Skocz do zawartości

lipiec 2013 :)))) | Forum o ciąży


happywife

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Czesc!
U nas zapowiada sie weekend pełen wrażeń:przyjadą moi rodzice poznać Lenke, zostana do jutra po południu, mieszkają ok. 300km stąd, wiec inaczej sie nie da. Przyjadą dziś tez tesciowie. Najchętniej byliby codziennie, bo dzwonią, że wpadną (nie: czy mogą? Ale chcą...)kkilka razy już im odmówilismy, bo to uciążliwe taka częstotliwość.
Mam pyt.czy Wasze dzieciaczki zawsze spokojnie robia kupkę, bo moja czasem sie napina, prezy, denerwuje, zdarza sie,, że zaczyna płakać. Ale nie jest tak zawsze, trwa to kilka min, potem nagle sie uspokaja, zasypia i po kilku min znów prezy. Masuje wtedy brzuszek, zmieniam pozycje.trwa to chwilę, ale zastanawiam się czy to normalne, czy powód do zmartwienia. Jest tak krótko po jedzeniu,wcześniej przypisywalam to przystawianiu do piersi, bo kupka szła od razu po pierwszych lykach mleka. Są dni że spokojne kupkę robi, a jeśli robi ją po drzemce, jeszcze w lozeczku to jest bardzo spokojna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
własnie jesli chodzi o kupki to ile kupek obserwujecie na dobe? mojego malego tez czasami boli brzuszek i strzela bączkami duzo na brzusku nie chce lezec chyba ze na mnie to mu troszke odchodza gazy dwa razy mocno sie prezyl to mu dalam kilka kropelek espumisanu i przeszlo . nosicie dzieci po jedzieniu zeby sie odbilo ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
własnie jesli chodzi o kupki to ile kupek obserwujecie na dobe? mojego malego tez czasami boli brzuszek i strzela bączkami duzo na brzusku nie chce lezec chyba ze na mnie to mu troszke odchodza gazy dwa razy mocno sie prezyl to mu dalam kilka kropelek espumisanu i przeszlo . nosicie dzieci po jedzieniu zeby sie odbilo ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kerry napisał(a):
Karola u nas też problem z kupią od 3 dni. Młody płacze prezy się nie może zrobilc. Dałam czopka glicerynowego i pomogło. Wiem, że jak dzieci są na piersi to mogą rzadziej kupę robić nawet raz na tydzień. 🤢


Justyna u nas czestotliwosc kupek ok, many ok. 8 na dobe plus kilka kleksow. Tylko czasem ma chyba trudnosc wyproznienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pauli napisał(a):
Tu wlasnie sie mylisz. Dziecko karmione piersia powinno bez problemu robic kupe. Jak sa mieszanmi plus piers badz same mleko to wtedy moga byc problemy. Wiem co mowie bo dwoch pediatrow mi tak powiedzialo.

a mi pediatra i położna mówiły że dziecko karmione cycem może robić 20 kup dziennie a może nie robić przez tydzień , jeśli brzuszek go nie boli to nic złego ,oznacza to tylko że pokarm matki jest w pełni przyswajalny i nie ma żadnego "odpadu"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pauli napisał(a):
Tu wlasnie sie mylisz. Dziecko karmione piersia powinno bez problemu robic kupe. Jak sa mieszanmi plus piers badz same mleko to wtedy moga byc problemy. Wiem co mowie bo dwoch pediatrow mi tak powiedzialo.


Mylę się? Chyba piszę to, co u mnie się dzieje. Też jestem po konsultacji z pediatrą. Co lekarz to opinia... słuchaj się w takim razie swoich...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej! Jestem, zyje i mam sie dobrze. Od niedzieli jestesmy szczesliwymi rodzicami Gabrysi. Dopiero wczoraj wyszlysmy ze szpitala, poniewaz mala brala antybiotyk dozylnie bo urodzila sie w zielonych wodach. opinie podzielone, ciaza przenoszona 42 tydzien (gdzie ja przeciez urodzilam przed terminem z usg a tymbardziej z miesiaczki) lub oddanie smolki do wod plodowych. W kazdym razie antybiotyk podano zapobiegawczo tzn nie bylo wykrytych zadnych bakterii ale crp bylo delikatnie podwyzszone wiec dmuchali na zimne. Ale niestety najprawdopodobniej spowodowal problemy z brzuszkiem. i im wiecej dawek przyjela tym gorsze ma napady. Zobaczymy jak bedzie w domu bez anty. Wczoraj w sumie poszla spac normalnie (napady w szpitalu co 12 godz, tak po 3 godz przed podaniem antybiotyku). wczoraj wieczorem nie miala ale za to dzis juz 2 razy. 🤢
Jagoda tylko ty zostalas?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kerry napisał(a):
Pauli napisał(a):
Tu wlasnie sie mylisz. Dziecko karmione piersia powinno bez problemu robic kupe. Jak sa mieszanmi plus piers badz same mleko to wtedy moga byc problemy. Wiem co mowie bo dwoch pediatrow mi tak powiedzialo.


Mylę się? Chyba piszę to, co u mnie się dzieje. Też jestem po konsultacji z pediatrą. Co lekarz to opinia... słuchaj się w takim razie swoich...

dokładnie coś podobnego napisałam wcześniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rudi Gratulacje !!!!!!!!!!!!!!!!!
co co wyrobiłaś się jeszcze w lipcu ???
przykro m ża malutka tak zareagowała , miejmy nadzieję że jej to minie
a ten antybiotyk u mnie też byl podawany w takich przypadkach profilaktycznie tj w szpitalu
a ile mała mała crp ????????????????

u mnie jeszcze podawali antyb przz 5 dni matkom którym wody odeszły w domu 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co lekarz to inna opinia.
Nasz pediatra twierdzi tak jak pisala Matylda.
jak dziecko przyswaja wszystko z mleka matki to moze robić kupe spokojnie raz na tydzień.

Rudi - Gratulacje !!!!!!!!

u nas na szczęście juz cisza. Dzieciaki śpią
ciezki dzien bo upal bardzo Emce przeszkadza, ciężko jej zasnąć, na szczęście w końcu sie udali.
do tego trochę jej dzisiaj dokuczal brzuszek ale po masażu w końcu poszla kupka i bylo lepiej.
Kacper co raz bardziej przekonuje sie do siostry i jest nią co raz bardziej zainteresowany 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aha i nie często co coś pytam ale dziś mam dwa pytania , może któraś odpowie w olnej chwili ( jeśli taką posiadacie 😉 )
1. pytanie do dziewczyn po SN - po jakim czasie przestałyście krwawić ???/ bo ja teraz po 5 dniach , dziś mija dwa tyg od porodu, od wczoraj mam dziwny rozciągliwy , bezbarwny, przejrzysty śluz DUŻO tego
obawiam sie czy to nie owulacja 😮 , po LENIE krwawiłam coś ponad 3 tyg , po 4 dostałam okres -
2. dziewczyny Wy szukałyście wózków, wiecie co i jak , co ważne co nie, co ile kosztuje , co myślicie o tej ofercie - warto czy tao jakiś bubel
http://www.ogloszenia.przemysl.pl/185523
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dagii napisał(a):
Co lekarz to inna opinia.
Nasz pediatra twierdzi tak jak pisala Matylda.
jak dziecko przyswaja wszystko z mleka matki to moze robić kupe spokojnie raz na tydzień.

Rudi - Gratulacje !!!!!!!!

u nas na szczęście juz cisza. Dzieciaki śpią
ciezki dzien bo upal bardzo Emce przeszkadza, ciężko jej zasnąć, na szczęście w końcu sie udali.
do tego trochę jej dzisiaj dokuczal brzuszek ale po masażu w końcu poszla kupka i bylo lepiej.
Kacper co raz bardziej przekonuje sie do siostry i jest nią co raz bardziej zainteresowany 🙂

moje też już śpią , LENA padła o 21.00 , dziś sie tak wylatała , tzn w sumie codzinnie tak pada ale dziś nawet kąpiel była na siłę , myślałam że w wannie zaśnie
Tosiek może jeszcze koło 23.00 wstanie na papu, choć niekoniecznie i potem jeszcze około 6.00 rano - od 4 dni przesypia całe noce , no ale w dzień potrafi już dwie godziny gapić się w sufit ,
ale w sumie mi to odpowiada 😉
a ja sama , tzn P. nie przyjechał na weekend , w sumie 2 tygodnie nie będziemy się widzieć
jak wróci to Antoniego nie pozna taki z niego kawaler będzie 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dagii napisał(a):
Matylda ja po Kacprze krwawilam ok 3 tygodni. Potem tylko delikatne plamienie.
a co do wózka to wedlug mnie oferta rewelacyjna. Cena super. A wózek w świetny stanie.
ja bym brala 🙂

Paweł go wyszukał na tym lokalnym przemyskim portalu
w sumie x lander do małych nie należy ale my mamy dwa domy a teraz ciężko nam się będzie z wózkiem zmieścić do małego autka dlatego jeden byłby tu drugi tam , w takim razie jutro dzwonię , oby aktualne , jeszcze P. podeślę żeby obejrzał jakby co
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

Rudi - wielkie gratulacje i zdrówka dla Gabrysi!!!
Jakby ktoś chcial wiedziec 🙃, to nie zostawili mnie w szpitalu wczoraj, ktg ok.
W pon ide na konsultacje i usg i byc moze bede miala wywolywany poród.
Martyna tez jeszcze w dwupaku.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
hej,

Rudi - wielkie gratulacje i zdrówka dla Gabrysi!!!
Jakby ktoś chcial wiedziec 🙃, to nie zostawili mnie w szpitalu wczoraj, ktg ok.
W pon ide na konsultacje i usg i byc moze bede miala wywolywany poród.
Martyna tez jeszcze w dwupaku.

Pozdrawiam

ale uparciuszki
a może się samo zacznie niespodziewanie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dagii napisał(a):
Jagoda - będzie dobrze, nie zależnie jak za parę dni będziesz juz miala Leona przy sobie. Jeszcze trochę i bedziecie razem 🙂


to na pewno nasz ostatni "wolny" weekend 🙂 bo albo we wt albo najpozniej w pt Leon musi wyjsc, sila czy nie sila 🙂
Ja na koniec dostalam mega energii, osttnie noce spie jak dziecko, dzis nawet po sniadaniu sie przekimalam lezac kolo Ksawka ogladajacego bajki - spalam ponoc godzine 🤪

Od rana dzis gotowalam i to dania ktore robilam po raz pierwszy, potem pojechalismy wymyc auto przy moim oczywiscie aktywnym udziale, potem spacerek, potem robilam kolacje i salatke owocowa - wczoraj sprzatalam, tyle tylko ze nogi mi puchna na maxa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gizelda napisał(a):
Jagoda80 napisał(a):
hej,

Rudi - wielkie gratulacje i zdrówka dla Gabrysi!!!
Jakby ktoś chcial wiedziec 🙃, to nie zostawili mnie w szpitalu wczoraj, ktg ok.
W pon ide na konsultacje i usg i byc moze bede miala wywolywany poród.
Martyna tez jeszcze w dwupaku.

Pozdrawiam

ale uparciuszki
a może się samo zacznie niespodziewanie 😉


moja polozna liczy na to ze na usg w pon wszystko bedzie ok i ordynator pozwoli nam poczekac do pt, zeby faktycznie moze cos samo ruszylo. chcialabym strasznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Śliczny Tosiek 🙂

U nas spokojna noc.
Ja własnie dostałam kawę do łózka 😉
Chłopaki robią jajecznicę a Emka jeszcze śpi 🙂
Dzisiaj niestety spacery odpuszczam, ma być gorzej niż wczoraj 😞
Także zapowiada się leniwa niedziela.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...