Skocz do zawartości

witam | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam i gratuluję dziewczyny 🙂

Byłam u dermatologa i odetchnęłam z ulgą. Okazało się że to nie żadne uczulenie tylko łupież różowy (nie groźny dla mnie i maleństwa). Nie znana jest przyczyna choroby a jedyny jej mankament to czas wysiewu tych plamek- ok. 2-4 tyg no i później czas gdy plamki bledną... Ale to przeżyję 🙂 Najważniejsze że choroba i leki nie mają żadnego wpływu na moje dzidzi 🙂
Cieszę się że nie poszłam na drugą wizytę do rodzinnego tak jak mi kazał. Na następnej wizycie miał mi przypisać maści sterydowe!!! A tak mam robioną maść witaminową która nie ma żadnego wpływu na moje bejbi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tylko wiesz... W mojej miejscowości mamy dwóch rodzinnych a ich kompetencje czasami mnie przerażają. Jeżeli piję prawie tydzień wapno a wysypka nadal się rozszerza to chyba znak, że to nie jest uczulenie... Wyobraź sobie że on mi chciał Zyrtec przypisać... Sprawdzał przy mnie czy może mi to dać... Pielęgniarki bez patrzenia w ulotkę od razu mi powiedziały że zyrtec na pewno mi nie da bo w ciąży nie można... Dlatego mu nie ufałam i bałam się drugiej wizyty u niego.

Za tydzień mam rozmawiać z gin o witaminach ciążowych- polecenie pani dermatolog. Może dobrze że nie które z was je piją, przynajmniej nie będziecie miały tych okropnych plam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Wszystkie sierpnióweczki 😉
Pierwszy raz zostanę mamą... Termin mam na 12.08 🙂
W poniedziałek byłam na USG, widziałam już swoje maleństwo... 😁
Piękne przeżycie... miało wtedy zaledwie 19mm, a przecudownie ruszało już nóżkami...

Pozdrawiam Was wszystkie, gratuluję no i życzę dużo zdrowia i szczęścia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny:-)
W poniedziałek mam następną wizytę:-) przy 12 tyg robione jest usg? Będę mogła zobaczyć swoje maleństwo?
Pogadam z gin o tym badaniu na choroby genetyczne i dam wam znać.
Koleżanka wczoraj urodziła chłopczyka- 59 cm i 4700g... Dodam tylko że siłami natury...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i po wizycie 🙂 Było suuuper 🙂 Mamy już 5 cm i bardzo się ruszamy 🙂 Czasami ginekolog miała problem ze zbadaniem tak skakało 🙂 Dosało ksywkę "Kopacz jeden" 😜 Widziałam wszystkie 5 paluszków zaciśnięte w piąstkę, buzię (chyba nawet uśmiechało się do mnie), nóżki, serduszko... 🙂
Miałam robione usg genetyczne. Wszystko jest ok. Kość nosowa jest, zgrubienie na karku bardzo malutkie itp. Badania jakie robiłam też wyszły dobrze 🙂 No i znowu dostałam zdjęcie na pamiątkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To fakt 🙂 We wszystkim jestem pierwsza bo mam termin na 1-go. Ale do 6-go lutego zleci bardzo szybko 🙂 Niedawno robiłam USG w 8 tyg a tu już 12.
U mnie super, zero mdłości, wymiotów, unikam majeranku od którego mi nie dobrze i jest ok. Moja wysypka blednie :jupi: No i nie boli mnie już podbrzusze.

Jakie badania miałyście już robione??? Bo każdy różnie do tego podchodzi. Rozmawiając z dziewczynami na innych forach, zauważyłam, że mam ich całkiem sporo. Jestem już po pierwszej morfologii (drugą mam zrobić na następną wizytę), standardowym badaniu moczu, cytologii (wcześniej miałam robione w styczniu), badaniu na HIV, HCV, toksoplazmozę IgG i IgM oraz WR. No i ostatnio USG genetyczne ale to standard przy 12 tyg powinno być zawsze robione.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja czuję się dobrze - po za wieczornymi napadami zmęczenia... 😉
A tak to nie mogę narzekać 😉 Na szczęście nie mam żadnych wymiotów ...
Dużo piję płynów - bardzo mnie suszy 😉

Odnośnie badań to jestem już po dwóch wizytach u lekarza, dwóch badaniach USG, pierwszej morfologii krwi, glukozie, mocz (badanie ogólne i osadu), CRP, USR, TSH, Toksoplazma IgM, Toksoplazma IgG, cytologii.

28 stycznia mam kolejną wizytę u lekarza oraz badanie USG - będę wtedy miała USG na choroby genetyczne - JUŻ NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ, BY PO RAZ KOLEJNY UJRZEĆ NASZE MALEŃSTWO 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczyny wśród sierpniówek ;-)
Gosiu spokojnie, już nie długo może ci się polepszy. Jestem na forum lipcówek tam są dziewczyny z ciążami starszymi niż nasze i dla wielu dolegliwości ciazowe już się trochę spokoiły a nawet dla wielu całkiem się skończyły :-) także wytrzymaj jeszcze 4 tyg i może będzie dobrze;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bo mam termin na 1-go sierpnia 🙂 A jak będzie... To wyjdzie w praniu 😉 To moja pierwsza ciąża i jestem noga w tym temacie, a tam dziewczyny są do przodu z ciążą w porównaniu do mnie no i dużo się uczę od nich. Korzystam z ich rad, podpowiedzi...

Powoli my też się rozkręcimy 😉 Niech się bardziej zbliży termin USG genetycznego... Poznanie płci dziecka... Fajnie jest się z kimś podzielić z kimś kto przeżywa to samo swoimi wynikami, obawami, radami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Karolina 🙂

O tym właśnie mówiłam, dopóki nie minie 12 tydzień, będzie się tu jeszcze mało działo 🙂 Jeżeli się zgadzacie, mogę zrobić nam taką tabelkę jak mamy w lipcówkach. Będziemy tam porównywać swoje zachcianki, jak odczuwamy swoją ciążę, jaką płeć chcemy, jaka wyszła przy badaniach a jaka naprawdę się okazała, różnice w terminach porodu itp.

P.S. Właśnie przyszły moje pasy ozdobne 🙂 Idę je przetestować 😉 niedługo będę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
henimedes napisał(a):
Witaj Karolina 🙂

O tym właśnie mówiłam, dopóki nie minie 12 tydzień, będzie się tu jeszcze mało działo 🙂 Jeżeli się zgadzacie, mogę zrobić nam taką tabelkę jak mamy w lipcówkach. Będziemy tam porównywać swoje zachcianki, jak odczuwamy swoją ciążę, jaką płeć chcemy, jaka wyszła przy badaniach a jaka naprawdę się okazała, różnice w terminach porodu itp.

P.S. Właśnie przyszły moje pasy ozdobne 🙂 Idę je przetestować 😉 niedługo będę 😉


dla mnie moze być tylko zeby sie wszystko potwierdziło w srode ,\
nie mam zadnych zachcianek wymiotów i mdłosci czuje sie ok
w pierszej mialam mdłosci i caly czas spałam
dlatego dziwi mnie to ze nic nie odczuwam
pierwsza ciaza zakonczona cc , mam nadzieje ze 2 tez bedzie cc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jestem w 13 tygodniu i też nie wiem co to mdłości, wymioty, zachcianki (mdli mnie tylko od zapachu majeranku zupie który lubiłam). Każda ciąża jest inna. Będzie dobrze, trzymam kciuki 😉

Jeżeli jesteście zainteresowane podajcie mi takie dane:

Imię mamy-
Wiek mamy-
Która ciąża-
Termin porodu-
Zachcianki-
Płeć ( co mówi Ci intuicja)-
Imię/Imiona-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...