Skocz do zawartości

lipiec 2013 :)))) | Forum o ciąży


happywife

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dzieciaki śpią - chyba 😉

U nas plan dnia całkiem podobny.
W nocy jedna pobudka ok 1-2 potem budzi się ok 7-8 i tak sobie drzemie albo grzecznie w miarę leży w łóżeczku ja mam czas na wyprawienie chłopaków i ogarnięcie domu.
Potem ok 9-10 spacer, jak wracamy to ucina sobie dłuższą drzemkę tak od 12-15 a potem też tak drzemie od czasu do czasu, jak nie śpi to albo na rękach, albo w łóżeczku, albo w leżaczku 🙂
Potem ok 19-19.30 kąpiel i spanie.

A ja sie zabieram za prasowanie bo juz pieluch tetrowych nie mam

Justyna super Wojtuś wygląda 🙂
Wygodnie mu tam? Podoba mu się ?

Karola a może spróbuj spać w staniku sportowym i wkładkach ? ( moja znajoma tak robiła, większy komfort niż w zwykłym staniku )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dagii- raz wykąpaliśmy Go w wanience, jak mial jeszcze pępek. Krzyk niesamowity!.
Teraz tylko w wiadrze. Rewelacja. Kąpiel może trwać dłużej, Mały się relaksuje. Dodatkowo woda rozgrzewa Mu jelitka i bączki puszcza 🙂 Elegancko się myję całe dziecko 🙂
a czy wygodnie? Pozycja embrionalna, wiadro jest ergonomiczne, nie ma potrzeby trzymania dziecka, jedynie asekurowanie.

Dzisiaj kolej Męża na usypianie Juniora. Padł razem z Nim. 🙂 Mam wieczór dla siebie, troche nudno 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej a myjuz w domku mala wykapana po karmieniu jeszcze steka i kweka lezac zemna w lozku w gosciach bylo tak sobie troche plakala ijak zwykle musialam ja 2razy tam przebierac bo mnie ulewala i siebie a u mniejest tak ze ulewa po piersi a po mleku modyfikowanym nie ulewa dziwne
kerry a dziecko to siedzi wtym wiadrze czy jak jakonotam glowketrzyma samoczy ma jakos podkladkeja bym sie bala tak ale ciekawe to wiaderko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daga- Siedzi samo na dnie ma pieluszkę. siedzi czasami po turecku czasami normalnie ze zgietymi kolanami 🙂 Nie ma możliwości przekręcenia się dziecka, tak jest skonstruowane. Kąpię się w nim tak do 6 miesiąca, potem będziemy się w wannie pluskać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
Właśnie trwa kolacja 🙂dzis sie obudziłam sucha, a nie zalana mlekiem, wiec nie wiem od czego to zależy, bo nie od godzin -Lenka spała od 22 do 2.
Justyna nie muszę odciągnąć mleka przed snem,Mała skutecznie oproznia 🤪 zreszta jak dodatkowo się odciaga, to zwiększy się produkcja. Wojtus prezentuje się super, widać że zadowolony. My kapiemy w wanience, a Lenka lubi wodę. Gorzej z ubieraniem długich rękawow i przez główkę...
Dagii to Emilka tez podobny rytm 🙂 no właśnie chcę uniknąć "duszenia" piersi e staniku i wkladkach....czasem mam suche noce, wiec nie znam zasady 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej my juzpo nocy ajka troszke marudzila ale ogolnie ok a znow nikola midostala 40stopni goraczki ale udalo sie nam ja w miare szybko zbic jutro pedzimy do lekarz w sumie rano juz ok niema kataru ani kaszlu wiec niewiem od czego pisalam wam kiedys ze mala nielubi pic z butelkiidotej pory mam problem zeby zalapala a babcia kupila mi wczoraj butelke szklana z campola ma inny smoczek mniejszy
ja mam butelki zaventu alemala bezproblemy chwyta ta od babci z mniejszym smokiem wiec narazie bedziemy pic z tych dowoch ogolnie wole zeby pilam z aventa bo tam jest smok antykolkowy ten z campola zywykly ale dzieci w sumie maja swooje upodobania i musimy sie do nich dostosowac
wiec dzis czeka nas dzien w domku a jutropedzimy do lekarza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry! My wczoraj zaliczylismy pierwsze wspolne marketowe zakupy i bylo spoko, Troszke oczywiscie poplakala, troszke podsypiala ale ogolnie czywala. Kupilismy nowego smoka bo z tt to niestety nawet do buzi nie wezmie... Teraz testujemy nuka. W sumie to nie jestem zwolenniczka smokow ale teraz jak ma te kolki to by ja moze uspokoilo... sama nie wiem. Pozatym szykuja sie szczepienia a smokiem zawsze latwiej ukoic bol. Synek tez nie umial cycac ale w ekstremalnych warunkach udawalo mu sie skorzystac. Sciagam pokarm w nocy bo mala spi dluzej ale zupelnie mi to nie idzie. coraz mniej mi sie udaje. Dzis w nocy juz tylko 30 i chyba rozregulwalam sobie przez to produkcje. Mi sie mleko nie leje ani piersi nie twardnieja. Sa caly czas takie same. Tak jakby produkowaly na bierzaco. Malej chyba wystarcza bo czasem jak jeszcze po bekaniu albo po przebraniu dojada sobie to az czasem jej sie z kacikow wylewa. milego dnia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry 🙂
U nas rożnie Adaś czasem przypomina całej ulicy o swoim istnieniu :P
teraz jest na etapie wołania i noszenia lubi oglądać wszystko co się dzieje do okoła ...
leżaczek jest na chwile albo od jego widzi mi się
jeszcze jedno moja starsza latorośl pokazuje zazdrość (jeszcze nie agresja ufff na szczęście ) ale zrobiła się bardziej klejąca
a no i do tego siersciuchy tez bardziej miziaste się zrobiły
normalnie czasem mam wkoło siebie cały zestaw domagający się swojej wagi
no właśnie jak wasze czworonogi reagują /zachowują w stosunku do was i do bobofrutów ?
napiszcie jak ogarniacie sprawę ze zwierzem jestem ciekawa 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka,
co do butelek to ja wyrzuciłam do kosza dwie butelki tommy tippie
http://allegro.pl/butelka-150-ml-tommee-tippee-antykolkowa-czujnik-i3447248545.html
bo zaczęły przeciekać i podczas karmienia oblewałam dziecko! Sprawdzałam kilka razy, dobrze były zakręcone.
Kupiłam ostatnio antykolkowe z aventu już większe po 260 ml i 3 rodzaje smoczków 1m, 3m i 6m. Zestaw na allegro za 65 zł.
Jeszcze nie karmiłam z nich, bo cały czas ostatnio na piersi tylko, to co sciągam od razu mrożę na nasz wyjazd.
Obliczyłam, że nie będzie nas ok 28 godzin. Potrzebuję więc ok 10-12 porcji mleka. Produkcja w toku, mam jeszcze tydzień do zebrania 🙂 Młody spokojnie wypija 100 ml, a ja mrożę po 120ml.

Co do zwierzaków. U nas pies spokojnie reaguje na Małego. Podejdzie poliże po nodze 🙂 Za każdym razem obwąchuje pieluchę, czy aby czysta 😁 Zachowuje sie instyktownie, ale to wiadomo suczka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Emka już śpi, a Kacper jeszcze bajki słucha.
U nas bardzo udany dzień, byliśmy w parku na super spacerze 🙂
Kacper się wyszalał a my z Emką wylegiwałyśmy się na trawce 🙂
Po powrocie była mała akcja bo Emka nie mogła kupki zrobić więc było 2 godziny płaczu, ale masowaliśmy brzuszek, potem ciepła kąpiel i bo wieczornym mleczku i stękaniu co nie miara w końcu kupa poszła i jak tylko skończyła to od razu zasnęła 🤪
Na śpiocha ją przebierałam.

A właśnie dziewczyny przenosimy się na mamusie.net czy zostajemy tutaj ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dagmara ja już o to kiedyś pytałam i bez echa zostało ...
wiec nie wiem ja na "mamusiach" się loglam czasem zaglądam i czytam ale jak chcecie mnie wsio ryba gdzie zaglądam i pisze w wolnej chwili (która się zaraz skończy 😉 )
jeszcze co do przepisu 🤪 wyszło smaczne mięsiwo więc polecam (tylko ja bez czosnku robiłam 😉 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie!
U nas miło minal kolejny dzień, trwają odwiedziny, bo jest i nas moja przyjaxiolka i zostanie do niedz. Lenka dzis pięknie usunęła o 21 i dopiero obudziła się teraz na jedzonko, także wieczor miałam dla siebie 🙂
Justyna: ja bym musiała piersi wymienić 🤪 nie butelki, tak czasem zalewam Lence buzię mlekiem, gdy podczas karmienia na chwilę jest przerwa bo koryguje pozycję, albo Malutka odbija...
Monika mój kot jest baaardzo wyciszony odkąd wróciliśmy że szpitala. Na początku w ogole nie podchodził do dzidzi, ani lozeczka, czy wózka (w czasie ciąży namiętnie w nich spał, pomimo zakazów). W drugim tyg zaczął podchodzić na odległość ok. metra, ale tylko zawołany. e 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry 🙂
my już po śniadaniu Adasiowym
dziś opróżniłem mleczko z dwóch cycków
kupkę też już mamy za sobą , ja szybko do wanny na ekspresową kąpiel 🤪
nocka całkiem całkiem zaliczam do udanych i spokojnych
Młoda już na nogach 🤪
a teraz mój kochany zestaw dzieciowy przedstawię wam 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia- super fotka! Dzieciaki jakie podobne do siebie!!

Wojtek wreszcie zasnął. Miał dziwny atak histerii nie wiem o co mu chodziło... ani sie nie prężył, ani nie był głodny... miał sucho... afera trwała pół godziny... 🥴 ciezko mi czasami być spokojną a takich sytuacjach... 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie!
Właśnie wróciliśmy z pierwszych zakupów w galerii, funkcja fotelika na stelazu wózka super 🙂 Lenka większość czasu drzemala. W Auchan jest promocja Pampers 2 80szt. 36zl.

Monika radosne te Twoje Szkraby! A co do mojego kota zapomnialam dodac, że też się mizia i domaga uwagi, a zwłaszcza, gdy mąż ma służbę i jesteśmy same i Tofik. Ale do Lenki na razie nie podchodzi.

A co u Antosia i Blanki? A Jerzyk jak się miewa?
A do Mamusiek karmiacych piersią, jak tam dieta?rozszerzacie, eliminujecie, czy jecie wsio?
Dagii, Daga kurcze to nie zazdroszczę tego częstego ulewania, przebierania...u nas na szczęście ulewanie jest sporadyczne raz na kilka dni. A ubranka, jeśli się nie spocila to ubieram dwa dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

My też właśnie wróciliśmy z galerii 🙂
Kupiłam parę ciuszków w kappahl w "normalnych" kolorach bo mi się przez ten miesiąc te wszystkie róże przejadły,a że są wyprzedaże to i cenowo fajnie wyszło 🙂
My w Papmpkach jeszcze 1 śmigamy i pewnie do końca miesiąca jeszcze będziemy na 1
Przez to ulewanie u nas pralka non stop chodzi, wczoraj w nocy jeszcze pranie wieszałam - masakra. Nie wybraniam z prasowaniem 🤪
Jeszcze Młodemu przed wrześniem muszę garderobę uzupełnić, powoli wyrasta już z butów i trzeba będzie kupić nowe już 29 numer ( a jego koledzy w przedszkolu dalej mają 25-26, rośnie mu ta stopa jak nie wiem )
No i ja będę musiała chyba sobie nowe ubrania kupić 😞
Nie zapnę się w spodniach sprzed ciąży, przynajmniej jeszcze nie teraz . Nie wiem czy czekać jeszcze trochę czy już sobie coś kupić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny !!!

Jerzyk ma się bardzo dobrze. Kolka mniej męczy, ale czasem daje popalić, głównie koło godziny 19-20 wtedy płacz około 1 h ... dźwięk suszarki pomaga ! Uspokaja i dziecko zasypia :-)

Nadal dokarmiam Jerzyka Bebilon Comfort z tendencją do kolek i zaparć. Pokarmu mam mało, więc ile tylko mogę to daję od siebie + bebilon. Dziś kupiłam małemu herbatkę na ułatwiającą trawienie z kopru włoskiego - do parzenia i skusiłam się na herbatkę HIPP w granulacie po pierwszym miesiącu życia także ułatwiającą trawienie - od czasu do czasu niech ma coś innego niż mleko czy przegotowana woda. W każdym razie lekarz wyraził zgodę, więc bez obaw będę podawać.

Co więcej ... hmmm ... planuję przetestować mleko bebilon dla niemowląt z tendencją do ulewań, co prawda może małemu nie ulewa się po każdym posiłku, ale zdarza się wieczorami i rano w większych ilościach, więc sprawdzę czy warto.

Justyna, to wiadro w którym myjecie małego jest super ! Bardzo mi się spodobało ... chyba będę musiała kupić ...

Mało mam czasu by tu pisać ... ale za to zaglądam z telefonu ;-)

Jak będę miała więcej czasu to wkleję jakieś zdjęcia małego ;-)

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas ciężki dzień Adaś dał czasu
teraz zasnął wykąpany najedzony (butla 90 ml mleka emfamil ) ja padam dziś na twarz nic w domu nie zrobione 😞 mały caly dzień kwilił ...wył .... i baki puszczał ) oho już czar prysł ide do tergo zająca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monia u nas majka tez daje czasdu i to jak ciagle na rekach i bujeanie i chodzenie podomu rodzicemowia zemam za swoje bo ja bylam dokladnie taka ssama rozdarta i placzkiwa dzis spalu mnie tata i bujal malaw nocy hehsmieszny to byl widok mowil jak to mnie bujal na zmiane z mama znow goraco matko niemam juz sily mala tak jak jadla co godzine w nocy co do mleka my jeedziemy na gerberze do lekarza musimy sie wybrac w ponidzialek i powiedziec o tymulewaniu na bebilonie jechala moja nikola bo niemogla innych mlek ale ono teraz strasznie podrozalo 60zl opakowanie a co do pampersow to my juz nosimy 2 majka rosnie jak na drozdzach
a wlasnie co tam u jagody ???????????
my jutro wyruszymy na dzialeczke wezme wozeczek ze soba i mala bedzie na powietrzu caly dziec tzn od jakies 11 w cieniu pod jablonka a co dodiety ja smazonego nie jem ale pozatym wcinam wszystko inne i unikam pikantnych i gazowany rzeczy aleslodyczy sobie nie odmawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daga19902 - ja kupuje bebilon w puszce za 30 zł w rossmanie lub tesco. Zaś duże opakowanie 800 g kosztuje 42 zł w biedronce. Więc nie jest tak źle.
Swojego pokarmu mam mało - niestety. Ściągam w ciągu dobry zaledwie około 200 ml ... ;-( mały przy cycu płacze bo mu nie chce lecieć ... no nic jest jak jest. Jak dobrze, że są mleka którymi można dokarmiać dziecko ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Dzieciaki zasypiają, wykończone dzisiejszym dniem bo byliśmy w zoo 🙂
Ja też wykończona, jeszcze tylko pranie i ogarnięcie domu bo dzisiejszym dniu i idę spać.
Dobrze, że jeszcze jutro niedziela, może uda się choć trochę odpocząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny bylo tak pieknie mleko mam, maly je, nie ulewa wcale. a dzis po kapieli zasna w ciagu 10 min po czym obudzil sie z atakiem kolki ktory trwal 40 min .placz byl niesamowity 😞 polozna mi kazala kupic dikoflor i esputicon i herbatke z kopru .a do lekarza pojdziemy jak pesel dostaniemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...