Skocz do zawartości

witam | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witajcie pierwszego dnia Wiosny! 😁 u mnie za oknem śnieg sypie 😜
Dziewczyny, a tak poważnie, to szczerze od wczoraj zaczynam się powoli martwić, że nie czuję jeszcze ruchów 😞 Wy już w większości od 17 tyg, albo i wcześniej, a mi sie dziś 19 zaczyna i nic... 🤢 Czy to jest normalne? Próbowałam już wszystkich Waszych rad i niestety na mnie nie działają 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monia to twoja pierwsza ciaza wiec napewno poczujesz moze tylko troszke pozniej 🙂niemartw sie na zapas u mnie za oknem tez sypie no coz swieta czekaja nas ze sniegiem 😞ja dzis niewiem jakie olany ale pewnie bede w domku bo zimno a z ta oknomyjka przy takim postepie techniki kto wie za par4e lat moze i bedzie oknomyjka heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kochana nie martw sie ja w pierwszej ciazy poczulam w 23 tygodniu
napewno wszystko ok

a tak wogule witam sie
no niestety u mnie po cc siadł mi kregoslup
konsultowalam to z lekarzami i pow mi ze moze byc od tego
ale po jakims czasie sie zregeneruje
dzsiaj moje dziecko najmlodsze postanowilo o 3 w nocy mnie obudzić i sobie poharcować w brzuchu 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie!

no mi dzis dziecaki wstały o 5 😮 😮 😮 z jakiej racji nie wiem.

MoniaG nie martw się to moja trzecia ciąża i ja też nie czuje. Ale już niedługo naprawdę.
Co do cc mój gin mówi, że u mnie to już ostatnia , bo macica w opłakanym stanie. Więc mi zabronił już. Mówią , że trzy to taka góra. Ale chrzestna mojego synka ma ich 6 i powiedziała, że jak jeszcze bedą mieć to czemu nie. Ale to kwestia podejścia.

Idę nastawię zupkę pomidorową , troszkę poprasuję i na dziś koniec. Ja nie sprzątam niewiadomo jak , bo i tak mam czysto , okien nie myję , bo boję się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jej to chyba we mnie taka sprzataczka siedzi niewiem jakos ostatnio niemoge sobie miejsac znalezc i ciagle cos robie ale to pewnie dla tego ze poczatek ciazy dal mi niezle w kosc i przelezalam caly grudzien i styczen i nic nierobilam ale dzis sobie odpuszcze obiad mam z wczoraj wiec dzis poleniuchuje moze jednak spacer bo widze ze slonko troszke sie pokzalalo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Kochane 😘 A ja zjadłam śniadanko królów i teraz leniuchuję na kanapie 🙂 Czarny termoforek (czyt. jamnik) grzeje mi stopy a rudy pieszczoch mnie pilnuje 🙂 Do południa leniuchujemy 😜 (jak dam radę) Nawet Malwinka wypoczywa sobie 😉
Dzisiaj na obiad karkóweczka z ananasem 🙂 Ale kto wie czy po drodze nie zabłąka się pomidorówka... Mam na nią ochotę 😁

Co do ruchów, spokojnie Monika masz jeszcze kupę czasu. Czucie ich to sprawa indywidualna i nie patrz na nas 😘

To na tym etapie ciąży ruchy maleństwa mogą już obudzić??? Ja w nocy nic nie czuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jamargaretka jeżeli u mnie będzie dziewczynka to też nazwę ją Lilka 🙂
Zazdroszcze Wam tej energii, święta idą a mi się nic nie chce. Trzeba już coś sprzątac, szafki pomyc, płytki a ja bym leniuchowała tylko. Ale dzisiaj idę na spacer z mężem może później nabiorę jakiejś energii.
Dzisiaj po przebudzeniu jeszcze z 20 minut poleżałam i maluszek tak się rozbrykał w brzuchu, pierwszy raz tak miałam. I mąż dzisiaj pierwszy raz poczuł jak przystawił rękę. Od razu wstałam z lepszym humorem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monia nie boj sie, ja jestem prawie w 22tygodniu ciazy i jeszcze nie czuje.jutro znow mam usg polowkowe, ciekawe co powie o tej pepowinie, strasznie sie boje:/ jakby co jestem juz umowiona na echo serduszka...a za 2-3tyg. zaczynamy gruntowny remont lazienki, choc 7lat temu byla robiona, ale ja che miec po swojemu, szykuje sie totalna masakra, po skuwaniu kafli bedzie ostro!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madzia będzie dobrze. Musi byc. Wiem, że łatwo się tak mówi. ale jeżeli lekarz od razu Cie nie skierował na inne badania, tylko kazał poczekac na kolejne usg to na pewno będzie wszystko w porządku 🙂
Jamargaretka a słyszałaś piosnkę Enej o Lili? https://www.youtube.com/watch?v=9Xsl-Z20qoQ

Henimedes mam pytanie. Bo czytałam w gazecie o olejku ze słodkich migdałów, ze jest dobry na nawilżenie skóry, rozstępy a pod koniec ciąży na masaż unikający pęknięcia krocza. I ogólnie wychwalany że hohoh. I mam ochotę sobie taki olejek kupic. Kiedyś pisałaś, zę taki masz. Gdzie można go kupic? I czy dużo zapłaciłas?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewka25 ja go kupowałam tutaj, przy okazji zamawiałam sobie olejek arganowy który często stosuję na włosy ale czy sklep osobiście polecam... Ciężko określić. Rzeczywiście skóra jest miła w dotyku (czy rozstępów nie będzie nie wiem), niby to olejek 100% rafinowany ze słodkich migdałów ale zawiodłam się bo nie pachnie (arganowy również a powinien- bardzo lubię zapach olejku arganowego). Na tej stronie jest jeszcze olejek ze słodkich migdałów organic, droższy jest. Plus tego olejku że bardzo szybko się wchłania. Ja mam buteleczkę 100ml (chciałam przetestować sklep) i już widzę że na 2 miesiące spokojnie mi starczy- nie smaruje się go dużo i jeżeli ma rzeczywiście takie właściwości to powinien być rewelacja.

Magda, głowa do góry, będzie dobrze 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam a ja wlasnie wstalam spalam 2godzinki jakosmnie tak zmoglo madzia bedzie dobrze musi byc wiec glowa do gory ja sie smaruje zwykla oliwka tak jak w pierwszej ciazy wogole powiem wam ciekawostke jestem fryzjerka farbuje sie sama i wczoraj farbowlalam wloski i farba mi nizlapala niewiem czemu farby uzywam tej samej w muss i niewiem co sie stalo a wogole moje wlosy ostatnio tak zamtowialay a powinny slnic niewerem czy to wina hormonow czy co ale w sbote znow sprobije sie ufarbowac tylko inna farba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak wyczytałam w m jak mama. Olejek ze słodkich migdałów które dzięki zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych i witamin A,D,E oraz z grupy B nawilża, natłuszcza i wygładza skórę. Olejek nie tylko pachnie ale też ujędrnia za sprawą protein, soli mineralnych, witamin E,B i Da także kwasów linolowego i oleinowego.
Natomiast olejek arganowy przyśpiesza metabolizm komórkowy i odnowę włókien kolagenu i elastyny. No i dodaje witalności włosom.
Popatrzę sobie stronę co mi podałaś i coś zamówie, dzięki Martyna.
Daga ja malowałam miesiąc temu włosy i wyszły tak jak zawsze. Jeżeli stosujesz taką samą farbę to może rzeczywiście włosy zmieniają się w ciąży pod wpływem hormonów i kolor nie wyszedł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny za słowa otuchy 🙂 😘 Mam nadzieję, że już tuż tuż do pierwszych ruchów... ale pewnie i tak dopóki się nie pojawią to bede sie zastanawiać, czy wszystko ok... my matki już tak mamy 😉
Magda a Ty musisz do tematu podejsc spokojnie, bo bez sensu sie dodatkowo stresować. Jutro sie wszystko okaze i zobaczysz, że bedzie dobrze 🙂 A co do remontu łazienki to mam nadzieję, że nie zamierzasz siedzieć w mieszkaniu w tym kurzu jak będą Wam płytki skuwać? 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia ruchów na pewno sie doczekasz 🙂 Nic się nie martw 🙂 Ja codziennie w szkole jak siedze czuje maluszka 😎
Dziewczyny znacie się coś na wynikach badań moczu?? Co znaczy liczna flora bakteryjna, białko 0,30g/l, bilirubina 3+ Nabłonki płaskie liczne w. p. w. i śluz obecny... Te rzeczy mnie niepokoją... Chociaż śluz pewnie z luteiny... Aczkolwiek mogę się mylić....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chorowałam na nerki, białko w moczu oznacza stan zapalny, niekoniecznie dróg moczowych. Nawet stan zapalny zębów moze się odbic na wynikach. Ale moze tez byc to przyczyna przebytej infekcji albo oslabienia. Natomiast flora bakteryjna to mogłas się zaziębic albo coś na basenie albo od deski klozetowej (np w szkole). Nie wydaje mi sie jednak zeby bylo to bardzo niepokojace bo sa nieliczne, sluz to normalne w ciąży. A białka tez nie ma wiele ale lekarz ci wytlumaczy;-) nie martw sie na zapas-buźka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zeby zweryfikowac wklep w net wyniki badan moczu-interpretacja i zobaczysz. A podpowiem też, że czasem samo naczynko w którym niesiesz mocz do badania jak jest brudne to daje błędne wyniki. Mialam taka sytuację-trafilam do szpitala przez to(albo pomylka pan w laboratorium)-wyszla mi cukrzyca najgorsza z mozliwych. Tydzien mnie trzymali i sie nie potwierdzilo;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja co miesiąc borykałam się z niezbyt dobrymi wynikami moczu. Jeżeli chodzi o białko też ostatnio miałam i to nic groźnego, może sie pojawic np. z przemęczenia a sama ciąża jest ciężarem dla kobiety.
Jezeli chodzi o flore bakteryjną zawsze miałam liczną albo bardzo liczną + te nabłonki. Lekarz zlecił mi posiew bakteriologiczny z moczu i badanie czystości pochwy. Dostałam globulki i przeszło.
Co do samego badania moczu lekarz kazał mi żeby przed badaniem dokładnie się umyc później założyc tampon i mocz pobrac ze srodkowego strumienia. Zrobiłam tak i wyniki były o wiele lepsze.
Gosia myślę że lekarz może Ci przepisac jakieś globulki i bedzie dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Odpowiednie pobranie próbki moczu do badania jest najważniejsze i to właśnie podczas niego dochodzi do zanieczyszczenia a później że jakieś bakterie są itp. Mój chrześniak wylądował z e. coli w szpitalu, przed wypisem zrobili mu znowu badanie i wyszło że jakąś najgorszą ma i na kilka dni go znowu zatrzymali, bo nie gorączkował a bakteria jest. Jak się okazało pielęgniarka źle pobrała... Zgłoś się Gosiu do swojego gin, on cię dalej poprowadzi i odpowiednio będzie leczył.

BTW, dziewczyny co brałyście na ból gardła???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny! POCZUŁAM!!!!!!!!!!! 🤪 🤪 🤪
Jakby dziecko wyczuło, że sie zaczynam martwić i wczoraj (20 marca - miedzynarodowy dzień szczescia 😁) kopneło mnie 4 razy wieczorem, dzisiaj jak sie przebudziłam 2x i jak zjadłam sniadanie to już nie liczyłam nawet 🙃 ale radocha 🙃 jest to bardzo delikatne narazie, ale wiem, ze to dzieciak na 100% 😆 tak jakby nagle Ci serce zabiło w brzuchu, ale to nie moze byc serce, bo za chwile jest w innym miejscu 😁 ale sie ciesze, jak wariatka 🤪

Henimedes na ból gardla płukanie go wodą z solą, no i nie wiem czy przelkniesz, ale mi najbardziej mleko z masełkiem i miodem pomagało 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...