Skocz do zawartości

lipiec 2013 :)))) | Forum o ciąży


happywife

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej my juz po wizycie poloznej oazalo sie ze dzieciaczki moga dziedzicicz grupe krwi po dziadkach tez wie moj tata ma 0rh- wiec jest ok maz jakby sie uspokojil heh ale widze ze i tak go to nurtuje ale co tam na szwy jutro mam jechac do swojego lekarza polozna mnie zapisala i powidziala ze po co mam stac na izbie jak lekarz mi zdejmie 🙂 wiem cos o tym niewyspaniu pod koniec ciazy ja wogole niespalam przez ostatnie 5dni przed porodem niemoglam trzymam kciuki za kolejne mamusie czekamy na was i maluszki!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej, kolejny dzień leci - piąty Lenki, a miała się dziś urodzić 🙂 jest cudna, bardzo grzezna, śpi od 1 nocy sama w łóżeczku. Poprawiło mi sie z brodawkami, nawał zelżał i mam jak wyprostować plecy, karmienie juz prawie nie boli 🙂 czekałam dziś na położna pół dnia, w końcu zadzwoniłam, bo mam sto pytań do, a w przychodni mi powiedzieli, że nie zostałam zgłoszona!!!a szpital zapewniał, że zgłosił!!! eehhhh, dopiero jutro przyjdzie, a ja już chciałam ją o wszystko wypytać 😠

też tak macie, że płaczecie z "byle powodu", w sensie mała się uśmiecha a ja się rozklejam i ryczę ze szcęścia, albo dowiaduję się, że mnie nie zgłosił szpital do przychodni i ryczę ze złości...ehhh te hormony buzują 🙃

Ola: zgadza się ja pieluchuję podwójnie, ale nie cały boży dzień, na pampersa zakładam tetrę złożoną na trzy razy, tylko tak nakładam na, jak kiedyś się to robiło, no i na to bodziaki; cel jest taki, że nóżki maja być w stawach biodrowych odwiedzione na boki;

Daga: a czemu musisz jechać na zdjęcie szwów, u nas położna ściąga w domu;

Natalia, Martyna, Jagoda, Marietta: trzymam kciuki za oznaki porodu, zbliża się pełnia, to może którąś ruszy!!!

Ewa: powodzenia jutro, daj znać, jak poszło 🙂




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny pomozcie1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! bylam u lakarza i okazalo sie ze jest 3cm rozwarcia i zrobil mi ten masaz szyjki jakos tak krotko po czym powiedzial ze za jakies 3 h dostane skurczy albo odejda mi wody i w nocy urodze przy czym powiedzial ze kolo 20 mam przyjechac na ktg nawet jak mi wody odejda.
moje pytanie brzmi po cholere?
wszpitalu robia ktg i tak mnie zakrecil ze nie oddal mi karty ciazy zebym napewno przyjechala pewnie/ myslicie ze mogl mi cos podac na przyspieszenie porodu bez mojej wiedzy? i dlatego chce zebym najpierw przyjechala do niego a potem do szpitala????????????????????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wątpię żeby ci cokolwiek podał, raczej nie ma takiego środka który na pewno wywoła poród i to w określonym czasie (choć może się mylę... Ale to wtedy nie byłoby prób oksy, u niektórych babeczek tylu podejść...). A po kartę ciąży i tak musisz pojechać do niego, także nie masz wyboru. Ewentualnie dopytaj się dlaczego masz mieć to ktg robione u niego, bo może chce poprostu ściągnąć ostatni raz z ciebie kasę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello,

my dzisiaj załatwialismy rózne sprawy, póki jeszcze mozemy wszyscy razem no i w koncu doprowadzilismy nasze autko do czystosci i porzadku, bo jakos nam sie juz zakurzylo 😉
Zrobilam dzis 2 obiady (Ksawek jadl jednego mini klopsa ok. 40 min) plus górę kolorowych kanapek ze wszystkim na kolacje 🙂 (dla czystej jasnsoci tematu - Ksawek nie tknal zadnej).
Ugotowalam kompot ze sliwek, podjadłam zreszta samych sliwek troche bo sa pyszne, a po węglu na szczescie biegunka mi minela 😁 😜

CZEKAM, na cokolwiek.
Martyna - jedyna zmiana u mnie to taka ze polozna stwierdzila ze czuje głowkę wiec sie obnizyla, ale ja tego nie czuje, nadal mam zgage a mlody kopie mnie niemalze po cyckach 🤢

Jutro polozna ma dyzur od 19stej i mowila ze jakbym potrzebowala to zebym wpadla. Zobacze jak jutro z moim humorem bedzie 🙃 bo je 🙃sli nei jutro to w czwartek na konsultacje juz ide z jakims tam lekarzem na oddziale.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolla -cos słabo trzymasz te kciuki 😁 😉 bo nadal nic a juz mialam taka nadzieje wczoraj z ecos sie zaczelo od samego rana skurcze i im blizej nocy mocniejsze ze juz tak rozpromieniona bylam z mezem ze szybko na dlugi spacer szlismy...aby rozchodzic ...i aby nie ustaly do wieczora czekalam weszlam do cieplej wody aby nasilic skurcze a one poprostu ustały 😞 bylismy załamani ale cos czekamy dalej

Naste23-
po ksiazeczke musisz i tak jechac bo potrzebna ci na porodowke ,super ze masz rozwarcie ... ale z tym ze na ktg do niego moze faktycznie o kase chodzi...

Jadzia- (aga)
- u mnie tez nic i wciaz wydaje mi sie ze brzuch jest wysoko juz sie wkurzam normalnie ,ciagle odbieram telefony czy juz ;/ az sie niechce w kolo wszystkim codziennie powtarzac damy znac !!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariette!!!! Ty przynajmniej wiesz co to skurcz! ja nie! 😁
Może pełnia pomoże :P

Z pierwszym dzieckiem byłam pierwsza, tym razem będę ostatnia 😮

aa, wiecie co, jeszcze jedna rzecz sie zmienila - Leoś jest spokojniejszy. Od wczoraj wieczorem, już nie rozrywa mnie non stop, całą noc przespał, rano spał do 10 czy 11, potem tez duzo spał w ciagu dnia.
Może się szykuje do drogi??? 😜 😎 😎 😎 😎 😎 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pełnia pomogła mi tylko tyle że się nie wyspałam i miałąm w nocy skurcze ale nie jakieś mega porodowe i wody nadal są 😜 Pobolewa mnie za to brzuch, ale słabo.

Współczuję wam z tymi telefonami, mnie nie maltretują a wręcz to ja nie mogę zadzwonić do nikogo 😜 Wczoraj nie chciało mi się jechać do sklepu po tylko bułkę tartą a miała niedługo wrócić z pracy mama więc do niej zadzwoniłam. I zgadnijcie co sobie pomyślała w pierwszej chwili... 😜 Też mam wrażenie, że Maluch mi odpoczywa już przed porodem. Od soboty ma swoje pory ciszy które trwają ok 2 h.

Sierpniówki zaczęły się rozpakowywać. Dzisiaj urodziła pierwsza która miała faktyczny termin na sierpień. U nas rządzą dziewczynki 😉

Naste dzisiaj rano nie ma... Czyżby lekarz miał rację???

Ja mam ktg i wizytę u gin też w czwartek, może ta szyjka już ruszyła...

Dziewczyny przyciśnijcie trochę mocniej te kciuki, bo coś nie działą do końca jeszcze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry!
a u mnie noc bardzo ale to bardzo udana - wstawałam tylko 3 czy 4 razy!!! 😁
To dziwne, bo ja nie bedac w ciazy przy pelni mam problemy ze snem.

U mnie zero skurczy.
Gotuję rosołek niejadkowi i nam jakis szybki gulasz zrobie.
Potem moze przejazdzka tramwajem, moze mnie wytrzepie cos 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziś miałam odwiedziny "cudownej" położnej: nie dość, że sama z siebie nie przyszła, a powinna wczoraj (zadzwoniłam do przychodni, co jest grane?), to jeszcze jest na zastępstwo, bo z naszego rejonu jest na urlopie do końca miesiąca, a na dodatek nic nowego mi nie powiedziała - w zasadzie pytala o zasady pielęgnacji noworodka, jaki mi przekazali w szpitalu, ale wszystkie podważyła. Wg niej lepiej spirytus nie octenisept do pępka, smarować pupę (lekarz w szpitalu mówił, że nie, tylko bardzo często zmieniać pieluchy), nie wybudzać do karmienia, niech śpi ile wlezie, a jak jej powiedziałam, że moja to i 5 h potrafi przespać, a potem jest tak głodna, że mamy trudności z przystawieniem do piersi, bo się frustruje, to jednak zmieniła zdanie, Pępowina była gruba, więc kikut może się utrzymać do 2 tyg,
Achhhh kiepska ta pani, i już myslałam, że nie umyj e rąk przed dotknięciem dzidzi, ale się w ostatniej chwili opamiętała... jutro powinna mi zdjąć szwy, ale że to "już jutro", a ona ma 18 urodzonych dzieci "do obskoczenia", t przyjdzie w czwartek - tak w końcu ustaliłyśmy; pytałam o dietę, no jeść wszystko z umiarem, wykluczyć owoce pestkowe, cytrusy,wiadomo alergeny (orzechy, czekolada, kakao), cytrynę do herbaty, jeden plasterek można 😉warzywa jeść, ale nie pryskane - hmmm tylko ja nie mam ogrodu, więc nie pryskanych nie mam, pomidory jeść, ale wyparzone, co tam jeszcze...acha soki owocowe świeże jednodniówki, witaminy brać jak w ciąży;

Mamuśki!!! Mam pytanie, czy Wam położna ściągała klamerkę przy kikucie, czy razem z im ma odpaść?? ja myślałam, że one ściągają, a jednak nie.
a drugie pytanie dot. pilęgnacji twarzy: czy codziennie zakraplacie oczka solą fizjolog.? i czy dajecie radę całą ampułkę na raz (po pół do oczka), tak mówili w szkole rodzenia; i jak często solą morską nosek czyścicie jeśli nie ma katarku??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Karola - u mnie ta klamerkę obcięli przy wypisie, dziwne, że Wam tego nie zdjęli bo to przecież przeszkadza 😞
Do oczu nie wkrapiam soli fizjologicznej, tylko na wacik i przemywam od zewnętrznej strony do wewnętrznej, tak mnie uczuli przy Kacprze.
Do nosa niczym nie piskam, ma czysty więc nie widzę potrzeby.

Chłopaki moje się zbierają na basen a my po karmieniu o 16 zbierzemy się na spacer i przy okazji zahaczę o przychodnię to ją zważę, bo według domowej wagi waży już 3400.

a Emka juz taka fajna się robi, co raz bardziej aktywna, a nie tylko śpi i je 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
Mariette!!!! Ty przynajmniej wiesz co to skurcz! ja nie! 😁
Może pełnia pomoże :P

Z pierwszym dzieckiem byłam pierwsza, tym razem będę ostatnia 😮

aa, wiecie co, jeszcze jedna rzecz sie zmienila - Leoś jest spokojniejszy. Od wczoraj wieczorem, już nie rozrywa mnie non stop, całą noc przespał, rano spał do 10 czy 11, potem tez duzo spał w ciagu dnia.
Może się szykuje do drogi??? 😜 😎 😎 😎 😎 😎 😆


hej ta pełnia nic nie dała ale konczy sie dopiero jutro wiec dzis tez trwa . .. 😞 ale jak narazie nic sie nie dzieje poza tym ze mala mniej mi sie rusza i zaczynam sie przejmowac bo byla zawsze aktywna a ja cala noc przespalam i malo tego tak twardo spalam ze maz wstawal do Amelki w nocy 🙂 😁 bo ja nic nie slyszałam 🙂 natomiast dzis mam bole na okres ...
a własnie znacie krem na rozstepy ... ALCEPAL zakupilam sobie dzis 2 opakowania super mi sie udalo bo byla wyprzedaz z powodu takiego ze wazny do wrzesnia i z 30zl zmniejszyli na 10 zl 🙂 wzielam 2 opakowania odrazu bo tylko tyle bylo . 🙂 jeszcze w Aptece .. jestem ciekawa jak zadziała.. 🤪 bo niestety z amelka nie mialam takich rozstepow a od tygodnia mnie opsypyje wiec tym predzej mogła by juz Zuzanna wyjsc !!! 🤢 🤨
A amelka to ciagle mowi do brzucha zuza wyjdz nie boj sie chodz ,chodz.. idziesz ?

Jest kochana naprawde narazie mowi caluje i pokazuje wszytkim ze zuza wyjdzie przez pepek 😉 Ale reakcja moze byc zupelnie inna jak bedziemy juz w czworke w domu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EWA! WIELKIE GRATULACJE 🙂 szybkiego powrotu do domu!

Mnie sie dzisiaj agresor wlacza 😠 😠 😠
Ksawery doprowadza mnie do szału.
Wiecie ile jadł parówkę? jedną? 1,5 godziny!!!!
Przez resztę dnia turla się z nudów po dywanie. NIC go nie interesuje, a na spacery nie chce chodzic bo go trawa łaskocze a on tego nie lubi. Nosz kurde!!!!!!!!!!!!!!!
Rowerkiem nie pojezdzi bo się "kiwa".
Człowiek sie dwoi i troi, rozrywka za za rozrywka a on wiecznie znudzony! 😠

Do tego jak juz mieszkamy w krakowie to niby nie ma przeszkod do odwiedzin, ale moja mama nie ma czasu do nas wpasc od 2 tygodni, dzwoni do mnie i mi nawija o mojej siorze, ze jedzie na wakacje - wow - po prostu wiadomosc roku! pytam mamy kiedy przyjedzie, a on ze w tym tyg przyjedzie moja siora - no to jej mowie - slysze to jakos od 2 miesiecy i jeszcze nie dotarla i slysze w odpowiedzi - bo wiesz, ona taka zajęta! kurde! ma wakacje! nic nie robi bo wszystko za nia robi mama wiec czym jest zajeta...grrrrrr
Acha i nie mogą przyjechac razem bo piesek nie moze zostac sam na godzine, musi miec asyste...rece mi juz opadają...

Ależ jestem dziś zła!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...