Skocz do zawartości

lipiec 2013 :)))) | Forum o ciąży


happywife

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej, pytam z ciekawości, ja zamierzam też codziennie kąpać, ale słyszałam o różnym podejściu mniej więcej coś, o czym Justyna pisała; pępuszek też robię kilka razy dziennie;
Ola: ja też mam pieluchować podwójnie , tyle, że terę złożoną na trzy zakłądać na pampersa, i kłaść małą na brzuszku i podkurczać nóżki, bo słabo odwodzi, no i do poradni bioderkowej nie za miesiąc tylko za dwa tyg. mam iść;
Justyna, Ola: przy karmieniu wyłącznie piersią wit. d3 samą do 8 doby, a potem dodatkowo K, tak mam w wypisie; ja nie zamierzam dopajać.
Marietta: dziekuję za miłe słowa 🙂 przykro mi, że masz kłopoty z wypłatą z ZUS, jestem mega zdziwiona, że tak robią z tymi kontrolami, wyjazdami z miasta itd.

Daga już spacerki i zakupy, kurczę, ja na razie balkonowałam małą w wózku, ale było za gorąco moim zdaniem, więc była może pół godz. na spacerek jeszcze poczekam, mamy dopiero 4 dobę 🙂 mam nadzieję, że przyjdzie jutro położna, bo mam do niej sto pytań 🙂 między innymi o to co mogę jeść, bo się naczytałam w internecie, poradnikach i już zgłupiałam!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Natalia, to czekamy na Twoją dzidzię!!
Jagoda: z brodawkami dziś o niebo lepiej 🙂 chyba musiały się przyzwyczaić, od wczoraj mam nawał mleka, leci mi ciurkiem, tak, że ścieram z podłogi....uczymy się z Lenką siebie i już pewne rzeczy powoli ogarniamy 🙂 a mój mąż jest ogromnym wsparciem, przejął obowiązki domowe, do tego przewija, lula Malutką, wstaje w nocy 🙂 Już się boje, gdy będzie musiał wrócić do pracy po tych 2 tyg. opieki...

a ja miałam termin na jutro, jak fajnie, że już jesteśmy razem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam.
U nas spokojnie jeszcze nie urodziłam mialam dzisiaj badanie ginekologiczne szyjka przygotowana do porodu jest. Robili mi test oksytocynowy leżałam pod ktg 3 godz i juz mialam dosc hehe. Skurcze byly raz mocniejsze raz słabsze ale najważniejsze ze ok. Wiec jutro zbadają wody jak beda czyste to we wtorek indukcja a jak zielone to jutro beda działać. I tak lecą dni w szpitalu. Najgorzej ze sama leze i nie ma z kim pogadać hehe dobrze ze mam laptopa to se filmy poogladam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej wszystkim,

MATYLDA - ogromne gratulacje, ale super że Antoś już z Wami! zaczynam poważnie zazdrościć 🙂

Już mnie denerwuje to czekanie, ale chyba bardziej to ciągle gramolenie się Leo. A teraz do tego ma jeszcze czkawke od pol godziny...Nawet usiaść nie mogę, bo chce mnie rozerwać, musiałabym non stop chodzić, sprzątać lub leżeć na lewym boku, strach pomyślec co bedzie po porodzie jak On juz teraz tak mi daje popalic 😮 😮 😮

Dziś spędzilismy bardzo rodzinną niedziele, ale Ksawek nam ją nieustannie psuł swoimi focami i dziwactwami i mamy Go dziś po dziurki w nosie, kladziemy Go wczesniej i relaks.

Tak bym chciala juz odzyskac sprawnosc, swoje cialo 😉 i miec Leo obok, a nie w srodku.
Do terminu 1,5 tygodnia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. co do pieluchowania - nam tez kazalo Ksawka pieluchowac profilaktycznie, przyznam, ze Mlody tego nie lubil a ta pielucha jakos nam sie nie ukladala (na pampersa! 🙂 )
Podobno u dziewczynek z tymi bioderkami jest wiekszy problem. Mojej znajomej cora nosila taka sztywna pieluchę z gipsu przez kilka tygodni i to byl dramat, bo dziecko sie darlo i nie da sie wtedy nawet na boku polozyc 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daga19902 napisał(a):
hej mam do was pytanko jak to jest wlasnie sie dopatrzylam ze maja ma grupe krwi 0rh- a my z meze 0rh+ jak to jest mozliwe ?????????? nurtuje mnie to pytanie ja sie nieznamy na tym dziedziczeniu ale moze ktoras z was wie


robią teraz takie badania??? ja do dzis nie wiem jaką grupe ma Ksawek 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daga19902 napisał(a):
hej mam do was pytanko jak to jest wlasnie sie dopatrzylam ze maja ma grupe krwi 0rh- a my z meze 0rh+ jak to jest mozliwe ?????????? nurtuje mnie to pytanie ja sie nieznamy na tym dziedziczeniu ale moze ktoras z was wie


tu masz kalkulator grupy krwi dziecka:
http://www.byckobieta.pl/grupa-krwi-dziecka.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam was kochane 🙂
mam chwilke czasu to tak na szybko
Adasiowi zdarza się przespać 5 h w nocy 🤪 wiec mam troszkę i ja snu a tak budzi się co 3 h na swojego cyca (no chyba ze mam braki jakies albo cos zjadłam i się boie to butla wtedy to wypija tak około 100 ml ale to roznie przedzial jest ogromny ) i wczoraj mu zrobiłam hmmmm no dobra dalam wody bez glukozy i po cmochał
teraz mój żółwik smacznie spi a jak ogarniam domek dziś znow upalny dzień
później pierwszy spacerek do południa i drugi poznym popołudniem
Adaśko przesypia spacerki lubi się wozić 😁 😁 😁 😁
co do jedzenia to tez mam problem co jesc 😞 stosuje metodę prob i bledów (choć wolalabym tych bledów nie mieć ) no ale coz .....
Trzymam za was kciuki i za wasze maluszki niech zdrowo rosna
A Agnieszce (jagodzie ), Marieccie , Agnieszce (rudi), Martynie i Ewie powodzenia i szybkiego rozwiązania
w tabeli zostlo jeszcze kilka dziewczyn ale milcza na forum wiec nie wiem czy urodzily 😞 czy jeszcze nie
zmykam babeczki miłego dnia
Ewa napisz co u ciebie jak ci tam w tym szpitalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daga19902 napisał(a):
hej mam do was pytanko jak to jest wlasnie sie dopatrzylam ze maja ma grupe krwi 0rh- a my z meze 0rh+ jak to jest mozliwe ?????????? nurtuje mnie to pytanie ja sie nieznamy na tym dziedziczeniu ale moze ktoras z was wie


hej z tego co wiem bo grupa krwi dziecka zmienia sie do pol roku... i wynik ten po pol roku jest juz stałym wynikiem grupy krwi...

to ze wy macie grupę krwi + nie znaczy ze twoje dziecko nie możne mieć minusa.. to jak matematyka + i + daje minus 😉 czy jakoś tak... dla pocieszenia ...powiem ci ze moja jedna siostra ma zupełnie inna grupę krwi jak cała rodzina wyszło to dopiero jak zaszła w ciąże i okazało sie ze ma grupę minusowa i jest sprzeczność... z jej mężem.. poszła się dowiedzieć bo w necie wyczytała ze to nie możliwe i tak strasznie płakała ze została oszukana ze możne pomylili dzieci w szpitalu a okazało sie ze z tych grup krwi.. którzy mieli rodzice mogła powstać zupełnie inne .była w laboratorium i wszędzie ja zapewnili ze jest córka mojego ojca oraz matki .. mój ojciec ma taka jak ja czyli 0 rh+ moja mama ma B + a moja siostra AB- wiec sami widzicie ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Z tymi grupami krwi to zawsze jest jakiś problem, ja w książeczce miałam wpisana 0 rh+ poczym jak zaszłam w pierwsza ciąże i zrobiłam badania to oczom nie wierzyłam jak zobaczyłam B Rh+ i telefon do mamy o co chodzi jak to możliwe.
Ale najprawdopodobniej mam po ojcu nie wiemy jaką on miał grupę a że nie żyje to się nie dowiemy.
Ale powiem Ci, że jestem w szoku, że wpisali Ci Mai grupę.
Ja nie mam przy żadnym dziecku 😞 Ni mam pojęcia jakie mają a badać im nie chcę bo do tego trzeba pobierać z żyły a nie palca, więc na razie odpuszczam.

A ja dzisiaj mam wizytę u proktologa 😠 - masakra nie wiem jak ja to przeżyję, ale muszę bo nic mi nie pomaga a od 4 dni płaczę z bólu. I nie wiem jak to możliwe, żeby po cc wyszły takie hemoroidy 😞 Jestem załamana, bo ból odbiera radość i chęć do czegokolwiek 😞

Malutka grzeczna. Ładnie sobie śpi i je.
Wczoraj znów był spacerek 🙂


Dziewczyny które jeszcze nie urodziły - TRZYMAM KCIUKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej u nas jak zwykle noc spokojna mala spi ciagle dzis polozna potem jade na zdjeciow szwow ale sie boje ehh mieszkanko juz ogarniete zaraz zabieram sie za obiadek ale najpierw jeszcze ogarne siebie puki malutka spi popytam dzis polozna jak to jest z ta grupa krwi maz mi na sniadanko przyniosl bulki maslane wsunelam ze 3 ehh wrescie sie najadlam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie.
A u mnie lepiej ale to dlatego ze to juz jutro od rana beda wywoływać juz nie moge sie doczekać tego dnia. Dzisiaj mialam badanie wod sa czyściutkie. Mala lezy głową bardzo nisko. Troche nie przyjemne badanie ale cóż wytrzymam każdy bol aby mieć swoje szczęście przy sobie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widzisz Daga, niedawno odkryli, że oprócz głównej grupy krwi jest jeszcze ok 21 innych pobocznych i one też mają wpływ. Także spokojnie, nie przejmujcie się. A jak mężowi coś nie pasi to niech płaci za test ojcostwa kosztem swoich przyjemności (czytaj do końca roku nie pije piwa itp) 😉

Jagoda rozmawiałaś ze swoją położną na temat tego uczucia jakby ci wody odchodziły??? Jeżeli tak to co powiedziała???

Pod koniec tygodnia mają się zacząć porządne upały... Ech 🤢 Wolałabym już być do tego czasu rozpakowana... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mam nadzieje ze wszystkie sie rozpakujemy w tym tyg 🙂 tego wam i sobie życze 🙃 ide dzis do gina z nadzieja ze powie ze jest rozwarcie :woohoo albo ze szyjka sie skrocila a nie wydlużyła jak ostatnio 🙂 maly jak tarzan sie wspina na pepowinie do gory nie chce wyjsc :P
a i mam pytanko bo obok mam las jak myslicie to dobry pomysl zeby chodzic z malym do lasku na spacery czy raczej kleszcze i robactwo i lepiej nie ryzykowac ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martyna maz narazie nic niepowiedzial ze to nie jego ale widzialam jego mine i spojrzenie na mnie na mala heh ja mu juz nagadalam swoje ale wiem jaki jest i swoje sobie mysli bedzie polozna to zapytam przy nim jej jak to jest zeby mu wytlumaczyla a w sumie jak chce to faktycznie zero piwka i niech robi test 😉 😜 ja tez wam zycze zebyscie sie rozpakowaly przed tymi upalami mi sie nazczescie udalo wlasnie ja tez sie zastanawiam czy malutkiej popoludniu nie wziac na dzialke ale to jeszcze zobaczymy ak bd sie czus po sciagnieciu szwow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To chyba naturalny objaw, i każdy ojciec będzie się wahał gdy okaże się że grupa krwi się nie zgadza. Tylko jeden nic nie powie, doedukuje się a drugi zrobi awanturę bogu ducha winnej żonie. Położna na pewno dokładnie wytłumaczy co i jak 🙂

Dzisiaj spokój cisza 😉 A szkoda 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzien dobry wszystkim!

Martyna - po prostu mnie zbadała i powiedziała ze to wydzielina a nie wody. Wiem tez ze takie uczucie ciaglej wilgoci jakby Ci sie cos lało ze srodka jest dosc czeste 🙂
Ja juz sprawdzilam na kilka sposobów - to jest tylko takie uczucie, ale w sumie to nie jest tego dużo.
Ale wczoraj to sobie juz zwykla podpaske na spacer zalozylam bo mialam ciagle wrazenie ze mi sie leje po nogach 🙂


Dzisiejsza noc gorsza niz poprzedni. Niestety jest juz coraz gorzej, na jednym boku wytrzymam max 40 min do godziny i tak niby spie ale to bardziej takie krecenie sie...
Chcialabym juz urodzic...

Ksawery tez juz ciagle pyta dlaczego Leo nie chce wyjsc 🤢

Telefony coraz czesciej z pytaniem czy rodzę czy nie.

UPAŁY??? wieksze!!! tylko nie to!!!! 😲 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kolejnych dolegliwosci dolączam ZMĘCZENIE. nic mi sie nie chce. Nie mam ochoty na gotowanie, spacery, place zabaw, nic mi sie nie chce.
Dzisiaj troche poczytalam o dietach mam karmiacych i powoli znowu zaczynam sie zastanawiac co robic. Musze pogadac z polozna laktacyjna, bo mam mętlik w głowie.
Nasza alergrolog kazala mi od razu przejsc na diete eliminacyjna, ale z drugiej strony ponoc sa badania ktore wskazuja ze wlasnie wrecz odwrotnie - jesli dziecko jest bardzej narazone na alergie to wlasnie nie trzeba stosowac diety i to lepiej wplywa i badz tu czlowieku madry...Nie chce drugieg alergika 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka,
My dzisiaj w miarę się wyspaliśmy. Wojtuś przespał prawie całą noc w swoim łóżeczku. (Wczesniej spał z nami, bo nie chcaił sam w łóżeczku). Napierw spał 4.5 h, potem 3h.
O 11:15 mieliśmy wizytę w patologii noworodka- skontorlować żółtaczkę. Wszystko w porządku, bilirubina spada z dnia na dzien. Wojtuś grzeczny, nie płakał. Lubi jazdę samochodem 🙂
Właśnie dał mamie zjeść obiadek i powoli budzi się na jedzenie.
[URL=http://www.tinypic.pl/xx46ojceg010][IMG]http://images.tinypic.pl/i/00420/xx46ojceg010_t.jpg[/IMG][/URL]
Dziewczynki w dwupakach- Trzymajcie się! Wyśpijcie na zapas 🙂 już niedługo utulicie swoje Maleństwa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O tak, dokładnie, dziwne to uczucie. Masz wrażenie że coś leci ale na wody to tego jest za mało. A spanie to koszmar. Weź tu się wyśpij jak na boku daje się radę max do godziny bo później boli, drętwieje... Skróciła ci się szyjka już??? Może rozwarcie ruszyło???

Także Justyna jak widzisz nie idzie się wyspać za wczasu mimo zmęczenia 😉

A dziękujemy za kciuki i wsparcie, ach żeby tak one pogoniły te Szkraby... 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny ja znalazłam fajna stronkę z wypisanym co wolno a czego nie . Wklejam tu http://babyonline.pl/niemowle_noworodek_artykul,1716.html?print=1


u nas kest problem z odbiciem po jedzeniu - niuniusiowi sie rzadko odbija chociaz nosze go i nosze. A boje sie go kłasc jak mu się nie odbije
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...