Skocz do zawartości

lipiec 2013 :)))) | Forum o ciąży


happywife

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej dziewczyny my wrocilismy do zdrowia wszyscy !! tak sie ciesze 2 tygodnie wyciete z zycia nawet nie zauważyłam który to już tydzień i ze 7 miesiąc ..wow 🤪

dziś miałam wizytę i strasznie się zdenerwowałam ..bo ostatnia wizytę miałam 3 kwietnia .. miałam być po 2 tygodniach ale namówiłam lekarza aby po weekendzie majowym ze tak jak l4 się kończy... zgodził się ale mówił ze jak by się coś działo to przyjechać i zadzownic .. wszystko było ok dziś pojechałam na umówiona wizytę i co !!!! lekarz nie przyjmuje a do dziś miałam l4 wrrrr... wcisnęli mnie na 8 maja ...a jestem strasznie ciekawa ile wazy moja mała bo ostatnio... miała zaledwie 400 gram niecałe !! lekarz sam powiedział ze malutko! 🤢 ale możne to być spowodowane tym ze po Amelce miałam ta ciąże pozamaciczna usuwana i dostawałam chemie .. dlatego przyrost mojego maleństwa jest tak mały..Mam nadzieje ze wazy chociaż ten 1 kg 😞 tym bardziej jestem ciekawa ile przytyłam.. po ostatnio waga na której się ważne pokazała mi zamiast przyrost to 1,5 kg mniej .. chociaż powinnam zważyć się na tej co zawsze lekarz dlatego nie mogę się doczekać wizyty !!! 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Olu - trochę zdziwił mnie Twój wpis. Wcześniej lekarz Ci mówił, że będzie chłopiec, a dziś nie jest pewna co do płci ??? Dziwne, co jak co, ale czyżby mogła się pomylić ??? Ja się nie znam, ale myślałam, że płeć szybko można rozpoznać u chłopców, a ciężko u dziewczynek, bo później ... chociaż gdzieś słyszałam historie jak to lekarz powiedział, że będzie chłopak, a przy porodzie okazało się, że była dziewczynka, bo się tak pępowina zawinęła między nogami ;-) - ale ile jest w tym prawdy to nie wiem.

marietta12 - cieszy mnie fakt, że jesteście już zdrowi ... trochę za długo już tego chorowania było.
Natomiast hmmm byłaś umówiona na wizytę u lekarza po weekendzie majowym ... a lekarz nie przyjmuje ? To jakieś mało poważne, skoro byłaś umówiona na konkretny dzień ... hmm ...

Ja się jutro dowiem ile Jerzyk waży ... ile mierzy ... :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka ja juz po remoncie narescie zaliczylam kapiel w nowej wannie super teraz robie prania heh troche ich bedzie ja mam wizyte jutro tez mieszkano prawie posprzatane siostra okna pomyla a jutro konczym sprzatac i luzik odpoczywamy sobie na dzialeczce choc widze ze u mnie juz zaczyna padac moze jutro bedzie ladnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marietta12 - cieszy mnie fakt, że jesteście już zdrowi ... trochę za długo już tego chorowania było.
Natomiast hmmm byłaś umówiona na wizytę u lekarza po weekendzie majowym ... a lekarz nie przyjmuje ? To jakieś mało poważne, skoro byłaś umówiona na konkretny dzień ... hmm ...

Ja się jutro dowiem ile Jerzyk waży ... ile mierzy ... :-)



PAULI JA TEZ BYLAM WSCIEKŁA I MOWIE DO TEJ BABY Z REJESTRACJI...ZE DOKTOR KAZAŁ MI PRZYJECHAC 6 TO JAK MOZE GO NIE BYC ...A ona do mnie doktor przyjmuje zawsze w środy i czwartki nie zwróciła pani uwagi .. powiedziałam ze nie bo zawsze z góry ustalał mi następna wizytę ..i ze najwyzej mam przyjsc tego 8 maja cofna mi l4 .. mi o to nie chodzilo tylko o sam fakt ze udalo mi sie tak ustalic aby maz byl wreszcie na 2 wizycie ze mna w gabinecie i specjalnie opieke nad corka załatwilismy.. aby isc tam razem ... ale coz 😞 czekam do 8.. Wiekszosc z was juz jutro zobaczy swoje dzidzie .. ja juz tezmarze o tym aby Mała podejrzeć 😉 MĄŻ czy czasem jej cos nie urosło :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

my tak jak Dagii - mamy wizytę w czwartek.
Sprawdzałam Ksawuśka, w 28 tc ważył 1,5 kg, a w 33 tc 2,2 kg.

Mariette - teraz L4 możesz donieść do 7 dni.

Ja mam mega huśtawki nastrojów, a dzisiaj tak nas Młody wykończył cyrkami przy jedzeniu, że musieliśmy iść do lasu - ja - wyryczeć się 🤢
Czasem się zastanawiam, jak ja dam radę z dwójką, skoro jeden mnie potrafi zupełnie wykoczyć 😮

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂

Remont można uznać za skończony.
Dzisiaj przywieźliśmy Kacpra, jezu jak ja się za nim stęskniłam.
Trochę baliśmy się jak zareaguję na nowy pokój, ale na szczęście usłyszeliśmy jego magiczne "i właśnie o to mi chodziło"
Więc kamień z serca nam spadł.
Pokój zaakceptowany, Emilii strona również 🙂
Wtulając się we mnie powiedział mi, że jak urodzi się Emilka to on by chciał jeszcze brata Jasia 🤪 🤪
Powiedziałam, że się zastanowię 😉

My na wizytę we czwartek, i już się nie mogę doczekać, jestem ciekawa jak tam poziom wód, bo ostatnio było bardzo kiepsko, no i czy Młoda już się przekręciła bo ostatnio czuję ją w innych miejscach.
A już jest taka fajna duża, że się bawimy piętą, czy tam łokciem 😜
Kacper w 29 ważył 1660 zobaczymy ile Młoda osiągnie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dobry wieczór!!!
ale macie fajnie, że zobaczycie Maluszki jutro!!! ja też chcę, a mam dopiero 20-go!!! ale za to 4D 🙂
Olu - a jak u Ciebie, dziś byłaś na wizycie?? a jak przed jutrzejszym egazaminem dojrzałości?? życzę powodzenia!
my dziś oglądaliśmy auto, ale musimy się zastanowić, bo go gruntownie sprawdzaliśmy w serwisie VW i jest droga część do robienia, a to już przekroczy nasz zakładany budżet...a jak Wasze nowe fury się sprawdzają??
Daga i Dagii - super, że już po remoncie, przed nami malowanie kuchni, łazienki i balkonu oraz meblowanie pokoju dziecięcego, za niedługo się tym zajmiemy, bo mąż dostał w końcu zaległy urlop...
Mariette - ja też juz nie wiem co mam myśleć o moim przyroście wagi - od wczoraj przytyłam ponad kilogram, aż nie mogę w to uwierzyć, zwłaszcza, że na śniadanie musli z jogurtem naturalnym, na obiad zupa jarzynowa a na kolację owoce i trochę cini - minis......zobaczymy ile przez tę noc przybiorę 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolla tak byłam wczoraj na wizycie , opisywałam ją zaraz po . A własnie wróciłam z matury z polskiego . Czułam sie jakbym pisała fizyke przez połowe matury ale cóz 🙂 Zobaczymy 🙂 co ma byc to będzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie !

My już "po" wizycie. Mały rośnie :-) ... ale jest ułożony miednicowo ( pośladkami w dół ), tak samo jak na poprzedniej wizycie, ale w moim przypadku nie ma to większego znaczenia, skoro cesarkę mam na 9 lipca.

Waży 1 529 gram :-)
Percentyl 57,0 - czyli w normie, mój mąż jest wysoki, ja jestem raczej średniego wzrostu, więc to jest norma. Nie wiem natomiast ile dokładnie "cm" ma dziecko.

I to chyba na tyle. 21 maja mam kolejną wizytę. Posiew moczu wyszedł dobrze, więc już nie mam się o co martwić. Lekarz zrobił mi zdjęcie młodego z profilu, powiedział, że "ładny profil" :-)



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Super, że maleństwa zdrowe i wy również 🙂
Po remontach to i więcej czasu na pisanie 😉 Trochę miałam do nadgonienia 😜
Też mam wizytę w tym tyg. Zobaczymy ile Maleństwo podrosło 🙂 Łóżeczko i przewijak przyszło w czwartek. Jak narazie wykonanie super, już nie mogę się doczekać kiedy je złożę 🙂

Olu, może w określeniu płci rzeczywiście problemem jest pępowina którą wcześniej lekarka nie rozpoznała dobrze. Z resztą nigdy nie ma 100% pewności na usg w sprawie określenia płci. Zdarzają się niespodzianki. Moja gin sama była takim przypadkiem. Koledzy ginekolodzy córeczkę widzieli do ostatnich dni a syn wyszedł 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej ja tez juz po wizycie wszystko ok wyniki tez dostalam skierownie na usg ale mam zapisac sie dopiero po 21maja lekarz badal mi piersi czy wasi tez wam je badaja pamietam ze byl juz kiedys ten temat ale niechce mi sie szukac ja niemialam w pierwszej ciazy badanych u wczesniejszej pani doktor tez niemialam alekarz powiedzial ze powinny byc badane na poczatku ciazy ale dobrze ze zbadal teraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny ...
my po wizycie specjalisty okulistycznej z Amelia i wyszlo ze jest zdrowa ze wzrok super i wogole nie ma nosic okularow ze wczesniejszy lekarz na podstawie spojrzenai nie moze tego stwierdzic a tu ilka badan miala dzielnie je zniosla jestem dumna i szczesliwa 🙂
druga sprawa moja kolezanka jets na porodowce miala termin na 20-stego ktoregos Kwietnia od wczoraj rodzi wow ... Jej pierwsza ciaza mala ma 4500 kg duza dziewczyna ... a jej wywoluja jest załamana dostaalm wlasnie informacje z eod wczoraj 3 cm rozwarcia i podadza jej druga dawke ...na wywołanie i 2 razy miala wkladana Bańke ... dmuchana i az zaczela krwawic jej mala niechce wyjsc do tego ma straszne cisnienie po 167 gorne... dzwonilam do niej cała zaplakana lezy na porodowce juz nie ma sil .. brak skurczy 😞 koniec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, mam do Was pytanie, bo różne opinie słyszałam ...

Mianowicie chodzi mi o czapeczki dla niemowlaka do szpitala ... wiązane czy nie ??? Na stronie mojego szpitala w wymaganych rzeczach nic na ten temat nie jest napisane, a słyszałam tylko i czytałam w internecie, że wiązanych czapeczek nie chcą w szpitalach ... ile w tym jest prawdy ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hym dziwne ale coz jak zbadal to ok sa zdrowe moje cycki cale w rozstepach heh o owisle po pierwszej ciazy teraz to pewnie do pepka beda heh pauli co do czapeczek moja ciacia jest polozna i mowi ze wiazane obcieraja niemowlaka ale ja niewiem jak to jest i bede miec takie i takie na wszelki wypadek wezme do szpitala oba rodzaje wiecie co jaka jestem zla obudowalismy wanne plytkami a tu sie okzalolo ze w bateri niema zimnej wody masakra robotnik powiedziala ze musi wykuc plytki masakra jestem zla zobaczymy co on jeszcze wymodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczynki!
My po wizycie. Młody waży 2130 g 🙂 Jest śliczny i zdrowy 🙂 Bawił się pępowiną 🙂
Lekarz zrobił mi badanie na GBS. Kolejna wizyta za 3 tyg. 🙂

Kupiliśmy dzisiaj łóżeczko i materac. Wybrałam ten lateks-kokos. Fajny mamy sklep w mieście i ceny podobne jakby się zamawiało z allegro z przesyłką 🙂
Wózek też wybraliśmy. jednak będzie jedo fyn 4ds jeździliśmy po sklepie i porównywaliśmy z xlanderem... wygrał 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki za info o czapeczkach.

Kerry to masz dużego chłopca !!! :-) Mój był dziś ważony 30 tydzień i 0 dni, waży 1529 g :-) Ułożony miednicowo ... U Was maluszki już ułożone są główką do dołu ???

Hmm czy Wy też tak macie, że się szybciej męczycie ? Mnie nawet męczy długie siedzenie w jednej pozycji, np w samochodzie czy na krześle, po prostu później wymiękam ... jestem tak padnięta, że muszę się położyć wygodnie. Do komputera też jestem z "doskoku" :-)

Dziś moja ginekolog powiedziała mi, że mam 6 tygodni jeszcze spokoju, bo później już może się wszystko wydarzyć, będę musiała siedzieć w Warszawie. To teraz muszę skorzystać i posiedzieć trochę na działeczce u rodziców :-) ale ten czas szybko leci ... a jeszcze szybciej zleci ... :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas też wszystko ok, maluszek ma się dobrze, szyjka przestała się skracać, więc jest już lepiej, i może uda się urodzić blisko terminu.
Pauli, ja mam tak samo, dziś jak jechałam do lekarza to już w aucie nie mogłam wysiedzieć, a chodzenie po schodach to już w ogóle.. Męczy bardzo. Ale u mnie to też pewnie dlatego, że musze leżeć, więc kondycja się troszkę popsuła, a poza tym brzuszek też robi swoje 😉
Dziewczyny, fajnie że wasze maluszki też ok, a też macie tak, że im bliżej terminu, tym bardziej wam się dłuży czas oczekiwania i w ogóle? Bo ja już dni odliczam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pauli napisał(a):


Kerry to masz dużego chłopca !!! :-) Mój był dziś ważony 30 tydzień i 0 dni, waży 1529 g :-) Ułożony miednicowo ... U Was maluszki już ułożone są główką do dołu ???


Mój sobie leży. Głowkę ma po mojej prawej stronie. chyba ma jeszcze czas na przekręcenie.
Obawiam się, że do 40 tc pociśnie co najmniej do 4 kg...Jak ja się urodziłam to ważyłam 3800 a mój Mąż 3400 ogólnie nigdy w rodzinie nie przekroczono 4 kg, może Wojtunio będzie pierwszy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marietta, dobrze że poszłaś na tą konsultację, jak ja byłam dzieckiem, to okulistka też mi zapisała okulary, a okazało się że wcale nie potrzebowałam ich nosić, niektórzy lekarze chyba powinni zmienić pracę...

Daga, co do remontów, to istne urwanie głowy z tym, musisz przycisnąć tego "fachowca", skoro zawinił, to może niech da jakis upust za tą swoją "pracę"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny tak czytam wasze wpisy i jestem w szoku . Wasze maleństwa takie duże już a moje ma zaledwie 1300g . Jest długie to fakt ale szczuplutkie . I już od 4 tygodni jest ułożone główka w dół . Dzis cos spokojnie , mało je czuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...