Skocz do zawartości

kremy, kremiki, mazidła dla brzuszka | Forum o ciąży


MarBi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Drogie dziewczyny!
nie wiem czy temat ten był poruszany wcześniej bo piszemy tak jednym ciągiem w wątku Witam, ale w tym tygodniu poczułam co to znaczy swędzenie brzuszka!
do tej pory stosowałam AA mama i ja, zwykłej oliwki i kremu nawilżającego dla dzieci nivea, ale wydaje mi się, że jak chcę mieć ładny brzuszek po ciąży to trzeba będzie się zaopatrzyć w jakieś cięższe działo, bo kremuje kremuje i efekty średnie ! może podzielicie się swoimi kremowymi doświadczeniami ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja używam mustelę. Jest fajna, choć zapach nie jest jakiś zabójczy. Też czułam rozciąganie skóry i swędzenie, po aplikacji tego kremu przechodzi. Smaruje póki co tylko raz na dzień. Nie stosowałam innych więc nie mam porównania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam mega problemy ze skórą, używałam różnych kremów:
http://mnz.pl/produkty/dax-cosmetics-specjalny-preparat-do-pielegnacji-biustu-perfecta-mama/ do biustu, ale i tak swędzą;
http://mnz.pl/produkty/babydream-emulsja-dla-kobiet-w-ciazy/ byłam zadowolona z niego bardziej niż z oliwek Jonhsons które mnie uczulają;
http://mnz.pl/produkty/dax-cosmetics-intensywny-preparat-przeciw-rozstepom-perfecta-mama/ używam teraz, ale i tak skóra swędzi, choć nie tak jak po oliwce Johnsons;
http://mnz.pl/produkty/pharmaceris-m-intensywnie-nawilzajacy-balsam-do-ciala-sensi-urea/ chyba najlepszy jakiego używałam, jak skończy mi się obecny to na pewno dokupię, mimo, że jest dość gęsty i ciężko się nim smaruje.
Do kąpieli używam olejków m.inn. Balneum, fajnie nawilżają i nie drażnią skóry.
Póki co rozstępów nie mam, ale to chyba nie zależy od kosmetyków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki za odzew dziewczyny 🙂
ja chyba zdecyduję się na to :
http://www.zdrowieapteka.pl/palmers_-_cocoa_butter_formula.html

miałam próbkę i pięknie pachnie, nawilżała też nieźle, a koleżanka w ciąży stosuje i jest zadowolona.
Ale muszę szybko kupić bo swęęęęędzi niemiłosiernie :/ a tak mi się nie chce dreptać do apteki w tym śniegu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marbi, ja używam tej serii z palmersa (masełko kakaowe dla skóry suchej na przemian z kremem na rozstępy z palmersa) w uk jest bardzo popularny. smaruje się rano i wieczorem, brzuch mam ogromny opięty skórą do granic możliwości a rozstępów nie ma.

zwykłe masło kakaowe z ziaji też jest dobre (smarowałam brzusio w pierwszej ciązy i też nie było rozstepow)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja uzywam musteli,wiele kolezanek ją polecało i wydaje mi sie najlepsza. Mam specjalny krem do biustu i osobny podwojnie dzialacy przeciw rostepom i stosuje go na brzuch,boczki i połowe pleców. Reszte ciała,czyli tyłek, biodra i uda kremuje własnie tym palmersem,ładnie pachnie,ale zeby go stosowac na brzuch jest moim zdaniem zbyt gesty i ciezko sie go rozsmarowywuje,a wiadomo,ze w ciazy jednak nie powinno sie zbytnio "głaskac" brzucha. A przy nim trzeba sie jednak bardziej napracowac,żeby go dobrze wetrzec w skóre. Mustela natomiast ma świetną lekką konsytencje,szybko sie wchlania,łatwo sie rozsmarowywuje. Ja sie smaruje zawsze rano i wieczorem. Jak narazie rozstępów nie widac,skóra tez nie swedzi. Ale wszystko okaze sie po ciązy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, ja w sumie uzywam najzwyklejszej oliwki dla niemowlat z firmy bambino w sumie 2 x dziennie i brzusio mieciutki i wcale nie swedzi. mysle ze najlepsze to sa najzwyklejsze rzeczy, a takie specjalnie dla bobaskow mozemy uzywac w ciemno 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja używam kremu francuskiej firmy Clarins http://www.douglas.pl/douglas/Piel%25C4%2599gnacja-Cia%25C5%2582o-Piel%25C4%2599gnacja-Clarins-Kształtowanie-sylwetki-Krem-na-rozstępy_productbrand_3000010731.html
Krem jest świetny, dobrze się rozsmarowuje, a skóra po nim jest gładka i miękka. Używam go od trzeciego miesiąca i teraz dopiero skończyło mi się opakowanie. Mam skłonności do rozstępów,a nie mam ani jednej. 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja osobiscie nie dałabym rady smarowac sie oliwką, bo jak dla mnie jest zbyt tłusta,wszystko sie do niej klei, ubranie itp jedyne co to fajnie sobie dodac troche oliwki do kapieli. Ale jesli komus ona odpowiada to wiadomo warto uzywac bo rownie fajnie natluszcza a to wlasnie o to chodzi,zeby skóra nie była sucha podczas rozciagania, bo wtedy łatwiej o rozstepy. Do tego od oliwki jonsona na poczatku ciązy dostałam strasznej wysypki :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja właśnie miałam to samo, i skóra mi się łuszczyła i krostki wyskakiwały po Johnsonie. Może dodają czegoś do nich 🥴 Moja ginekolog powiedziała, że lepiej już zwykłym silnie nawilżającym kremem, bo oliwka natłuszcza ale nie nawilża głębiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja polecam krem przeciw rozstępom GERBER zamówiłam go przez internet smaruje nim brzuch od początku ciąży i póki co ani jednego rozstępu na brzuchu za to zaniedbała trochę piersi i mam kilka czerwonych kresek teraz smaruje je tym kremem i trochę się zmniejszyły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W ogóle te kosmetyki jonsona są bardzo uczulające. Skusiłam się kilka lat temu pięknym zapachem żelu pod prysznic, miałam potem takie uczulenie że szok. Szoda mi było tego kosmetyku więc zostawiłam w łazience niech ktoś korzysta , dorwał sie po kilku dniach i jemu to wyskoczyły takie brzydkie bąbelki że musiał jechać do lekarza !! czy to rodzinne było ? kto to wie.. doświadczona tym nie kupie bobasowi nigdy nic z tej firmy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja dostałam w przychodni dużo próbek , właśnie johnsona, ale wychodzę z założenia, że wszystko testuję najpierw na sobie ( jestem alergiczką niestety ) i dla dziecka tez najpierw przetestuję dla siebie. Wiem, że produkty Emolium są po prostu świetne i pewnie część produktów dla maluszka kupię tej firmy.
Co do oliwki, to też mam zwykłą Bambino, ale mogę ją stosowdać tylko co jakiś czas i na wieczór, bo zanim ona wsiąknie to bym wszystko upaćkała:/
u mnie dalej Palmers na celowniku, ale wczoraj wigilia w pracy, wizyta w przychodni i całodzienne konsultacje dotyczące cukrzycy ciężarnych i nie było kiedy. Może dzisiaj się uda 🙂
Niestety oprócz brzucha zaczęły mnie jeszcze górne partie swędzieć, bimabłki tez mozna niby tymi kremami smarować, ale zastanawiam się jak to się ma do samych sutków, bo jakoś słabo widzę krem na rozstępy w takim podrażnionym miejscu :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...