Skocz do zawartości

lipiec 2013 :)))) | Forum o ciąży


happywife

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dziecię moje na prawdę musi się strasznie czuć, bo właśnie śpi.
Poprosił mnie, żebym go głaskała po głowie i sobie zasnął.
Ale to dobrze, może szybciej dojdzie do siebie.

Umówiłam się na usg3d/4d w pierwszej ciąży nie byłam to teraz sobie zaszaleje i to takie z filmikiem i zdjęciami 🙂
Idziemy za tydzień, w końcu mąż zobaczy dzidzię bo jeszcze nie widział.

Olu te wszystkie bóle są związane z rozrastaniem się macicy, miednica musi się troszkę rozejść, pachwiny jeszcze będą bolały.
Póki ból jest znośny a brzuch przy tym twardy to nie ma się co denerwować.

Jagoda dla Ksawerego zdrówka, żeby z tego kichania nic poważnego się Wam nie urodziło.

A ja w ciszy delektuję się kawką i drugim śniadaniem.
Głowa mnie coś dzisiaj boli, mam nadzieje, że kawa pomoże
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witajcie w ten pochmurny pon!
Jagoda - ja przez I trymestr nie piłam kawy, po prostu mnie odrzucało, a teraz pije chętnie 1 słabą z ekspresu pół na pół z mlekiem i pianką 🙂 w końcu jak siedzę w domu mam czas korzystać z ekspresu 😉 lekarka mówiła, że spokojnie słabą, albo średnią z mlekiem można pić. Trochę mam wyrzuty sumienia, bo w końcu do zdrowych kawa nie należy, ale od razu mam lepsze samopoczucie po filiżance.
A jeśli chodzi o spodnie, ja nadal chodzę w normalnych, tylko jak mam nie biodrówki, to już mniej wygodnie. Dziś po domu chodzę w dżinsach z patentem guzik - gumka 😉 ale chyba niebawem rozejrzę się za ciążowymi, bo brzuszek rośnie.
Nie wiem, czy to prze pogodę czy przez wczorajszą leniwą i przeleżana niedzielę, ale mój nastrój dziś jest masakryczny... zaraz idę do ludzi, trochę popracować, to myślę, że zmieni się na lepszy...
dziewczyny, przykro mi z powodu chorób waszych dzieciaczków...
Ola - daj znać jak po wizycie.
Aaaa - kiedy najlepiej na usg 3d??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja moje "normalne" spodnie dawno temu odłozylam na półkę 🙂
Strasznie lubię moje ciążówki :P i w ogóle tak bardzo je lubię, że po tej ciąży (bo w sumie chaiałabym mieć trójkę dzieci, ale mój mąż mówi, że on trzeciej ciązy nie zniesie psychicznie 😉) chyba obetnę pas i będę miała normalne spodnie 🙂 Ja już nawet dresowe mam z pasem ciążowym, ale to normalne u mnie, ja mam na prawde duzy brzuszek już 🙂
Ksawery dzisiaj podczas kolorowania ze mną pyta: Mamusiu, czy ja mogę z Tobą iść do pana doktola, jak on będzie lobił dzidziusiowi masaś? (chodziło Mu o USG 🙂)
I właśnie tak myślę...My mamy następne USG w połowie marca to będzie 21 tc - może pokazać starszej latorośli rodzieństwo w brzuszku...sama nie wiem. Kilka dni po tej wizycie mamy USG4D może wtedy byłoby lepiej, bo bęzie obraz wyraźniejszy...



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂
Ola to masz zgrywusa w brzuszku , ale przynajmniej wiesz ze języczek ma 😉
Ja jutro będę dzwonić do mojej doktorowej od usg. Mam nadziej ze wciśnie mnie na polowe marca w swój terminarz 😉
Oby data mi się spodobała bo marzy mi się żeby m był na usg i jak będzie ok wszystko to młoda zobaczy . Teraz jesteśmy same przez 3 tygodnie.
Nie wiem jak wy ale ja jak się na gimnastykuje w domu sprzątając to padam , kurde tak mnie krzyż na piernicza 😞 . Z tego wszystkie z drzemłam się troszkę .
Zaraz zabieramy się z młodą za lekcje .Czas wrócić do szarej rzeczywistości i obowiązków. Trzeba się pouczyć 😉 Ale powiem wam tak na przyszłość te co już mają młode pisklaki czas szybko leci i zacznie się szkoła (pomijam całkiem wydatki z tym związane ...) ale czas poświęcony brzdącowi na lekcje i tłumaczenie - (jak w reklamie ) bezcenne. 😉 I szybko owocuje , nie dość ze dobrymi ocenami , to rodzącą się więzią między rodzicem .
W dalszym ciągu walczymy z plamami i już tym jestem wykończona. Nawet ostatnio mój gin ją widział bo byliśmy rodzinnie 😉 na wizycie w sensie ja u lekarza w gabinecie reszta na korytarzu , ale jak mu powiedziałam z jakim problemem się borykam to młodą zobaczył i powiedział żebyśmy unikały basenu , w szczególności ja . Ma dość dużo pacjentek które po basenie mają problemy grzybicze w pochwie a to się ponoć trudno leczy . Długotrwałe leczenie . Ja już wiem po mojej młodej że to prawda. Więc taka sugestia jak któraś myślała o basenie to zapytajcie się lekarza i zróbcie wywiad gdzie jest (o ile to możliwe i obiektywne) bezpiecznie. Ja mimo ze mam wielką ochotę boję się i rezygnuje.
Co do snu lub jego braku .... miałam etap dość długi jak dla mnie bo około 2 tyg że się budziłam po kilka razy w nocy i nie mogłam zasnąć. Wczoraj pierwsza nocka przespana do rana więc chyba już mam to markowanie za sobą .
pozdrawiam brzuchatki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W końcu wieczór i chwila spokoju.
Chłopaki czytają bajki

Olu najważniejsze, że z dzidzią wszystko ok, a płeć może następnym razem uda się zobaczyć.

Karolla podobno najlepiej iść pomiędzy 18 a 22 tygodniem przynajmniej ja tak słyszałam.
Ja pójdę dokładnie w 20, zobaczymy jak będzie

Monika zdrówka dla córci niech wraca szybko do zdrowia 🙂

Olu Martyna już pisała tutaj wiele razy jak wkleić zdjęcie
Wklejasz zdjęcie do internetu przez np tą stronę: Tinypic lub imageshack.
Następnie kopiujesz link z tinypic podpisany jako img code i wklejasz do pola wiadomości na forum
Lub z imageshack kopiujesz link bezpośredni i w polu wiadomości na forum na pasku narzędzi masz taki mały obrazek, klikasz na niego i wklejasz ten link z wcześniej.
Wyślij wiadomość i gotowe
możesz też zapisać kodem od razu [ img] link do zdjęcia [ /img] (oczywiście bez spacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Laseczki,

ja dzisiaj caly dzień coś robiłam, sprzątałam sporo, bo znów dzisiaj ogladali nasze mieszkanie.
Młody maruda trochę, mamusiu podaj mi to, mamusiu przynies mi to, mamusiu to i tamto - bo Mu sie nic nie chcialo samemu.
I teraz - strasznie zle sie czuje 😞 mam takie uczucie jakby mnie miało za chwile rozerwac, wzielam podwojny magnez, leze juz w lózku, bo az sie przestraszylam... 🤢 😞 brzuch mam jak skała a tak mi się postawil, że babka ogladajaca mieszkanie stwierdzila - ooo, rozwiazanie tuż tuż (nie wiem co dokladnie miala na mysli 😉 )
Czasem chcialabym zeby mi ktoś zabrał Ksawuśka na cały dzień i żebym sobie mogla polezec...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda - pokaż zdjęcie brzucha !!!!
W ogóle kobietki wklejajcie zdjęcie swoich brzuszków do wątku 🙂

Czyli jednak sprzedajecie?

A i pomysł z zabraniem Ksawerego na usg wydaje mi się trafiony, przynajmniej zaspokoisz jego ciekawość.
Kacper dzisiaj namiętnie oglądał zdjęcia z usg najpierw dzidzi a potem swoje.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dagii napisał(a):
Jagoda - pokaż zdjęcie brzucha !!!!
W ogóle kobietki wklejajcie zdjęcie swoich brzuszków do wątku 🙂

Czyli jednak sprzedajecie?

A i pomysł z zabraniem Ksawerego na usg wydaje mi się trafiony, przynajmniej zaspokoisz jego ciekawość.
Kacper dzisiaj namiętnie oglądał zdjęcia z usg najpierw dzidzi a potem swoje.






Jestem bardzo nieśmiała w tej ciazy i brzucha nie pokaze :P
(noo, chyba, że rano, bo wtedy jest prawie niewidoczny 🙂 )

O widzisz, ja mialam mieszane odczucia, a zdj USG nie pokazywalam Ksawuśkowi bo sama nie bylam pewna czy to ma sens, czy on tam coś dostrzeże, czy się nie przestraszy itd...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do mieszkania - sprzedac oczywiscie ze chcemy, ale czy cos z tego w ogole wyjdzie to inna historia. Gdyby ktoś faktycznie sie zdecydowal teraz i byl pewny no to mozna znowu podjac temat, inaczej chyba nie mam juz sily... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
E tam głupoty piszesz, każdy ciążowy brzuch jest piękny 🙂
Pokazywać tutaj raz dwa.

Kacper zdjęcia ogłada, twierdzi, że widzi ze tam jest buzia, nosek, rączki.
my go raczej na usg nie będziemy brać bo bym chciała tą chwile mieć dla siebie, męża i bejbika.
a nie jeszcze nasz szogun przy kompie usg 🤪
nie wiem czy by tam czegoś nie popsuł 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do usg i dzieci oglądających swoje rodzeństwo ...
Moja córa (prawie 9 lat ) była na 1 -wszym usg 😁
bardzo chciała zobaczyć dzidziusia 😉
ale zrobiłam to tak ze najpierw ja weszłam jak pani doktor powiedziała ze ok wszedł mąż i Kasia
i tym razem szykuje ten sam scenariusz ... już mnie się dopytuje kiedy będzie mogła zobaczyć maluszka
nie mam pojęcie bladego jak postępować z młodszymi szkrabami 🤨 wiem ze są ciekawe to na pewno 😁 😁 😁 😁
Sorki ze mnie mniej na forum ale brak czasu a chce jak to będzie możliwe kupić wszystko za nim będę się turlała 😁 😁 😁 😁 ( latam po sklepach - wczoraj udało mi się kupić buty do komunii dość tanio 🙂 ......albo się uczę 😉 ) Jeszcze nam problem z sala wyskoczył ale już załatwione uffff
miłego wieczorku dziewczyny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja wypwoem sie co do pokazywania zdjec usg dziciaczka moja cora ma 3latka i pokazuje jej zdjecie wie ze to dzidzia u mnie w brzuszku i sie cieszy sama wymysla imiona dla niej bodz niego heh a ja mam zamiar zbrac meza i core na usg chce zebysmy razem przezyli ta chwile 🙂uciekam spac bo padam z nog dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny wpadłam do was z sentymentu urodziłam 30 lipca 2011 Marcela ma rok i 7 miesiecy ważył 3970 i 59 cm odmienił moje zycie...rano wita mnie uśmiechem to jest piękne ciąża tez jest fajna ja przytylam 26kg i 7 miesiecy po wszystko samo poszło w dół
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny ! 🙂 Wpadłam na chwile . U mnie już +13 kg ... ale jakoś nie widac po mnie , fakt brzuch mam duuuży , później postaram się wkleić jakieś zdjęcie .

Ja już na nogach bo lece po wyniki których mi sie wczoraj nie udalo odebrac. Lece. Miłego dnia kochane !:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hello Kobitki,

jezu ja do wiosny chyba się przekręcę... 🤢 😮
Czuję się koszmarnie!!! Wczoraj leżałam już od 21:00, nie czuję w ogóle ruchów, brzuch mam jak napompowany (a rano po przebudzeniu w zasadzie prawie płaski, nie kumam), cięzko mi się ruszać, najchętniej bym spała, jestem na wpół przytomna, cisnienia nie mierzyłam, ale mam wrażenie jakbym wcale go nie miała... 😠 buuuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny !! 🤪
ale sie naczytałam 😁
wiec tak ,wiosna kwiatki piekne sama nie moge sie doczekac az zawita tez mysle ze sie wiosna zaczyna bo 😉 ☺️ jak to na wiosne poped seksualny sie podnosi :P ☺️ bynajmniej u mnie .. 🙂

Kawke tez pije ale sniadaniowa z duza iloscia mleka ,strasznie wogole ma łaknienie na mleko lub kakao

Ruchow nie czuje ,ale jak obiecałam poszlam do tego lekarza na usg 😉
odebralam wyniki i wiecie co nie ma mozliwosci aby moje dzieciatko urodizlo sie chore ,malo tego 1% wyszlo ze jest mozliwosc aby dziecko obumarlo w macicy, łozysko wysoko na tylnej sciance poprostu wszytko idealnie lekarz powiedzial no i teraz najwazniejsze

Mam druga coreczke !!!!!!!!!!!! dziewczynka 🤪 🤪 😁 😁 😘 😘
Maz myslal ze zartuje sobie z niego ..i ciagle gadal tak tak specjalnie tak mowisz chlopa nie wiezialem a ja mnowie nie no naprawde dziewczynka a on dobra dobra .. 😉
po 10 minutahc dotarlo do niego ze 2 corka zaczol wszytkich obdzwaniac 😉 i mowi wiecie co sztuka jets zrobic dziure w dziurce ale 2 dziurki w jednej dziurce to juz trzeba byc geniuszem 😉 hahahaha 😁 😁

no wiec oczywisci wzielismy sie za licytacje i wiecie co wygralam na licytacji wozek czerwony gleboki ,spacerowke IMPLASTA 😉 oraz fotelik maxi cosi hehe za 170zl !!! normalnie szok dla amelki sam wozek uzywany implasta kosztowal nas 300zl po targowaniu a fotelik na licytacji maxi cosi za 160zl i to z trudem.. tez byla radosc a teraz wyprawka praktycznie za 170zl 🙂 dla drugiej corci 😁 ciuszki mam po amelce wiec wsumie przewijak ,wanienka,i stojak i to wszystko :P a to grosze juz w 100zl sie zmiescimy :P radosc wielka

Jesli o Amelke chodzi nadal placze jak sie ja podnosic czy chwyci za raczke zaczynam sie zastanawiac czy barrku sobie nie wystawila oni skupili sie na zlamanich na zdjeciach czekamy do konca tyg niby coraz lepiej ale jednak ja boli jesli nie przstanie pojedziemy z nia aby jeszcze raz sprawdzili wszytcy mowia ze sie poobijala ale nie ma siniakow w tym miejscu co ja boli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzuchatki 🙂

U nas kiepsko, chyba jest gorzej niż było.
W nocy temperatura synkowi wróciła i jest w kiepskim stanie.
Do tego nasza przychodnia wyprowadza mnie w równowagi.
Nie przyjmą rejestracji telefonicznie 😮
Musze w końcu się zebrać i poszukać i wykupić pakiet w jakiejś prywatnej praktyce bo to jest bez sensu.
NFZ jest do dupy i tyle

Marietta wspaniale!!!!!!!!!!!!!! Gratulacje córeczki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A Amelka na pewno za niedługo dojdzie do siebie !!!!!!!!!!!!!!!

U mnie ciśnienia też nie ma, a dodatkowo od 4 walczyłam z gorączką więc nie dość, że nie wyspana to jeszcze słaba jak cholera.
Pije drugą kawkę i liczę na jakieś magiczny przypływ energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marietta gratulacje drugiej corci 🙂 tylko sie dowiedzials ze dziewczinka i juz zabralas sie za zakupy a ja pewnie tez tak zrobie a puki co robie zakupy powoli dla siebie do porodu bo potem za duze wydatki sie zejda milego dnia zycze i jeszcze raz gratuluje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć laseczki
Widzę że każda tęskni za wiosna u mnie brzydko śniegu jeszcze całkiem sporo ale topnieje wiec blotko wszędzie i do tego pochmurno
Marietta wielkie gratki trzymam za was dziewczyny kciuki 🙂
Amelka wykaraska się zobaczysz
Dagmara przykro ze nocka kiepska, trzymam również za was kciuki oby stan synka polepszył się a przy okazji i twój
zmykam robić ogórkową
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...