Skocz do zawartości

lipiec 2013 :)))) | Forum o ciąży


happywife

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
naste23 napisał(a):
dziewczyny kiedy pierwszy raz do pediatry?
moj maly tez czasami sie prezy i jest duzo bączków wczoraj rano dostał espumisan i jakby go przeczyscilo duuuza kupa i od wczoraj juz nie zrobil tylko takie malutkie kleksy przy baczkach tyle co pieluszke zabrudzi.
i wyskoczyla mu mala wysypka na buzce drobne krosteczki na czole i kilka wiekszych obok siebie na policzkac....w pn ma przyjsc polozna drugi raz i sciagnac mi szwy po cesarce . ogolnie schudlam ale zwał skory zostal ,zaczne w nastepnym tyg biegac na biezni i robic brzuszki moze cos pomoze.



Polecam pas ( lub majtki) ściągające brzuch . Pomaga 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć
Ola a jak pobieraliście próbkę moczu do posiewu ??
Mój Miłek też miał robiony posiew już 4 razy - i za każdym razem nie udaje nam się pobrać DOBREJ próbki, dlaczego dobrej - bo u dzieciaczków szczególnie chłopców bakterie siedzą sobie pod napletkiem... i bardzo ciężko jest pobrać "sterylną" próbkę. U nas nawet po kąpieli, po spsikaniu octaniseptem wyszła owszem bakteria którą ma w kupce ale niekoniecznie w przewodzie moczowym dlatego że w badaniu wyszły dwie bakterie jedna klebsiella a druga Enterococus fecali, co własnie świadczy o tym że próbka została zanieczyszczona ... Więc Olu może Twój synek wcale nie ma bakterii w moczu tylko napletek zanieczyszczony. Poza tym bakteria w moczu moze objawiać się gorączką i prowadzić do stanu zapalnego... My teraz mamy przez 10 dni smarować detromycyną pod napletkiem 4 razy dziennie i dopiero po 10 dniach pobrać próbkę moczu i może uda się wtedy że będzie ona wiarygodna. A najbardziej wiarygodne badanie moczu u takich dzieciaczków jest niestety tylko przez cewnik.
Także Ola może wcale Twój dzidziuś nie ma bakterii w moczu tylko pod napletkiem, a jeśli tak to nie ma sensu go leczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej a co to jest to spodziectwo ??
tak poważnie to brzmi ???
Kerry a ja sobie nie wyobrażam CC , matko jak widz te leżące plackiem dziewczyny na łóżkach i te płaczące obok dzieci których nie mogą wziąć to mam dreszcze , do tego potem wstają, ledwo chodzą a weź 🙃
ja tam mogę rodzic SN , myślę że z każdym następnym razem będzie lepiej 😉 a i ten ostatni to już był pikuś

Mój mały się dziś wściekł , w ogóle nie śpi , tylko ssie , tylko że ON nie płacze to chociaż tyle ale dziś akurat pierwszy raz od dawna robię obiad , wiec trochę mi ciężko do tego marudząca z gorące LENA , ręce opadają

a my jednak mamy przyrośnięte wędzidełko , więc za jakiś miesiąc pewnie przecięcie na żywca , ja dam radę nie wiem jak Antek sobie poradzi , ale tyle zniósł to i to wytrzyma

kurde ja też się zastanawiam po co ta wizyta u pediatry i kiedy , jakoś nie mam po co jechać wszystko wiem mhm

a i ze stopą coraz gorzej , z dnia na dzień to wszystko coraz twardsze się robi i cieżko masować , do tego słyszę takie kliknięcie w stawie więc pewnie bez gipsu się nie obejdzie , ale wolałabym jak sie trochę chłodniej zrobi tak za dwa mce , tylko musze jakiegoś dobrego ortopedy poszukać, bo ten nasz od bioderek to taki ekspert jak i ja

no i goście wpadna do A. w weekend a ja tak nie lubie i jeszcze do jedzenia trzeba coś zrobić wrrrrrrr 😠

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
naste23 napisał(a):
dziewczyny kiedy pierwszy raz do pediatry?
moj maly tez czasami sie prezy i jest duzo bączków wczoraj rano dostał espumisan i jakby go przeczyscilo duuuza kupa i od wczoraj juz nie zrobil tylko takie malutkie kleksy przy baczkach tyle co pieluszke zabrudzi.
i wyskoczyla mu mala wysypka na buzce drobne krosteczki na czole i kilka wiekszych obok siebie na policzkac....w pn ma przyjsc polozna drugi raz i sciagnac mi szwy po cesarce . ogolnie schudlam ale zwał skory zostal ,zaczne w nastepnym tyg biegac na biezni i robic brzuszki moze cos pomoze.


Po cesarce nie wolno tak szybko zabierać się za ćwiczenia!!!!
pogadaj najpierw ze swoim lekarzem.
albo położną skoro przyjdzie Ci szwy ściągnąć
A tak poza tym to kiedy ty byłaś cięta, że dopiero teraz Ci szwy ściągają?
niektórzy twierdzą, że nawet pół roku trzeba czekać, żeby zacząć intensywnie ćwiczyć.
jakieś lekkie ćwiczenia to może tak ale na pewno nie brzuszki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mówiąc po ludzki - spodziectwo jest to wada wrodzona . Kubus ma 1 stopnia więc tą dziurke od siusiana ma niewiele niżej niż powinien . Są tez odmmiany spodziectwa duzo gorsze w których chłopiec dziurke do siusiania ma pod jajeczkami ... Więc szczescie w nieszczesciu ze kubus ma tylko minimalnie nizej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna - mam porównanie bo urodziłam sn i miałam cc i za cholerę gdyby mi było dane mieć 3 dziecko nie zgodziłabym się na cc.
Owszem doszłam do siebie szybciej niż po sn, ale nigdy w życiu nie chciałabym już mieć cc.
Poród naturalnie boli owszem i czasami sie krzyczy ale i tak wolę to niż być ciachaną 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry dziewczyny!
My po super nocy, miłym poranku 2h spacerze już we trójkę, bo mąż wrócił rano ze służby. Od wczoraj po akcji "płaczący ranek z powodu brzuszka" podaje Malutkiej kropelki bobotic i jak na razie jest bez boli. Zobaczymy co czas przyniesie.

My na wizycie u lek.pediatry byliśmy przed upływem 3tyg. Fajna wizyta, lekarka dużo nam o szczepieniach poopowiadala. Poogladala Lenke, poważyli ją i pomierzyli. Ustalilismy wizytę 1szczepien. Decydujemy się na 6 w jednym plus pneumo, moningo,rota. A Wy jak?

Justyna moim zdaniem każdy poród jest indywidualny i np. mimo bólu ja nie krzyczalam, pod koniec skurczy rozwierajacych jeczalam i przy jednym partym puscilam głośno oddech. Ale słyszalna inne rodzące, jakby je ze skóry obdzierali i to kilka godzin (jeszcze gdy chodził am do szk.rodzenia), bo porodówka miała w miarę wyciszone drzwi, w mojej sali grało radio,wiec ledwo słyszałam krzyki innych ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mala nadrabia wczorajsze senne zaleglosci ciekawe co jutro dzien przyniesie. Ale dzis od rana byla wojenka. Postanowilam ja troszke przetrzymac i nie brac tyle na rece. Plakala w lozeczku tosiedzialam przy niej i uspokajalam i tym oto sposobem zalapala jak sie zasypia samej w lozeczku a nie tylko przy cycu albo na rekach. Zwlaszcza ze spi bardzo czujnie i porzy kazdej probie odlozenia Gabi do lozeczka rozbudzala sie. Dziewczyny zaczyna sie wychowywanie a to niestety ciezka orka. Ja po wczoraj mialam serdecznie dosc. Dobrze zw w nocy daje pospac. Jemy kolo 21, 2 i podudka o 6 a w dzien to juz roznie bywa....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dagii napisał(a):
naste23 napisał(a):
dziewczyny kiedy pierwszy raz do pediatry?
moj maly tez czasami sie prezy i jest duzo bączków wczoraj rano dostał espumisan i jakby go przeczyscilo duuuza kupa i od wczoraj juz nie zrobil tylko takie malutkie kleksy przy baczkach tyle co pieluszke zabrudzi.
i wyskoczyla mu mala wysypka na buzce drobne krosteczki na czole i kilka wiekszych obok siebie na policzkac....w pn ma przyjsc polozna drugi raz i sciagnac mi szwy po cesarce . ogolnie schudlam ale zwał skory zostal ,zaczne w nastepnym tyg biegac na biezni i robic brzuszki moze cos pomoze.


Po cesarce nie wolno tak szybko zabierać się za ćwiczenia!!!!
pogadaj najpierw ze swoim lekarzem.
albo położną skoro przyjdzie Ci szwy ściągnąć
A tak poza tym to kiedy ty byłaś cięta, że dopiero teraz Ci szwy ściągają?
niektórzy twierdzą, że nawet pół roku trzeba czekać, żeby zacząć intensywnie ćwiczyć.
jakieś lekkie ćwiczenia to może tak ale na pewno nie brzuszki



ja bylam cieta 23 lipca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolla- ile Lenka przybiera na tydzień?
Mój Wojtuś średnio 200 gramów, wg siatki centylowej ma 50 centyl, więc ok. zastanawia mnie czy nie za mało? 🥴 W niedzielę kończy miesiąc. Na dzień dzisiejszy przybrał 800 g od wagi urodzeniowej. W szpitalu spadł 320 g, więc musieliśmy sporo odrobić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kerry napisał(a):
Karolla- ile Lenka przybiera na tydzień?
Mój Wojtuś średnio 200 gramów, wg siatki centylowej ma 50 centyl, więc ok. zastanawia mnie czy nie za mało? 🥴 W niedzielę kończy miesiąc. Na dzień dzisiejszy przybrał 800 g od wagi urodzeniowej. W szpitalu spadł 320 g, więc musieliśmy sporo odrobić...


Wazylam dzis wieczorem : 3940g, a na wadze w przychodni 3dni temu bylo 3900. Także może ta nasza w domu waga zanizac, no I może jest dziś wiecej.Ostatnie dwa tygodnie przybrala po 330g na tydzien, wiec ladnie. W pierwszym tyg. sie martwilam, bo przybrala tylko 30g! Fakt te pierwsze doby sporo spala, kosztem jedzenia, wtbudzalam ja. A od 7doby zaczela byc bardzo aktywna w dzien I czesto jesc, no I dopiero zaczela wtedy nabierac masy 🙂 od wyjścia że szpitala mamy +780g po 3 tygodniach. Lekarka mówiła żeby liczyc od najniższej wagi, a nie od urodzeniowej (no bo smulka nie zalicza sie do faktycznej wagi...). Faktycznie Wojtus sporo zlecial przez pierwsze doby. U nas bylo minus 160g (urodzeniowa 3320). Ale 200g na tydzień jest ok, minimum to chyba 120g/tydz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karola- Wojtek sporo zleciał, bo ja nie miałam pokarmu. Zgłaszałam i położnym i paniom od noworodków, a one" Spokojnie, przystawiać, przystawiać" i dupa. Dziecko leciało na wadze, bilirubina rosła a ja bezradna. Kiedy w końcu poprosiłam o mleko modyfikowane, to tysiąc pytań: "Czy jest pani pewna, że chce to podać dziecku", "O widzę, że piersią karmić nie będzie pani..." sporo takich komentarzy. Zrobiłam im taką jazdę, że cały oddział słyszał. Zeby podać dziecku mleko modyfikwane, musiałam podpisać papier, że smiadomie je podaje... dlatego się mega zawzięłam i migiem wywalczyłam własne mleko. Udowodniłam tym kobietom , że można. Wojtuś zaczął w szpitalu przybierać 70 g na dobę, baby były w szoku. Teraz trochę umiarkowanie z wagą. Jutro jeszcze raz zwazę, bo może krzywo waga stała....
Laktatorem z jednej piersi sciągam ok 150 ml, więc na luzie wykarmić mogę bliźniaki. 🙂

znalazłam coś takiego

Tuż po narodzinach zdrowe dziecko traci 5–7 proc. swojej wagi, ale szybko nadrabia straty. W pierwszych 4 miesiącach życia przybiera średnio 120–225 g na tydzień. W kolejnych miesiącach już tylko 90–150 g na tydzień. Półroczne niemowlę przybiera jeszcze mniej – 50–80 g na tydzień. Między 4. a 6. miesiącem życia niemowlę powinno podwoić swoją wagę urodzeniową, a około 1. urodzin ważyć 3 razy więcej.

Laktatorem z jednej piersi sciągam ok 150, więc na luzie wykarmić mogę bliźniaki. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna najważniejsze jest Twoje spokojne i pełne zaufania do siebie podejście, pięknie wywalczylas mleko, Wojtus chętnie je, przybiera odpowiednio na wadze, wiec nie martw się na zapas. Sama widzisz, że w info w necie podają średni przyrost wagi. Ja po wizycie położnej, która była w 7dobie z wagą i oznajmiła,że Lenka przez 5dni od wyjścia ze szpitala przybrala 30g i że tyle na dobę powinna i mam po tygodniu skontrolować wagę i jeśli się nie zmieni zgłosić do lekarza! Ja się zamartwialam i ryczalam, moje hormony zrobiły swoje. Zaczęłam szukać info, pozyczylismy wagę od znajomych. A Lenka tego dnia przestawila swój rytm z biernego i śpiącego noworodka na aktywnego i ssacego co godzinę.Zaczęła przybierać po ok. 20-70g na dobę, codziennie ja ważymy wieczorem przed jedzeniem i kąpielą. I wyczytalam w necie, że do 10ej doby może nie być wyraźnego przyboru, ale ważne jest, że nie leci z wagi i wyrownai spadek do wagi urodzeniowej. Więc ja się uspokoilam, a Lenka przez kolejne dwa tyg systematyczne nadrabiala zaleglosci ze swojego sennego pierwszego tygodnia. Także spokój i zaufanie do siebie Justyna 🙂 ja widzialam po sobie jak wiele złego przynosi zamartwianie się. Jak siebie ogarnęłam, to inaczej podeszlam do karmienia. Wcześniej obwinialam siebie, że nie potrafię swojego dziecka nakarmić, że pokarm chudy.....wiec się stresowalam, wybudzalam ja wieczorem i w nocy na cyca...a później już wiedziałam, że nie ma sie co bać, jeśliMalutka przespi karmienie, czy przysnie przy cycu za szybko, bo przybiera zdrowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny..
Ja weszłam wkoncu na laptopa.
Musze sie wam pożalić wiec Moja Amela na antybiotyku ,smarki,strasznie jej lecą do tego stan podgorączkowy .. 😞 no i teraz Zuza zaczyna psikać i ma katarek 😞 do tego strasznie ma apetyt a ja mam wrażenie ze pokarm mi zanika ... 😞 co mnie przeraza 😞 odciagam z piersi zaledwie 20 ml.. gdzie odciągałam juz 120ml.. z jednej piersi .. a tu taki zonk ...piersi stały sie miękkie i zflaczałe 😞


A dopiero jestem 2 tyg o porodzie 😞 a co tu dalej chcialam zaczac mrozic mleko bo 24 idzimey na wesele i mala dajemy do tesciowej a druga do siostry mojej ale jak tesciowa ma ja nakarmic jak ja juz 2 noc nie spie mala ciagle ssa cycka cala noc normalnie az sutki mam cale obolale a tam nic nie leci nawet jak nacisne 😞 skad taka nagla zmiana ( jestem załamana.. a chcialam ja karmic do 3 miesiaca .

Jak narazie zastanawiam sie jakie mleko zacząć kupować bo nie wiem jak długo wyczymie z tymi nocami..

Jeśli chodzi o wagę to po porodzie jak się zważyłam zostało mi aż 7 kg do zrzucenia ..!! obrączkę jak chciałam założyć to ledwo wcisnęłam ja za paznokieć ... chce się zważyć po połogu... aby zobaczyć ile spadłam teraz przymierzam tylko obrączkę i mogę już wsadzić do polowy palca...
I nie jestem na diecie jem wiecje nawet niz normalnie ...

A mam pytanie czy wy tez teraz sie tak strasznie pocicie... ??ze mnie normalnie jak by woda parowała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny dawno mnie tu nie bylo no ale cóż z tego wszystkiego to nawet nic mi sie nie chcialo. . Mała juz taka fajna tylko wlasnie nie wiem czy czasem nie bedzie miala kolek. Tak cos mi płacze i sie prezy tak jakby kupek nie mogła zrobić raz na dwa dni i to tak jakby biegunka. U mnie wzrok sie poprawia głową nie boli nic ale niestety bede brała tabletki od nadciśnienia cały czas. Tez martwię sie o pokarm zdaje sie ze mała sie nie najada bo zjada dwa cyce i za godz znow je. Wczoraj dałam po kąpieli na próbę bebiko to zjadła tylko 60 a juz w nocy karmiłam piersią wstaje co 2, 3 godz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny
Marietta masz problem z mlekiem swoim tak jak ja ...hmmmmm
coś mało mi leci Adaś się tylko bawi cyckiem woli butle (bo łatwiej leci nie musi się męczyć 😞 )
nie wiem kryzys jakiś czy co , ostatnio Adaśko marudny jest bardzo (ale zdrowy ) wiec się tez zastanawiam co jest grane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marietta ja przez pierwszy tydzien po porodzie strasznie sie pocilam w nocy dwa ,trzy razy koszulke musialam zmieniac . woda ze mnie schodzila ,nie wazylam sie jeszcze ale mieszcze sie juz w spodnie z przed ciazy a od porodu trzy tyg prawie... tylko u mnie problem z rozstepami
😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

A my dzisiaj skończyliśmy miesiąc 🙂
Ale ten czas zleciał, przy Kacprze każdy dzień mi się strasznie dłużył a teraz ucieka mi czas przez palce.
My pijemy Nan Ha ale chyba będziemy musieli zmienić na jakieś mleczko dla ulewaczy 😉

Jagoda - a Wy już w domu???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola- Ja ameli dawalam tez nan pro i przy jedynce bylo ok ale juz przy 2 miala kolki i usialam zmienic na bebilon .. ktory tani nie jest ..teraz sie zastanawiam jakie dac i sama nie wiem

Monika- juz myslalam ze taka zmiana tylko z mleczkiem u mnie ... nie wiem co sie dzieje zalezy mi aby ja karmic chociaz do 3 miesiaca ... ale chyba nie wytrwam musiala bym juz zaczac wprowadzac jakies mleko skoro idziemy 24 na slub .. ale jakos nie moge sie przełamac

naste23- ja tez mam rozstepy , 😞 smaruje sie co prawda ale nie wydaje mi sie aby w czyms pomagalo .. zobaczymy mam jeszcze 2 tupki jak je zuzyje zobaczymy jaki efekt bedzie ja sie napewno nie zmieszcze w spodnie wiem to niestety ;( bo same koszulki sa mi obcsłe ale zobaczymy po pologu .. jak narazie jestem 2 tygodnie po porodzie zobczymy co dalej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂 Moj Kubulek ostatnie kilka dni troszeczke marudny był . Dziś chyba robi mamusi prezent urodzinowy bo jest jak narazie grzeczny i sobie słodko śpi 🙂

w nocy zdziwiło mnie to że obudził się 2 razy ale zjadł tylko po 30 ml ( gdzie zwykle zjada 120) i spał jak aniołek . Możliwe żeby był przejedzomy i sam postanowił się"przegłodzić"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...