Skocz do zawartości

lipiec 2013 :)))) | Forum o ciąży


happywife

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
czsść Brzuchatki!!!

Monika: super prezent na dzień taty, cieszę się, ze jesteście już w domku i Adaś taki grzeczniutki!!! czekamy na Twoje "opowieści" jak to było 🙂

Dagii, Jagoda, Ola: trzymam kciuki, żebyście choć chwilę wytchnęły, bo mocno się męczycie z bólami i dolegliwościami...

Martyna: myślę, że nie straszyli w szkole rodzenia...raczej będzie ciężko, jak tak sie nastawiam, ale myślę, że z naszymi wspierającymi mężami damy radę!!!! ja już nie mogę się doczekać, boję się, ale też i ekscytuję tym zmianami życiowymi 🙂

Pauli: super, że miałaś sesję, miło Cie "poznać" ze zdjęcia 🙂

A ja dziś jestem bardzo smutna, byliśmy z życzeniami u teścia i jak schodziłam na klatce schodowej to pośliznęłam się w klapkach na schodach i poleciałam jak długa, szczęście w nieszczęściu, że na plecy, ale jeden schodek wbił mi się w odcinek szyjny, a drugi w lędźwiowy kręgosłupa, obiłam sobie głowę...masakra, boję się cały czas, że coś wyjdzie, przestraszyłam się na maxa, poryczałam się, że stało się coś dzidzi...obserwuję się cały czas, ale emocje jeszcze ze mnie nie zeszły....jak coś niepokojącego będzie się działo, to jadę do szpitala.... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ola1208 napisał(a):
Dziewczyny ! Cały dzien pobolewa mnie brzuch i pachwiny .. A przed chwilą poszłam do toalety i tak cos mi jakby pociekło takiego przezroczystego . Ale nie bolało . Czy to moga wyć wody ?


Hmmm ja się nie znam, ale ... czy to co Ci pociekło było galaretowate ? Czytałam na internecie ostatnio na temat czopu śluzowego, który ma konsystencję galaretowatą, czasem może być podbarwiony krwią ... hmmm ... niech się wypowiedzą te dziewczyny, które już rodziły i wiedzą coś więcej z własnej autopsji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też się nie znam, ale na pewno Olu to nie były wody, trochę by ich było i jak ostatnio czytałam na ich temat to nie jest takie coś, że chluś i już. Było napisane, że w pozycji siedzącej czy stojącej główka dziecka działa jak korek i nie wycieka wszystko na raz. No i one nie są do końca przeźroczyste. Może to czop, ale to też zależy ile tego było. Ja mam w ostatnim czasie upławy po wysiłku lub skurczach ale one znowu bardziej białawe są . Nie ma tego dużo ale najczęściej wypływa jak jestem w łazience.

Jaaa, Karolina, biedulko 😞 Czujesz Malutką??? Mocno boli? Dla świętego spokoju może pojedź do szpitala niech cię sprawdzą. Taki upadek brzmi groźnie. Trzymaj się 😘

Monika ale Wam fajnie 🙂 Wszyscy w domku, razem 🙂 Widziałam Twoje zdjęcia na fb, Adaś tam taki rozkoszny jest 🙂 Aniołeczek 🙂 We dwoje też ślicznie wyglądają 🙂 Córa jaka dumna 😉



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak ja bym chciała już URODZIĆ !!! 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪

Mam dość tej wody w ciele. Mam wszystko spuchnięte. Palce u rąk wyglądają jak parówki, stopy jak u słonia... ciągle chce mi się pić, piję 4-5 litrów wody dziennie. Mam wrażenie, że spokojnie 1-2 litry zatrzymuje w sobie.
i to jedyna dolegliwość ostatnich tygodni ciąży... Czuję skurcze przepowiadające, ale nic konkretnego...
Idę się relaksować 😎 z Mężem.
Do jutra pa 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny ..
Ja juz w domku ale fajnie normalnie nie chcialo mi sie wracac moczylam nogi a nawet sie wykapałam w morzu i troche mi opuchlizna z nog zeszla ... ale po powrcocie do poznnaia zow banie 😞 pogoda super mała miala taka radoche ze szkoda gadac ..wkleje zdjecia ale to juz nie dzis .. bo padam i ide spac jutro sie odezwe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry!
My po ktg. oczywiście wzorowe 🤪 😎
w nocy miałam ból brzucha jak na okres... teraz też sie odzywa czasami. Połozna mówiła ze mam dosc twardy brzuch, ale Ktg nie wykazało akcji skurczowej....
Nastepne ktg w piatek.

Trymajcie sie !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej !!!

To ja teraz "coś" od siebie doda ..m. :-) palce u rąk też mi puchną ... wczoraj jak się zważyłam to ważę już 60 kg - jeszcze dosłownie kilka dni temu było to 58 kg, chyba woda mi się zatrzymuję, bo czuję, że po całości jestem spuchnięta, a najbardziej dłonie, łydki - bo jak kucam to czuję opór, i nogi ... cóż :-)

Tak poza tym to się dobrze czuję, czasem tylko mam jakieś jazdy z humorem, pokrzyczę, wyładuję się i mi przechodzi.

Od dziś równo dwa tygodnie ! Za dwa tygodnie w poniedziałek o 8:30 będę już na oddziale ... jej !

Jutro wizyta u ginekologa ... zobaczymy jak będzie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, a ja juz nie wiem co mialam pisac. Ja kolejna noc nie spalam. Mecze sie na maxa, mam ataki dusznosci, buchania goraca, poce sie jak .... nie powiem co, mam dosc dosc dosc!
Do tego doszly teraz nerwy, bo im wiecej nie spie tym bardziej mnie t s sttesuje. Do tego schudlam, nie mam juz w ogole opuchlizn, zeszlo ze mnie wszystko, Leon mnie atakuje na maxa, dzwonilam do lekarza, mam pic mieszanke na sen i uspokojenie ale kazal zrobic badanie w kierunku tarczycy tsh w zwiazku z tymi dusznosciami. Ciagle mi mega gorąco. Pot mi splywa po twarzy. Masakra jakas.

Wczorajsza wizyta u alergologa w sumie super, oskrzela czyste, gardlo czyste, wiec nie ma infekcji, ale dziecko mi sie meczy ze juz nie moge tego sluchac. Dodala Mu leki na astme 😞 zwiekszylismy dawke sterydow, skóra ladna a wysypka to nie byla, byc moze ukaszenia komarów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam szczerze, ze czuje dodatkowego stresa w zwiazku z porodem, i nie chce rozwijac tematu, ale tak z Dagii pisalysmy - sielanka to to nie jest...
Mimo, ze wiem jak to jest, a moze dlatego wlasnie - zaczynam się denerwowac bo wiem ze odwrotu nie ma, i przezyc trzeba 😁 🥴

Stracilam wene nic mi sie nie chce.
Dzisiaj burza nad ranem mnie uspilana chwile, po czym skonczylo lac i znowu 30 stopni.
Porażka.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Jagoda - ja tez mam takie duszności i buchanie gorąca, ale z tego co sobie przypominam to z Kacper pod koniec też tak miałam 😞 wiec to chyba normalne.
A ta burza dzisiaj nad ranem to było coś pięknego.
obudził mnie deszcz i sobie siedziałam na balkonie, taka cisza spokój i tak przyjemnie chłodno 🙂
W nocy budzę się oblana potem lecę pod prysznic a potem jeszcze chwilę łażę po domu, także też się nie wysypiam.
dzisiaj w ciągu dnia nadrabiałam.
I nic się nie martw, może tym razem będzie inaczej i po porodzie będziemy tryskały pozytywną energią i damy radę ze wszystkim 🤪 🤪
ja sobie tak w kółko powtarzam 😁 😁 😁

Zdecydowałaś już czy chcesz cc czy sn ?

My dzisiaj wieczorkiem na urodziny do brata męża, mieszkają nie daleko nas a widujemy się raz na ruski rok 🤢
Ja staram się nic nie robić i leżeć, żeby się nie powtórzyła akcja skurczowa z soboty, ale na urodziny pojadę.
Już mam dość siedzenia w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dagii 😘 😘 😘 😘 😘 pocieszyłaś mnie!

Wczoraj moja mama stwierdziła, że bardzo ładnie wyglądam w tej ciąży i że w ogóle inaczej wyglądam, że mam mały brzuch i że z przodu, że na buzi nic nie puchnę i nogi mam chude - miód na uszy 🙂
Mąż też mówi, że w porównaniu z poprzednią ciążą to wręcz chuda jestem 😁 a dzis mi pan iw sklepie powiedziala ze taki brzuch to ona miala w 6 mies 🙂
Ja chyba faktycznie schudlam 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej ja dzisiaj byłam na strychu ściągnąć ubranka dla malej a po jutrze będę je prała pomoże mi teściowa. I robiłam dziś pranie. Jutro idę na badania morfologia itp. mam tez Usg. 2 lipca mam ostatnią wizytę u gin a na ktg dopiero zacznę chodzi początkiem lipca.

U nas gorąco i komarów od cholery synek jest cały w kropkach mimo stosowania środka na komary. ja z mężem tez się ostatnio kłócę albo sprzeczam i oczywiście on nie widzi w tym swojej winy tylko moja ale staram się tym nie przejmować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej i ja sie przylanczam do narzkajacych jestem spuchnieta wszystko mnie boli spac niemoge niemam na nic sily najgorzej boli kregoslup co chwila jestem mokra w weekend popralam poprasiwalam jutro jade po komode i poukladam wszystko pozatym mam problem z netem i bede sie zadko odzywac chyba ze uda sie go napawic ja na badania ide w czwratek a wizyta wewtorek i pewnie skierowanie na ktg buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dobry wieczór!!!

Krakowianki i Ola, dajcie mi tu trochę deszczu!!!! nie widziałam go od paru tygodni, ciągle upał....
Ola: a to woda/płyn co odszedł to już do porodu, czy jak??? a jakieś dolegliwości masz??
Ja dziś zaczęłam myśleć o pakowaniu torby do szpitala, bo od rana tak jakoś dziwnie, takie uczucie/bóle jak na okres (no może nie ból, wiecie o co chodzi), jakieś kłucia co jakiś czas....hmmmm dla mnie to nowe doznania, więc sie trochę tym przejęłam, tym bardziej, po wczorajszym upadku cały czas myślę, czy wszystko ok; głowa z tyłu, plecy, ręka, noga mam obolałe po zderzeniu ze schodami 🤢
Jagoda: ja mam to samo w brzuchu, nie wiem, czy to przez te upały, czy pełnię, ale Mała od trzech dni w ogóle w dzień chyba nie śpi, non stop się rusza, tylko, że jest na tyle silna i duża, że dla mnie to bolesne rozpychanie i czasami nogi to aż po boku w stronę moich pleców widać, tak się rozkopuje..... aż moja koleżanka się dziś wystraszyła, jak to zobaczyła 🤪

ja dziś ostatni raz byłam w tej mojej drugiej pracy, jeszcze tylko w czwartek mam zebranie podsumowujące rok; już mi coraz ciężej, zwłaszcza w te upały... jutro jedziemy do Gdańska do Ikei, po brakujące fronty 3 szuflad, bo jak byliśmy w Poznaniu kupić mebelki, to zabrakło 3-ch niebieskich... może coś jeszcze dokupię 🙂 ale bez szaleństw, bo naprawa turbosprężarki wyniosła nas ponad 1000zł.... no i jeszcze mamy półki do dziecięcego i sypialni zamówione...
a co do motywacji i nastroju, też mi się nic nie chce.....ale weekend był intensywny, bo piątek i sob. w szkole, potem do późnej nocy byliśmy u moich znajomych, w niedziele wizyta u teściów i stres po upadku, a do wieczora byli u nas znajomi z dzieckiem... dziś sił miałam tylko na pranie i prasowanie, no i popakowałam "większe" ciuszki od 6 do 24 miesiąca do kartonów i zafoliowałam...

Matylda: a co z Tobą?? leżysz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też przyłączam się do prośby- podzielcie się deszczem... Ostatnio padało u mnie jak były te ulewy (i to jak ksiądz kropidłem), a parno nadal... Jutro ma być wszędzie ochłodzenie a u mnie dalej parno... Opuchnięte palce rąk, pieką mnie stopy, jest tak duszno, że mam aż zawroty głowy, sapię, dzisiaj nie mogłam od 3 spać, piecze mnie zgaga... Ale co tam, jest spoko 😉 Jakoś mimo tego wszystkiego mam dobry humor 😁 Nawet jak się ze złoszczę to mi przechodzi bardzo szybko 🙂 Chyba upadłam na głowę 😜

Zwiększyła się może ostatnio wasza ilość odwiedzania wc?? Bo u mnie jak nigdy 2 a nawet 3 razy w nocy od 2 dni... Czy to znak że mi się brzuch opuszcza???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolla - ja też powoli mysle o pakowaniu walizy 🤢 Taki byl plan - pojechalismy do CASTORAMY po jakis lepszy wiatrak i po nowe rolety bo z tymi wychodze z siebie i staje obok (chcialam taniej wyszlo mi 2 x drozej 😠 ) potem do szpitala po zalegle wyniki Ksawka, potem mialy byc zakupy i apteka - wymieklam. Nie mam juz sily, w ogole mam jakis spadek nastroju, jestem caly czas gdzies napięta...stan oczekiwania.

w ogole nie wiem jakie kosmetyki wybrac dla Leo, juz nie pamietam, ktore byly od 1 dnia zycia, bo wiele jest po 1 lub 3 lub 6 mies. życia. Nie mam jeszcze koszulek dla siebie.


Dagii - nie mam jeszcze pojecia czy sn czy cc.
Mialam sie spotkac z ta polozna ale mi sie nie chce 😮
Ja mam ostatnia wizyte u mojego gina 8 lipca, potem ktg i moj znika na urlop. Na tej wizycie pogadamy, potem z "nasza" polozna z Narutowicza, a potem sie zobaczy.


teraz juz mam myslenice czy bede dzis spac czy znowu nie 🤢

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I po urodzinach,
fajnie było wyjść na chwilę do ludzi 🙂
Szwagier mnie skomplementował jak to ja ładnie w ciąży wyglądam i w ogóle ☺️
Zaraz wkleję zdjęcie całej mnie to zobaczycie jaki bambuch jest duży 🙂

Kacper wykończony śpi.
Mąż oczywiście pracuję a ja...
Ja pewnie się za prasowanie zabiorę 😉

Martyna ja non stop sikam w nocy 3-4 czasami 5 razy 🙂
Zdarzają mi się noce gdzie budze się co godzinę - równą godzinę 😉
Z tym, że ja nawet bez ciąży dużo sikam 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...