Skocz do zawartości

lipiec 2013 :)))) | Forum o ciąży


happywife

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej my dzis po calym dniu na dzialeczce mala slicznie spala budzila sie na cyca no potek kolo 16juz wstala i dala o sobie znac do 17 i wracalismy do domu ale w aucie zasnela a jakweszlismy to odrazu oczy otworzone ikwekanie i placz taka mala placzka ze szok i noszenie na rekach i bujanie na zmiane potem o 20 kapiel i do teraz walczylam z nia zeby zasnela dostala butle na noc alezeby ja wypila to najpierw walka 20minbo zabardzo niechce mleka modyfikowanego alezjadla i narescie spi wiec i ja uciekam lulu papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
joł
kurde ja się nie odzywam bo nie mam co pisac
u nas OK wsio
no może martwi mnie tylko miejsce po szczepionce - wyskoczyła mu jakas czerwona nabrzmiała GULA czy to normalne ?? chyba NIE ale dziwne że tak po miesiącu nie ??

znowu mam problemy z zębami a moja dent na urlopie , modle się aby atak sie nie powtórzył
a tak to ok diety dla karmiacej nie stosuję , wcinam wszystko, mały tylko je , śi i rozgląda sie
jest kochany i już coraz mniej podobny do mnie ( jeśli w ogóle był )
POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc!
Dla nas dobiegl końca pełen wrażeń, codzienny maraton wizyt i noclegów gości, fajnie, ale meczaco...takze odpoczywamy do piątku, a na weekend przyjeżdża moja siostra z rodziną 😆 no i miesiąc nam strzelił! Nie wiadomo kiedy!Jestem ciekawa ile Lenka waży, chyba podejdziemy do przychodni, aby tę ciekawość zaspokoić 😁
Matylda lekarka mówiła w szpitalu, że po jakimś czasie wyjdzie mała gulajka w miejscu szczepienia przeciw gruźlicy na lewym ramieniu. Nic z tym nie robić, ma się wchłonąć i powstać malutka blizna.

A jak u Was Mamusie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Matylda- po szczepieniu na gruźlicę reakcja wychodzi po 3-4 tyg. Nic się z tym nie robi. Może być duze z ropą może być tylko mała krostka. U nas jest małe wyskoczyło po 4 tyg.. w środę mamy usg biod. a 30.08 szczepienia..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olu jakim mlekiem karmisz? Ja karmie bebilon comfort dla niemowlat z kolkami i zaparciami. Moj synek robil kupe raz na 2-3dni. Prezyl sie i stekal. Plakal czasem i od stekania mu sie ulewalo. Teraz robi kupe codziennie ale tez troche to trwalo zanim tak sie stalo. Do tego podajeemu jak juz strasznie sie.eczy czopki glicerynowe dla dzieci podaje sie polowe takiego czopka. Bierzemy tez debridat na prawidlowa prace jelit. Daje mu herbatke z kopru dla niemowląt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My mamy jutro szczepienia, no mam nadzieję, że mały mimo wszystko dobrze je zniesie i nie będzie później płakać ... Jak on płacze a ja nie mogę go uspokoić ( zwłaszcza jak go brzuszek boli ) to aż mi się serduszko kraja ...

Tydzień temu byliśmy na usg bioderek i wszystko jest dobrze. Kolejna wizytę kontrolną mamy 7 października. Lekarz powiedział, że dzieci ułożone miednicowo, które przyszły na świat drogą CC mają większą skłonność do dysplazji bioderek, ale na całe szczęście z jerzykiem jest wszystko dobrze.

Mój synek budzi się co dwie godziny na jedzenie i zjada różnie, przeważnie 90 ml, ale ostatnio muszę mu dorabiać, więc potrafi zjeść 120 ml co dwie godziny.

Pokarmu mam coraz mniej i już tracę cierpliwość, jest mi po prostu źle z tym i przykro. Jak mały płaczę przy cycu bo się nie najada bądź mu nie leci to ja po prostu mam ochotę razem z nim płakać, że nie mogę go wykarmić piersią. Cóż muszę z tym żyć ... natura wie co robi, widocznie tak musiało być. Nie wszystkie kobiety są stworzone do karmienia piersią. Robiłam wszystko by mieć więcej pokarmu, piłam herbatki na laktację, karmi, dużo wody minimum 3 litry płynów dziennie ... i nic ... w ciągu dnia mogę ściągnąć zaledwie 200 ml ... czasem mniej, a tak to nic nie leci.

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My mamy jutro szczepienia, no mam nadzieję, że mały mimo wszystko dobrze je zniesie i nie będzie później płakać ... Jak on płacze a ja nie mogę go uspokoić ( zwłaszcza jak go brzuszek boli ) to aż mi się serduszko kraja ...

Tydzień temu byliśmy na usg bioderek i wszystko jest dobrze. Kolejna wizytę kontrolną mamy 7 października. Lekarz powiedział, że dzieci ułożone miednicowo, które przyszły na świat drogą CC mają większą skłonność do dysplazji bioderek, ale na całe szczęście z jerzykiem jest wszystko dobrze.

Mój synek budzi się co dwie godziny na jedzenie i zjada różnie, przeważnie 90 ml, ale ostatnio muszę mu dorabiać, więc potrafi zjeść 120 ml co dwie godziny.

Pokarmu mam coraz mniej i już tracę cierpliwość, jest mi po prostu źle z tym i przykro. Jak mały płaczę przy cycu bo się nie najada bądź mu nie leci to ja po prostu mam ochotę razem z nim płakać, że nie mogę go wykarmić piersią. Cóż muszę z tym żyć ... natura wie co robi, widocznie tak musiało być. Nie wszystkie kobiety są stworzone do karmienia piersią. Robiłam wszystko by mieć więcej pokarmu, piłam herbatki na laktację, karmi, dużo wody minimum 3 litry płynów dziennie ... i nic ... w ciągu dnia mogę ściągnąć zaledwie 200 ml ... czasem mniej, a tak to nic nie leci.

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to mnie uspokoiłyście ciut z tą szczepionką , mój ma właśnie takie coś w środku jakby jakiś płyn, obrzydliwe to

my mamy ortopedę za tydzień
i mój waży 3300 - wychodzi że przybiera 300 g na tydzien , nie wiem jakie są normy ale doktorka nie kazała go niczym dokarmiać skoro mu starcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej u nas nocka o dziwo spokojniejsza 🙂 i teraz tez chyba mój ancymonek odsypia poprzednie dni. Kupa dziś przywitala o godznie 5 rano (przestawil sobie 😁 bo były popołudniu )
dziś idziemy na bioderka . co do karmienia to z jednej piersi sciagam tak kolo 50 ml (nie wiem czy to dużo czy to mało .. 🥴 ) a no i dziś mierzyłam czas ciumkania ... jadł z cycka 15 min i zasnął jak suseł to było o 10 :43 - 10 :10:58 (jestem ciekawa ile będzie spal ? 🥴 po tej piersi i czy się najada ?
pozdrawiam mamusie
ps.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.whisperarts.kids.breastfeeding&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS53aGlzcGVyYXJ0cy5raWRzLmJyZWFzdGZlZWRpbmciXQ.. - fajna aplikacja zlicza Ci ile czasu karmiłaś i która piersia ostatnio - nie trzeba pamiętac 😉 a nawet butelki zapisuje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie, co do odciągania mleka, dziewczyny ile ściągacie i czy to jest dodatkowe mleko oprócz karmienia, czy podajecie to w butli?? pytam, bo wczoraj z ciekawości ściągnęłam, bo wcześniej tylko raz laktatorem spróbowałam jak to jest. No i wczoraj jednorazowo z jednej piersi 100ml ręcznie, bo tak mi wygodniej, a jeszcze było dalej mleko, ale mnie już ręka bolała 🙃 więc jestem ciekawa ile Wam wychodzi, jakie są normy.
Lenka się najada, nie płacze, mleko mi tryska, nawet po półgodzinnym jedzeniu (aktywnym), więc nie mam obaw. Ale warto kilka"flaszek"zamrozić w razie W....

A z ciekawostek: Lenka nadal ma kikut pępowiny!!!!! szok, jak długo...położne i lekarz mnie uspakajają, że do 6 tyg może odpadać, ale dla mnie to mega długo...więc wczoraj kupiliśmy setkę spirytusu, rozrobiliśmy i smarujemy...zobaczymy jakie będą efekty; niby odchodzi, jest suchy, nie ma żadnego zaczerwienienia, sączenia, ale uparcie tkwi 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Piękna LENKA i jakie ma usteczka ☺️
skoro Cię uspokajają z tym kikutem to bądź spokojna
mojej LENIE odpadł po 3 tyg traktowania spirytusem a Antoniemu po 5 dniach bez niczego ( bo u mnie w szpitalu nic z tym nie robią ) więc jak widzisz nie ma reguły
co do mleka to ja nie wiem nie ściągam, chociaż może na próbe zobaczę ile udoję ,tylko mi się machać nie chce 🤢
moja mleczarnia dostosowała sie do potrzeb ssaka , nie mam jakiegoś nawału ani nic mu nie brakuje
czasem tylko jak w nocy nie wstaje, to rano cyce jak donice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
heju nas tradyceyjniepobudka co godzine ja niemam laktatora a recznie odciagama po 30ml z dwoch piersi wiec to jest bardzomalutko a majka ta jak ssala 5min i spi butla tak jakdawalam 2razy dziennieczasem 3 jak juz niemam sily dzis niemam weny na spacerek siedze w pizamie w lozku nicmi sie niechce jakas depresja mnie dopada chyba i zmeczenie daje o sobie znac my szepienie mamy 28 bioderka 10wrzesnia iwizyte u audilologa 3wrzesnia i ja do ginekologa 4wrzesiawiec nalatamsiepo lekarzachale trzeba a wogole nieopinam sie wswoich spodniach niby schudlam wszystko co przytylamale a jednaksie niedopinam mala ulewa coraz berzdiej dr naurlopie do piatku masakra juz niewiem co robic chyba musze ja o jakiesleki poprosic bo czasami nienadazam z pierzebieraniem zaloze czyste ubrankominie 5min i now mokre unas z kupka niema problemu popomo ze nietrzymam zadnej diety zna smazonegounikam i gazowanego a ogolnie jemy wszystko mialam wkleic zdjecie ale jakos niemam weny do tego moze wtym tyg sie zbiore i to zrobie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

U nas spokojna noc i poranek też, w sumie dopiero nie dawno obudziła się tak na dłużej.
Ta gula po szczepionce jest normalna.
U nas też jest i też taka brzydka.
Ale nie wolno tego ruszać.

Emka już się pięknie uśmiecha i co raz bardziej towarzyska się robi 🙂

U nas z ulewaniem troszkę się unormowało, ale też zjada mniej bo ok 90-100 ml a czasami tylko 30
My na bioderka idziemy 28 sierpnia a na szczepienie będziemy się dopiero umawiać.
Do gina powinnam iść w tym tygodniu muszę się jeszcze umówić.

Karola - Lenka jest prze śliczna 🤪 🤪
Kochana niunia 🙂

A do nas przyjechała moja mama, jest kiepska sytuacja u mnie w rodzince i mama poprosiła czy by mogła na jakiś czas zatrzymać się u nas żeby odpocząć.
Także mam mamę i psa 🤪
Kacper od rana lata zadowolony.
Piec lata za nim
i mam sajgon w domu 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziekuje za miłe słowa w imieniu Lenki, ja jestem w niej zakochana, jak wiadomo każda matka w swoim dzeciatku, ale po cichu mam nadzieje, że jej uroda nie przeminie z wiekiem 🤪

Rudi masz różne programy w Necie do przechowywania i umieszczania zdjęć na stronach internetowych, wybierz któryś (ja korzystam z Image Schack) zaladuj zdjęcie za pomocą tego programu, a potem skopiuj link do zdjecia do wiadomości na brzuszku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny powysyłałam wam zaproszenia do grupy czerwcówki lipcówki na fb to tajna grupa :P jak któraś ma ochotę to śmiało niech potwierdza zaproszenie fajne babki tam są a te które nie dostały a by chciały to niech
klikają tu https://www.facebook.com/monika.jasinska.94651 i mówią o co chodzi ze z lipcówek i nick to dodam do grypy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pauli napisał(a):
Wow ! 5600 to sporo. Zdrowy chlopak. Moj wazy 5kg 80g :-p i mial dzis szczepionki. Teraz jest trochę marudny. Mam nadzieje ze gorzej nie bedzie. I tak jest dzielny i bardzo grzeczny.


Którym wariantem szczepiłaś???

Trochę mnie nie było, musiałam się pożądnie ogarnąć, nacieszyć baaardzo Malutką i przede wszystkim wyrobić czas wolny 😉 Ale już chyba wracam do żywych i obecnych 😉 Kurcze, przez szpital, poród itd za chiny ludowe was nie nadrobię w czytaniu także wybaczcie że jestem w plecy z niektórymi faktami.

Ależ wasze Maluchy już duże są... Moja Blanuś skończyła dopiero 2 tyg a u was już miesiące się liczą... Jaaacie, jak ten czas szybko biegnie...

Po jakim czasie odpadły waszym Maluchomi kikuty???

I mam jeszcze jedno pytanie, czy wasze dzieciaczki też mruczą jak śpią???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...