Skocz do zawartości

lipiec 2013 :)))) | Forum o ciąży


happywife

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Chłopaków wygoniłam na basen.
Sama poszłam piec ciasto z jagodami i się rozpływam.
A teraz chwila relaksu przy kawce 🙂
Emka sobie smacznie śpi, ale widać, że ciężko znosi upały

Rudi - trzymam kciuki, żeby szybko poszło 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej ja tylko sie zameldowac hehe 🙂 🙂
U nas ok malutka dobrze maly niejadek z niej ciagle by siedziala przy cycu.
ale gorzej u mnie nie wiem co sie dzieje ale w dzien po porodzie zaczeła bolec mnie głowa i to bardzo silnie i nic nie pomaga zadne leki wogole.... jutro ide do lekarza moze cos zaradzi bo juz nie wytrzymam... najgorzej ze nie oge normalnie funkcjonowac tylko leze i becze z bolu jedynie co to w nocy przechodzi a jak wstaje to spowrotem to samo... byłam wczoraj na pogotowiu to dali zastrzyk ale podziałał niedługo... aj mysle ze nic takiego i przejdzie ale bardzo sie boje....
najgorzej to dzieci cierpia na tym bo nie moge sie bawic z małym a o spacerze to wogóle zapomnij...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej a my dzis wyruszylismy na dziaeczke na 3godz bo niki w basenie chiala sie pochlupac malutka spala na powietrzu caly czas teraz tez w domu spi chyba moja malutka sie nienajada majim mlekiem zauwazylam bo bardzo krutko ssie piers 5=7min wiec watpie ale co godzina ja przystawiam tak jak chce znow jak zje butle to 3godz wytzymuje zjada 60ml
rudi ja tez trzymak ciuki daj znac co i jak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
naste23 napisał(a):
hej dziewczyny moj mały ma juz 5 dni . dnia na dzien coraz bardziej sie dogadujemy 🙃 codziennie go kapie i zakladam czysciutki pajacyk zy rano tez zmieniacie po nocy ciuszek ?


My się przebieramy po kąpieli w piżamkę, rano ją zmieniamy na bodziaka bo upał taki, że inaczej się nie da. a w ciągu dnia i tak jest parę razy przebierana bo albo uleje albo się spoci od spania na klacie mamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Kobitki,

dziś był dzień totalnego obijania się u rodziców.
Mam kolejne zmartwienie, Ksawery zaczął w piątek kaszleć no i kaszel zrobił się mokry i się nasila. Mam nadzieję, że to wina odstawionych leków na astmę.
Jutro dzwonię po receptę i idziemy do lekarza, żeby go osłuchał czy to na pewno nie infekcja...ale ja mam już myślenice, co bedzie jesli trzeba bedzie wrocic z Leośkiem a Starszak będzie chory 🤢

dziękuję za odpowiedzi w sprawie odwiedzin - Dagii - to przerąbane na tym Ujastku, w sumie po myslalam, ze tam sa tylko 1 i 2 osobowe sale.
Karola - to u Ciebie było super.

Czytam o Waszych doswiadczeniach w karmieniu piersia i zastanawiam sie czy dam rade 🙂

Buziaki

ps. Rudi - trzymam kciuki zeby bylo OK! 🙂
Martyna co z Tobą 🙂? Daj znac jutro.
Zostane sama na placu boju 😁 Zadna nie chce być sierpniowką:P?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daje znać dzisiaj po brzuszkach 😉 Bo wiesz, ja tu mam ostro napięty grafik 😜 Na korytarzu ścieżkę już wydeptałam, koleżanki poodwiedzałam więc pora spać??? Skurcze standardowo są, ale standardowo co z tego 😜 Choć dzisiaj na nocce fajowska położna i mój lekarz ulubieniec-ten od Bricomana 😁 Przy nim to żadne znieczulenie nie byłoby potrzebne 😁 A gaz rozweselający??? Po co jak z jago grypsów można pęknąć ze śmiechu 😉 Mam jutro krzyczeć na korytarzu że chcę na badania 😜

Jaaacie dziewczyny jak ja wam zazdroszczę...

Zdrówka dla Ksawuśka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda: co do karmienia piersia,czytasz o naszych trudnosciach, bo wcale latwe to nie jest, ale czytasz też o naszej walce i satysfakcji, gdy się udaje! U nas np. coraz lepiej (teraz też wcinamy), nie boli,Lenka nie jest niespokojna-nie prezy sie przy przystawianiu. Potrzebowalysmy kilku dni, aby wyczuć się wzajemnie, a teraz jest sama radosc. Moim zdaniem warto spróbować...fakt duży minus to kwestia pokarmów mamy i czestosc karmienia, ale reszta duży plus!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej u nas sielanka sie juz skonczyla maja aktywna cyca bardzo krotko ssie i sie nienajada z butli potrafi wypic 90ml na raz juz sama niewiem co robic z piersiami ok moge karmic ale co z tyego jak karmienie trwa 5min i zastanwaiam sie ile ona zje przez to piec min
martyna co ciebie??????
jagoda a ty kiedy masz zamiar urodzic 😉
rudi cos ucichla tez moze juz urodzila 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry!
My dziś spacerek mamy zaliczony, bo zwykle spacerujemy ok.19 przez te upały. Byliśmy się zaważyć w przychodni, żeby potwierdzić wage, która wskazuje pożyczona przez nas waga. Jestem zadowolona, bo ładnie przybiera, mamy dziś 3500g 🙂
Daga Maja je tak krótko, bo zasypia, czy puszcza sutka? Moja wcina 30min jedną piers, kwadrans do 20min aktywnie, a potem więcej odpoczywa i trochę przysypa, to ją rozbudzam delikatnie. Chwilę pospi przy piersi i znowu wcina aktywnie.czasem pomiedzy przewijam lub odbijam, to się ładnie rozbudza i znów wcina kwadrans.
Dziewczyny karmiace piersia: pijecie jakieś soki?a jeśli tak to jakie? Ja jak na razie tylko wodę niegaz., jedną herbatę dziennie i koper włoski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolla czasami puszcza czasem zasypia a;bo juz niechce i juz zglupialam bo niewiem czy jest najedzona czy nie dzieczyny ktore uzywaja laktatora elektrycznego bardzo boli odciaganie?/?
w jaki sposob przechowujecie mleko i jak potem je podajecie ja dzis z domu nieychodzilam wogole jutro napewno wyjde czy wasze dzieciaczki tez maja potowki i jak u was jest z ulewanie bo moja strasznie ulewa niedosc ze ssie piers ktutko to potem ulej i to dosc sporo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej

Wiec tak, karmie piersia i dokarmiam bebilonem comfort. Zauważyłam ze jak odciagam pokarm to z jednej piersi mam np 110 ml a z drugiej 40 ml w kazdym razie w jednej mam mniej pokarmu. Faktem jest ze na poczatku bolaly mnie sutki i w tej piersi co mam mniej pokarmu to mialam peknieta brodawke i mniej do niej przystawialam dziecko bo musialam ja zaleczyc zas zawsze sciagalam z niej pokarm laktatorem.
Laktator mam reczny z aventu i juz nauczylam sie sciagac pokarm i idzie bardzo szybko
Chociaz na poczatku bylo to bolesne tak teraz w ogóle. Sutki sie przezwyczaily. Nie bola ani przy karmieniu ani przy sciaganiu.
Pije lekka herbate, wode niegazowana, piwo karmi, mleko, kawe zbozowa. Raz napilam sie szklanke coli i nic sie nie stalo. Komppt z jablek. Gerbera i bobo vita z jablek - to mi dzis lekarz zalecil na zaparcia u niemowlaka by pic jedna buteleczke dziennie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w ten żar tropików.

My zastawieni roletami, półnadzy, pod wiatrakiem...masakra jakaś.
Znowu mam biegunkę, jakieś takie jakby stawiania się brzucha, mam też wrażenie, że junior zmienił pozycję i z tej swojej prawej strony brzucha przemieścił się na środek...nie wiem czy to dobrze.

Jutro jadę na oddział na kolejne ktg i badanie może coś się wyjaśni. Mamy tydzień 🙂 jak nic nie ruszy to wywołyanie albo pewnie cc.Tak czy siak jeszcze tydzień i na pewno Leon bedzie z nami 😆

Martyna -a Ty dalej w szpitalu?
Rudi - jak u Ciebie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki!!!
Martyna: jak u Ciebie, jak badanie??? coś już ruszyło??
Rudi: a Twoje skurcze skończyły się na porodówce? czy jeszcze w dwupaku?
Jagoda: no a Leoś taki aktywny, a ostatni chce wyjść z brzuszka?? a czemu jednak bierzesz pod uwagę cesarkę, myślałam, że zdecydowałaś się na sn?
Daga: Lenka jeszcze ani razu nie ulała, zwykle odbijamy tuż po jedzeniu, czasem w trakcie - jeśli przyśnie, pionizacja ją trochę rozbudza; ale często też sama odbija, jeszcze przy sutku leżąc; nie ulewa; zauważyłam, ze radzi sobie z tym powietrzem czkawką, średnio 2-3 razy na dobę, to samo było w brzuszku 🙂
Natalia: ja ubieram tylko bodziaki na krótki rękaw i na dzień i na noc, za gorąco na śpiochy czy pajace, ale jak było chłodniej to pajace; a przebieram zawsze po nocy, a w ciągu dnia też, po dłuższej drzemce, gdy ma spocone plecki od trzymania na rękch lub gdy ubranko się ubrudzi w trakcie przewijania, bo Lenka uwielbia robić siku i kupę na przewijaku 🙂
Ewa: a jak Twoja głowa??????poradził coś lekarz?

a ja mam pyt. odnośnie ilości kupek - jak jest z Waszymi maluszkami, pytanie głównie do mam karmiących samą piersią; u nas jest zwykle kilka na dobę, a pomiędzy tzw. kleksy (mokre bąki jak je nazywa mój mąż 🙂

idę się położyć, zobaczymy ile uda się zdrzemnąć do następnego karmienia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolla - jak najbardziej jesteśmy zdecyodwani na SN, tylko jak nic sie nie ruszy samoistnie do tygodnia, to będą musieli indukować. Dawniej było tak, że po cc nie było wskazane podawanie oxy, bo wtedy skurcze są silniejsze. Teraz położna mi powiedziała, że jeśli nic się nie wydarzy, to dają mi oxy, bo teraz tak się robi, ale od razu podają znieczulenie. No i jak akcji nie będzie to cc...
Chodzi o to, że tygodnia MUSZĘ jakoś urodzić 🙂

A co do ulewania - mój Starszak ulewał baaaardzo dlugo. Zazwyczaj mówi się, że 4,5 miesiąc jak dziecko zaczyna jeść stałe posiłki, że to mija. U nas trwalo bardzo intensywnie do 7 meisiaca. Mielismy juz rozne wizje, lacznie z refluksem. Ale potem nagle z dnia na dzien jak ręką odjął.
Od 2 miesiąca zagęszczalismy pokarm, bo to bardzo pomaga. No i tu sie poddałam bo latwiej jest zagescic pokarm w proszku niz swój za kazdym razem....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny zanim sie ogarnę i nadrobię solidnie TE STRONY
możecie poczytać co u nas i zobaczyć Tośka na KWIETNIÓWKACH 2011 na razie na nic więcej mnie nie stać ale poprawię się obiecuję 😘
tymczasem GRATULUJĘ rozpakowanym i powodzenia oczekującym 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...