Skocz do zawartości

lipiec 2013 :)))) | Forum o ciąży


happywife

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dzien dobry

Daga - na spacer wyszlismy we wtorek czyli jak Mloda miala 5 dni. Ubralam ja stanowczo za cieplo bo miala 2 warstwy dlugiego rekawa i dlugich spodni. Takze wydaje mi sie ze cos krotkiego na to dlugi rekaw jakies spodenki czy spiochy i kocyk w wozku nie trzeba czapki tak mi polozna powiedziala.
Dzisiaj tez idziemy i ubieram ja juz tylko w jedna warstwe ale wszystko dlugie bo jej jest jeszcze zimno. No i cienki kocyk albo pielucha.

Martyna moze cos sie zaczyna dziac??? Daj znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczyny mam problem ktorym jestem przerazona...
wyszła mi jakas wysypka takie male czerwone kropeczki brzuch to caly obsypany i strasznie swedzi z enie moge nie drapac a jak podrapie to zaraz krew mi leci..
A moj ginekolog jest na urlopie 😞
Druga sprawa ciagle piszecie o KTG ja nie mialam ani razu chodz to juz 40 tydzien... a nie 38.. czyli od wczoraj jestem po terminie ...
🤢 🤢 🤢 😮 😠

Kerry-wojtus jest sliczny i ten wzrok jaki 🙂

Rudi- Rozumiem cie doskonale moja mala wazy jeszcze mniej... termin z pocztaku miałam na 31 lipca,potem termin sie zmienił na 18 lipca i tak zostało ..i co i tak do 31 musze czekac do 42 tyg. a potem maja wywoływać ..ale mi cos nie pasuje mój lekarz przeraził sie waga ze mała ma 2560 gram..od wizyty z poczatku czerwca przytyła 400 gram tylko... wogole nie rozumiem tego niby jestem po terminie a mała taka drobna i szyjka nic ani drgnie brzuch nie jest zupelnie obnizony a mowil ze glowka tak bardoz nisko 😞 no i tego ktg nie mialam ani razu.. i doszla mi ta straszna wysypka i swedzenie ciała...

Chyba bedziemy musiały przejsc na sierpniowki 😞

henimendes- moja kolezanka ostatnio urodzila coreczke sn ktora wazyła 5200 🙂 wiec wszystko przed toba..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ojjj Marietta kręcą z tobą znowu... A wg okresu na kiedy wychodzi ci termin??? A z tą wysypką to polecam iść do dermatologa. Może jeszcze do jakiegoś zdąrzysz. Ewentualnie rodzinny, ale jak taki młotek jak mój to lepiej nie ryzykować, bo dostaniesz leki których w ciąży nie można. Wapno pij, łagodzi uczucie swędzenia a ci nie zaszkodzi.

Gin ostrzegła mnie oczywiście po badaniu, że może być trochę krwi nawet 24 h po badaniu ale to "coś" nad ranem aż mnie przeraziło. Ten śluz z duża ilością krwi to był jednorazowy incydent, teraz owszem jest jeszcze trochę krwi ale to tylko takie "brudzenie", którego bardziej się spodziewałam po badaniu niż tego czegoś wcześniej. Być może jakieś tam skurcze były w nocy, bo coś tam powiedzmy czułam tak jakby na okres się zbierało, ale to całe g w porównaniu z prawdziwym bólem przedokresowym. Boję się, że ja nie będę wiedziała, że to juz bo nie będę czuła skurczy tak jak teraz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martyna moze to czop schodzi tak jau mnie bylo ja mialam przec te ostatnie 2tyg bardzo duzo wydzieliny podbarwionej krwia najpierw zywa brazowoa potem brunatna wiec chyba cos zaczyna sie dziac u ciebie kochana ale niema co panikowac kochana bedzie dobrze ja nadal siedziec niemoge heh polozna ma do mnie w ponidzialek przyjsc do urzedu idziemy wewtorek zapisac mala a dzis zastanawiam sie czy z nia wyjsc dzis ma 5dni wic moze sie pokusze ale jeszcze przemysle 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daga, a ten twój czop to w kawałkach wyszedł??? I było w nim dużo krwi??? Bo ja bym powiedziała że to była krew z lekką ilością śluzu. Może rzeczywiście od tego naciskania przy badaniu i tych skurczy coś się zaczyna dziać... Ale pewnie to będzie powolny proces bo wczoraj żadnego rozwarcia i skracania nie było. Także z tydzień jeszcze minimum?? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No wiec tak. Ja juz w szpitalu po badaniach. Wszystko jest ok czyli nic sie nie dzieje. Na razie nie beda nic robić bo dopiero minęła 6 doba od terminu. Czyli w niedzielę dopiero podłącza kroplówkę raczej zrobią test. Wiec troche sobie tu poleże. Żebym wiedziala ze na 8 dobę dopiero cos robią to wcale bym dzisiaj nie jechala. Tylko spędziła weekend w domku z rodzinka hehe i moim synkiem. Al te lekarze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martyna tak duza ilesc gestej wydzieliny i z krwia tzn o mial takie czerwone niteczki i z dnia na dzien sie zwiekszala ilosc krwi pewnie dlugi proces tak jak u mnie bo u mnie to trwalo prawie 2tyg wiec spokojnie chybaz ze tez popedzisz tak jak ja ja burza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
henimendes-tak mi wyszło jak wyliczyłam sobie z kalkulatorem ciąży... czyli ten pierwszy termin który mi podali oraz jak mam wpisane w tabelce.. na 31.07

okres życia dziecka w łonie matki
poczęcie termin narodzin
06.11.2012 31.07.2013
„długość ciąży” od miesiączki
268 dni
38 tygodni i 3 dni

boje się aby to nie była ta wysypka ciążowa 😞 wapno pije i smaruje natłuszczam wysypkę oliwka ,chcialam jechac do szpitala aby mi ktg zrobili i spojrzeli powiedziec ze moj ginekolog jest na urlopie...i sie zdenerwowałam ale jak i tak kaza mi czekac do 31 i jak mnie zatrzymia do tej daty... niechciala bym lezec bezczynnie ...tym bardziej z enie mamy z kim Ameli zostawic a tesciowa wraca za tydzien

Jesli chodzi o krwawienie to ja nigdy nie krwawiłam po dadaniu ale zdazylo mi sie chyba z 2 razy jak robilam siusiu ze na wkladce mialam kropki krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To u mnie z ta data tez meksyk
pokazuje mi na 4 sierpnia a wg moich wyliczen 40 tygodni mija 2 sierpnia a z racji tego ze mialam krotsze cykle to ten 30 lipiec jak mowil gin jest najbardziej prawdopodobny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Laseczki,

noo, zostało nas niewiele.
Ja mialam okres 24 pazdz i mam cykle 31-32 dni.
Od 3 dni boli mnie brzuch, tak jak przed biegunką - non stop mi tam w brzuchu co burczy, przelewa się, plumka 😠 u mnie pierwsze dni miesiączki tak wlasnie wygladaly, a dzis rano ok. 6 rano dostałam takiej biegunki ze szok. Kiepsko dzis z moim nastrojem bo siedze jak na szpilkach nie moge sie na niczym skupic, myslami jestem juz na porodowce, chyba chcialabym urodzic w ten weekend i juz miec z glowy 🤢
Nie bardzo wiem co robic, czy brac cos na biegunke czy ja hamowac np. kleikami, co pic zeby sie nie odwodnic, czy to nie szkodzi Leośkowi... 🤢
Od 2 tyg mam takie powiedzmy lekkie bigunki 1 x dziennie, a dzisiaj to jest jakas masakra....

Do tego wczoraj dzwonilam do poloznej bo mam wrazenie ze mi sie wody saczą.
Dobrze, ze dzisiaj sie z nia spotkam, mam nadzieje ze mnie zbada.

Martyna - faktycznie, wydaje mi sie ze moze sie zaczyna cos dziac 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martyna - mam to samo co Ty - czasem się martwię, czy ja na pewno rozpoznam te skurcze, bo niby tak, ale to przeciez indywidualna sprawa jak kto jest wrazliwy na bol. Mnie cos caly czas teraz kloje, sciska, uciska, przeszywa - a do tego moja mama moja siostre rodzila bez skurczy - tzn. najpierw dostala biegunki i za chwile moja siora juz byla na swiecie. W ogole nie czula skurczy z 1 etapu od razu parte.Wody jej w ogole nie odeszly.
Moja tesciowa tez wczoraj dzwonila - ona urodzila 7 synow 🙂 i kazdego rodzila z wodami (ani razu jej nie odeszly) i nie miala z kolei partych. Nie wiem jak to mozliwe.
Podobno latwiej sie rodzi z wodami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rudi napisał(a):
mnie najbardziej martwi jednak to lozysko bo mala sie jeszcze slabo rusza tzn albo rusza sie bardzo albo wcale...Jagoda zazdroszcze ze cos sie u ciebie zaczyna dziac u mnie doslownie NIC!!!!


Kazda martwi sie czymś jak widać 🙂 mnei z kolei bardzo zastanawia, niepokoi intensywnosc ruchów Leonka, bo mam wrazenie ze jeszcze kilak dni i porozrywa mi wnetrznosci 🤢
A łożysko miałam 2 tyg temu lekko zwapnione 2 klasa wiec w miare ok, ale ja ksie pytalam wczoraj poloznej czy zrobia mi usg jakos w najblizszym czasie zeby to wlasnie ocenic to mnie uspokajala ze dawniej nie bylo usg i zebym sie nie stresowala 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
Podejście numer dwa...
Opisałam cały poród... i się skasowało 🤢 🤢 🤢
Teraz w skrócie....
Miałam CC ze względu na brak postępu porodu. Leżałam na porodówce od 8:15 do 17:15. Skurcze regularne, poziom 120 rozwarcie 8 cm. jednak główka była za wysoko. Zdecydowali o cc 🙂
Ale byłam szczęsliwa, jak podjęli tą decyzję!
Sama cesarka- spoko, po cesarce też spoko. Bardzo chciałam urodzić naturalnie, ale wyszło jak wyszło... 🙂
Wojtulek ważył 4000 g i ma 59 cm. dostał 10 pkt.
Od wczoraj jestesmy w domku, dzisiaj była położna. Wszystko spoko 🙂
Mleka mam dużo, Młody jest grzeczny. Na razie nie mamy zadnych problemów, mam nadzieję, że nie będzie 🙂
Trzymam kciuki za nierozpakowane Mamuśki! Dacie rade dziewczynki!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda rzeczywiście mamy tak samo. Od niedzieli też mam niby taką biegunkę niby nie wiadomo co. Jakieś parcia, bulgotania, chce mi się do łazienki ale nie mogę nic zrobić bo po prostu jest pusto.z tymi bólami na okres to też takie nie wiadomo co. Czuję dzisiaj jakieś szczypanie, kłucie ale do bólu to daleko jest.
ITy też ostatnio jak byłaś to chyba pisałaś że wszystko szczelnie pozamykane. Narazie mam jakieś cienkie nitki krwi lekkie plamienie ale ono może być po badaniu. Jak nie przejdzie do jutra to zadzwonię do gin i zobaczymy co będzie. A do tego czegoś wcześniej to coraz bardziej mi się wydaje że to czop.

Rudi a może oni z pomiarem główki się machnęli, bo to takie nieprawdopodobne trochę. Ani waga ani reszta wymiarów nie pasuje do główki. Ja obstawiam że to błąd lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

My po spacerze, w sumie chyba 3 godzinki nas nie było.
Kacper szalał na placu zabaw, ja grzecznie na ławeczce a Emka w wózeczku 🙂
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/41/g0ad.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img41/9236/g0ad.th.jpg[/IMG][/URL]

Teraz obiadek i chwila relaksu, bo jeszcze szybko się męczę.
A potem zabieram się za pieczenie bo jutro piersi goście przyjeżdżają 🙂
Potem jeszcze mięsko przygotuję a reszta już jutro.

Jagoda, Martyna - może te biegunki to pierwsze oznaki zbliżającego się porodu, może to już niedługo 🙂 Życzę Wam tego z całego serca 🙂

Marietta - trzymam kciuki, na pewno z Małą wszystko w porządku 🙂

Matylda - to trzymam kciuki, żeby mąż zdążył wrócić !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O 19:41 wypuszcza nas z oddziału 🙂 jejku ale jestem cielawa jak to będzie w domku 🙂 Lenka to cudo, nie krzyczy jak dwóch chłopaków z sali-całą noc i dzien dają czadu. A ja slysze stekniecia. czasem jeden dwa piski jak nie może złapać brodawki, a tak to istna królewna!

Martyna, Jagoda u mnie wlasnie buegunka dzien przed, no i skurcze okresowe, które zaczęły być mocne i regularne, i śluz o zabarwieniu brązowym. A jak sie wszystko nasililo po kapielu, a skurcze co 2 min i mnie na ziemię powalily, to nie mialam już wątpliwości 🙂 moim zdaniem tego nie da sie nie rozpoznac, zwlaszcza przy rozwarci.u powyzej 5cm......a ja tez z wodami rodzilam, odeszły przy 1 partym 🙂
Ewa wytrwalosci! Dlatego dopytywalam sie Ciebie dlaczego masz stawić się di szpitala przed upływem 8doby po terminie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...