Skocz do zawartości

lipiec 2013 :)))) | Forum o ciąży


happywife

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dagii napisał(a):
Hej 🙂

My już po spacerku i zakupach.
Upał straszny, dobrze że wiaterek wieje.
Zobaczymy jak będzie później i czy damy radę iść po Kacpra do przedszkola.
Emka w leżaczku próbuje ruszać grzechotkami a ja mam chwilę dla siebie i kawy 🙂

Wie może ktoś co z Martyną???

ja też myślałam że mam zwidy ale mój próbuje chwycić ( wiadomo nieudolnie) karuzelę , więc chyba już coś tam kuma 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej
ja też mam chwilkę, więc robię pranie i trochę ogarniam mieszknie i nawet siebie, bo Mała śpi JUŻ godzinę. Jejku jak to jest dużo czasu, zdążyłam porobić co chciaalm i jeszcze mam czas na komputer, szok!!! ostatnie dni nie miałam tak dobrze, bo nie spała w dzień. A z kolei dziś w nocy szalała, od 1 do 4: 30 non stop na rękach, przy cycu itp. marudziła.... ale na szczęście potem odespałyśmy razem 3 h 😉 Mam dziś debiut w macierzyństwie w pojedynkę, mąż wrócił do pracy.... wyszedł o 6:00 rano , a zobaczymy się jutro o 9:00. Oby w nocy było spokojniej....

Matylda: z tego co piszesz, to Ciebie skurcze rozwierające nie bolały? do ilu cm?? dla mnie najgorszy był właśnie ból rozwierających powyżej 6-7cm, matko, nie do opisania.....a same parte dla mnie nie były takie złe 😉

Dagii: jejku, z Twoich opisów wynika, że u Was sielsko, kawka, Mała śpi....Młody w przedszkolu, lepiej niż w ciąży!!!!! 🙃a mąż jest z Tobą, czy wrócił do pracy??

mam pytanie, czy miałyście wizyty lekarskie, te pierwsze w przychodni??? my idziemy jutro, czego mamy się spodziewać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A i jeszcze mam pytanie z czystej ciekawości, bo ja karmię wyłącznie piersią i nie podaję swojego pokarmu w butelce, jak Wy to robicie, w sensie czy i jak podgrzewacie, czy w takie upały nie trzeba? no ale przechowuje się w lodówce, to potem jak podgrzać, do ciepłej wody??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej odpisuje na raty bo niemam neta w domu i jestem u mamy
co do krwawienia to ja juz maloi krwawie a gesty przezroczysty sluz to i ja mam bo ktoras pisala
megii i rudi gratulacje wielkie 🙂
martyna ma miec dzis 2indukcje moze wrescie sie uda bo pierwsza sie niepowiodla
tosiek sliczny
u mnie z karmieniem corazgorzej mleka z dnia na dzian mniej ale karmie jak jestem jak wycodzimy to butla wiec z 2razy zwiekszylysmy do 3 co do kupek u nas codziennie po 4-4razy na spacerki chodzimy wstawie dzis zdjecie nasza majeczka skonczyla dzis 3tygodnie maly rozdarciuch z niej w nocy dala nam piopis swojego placzu kapac sie nielubi no i na spacerkaxch niezawsze spi tylko sie rozglada czytam dalej wasze posty i odpisze na jakies pytania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Matylda - tez byłam w szoku, ale ewidentnie dzisiaj ruszała tak rączka żeby trącić grzechotkę 🙂

Karolla- czy sielsko 😉 nie wiem, ale jakoś sobie dajemy radę 🙂
Mąż pracuje, wraca albo ok 17 ( jak jedzie po Kacpra ) albo później, kąpie Emkę i kładziemy ją spać a położenie jej spać wieczorem jest trudne, także jakieś 1,5 godziny trzeba temu poświecić.
W ciągu dnia ze spaniem też różnie, wczoraj prawie cały przespała za to dzisiaj nie ma na to ochoty 🤪
Ale jakoś trzeba sobie dawać radę 🙂

Biedna Martyna tyle się męczy 😞 Oby teraz się udało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolla napisał(a):



mam pytanie, czy miałyście wizyty lekarskie, te pierwsze w przychodni??? my idziemy jutro, czego mamy się spodziewać??



Zważą, zmierzą, pooglądają, sprawdzą ciemiączko, pogadacie o szczepionkach o karmieniu.
Weż ze sobą pampersa na przebranie i ze 2 pieluchy tetrowe bo będziesz musiała Lenkę rozebrać do naga i na wadze położyć ( przynajmniej tak jest u mnie )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karola nie ROZWIRAJĄCE nie bolały z resztą co miało boleć jak indukcja zaczeła sie z 5 cm rozwarciem
tzn czułam te skurcze ale były znośne takie jak przy moich najgorszych miesiączkach
po odejściu wód zaczął się hardcore ALE przecież od odejścia wód do porodu mineło 50 minut więc krótko , z resztą zaraz po odejściu wód darłam mordę że muszę przeć ale mi nie pozwolili bo było 8 cm rozwarcia ale za 10 minut już 10 więc PARŁAM 😉
co do mleka z butelki to mi powiedzieli w szpitalu że 12 godzin może stać w lodówce i moje tam tyle stało ale nie wiem jak podają inni
on pewnie mieli tam jakiś podrzewacz czy cóś bo jak poprosiłam to zaraz było mleko zawsze w tej samej temp tak samo było ze sztucznym
a w domu jak podawałam to wstawiałam do wrzątku na chwilę na wyczucie
a jak podawałam od razu to szybko ściągnięte i do butelki bez podgzrewania
daga czekam na fotki

my też dziś same ale dajemy radę bo i tak siedzimy w domu w ten skwar
Tosiek nie śpi od 7.00 rano ale grzecznie obserwuje i nasłuchuje z przerwami na cyca
ja mało jem ale chyba mliko mam , Tosiek nie sygnalizuje głodu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mam pytanie do mam ktore karmia nwylacznie butelka jakie mleko podajecie?????????
i moze glupie pytanie czy da sie sprawdzic czy pokarm jest tresciwy i czy jest go wystarczajaco duzo ??????? bo niestety karmie godzine i mala nadal glodna podalam butle i zasnela niewiem czy sie niepoddamy z tym karmieniem juz chyba zrobilam wszystko co mozliwe zeby pokarm,u bylo wiecej a tu nadal nic ehh porazka na calej linie a bardzo chce karmic widocznie teraz nie jest mi dane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daga ja Ci powiem tyle co słyszałam z kilku źródeł
nie ma czegos takiego jak "nie treściwy pokarm" - mleko matki jakie by nie było jest najlepsze ( pod warunkiem że nie najesz się czegoś śmierdzącego np czosnku co może dziecko odstraszać) na jakiejkolwiek nie byłabyś diecie to ponoć TWOJE mleko jest najlepsze nie ważne czy tłuste czy chude czy nie wiem jakie , cyckowe najlepsze
afrykanki też głodują a pokarm w cyckach mają i dzieci wykarmiają
ja tylko przy LENIE jak dostałam 3 miesiączki pod rząd ( tydzień krwawienia tydzień spokoju i tak w kółko ) to miałam sie zastanowić czy chcę karmić ale nie było nad czym bo nie chciałam
lekarz zasugerował że hormony szaleją a w głowie i ta siedzi mi "nie chcę karmić nie chcę karmić ) więc lepiej dla dziecka i dla mnie było się nie męczyć
a i pytanie podstawowe daga - czy mała ssie i połyka , czy tylko ciągnie i ciągnie bo nie ma co połykać , może nie masz pokarmu - co się dzieje jak naciśniesz bądź wyciśniesz ?? bo ja jak to zrobię to mleka sika z kilku dziurek na odległość 10 m
a i druga sprawa , może mleko i masz ale może trzeba się trochę pomęczyć ze ssaniem i mała się rozleniwiła co ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daga19902 napisał(a):
hej mam pytanie do mam ktore karmia nwylacznie butelka jakie mleko podajecie?????????
i moze glupie pytanie czy da sie sprawdzic czy pokarm jest tresciwy i czy jest go wystarczajaco duzo ??????? bo niestety karmie godzine i mala nadal glodna podalam butle i zasnela niewiem czy sie niepoddamy z tym karmieniem juz chyba zrobilam wszystko co mozliwe zeby pokarm,u bylo wiecej a tu nadal nic ehh porazka na calej linie a bardzo chce karmic widocznie teraz nie jest mi dane


Daga- z ilością mleka w piersiach jest tak, że się produkuje w zależności od potrzeb dziecka.
Czyli jak się często przystawia to będzie się produkowało. Mleko matki jest wystarczająco kaloryczne, może Twoja Mała po prostu sobie ciumka pierś? A jak dajesz smoczek to płacze, że chce jeść? Masz może poradnię laktacyjną u siebie w mieście? Albo może położna podpowiedziałaby Ci co robic?
Mój Maly w 3 tygodnie przybrał 920g. Jest tylko na piersi. Jestem z siebie dumna, bo walczyłam ostro, żeby karmić piersią, walczyłam o mleko, którego na początku w ogole nie miałam. Dzisiaj byliśmy na pierwszej wizycie u pediatry Wszystko ok. Dziecko książkowe 🙂
Ustaliliśmy plan szczepień. 30.08 pierwsze kłucie. Zdecydowaliśmy sie na 6w1 i pneumokoki i rotawirusy.

Karolla- Ja podgrzewam w podgrzewaczu. Mam w sypialni przy łóżku. Na temat przechowywania mleka matki polecam: http://www.rodzicpoludzku.pl/Po-porodzie/Przechowywanie-mleka-mamy.html

Martyna- odezwij się!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jak nacisne to sika mi z dziurek
ale onna ssie 5min i przestaje i tak w kulko moze faktycznie jest leniwa i niechce jej sie ssac ale to jest meczace takie dawanie cycka co chwile jak karmilam nikolke to dalam razna 3-4godz i byl spokoj a teraz to jest uciazliwe chociaz byw nocy wstawanie co godzine i dawanie na 5min cycka no nic karmimy nadal puki leci ale niewie jak pobudzic mala o ssania smyram ja po buzcew i nic jak przestanie to na amen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daga19902 napisał(a):
jak nacisne to sika mi z dziurek
ale onna ssie 5min i przestaje i tak w kulko moze faktycznie jest leniwa i niechce jej sie ssac ale to jest meczace takie dawanie cycka co chwile jak karmilam nikolke to dalam razna 3-4godz i byl spokoj a teraz to jest uciazliwe chociaz byw nocy wstawanie co godzine i dawanie na 5min cycka no nic karmimy nadal puki leci ale niewie jak pobudzic mala o ssania smyram ja po buzcew i nic jak przestanie to na amen

mhm czyli myślę że masz odpowiedź , tylko faktycznie byłoby lepiej żeby jakiś "ekspert" doradził Ci co robić i wierzę że to uciążliwe - ja też bym nie wytrzymywała
a pamiętam jeszcze że jak dziecko przy cycu sie wyrywa nerwowo szuka brodawki, łapie i puszcza i tak w kółko to też może je boleć brzuszek
a z butli ładnie Ci zjada ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daga19902 napisał(a):
z butli ladnie je a [oersc chwyta wydaje i sie dobrze a pozatym to onna ladnie ssie te pierwsze minuty jak samo leci a potem to juz sie ociaga wiec moze faktycznie jest leniwa
,


na to wygląda, że małej nie chce sie wysilać, tym bardziej , że poznała juz butle i wie, że zniej leci łątwiej 😉 moim zdaniem rozbudzać, połozna w szk. rodzenia mówiła, że trzeba wtedy (przy leniwym noworodku) zmieniać pozycję jego ciała (to najbardziej rozbudza), więc spróbuj brać ją do pionu do odbicia, na boczek i znów do pionu; drugi sposób: rozebrać do nagusia, chłód rozbudza, można wziąć też wacik wilgotny powycierac buźkę, albo chusteczką nawilżaną- pupę; no i smyranie, mówienie do dzidzi, śpiewanie (ale nie kołysanek); u Lenki jak przyśnie (a zwykle tak ma po ok 25 min - o,5h) pionizuję ja do odbicia i delikatnie smyram miejsce pomiędzy uszkiem, wzdłuż kości żuchwy do szyjki (dotyk pobudzający odruch połykania, żeby połknęła, to co ma w buźce i dalej ssała) i działa!!! moja je ok. 30 min, pierwsze 20 baaardzo aktywnie, a ostatnie 10 min z odpoczynkami 🙂 jak je 5min to wiem, że to tylko uspokajacz, albo pic jej się chciało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daga i w 100% popieram to co pisały Matylda i Justyna!!!! spróbuj doradcę laktacyjnego 🙂
ja miałam taką wizytę, właśnie jak Malutka się prężyła i wypluwała, a ona wtedy kupkę robiła !!!! a ja myślałam, że coś nie tak robię, albo z pokarmem coś nie tak...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
allo mamuski 🙂
muszę sie pochwalić 🤪
ostatnio mieliśmy ciężko marudzenie ....noszenie na rekach
przeskoczyliśmy pewien etap ....
jak leżymy na brzuszku i udaje nam sie przekręcić na plecki 🤪 🤪 🤪
no i mamy apetyt taki ze muszę chyba krowę zamówić 🙃
jeszcze raz
Gratulacje dla Martyny i Blaneczki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...