Skocz do zawartości

witam | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej dziewczynki, jak tam u was moje drogie? czujecie juz ruchy?ja jeszcze nie 😞 juz wczorakj myslalam ze poczulam ale mialam b.silny bol brzucha w okolicy jajnika prawego, do dzis mnie boli ale juz nie tak silnie, raczej takie mulenie, przeciazenie, zadzwonilam do gin, to powiedzoiala ze to moga byc wiezadla ktore poprostu sie rozciagaja, mam brac nospe. dopiero w czwartek mam wizyte,troszke sie martwie, ale tydz temu bylam u lekarza i bylo wszystko ok, nie bede przeciez latac z kazdym bolem do kliniki...a jak u was? macie podobne bole?ile juz przytylyscie?ja w 19tyg mam juz 5kg na plusie, troszke duzo wydaje mi sie, tymbardziej ze brzusio juz mam naprawde duzy, wszyscy sie pytaja czy to oby napewno nie blizniaki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej Madziu 😉 Ten ból o którym piszesz to standard. Mi pomogły trochę wieczorne spacery i sen z czymś między nogami- w moim przypadku kojec ma taką zawiniętą część i wkładam go między kolana. Co do ruchów... Ja i Dagmara już czujemy ale to dlatego że jestem koniec lipca początek sierpnia a u Dagi to już druga ciąża więc spokojnie, jeszcze zdąrzysz poczuć 😉

Co do wagi... U mnie skoku nie ma kilogram naciągany przybrałam i tyle, aż spr czy waga nie jest zepsuta 😜 Każda inaczej tyje inaczej przybiera, teraz może być u mnie spokój a później baaach... Ma też wpływ to że jestem w miarę wysoka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Madziu 😉 Ten ból o którym piszesz to standard. Mi pomogły trochę wieczorne spacery i sen z czymś między nogami- w moim przypadku kojec ma taką zawiniętą część i wkładam go między kolana. Co do ruchów... Ja i Dagmara już czujemy ale to dlatego że jestem koniec lipca początek sierpnia a u Dagi to już druga ciąża więc spokojnie, jeszcze zdąrzysz poczuć 😉

Co do wagi... U mnie skoku nie ma kilogram naciągany przybrałam i tyle, aż spr czy waga nie jest zepsuta 😜 Każda inaczej tyje inaczej przybiera, teraz może być u mnie spokój a później baaach... Ma też wpływ to że jestem w miarę wysoka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny jestem.... Od niedzieli leżałam w szpitalu wyszłam dopiero wczoraj.... Ale dłużej bym tam nie wytrzymała 😞 Miałam dość tych idiotów lekarzy 😞 Przyjęli mnie i powiedzieli że wszystko jest ok ale zostawią mnie na obserwacje.... No ok.... Mówiłam jakie leki brałam mieli zmienić ale dawali to samo tylko magnez w kroplówce... Po magnezie zamiast lepiej było gorzej bóle się nasilały a któregoś wieczoru po magnezie chyba dostałam strsznego bólu głowy aż się skręcałam z bólu prosiłam o coś preciwbólowego ale zanim pielęgniarka raczyła zapytać doktorke co mi dać to wcześniej musiała pooglądać seriale... Grr.... ;/ W poniedziałek jeden z gim po zbadaniu mnie popukał do głowy i powiedział że to tam tkwi problem.... Wieczorem zapytał jak się czuje więc zwyczajnie odpowiedziałam że zaczyna mnie znowu boleć bo ten ból najbardziej nasilał się wieczorem.... A ten do mnie z pyskiem dziewczyno ty masz 18 lat zachowujesz się jak byś była chora a ciąża to nie choroba.... No by go szlak trafił zadał pytanie to odpowiedziałam.... Rano mi powiedział że wyjdę bo jeszcze mnie poobserwują 1 dzień.... To ciesze się że w końcu wyjdę... We wtorek była inna gin i mi mówi że przejdziemy dopiero z kroplówek na tabletki i w środę do domu.... Jakoś wytrzymałam ten 1 dzień dłużej... Po wypis byłam dopiero dziś i to wtedy najbardziej się wkurzyłam... Przez cały pobyt mówili że nic mi nie jest ja patrze na wypis: poronienie zagrażające, infekcja dróg moczowych i kamica moczowa.... Pytałam przy wyjściu co brać tylko magnez no-spe i luteine na wypisie jeszcze inne leki 😞 Byłam u mojego lekarza i mnie uspokoił powiedział że bóle są od tej infekcji trzeba brać te leki któe wypisali, z dzieckiem wszystko ok i będzie dobrze...

A do tego jeszcze wczoraj Kinia wylała na siebie gorącą kawę 😞 Ba poparzoną buźkę i rączkę na szczęście wszystko powoli zchodzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witamy Gosiu 🙂 Lekarze ehh, zamiast wspierać to tylko dobić człowieka potrafią i to w takich momentach :/ Ale będzie dobrze, że inny ginekolog powiedział co i jak. Leki i odpoczynek to teraz najważniejsze. Pozdrawiam Ciepło 🙂

Dzisiaj miałam wizytę u gina w końcu mam dobre wyniki i brak bakterii. No i słyszałam bicie serduszka dzięciątka 🙂 Usg dopiero od 20 tygodnia, czyli płeć poznam za miesiąc. Waga, schudłam kilo miesiąc temu i waga stoi w miejscu a brzuch rośnie to nie wiem czemu. A ruchy, wydaje mi się, że już czuje bo są to takie same puknięcia np. czasami mam tak z 3 razy dziennie, następnego dnia nic i później znowu takie same uderzenie. Nie wiem czy to one 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Będzie dobrze Gosiu, najważniejsze że nie ma bąbli na twarzy. Zaczerwienienia zejdą 😘

Mi ruchy dziecka przypominają tak jakby od środka coś mnie smyrało 🙂 Tak delikatnie jak się stoi w wodzie i ryba dotknie do nogi. Podobne uczucie w brzuchu jest 😉 Oooo, tak jak przed chwilą 😁 Czasami to taki delikatny kopniak jest, pojedynczy lub seria kilku ale to rzadko. i wszystko niziutko jest, tak max do połowy odległości miedzy spojeniem łonowym a pępkiem.
Wczoraj mąż chyba pierwszy raz poczuł dzidzi 😁 Trzymał rękę na moim brzuchu i cisza spokój. Nagle ja poczułam ruch i on oczy zrobił 😁 Gdy zapytałam czy poczuł to zaczął się śmiać i mówi że delikatnie coś poczuł 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gdzieś ostatnio czytałam że na zimno to najlepiej albo odkazić wodą utlenioną, albo posmarować sokiem ze świeżego czosnku albo cebuli i w ciągu dnia powtórzyć kilka razy. Za każdym razem ma być świeży ząbek czosnku, świeżo przekrojony. Trzeba uważać żeby nie przytrzymać za długo, bo można poparzyć. Po prostu tak hyc hyc hyc i już.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
henimedes napisał(a):
Gdzieś ostatnio czytałam że na zimno to najlepiej albo odkazić wodą utlenioną, albo posmarować sokiem ze świeżego czosnku albo cebuli i w ciągu dnia powtórzyć kilka razy. Za każdym razem ma być świeży ząbek czosnku, świeżo przekrojony. Trzeba uważać żeby nie przytrzymać za długo, bo można poparzyć. Po prostu tak hyc hyc hyc i już.


smaruje aloesem, wczoraj kupilam tez specjalne plasterki. dzieki nim wiem ze Majki zimnem nie dotkne choc nie mam pewnosci czy juz sie cos jej nie robi 😞 ja dzis jakos kiepsko sie czuje, wczoraj mnie bolal brzuch - ale identyczne bole mialam z Maja i powiedzieli ze to wiazadla od macicy. kupilam nospe ale jeszcze nie bralam. teraz bol nie jest mocny. taki jakby delikatny na miesiaczke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej ale tu cisza ja w końcu znalazłam chwilke czasu żeby nadrobić co pisałyście.... Cieszę się że u was przebiega wszystko w miare spokojnie... 🙂 Ja się nie moge doczekać kiedy zaczne czuć ruchy dzidzi będę dużo spokojniejsza że wszystko już ok... Henimedes ty już prawie na półmetku ale ten czas leci.... 😮 Kiedy idziesz na USG pewnie podzielisz się już z nami co tam nosisz 🙂 Ja mam wizyte za 3 tyg i pewnie wtedy się umówie na USG połówkowe bo to już będzie 18 tydz....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć babeczki! 😁 wróciłam przed chwilą od rodziców po długim weekendzie i od razu biegnę do kompa napisać Wam co się dzieje 🙃 otóż wstaję dzisiaj rano z łózka, patrzę, a tu na piżamie takie 2 mokre kropki na wysokości piersi 🤪 myślę sobie "nie możliwe" ale zaczęłąm się przyglądać brodawkom i faktycznie pojawiła mi się siara, czyli jak doczytałam produkt mlekopodobny (bo to jeszcze nie mleko), ale szok normalnie przeżywam do tej pory. Czytałam, że koło 20 tyg. sie potrafi pojawić, ale ja jestem dopiero w 16 tyg. 😁 Dla mnie to jest mega zabawne uczucie, bo pierwszy raz cos takiego przezywam 🙂 Włożyłam sobie płatki higieniczne do stanika w razie W i tak chodze cały dzień 🤪 no i z lewej piersi cały czas się coś delikatnie sączy 🙃 miałyście już podobne doświadczenia?
A w ogóle jak Wam week mija? Gosiu mam nadzieję, że leki zaczęły działać i już Ci lepiej? Co do tego czosnku na opryszczkę to kiedyś próbowałam i u mnie wywoływał odwrotny skutek (jeszcze bardziej mi się rozprzestrzeniała), ale mojej koleżance TYLKO czosnek pomaga, także myślę że warto spróbować, tym bardziej, że to naturalna metoda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia mi mleko całkiem przestało lecieć jakiś niecały miesiąc temu ale od pary dni chyba dalej coś jest bo przy ściśnięciu sutka coś się tam sączy ale nie aż tak żeby samo leciało... 🙂
Co do leków działają bo biore leki na tą infekcje więc przynajmniej jest leczone to od czego bolało...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam w niedziele dobrze gosia ze juz lepiej sie czujesz i ze leki narescie dzialaja monia ja caly czas mam siare tzn nawet jak niebylam w ciazy to ja mialam bo mialam wysoka prolaktyne moja corcia ma 3lata przestalam jak karmic 2.5roku temu i od tamtj pory mam ta siare he dziwne ale doktor miwi ze mam sie nieprzejmowac a teraz jestem w ciazy i tez mi sie saczy czasem sama 🙂 jak tam niedziela u was u mnie nudy caly dzien w domu iatr wial wiec niegdzie niewychodzilam i tak sie wylegowalam i zrobilam sobie kapiel z dodatkiem oliwki bo juz mi sie mega nudzilo moje malenstwo szaleje w brzuszko jak oszalala i czkawke ma 3razy dzienie hihi ale to dobrze chociaz wiem ze nic mu nie jest milego wieczorku zycze 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jamargaretka dopiero po 30 tyg.? To może ze mną jest coś nie tak? I to się tak cały czas będzie już sączyć? Czy tak chwilowo "przepchanie kanalików" i czekamy do porodu? 😉
Gosia to super, że wreszcie Ci lepiej 🙂
Daga u mnie niedziela w sumie też leniwie, właściwie cały week leniwy i obżarty, bo u mamusi 🙃 w sobotę byłam na zakupach, gdyż ostatnie spodnie w które się mieściłam zaczęły mi się rozłazić, to kupiłam sobie już ciążowe rurki 😎 Na razie w pasie na brzuch mam jeszcze sporo miejsca (zwłaszcza rano 😉) ale trzeba myśleć przyszłościowo 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
U mnie weekend spędzony w domu, oglądanie filmów i jedzonko. Dzisiaj strasznie wiało, wyszłam na chwile ale to nie pogoda do spacerów.
Ja w dżinsach nie chodze bo na brzuch cisną i zamiast nich chodzę w leginsach takich grubszych. Te spodnie ciążowe jakoś żadne mi się nie podobają i mam wrażenie, że jak się je założy to wszedzie się grubo wygląda. Ale niedługo trzeba będzie się w jakieś zaopatrzec.
Fajnie Gosia, że wszystko w porządku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziolchy
u mnie siara w pierwszej ciazy tak ok 6 miesiaca sie pojawiła , i pozniej karmilam malego tylko 3 miesiace to caly czas miałam az do zajscia w ciaze teraz nie mam nic
u mnie spoko , 13 marca wizyta u gina . takze moze dowiem sie co bedzie dzisiaj snilo mi sie ze mialam swoje usg w kolorze i był w srodku chłopiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolina211188 napisał(a):
hej dziolchy
u mnie siara w pierwszej ciazy tak ok 6 miesiaca sie pojawiła , i pozniej karmilam malego tylko 3 miesiace to caly czas miałam az do zajscia w ciaze teraz nie mam nic
u mnie spoko , 13 marca wizyta u gina . takze moze dowiem sie co bedzie dzisiaj snilo mi sie ze mialam swoje usg w kolorze i był w srodku chłopiec


Karolina, może to proroczy sen 🙃 mi też wszyscy mówią, że się nie zmieniam na twarzy i że to na bank chłopiec 😁 ciekawa jestem, w sumie ja też tak czuję, ale przecież mój wygląd wcale nie świadczy o płci dziecka 🤪 ależ już bym chciała wiedzieć 🙂

U nas dzisiaj piękne słońce i bezchmurne niebo, aż chce się żyć 😎 zbieram się do pracy, miłego dnia mamuśki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kobietki u mnie ntez piekne slonce ale mroz -5 poze potem sie ociepli my jeszcze w lozeczku mam jakiegos lenia bo nawet mi sie niechce wstac zrobic sniadanka dzis niemam zadnych planow ale moze jak maz wroci z pracy to cos wymysli milego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MoniaG napisał(a):
karolina211188 napisał(a):
hej dziolchy
u mnie siara w pierwszej ciazy tak ok 6 miesiaca sie pojawiła , i pozniej karmilam malego tylko 3 miesiace to caly czas miałam az do zajscia w ciaze teraz nie mam nic
u mnie spoko , 13 marca wizyta u gina . takze moze dowiem sie co bedzie dzisiaj snilo mi sie ze mialam swoje usg w kolorze i był w srodku chłopiec


Karolina, może to proroczy sen 🙃 mi też wszyscy mówią, że się nie zmieniam na twarzy i że to na bank chłopiec 😁 ciekawa jestem, w sumie ja też tak czuję, ale przecież mój wygląd wcale nie świadczy o płci dziecka 🤪 ależ już bym chciała wiedzieć 🙂

U nas dzisiaj piękne słońce i bezchmurne niebo, aż chce się żyć 😎 zbieram się do pracy, miłego dnia mamuśki 🙂


co bedzie to bedzie byle zdrowe , chociaz nie ukrywam ze chciałabym dziewczynke jakas równowaga byłaby w domu a nie 3 facetów i ja sama bidna dziewoja 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurcze laski ja juz zaczynam sie martwic, termin mam na przelom lipca i sierpnia a jeszcze nie czuje ruchow, a to juz19tydzien 😞 eeeh, wiem ze niektore kobitki czuje nawet ok24tyg dopiero, no ale nie wiem...w czwartek mam wizyte, wciaz brzuchol mnie pobolewa choc juz troche mniej, biore nospe i jest lepiej... a jak u Was czy ktoras jeszcze nie czuje "motylkow w brzuchu"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂

no ciekawe, kto tam Karolina siedzi w Twoim brzuszku 🙂

Ja jeszcze ruchów nie czuje , ale akurat to jeszcze u mnie wcześnie, dopiero skończe 15 tygodni 🙂
Ale nie martwcie sie dziewczyny, na pewno poczujecie 🙂

U mnie w domu szpital! Ale to jaki. dzis na 15:30 mam lekarza. Moja dwójka ma straszny katar, kaszel i gorączkę... Jeju a myslałam , że nas to juz ominie! 🤨 🤨 🤨 no i nic z tego.

Ja sie czuje dziś świetnie, humor mam baaaaaaaaaaardzo dobry, juz wysprzątałam , zupka dziś pom idorowa sie gotuje.
idę im inhalacje zrobić.

Miłego Dnia dziewczynki! 😎 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
[URL=http://www.iv.pl/viewer.php?file=40479046879583670229.jpg][IMG]http://www.iv.pl/images/40479046879583670229_thumb.jpg[/IMG][/URL]


[URL=http://www.iv.pl/viewer.php?file=17397160667585670494.jpg][IMG]http://www.iv.pl/images/17397160667585670494_thumb.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...