznej ciąży będziemy w lecie, więc sukienki i jakieś luźne bluzki.
Pewnie w lumpeksie coś fajnego się wygrzebie 🤪

Razem - to super, że udało się umówić trzymam kciuki, na pewno wszystko będzie dobrze.
A ty już w ogóle byłaś u lekarza w tej ciąży, czy to będzie twoja pierwsza wizyta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dagii
pewnie ze bylam jak tylko sie 2 krechy pokazaly czyli w 8 tyg
moj ginekolog nie ma usg w gabinecie bo na ostatniej wizycie sie spejalnie rozgladalam wiec musze szukac gabinetu usg
tylko przez chorobe (lezalam w lozku jak jakies zwloki 😞( ) nie bylam na usg i to takie moje pierwsze spoznione ☺️
ale juz mam 😉
dzis kaszel jakby mniejszy
w aptece pani mi powiedziala zebym sok aroni pila i inhalacje z sody 😁 wieczorkiem przed snem przetestuje ponoc ma to rozrzedzic wydzieline (flegme)


a co tabelki : to tak jakos cos octowego za mna chodzi sloik korniszonow wcinam 😉 a i zupe na miescie zjadlam barszcz czerwony 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny!!

Tak czytam Wasze posty i jestem przerażona....cenami badań które robicie.. wiecie co, ja z kilkoma znajomymi (5 osób) wykupiliśmy sobie grupową opiekę medyczną i płacę teraz 95 zł miesięcznie i w tym mam dostęp do prywatnych przychodni (super wyposażonych), wszystkich specjalistów (hematolog, ginekolog, okulista, internista i wieeeele wieeele wiecej i to praktycznie z dnia na dzień) i wszystkich badań ciążowych (i nie tylko) - więc może też się tym zainteresujcie? bo jak czytam że płacicie za wizytę 150 zł i dodatkowo za badania po 100 lub 200 to to jakiś koszmar jest... ja bynajmniej polecam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzisiaj zastój 🙂 Ale to pewnie brak chęci przez tą pogodę.
No i od jutra zaczynam witaminy... Boję się że przez nie bedę miała duże dziecko, ale jak mają się mnie czepiać jakieś wysypki to już wolę je brać.

Czy tylko mi się wydaje czy ostatnio w tv, radiu i prasie jest bardzo dużo mówione o ciąży???

P.S. Zamówiłam sobie ten pas ciążowy. Przetestuję czy warto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no wreszcie ktos tu dal znak zycia 😉
co do pogody no to takie ma uroki zima ze nas dorosych doluje a za to dzieciaki szaleja 😁
czy to ma jakies znaczenie ze witaminki lykasz a dzieckiem ? mysle ze nie , ja corke urodzilam i wazyla 2900 w 36/37 tyg i tez lykalam witaminki wiec chyba nie ma to nic do rzeczy .
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
happywife napisał(a):
Hej Dziewczyny!!

Tak czytam Wasze posty i jestem przerażona....cenami badań które robicie.. wiecie co, ja z kilkoma znajomymi (5 osób) wykupiliśmy sobie grupową opiekę medyczną i płacę teraz 95 zł miesięcznie i w tym mam dostęp do prywatnych przychodni (super wyposażonych), wszystkich specjalistów (hematolog, ginekolog, okulista, internista i wieeeele wieeele wiecej i to praktycznie z dnia na dzień) i wszystkich badań ciążowych (i nie tylko) - więc może też się tym zainteresujcie? bo jak czytam że płacicie za wizytę 150 zł i dodatkowo za badania po 100 lub 200 to to jakiś koszmar jest... ja bynajmniej polecam 🙂

no niby tak ale te 95 zł musisz płacić co miesiąc czy chorujesz czy nie
a tak ja wybulam kase przez 9 mcy a potem mam już spokój bo nie choruję i nie odwiedzam lekarzy 😉

a tak na marginesie to mój gin podniósł stawki , a taki tani był 😠
aha no i MY po genetycznym i WSZYSTKO jest OK
a co do witamin to lekarz mi powiedział że mogę już brać jak chcę ale nie muszę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gizelda napisał(a):
happywife napisał(a):
Hej Dziewczyny!!

Tak czytam Wasze posty i jestem przerażona....cenami badań które robicie.. wiecie co, ja z kilkoma znajomymi (5 osób) wykupiliśmy sobie grupową opiekę medyczną i płacę teraz 95 zł miesięcznie i w tym mam dostęp do prywatnych przychodni (super wyposażonych), wszystkich specjalistów (hematolog, ginekolog, okulista, internista i wieeeele wieeele wiecej i to praktycznie z dnia na dzień) i wszystkich badań ciążowych (i nie tylko) - więc może też się tym zainteresujcie? bo jak czytam że płacicie za wizytę 150 zł i dodatkowo za badania po 100 lub 200 to to jakiś koszmar jest... ja bynajmniej polecam 🙂

no niby tak ale te 95 zł musisz płacić co miesiąc czy chorujesz czy nie
a tak ja wybulam kase przez 9 mcy a potem mam już spokój bo nie choruję i nie odwiedzam lekarzy 😉

a tak na marginesie to mój gin podniósł stawki , a taki tani był 😠
aha no i MY po genetycznym i WSZYSTKO jest OK
a co do witamin to lekarz mi powiedział że mogę już brać jak chcę ale nie muszę


ja też raczej nie choruje więc ubezpieczyłam się tylko na okres ciąży - tzn, po 9 m-cu mam zamiar zerwać ubezpieczenie 🙂)) a w ciąży i tak co miesiąc mam wizytę u lekarze i badania - i tu wszystko w cenie 🙂) nie namawiam- tylko dzieliłam się doświadczeniem 🙂)

cieszę się że po badaniu genetycznym wszystko Ok u Was! 🙂) pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...