Skocz do zawartości

witam | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Chyba coś mi się stało w kręgosłup 😞 Albo się nadwyrężyłam 😞 Tak mnie krzyż boli że chyba w nocy nie będę spać 😞 Położyłam się i nie mogłam się ruszyć, nawet najmniejszy ruch to masakryczny ból... 😞

Co do gotowania i pieczenia lubie to ale nie lubię później sprzątać 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczyny, i zadzwoniłam dzisiaj do mojej gin z zapytaniem o te moje twardnienie brzucha i kazała mi przyjechać do szpitala i co? i kazali mi zostać do soboty 🤨 zostałam zbadana i okazało się, że szyjka mi się skróciła i dlatego miałam te skurcze (bez bolesne) i chwilowe, a wszystko od nadmiernego wysiłku. Choć ja wcale nie uważam żebym się zbytnio przemęczała ale cóż... muszę leżeć. Jestem tu od 13stej mierzyli mi ciśnienie i tętno dziecka. Z maleństwem jest wszystko w porządku co mnie bardzo uspokoiło. Później mnie podłączyli do kroplówki z magnezem przyjęłam już dwie miarki po których miałam duszności i mam chwilową przerwę. Jutro badanie moczu krwi i cukru i zobaczymy co dalej. Ogólnie to nie jest źle warunki fajne koleżanka obok też lekarze i położne też spoko więc nie mogę narzekać, tylko gorąco i nie wiem czy uda mi się zasnąć...hm
Także dziewczyny uważajcie na siebie i się nie przemęczać z tymi remontami i przygotowaniami do świąt!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia a mocno Ci się szyjka skróciła?
Kurcze ja wczoraj obudziłam sie gdzieś o 5 i też miałam twardy brzuch, bez bóli. Dobrze, że mam magnez to zaczynam brac i odpoczynek. Bo rzeczywiście przeginam z tym sprzątaniem, lataniem po tych szafach, szafeczkach.
Asia trzymaj się dzielnie, dobrze, że lekarz i położne dobre 🙂 Ściskam mocno. A i jutro robię Twoje łazanki z tym, że tylko z pieczarkami, postne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewa wiesz co, nie wiem czy mocno mi się skróciła ale chyba nie dużo, dopiero zaczęła się skracać. Także uważaj na siebie i się tam nie przemęczaj! Czego nie zrobisz to po świętach skończysz, bez pośpiechu.
A śniegu na padałoooo !!! masakra!!! Jest po prostu biało! co to się po robiło! Ajjj!
Miłego dzionka kobietki! Ja tu dzisiaj będę często heh! 🙂 jak nigdy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia jeszcze tylko jeden dzień i wyjdziesz do domu 🙂 Odpoczniesz sobieeee, że hoho
Ja dzisiaj już na spokojnie. Ogarne wieczorem tylko łazienke.
Ale muszę pójśc do banku i na pewno się zdenerwuje. Wczoraj chciałam wypłacic pieniądze w bankomacie ale wyskoczył błąd podajnika pieniędzy z informacją, że moje konto nie zostało obciążone. Wziełam wydruk, patrze później na stronie a mi mój bank pobrał kase. I zaczełąm wydzwaniac i tu i tam. W moim banku powiedziała, że do 7 dni powinni mi zwrócic pieniadze ale może zdarzyc się tak, że mi nie zwrócą. Szok bo chciałam wybrac 1000 zł na meble, które przyjdą po świętach. I dzisiaj lece do banku złozyc reklamacje ehh :/
U nas śnieg nie pada ale wiatr jest straszny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to zaś problem 😉 Oby udało Ci się to załatwić.
A ja właśnie jestem po badaniu USG i wszystko jest w najlepszym porządku waży już 380 g 🙂 także rośnie, rośnie. A i Pan gin powiedział, że widzi DZIEWCZYNKĘ!!! 😁 😁 😁 czyli została potwierdzona hehe! cieszę się. Humor mega mi się poprawił 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamuśki.
Ewo, trzymam kciuki, zeby wszystko było ok. 🙂
Co do sprzatania i porządków to nie spinam sie szczególnie. Świat sie nie zawali jak nie wypucuję szafek w środku, albo tylko umyje podłogi bez pastowania na lustro. Ważniejsze jest maleństwo. Na ile czuję, ze mogę działac to działam. Proszę męża o pomoc przy wymagających więcej gimnastyki czynnościach np. zmiana firanek, czy mycie podłóg w jakiś zakątkach. Te święta "wzięłam na luz".
Słyszałam w radio dyskusję "jak sie wymigać od sprzątania na swieta", rozne padały argumenty. Aż ktoś powiedział "czy wszyscy słuchacze sprzątaja tylko na swieta, a miedzy swiatami nic? Przciez logiczne, ze jak jest balagan to sie sprzata. w sumie to co weekend powinna byc taka dyskusja." I ja podzielam to zdanie. W święta mamy przezywac cos innego, a nie ze w szafkach bałagan, ze z czyms tam nie zdaze. Jak mi sie pieprznik w szafkach zrobi to poukładam, nie na swieta akurat ale co mi szkodzi zrobic to np w czerwcu. Nie zeby czekac na gotowe, ale z rozsadkiem. Wiadomo kazdy wynosi cos z domu. U mnie tez była taka spinka na swieta, ale jak mama pracowala na 3 zmiany i jednego roku zeszła z nocy w Wielka Sobote o 6 rano to zrozumiala, ze trzeba dac na luz. Takie moje przemyslenia, nie wszystkie musicie sie z nimi zgodzic. 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nic nie załatwiłam. Najwcześniej pieniądze mogą zwrocic około 10 kwietnia. Ale zazwyczaj trwa to dłuzej 😞
Głowa mnie rozbolała z tego wszystkiego i jeszcze śnieg zaczął padac na mase.
Zgadzam się, sprząta się co sobotę ale np. takie ogarnięcie jak w szafkach, powyrzucac ciuchy w których się nie chodzi zazwyczaj wybiera się na okres przed swietami i dokładamy sobie tylko roboty. Zakupy zrobic jejku tragedia, tyle ludzi, że nie ma gdzie się ruszyc tu coś ugotowac, upiec.
Ja sobie dałam spokój z myciem okien i firankami. Siostra obiecała pomóc jak się cieplej zrobi, ale kiedy to będzie? W maju hehe
Ja jeszcze 4 dni i dowiem się kto mieszka w moim brzuchu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam u mnie za oknem tez bialo straszna chlapa na ulicy sie robi a ja wlasnie wrocilam z zakupow jest masakra tyle ludzi tlok chyba w kazdym sklepie ale naszczescie mam juz to za soba wieczorem ogarniemy tylko mieszkano i jest ok a co do porzadkiw to ja sobie rozkladakam prace na 2tyg i dzieki temu sie niezmeczylam 🙂 ale wiadomo ze i tak sie sprzata co weekend np ja tak robie milego dnia wam zycze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam, mam nadzieję, że ktoś na forum mi pomoże. Dostałam od okulisty zaświadczenia o względnym przeciwskazaniu do porodu siłami natury ze względu na odklejenie siatkówki. Czy to oznacza, że lekarz ginekolog może nie zgodzić się na tą cesarkę? Będę wdzięczna za Wasz pomoc, wesołych świąt wszystkim!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam, mam nadzieję, że ktoś na forum mi pomoże. Dostałam od okulisty zaświadczenie o względnym przeciwskazaniu do porodu siłami natury ze względu na odklejenie siatkówki. Czy to oznacza, że lekarz ginekolog może nie zgodzić się na tą cesarkę? Będę wdzięczna za Wasz pomoc, wesołych świąt wszystkim!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chaneczka jeżeli otrzymałaś takie zaświadczenie od okulisty to będziesz miała cesarkę, należy je dac ginekologowi. O cesrace wcale nie musi decydowac tylko problemy położniczne. Wskazania do cesarki pozapołożnicze to: kardiologiczne, ortopedyczne, pulmologiczne, neurologiczne i okulistyczne (wskazaniem do cesraki są wyłącznie zmiany zwyrodnieniowe na siatkówce i odwartstwianie siatkówki).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam kochane my juz po swieconku bylysmy z mala w kosciela troche bala sie ale dzielna bula bo widziala ze przed koscialem sprzedaja baloniki i jej obiecalam wiec ustala i koszyk nawet sama na stow wstawila potem w domku zjadla ladnie barszczyk a teraz nagle w nia cos wstapilo i szaleje i pokazuje swoje fochy a melenstwo w brzuszku odziwo dzis spokojne ZYCZE WAM WSZYSTKIM WESOLYCH SWIAT RADOSNYCH I W GRONIE RODZINYM 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beczy w trawie baraneczek
nawołując w niebogłosy
Życzę zdrowia i radości
Wam z okazji Wielkiej Nocy
I dyngusa mokrutkiego
By Wam szczęście dopisało
By rodzinne były święta
By wam nic nie brakowało

Wszystkim mamusiom życzy Asia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WESOŁEGO ALLELUJA! 🙂

Oby zdrówko dopisało,
by jajeczko smakowało,
by babeczka nie tuczyła,
atmosfera miła była,
by króliczek uśmiechnięty
przyniósł radość w ten dzień święty!!!

A przede wszystkich szczęśliwego rozwiązania 😉

http://www2.100lat.pl/kartki/2/251/ 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
Nie odzywawałam się długo bo znowu byłam chora, uczulenie na twarzy prawdopodobnie spowodowane zmianą koloru włosów na blond(obciełam wlosy do ramion ciemne i zrobilłam krótkie blond). Doastałam uczulenia na twarzy, gorączki powyżej 38 stopni no i katar i kaszel. Dobrze, że miałam lekarza w piatek zatem od razu dostalam leki na wszystko. I całe święta w łóżku......buuuuuuuuuuuuuuu. A było tak fajnie. Na twardniejący brzuch mam brać no-spę i magnez. Na szczęście szyjka się nie skraca i ogólnie daję radę. Pozdrawiam Was wszystkie w KWIETNIU;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mam juz dosc tych swiat niewiem czemu niektorzy mezczyzni mysla ze swiata sa po to aby sie napisc akurat moj do nich nalezy niestety nic bym niemowila jak y napil sie z umiarem a nie do upadlego jestem juz taka zmeczona a najgorsze jest to ze przez cale swiata mi w iczym niepomogl moja dzidzia bardzo ruchliwa w te swieta bardzo sie cieze ale niestey jak sie rusza niemoge spac w nocy jedyny minus tego no i oddycha sie coraz trudniej 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry słoneczne 😎 jak po świętach? U mnie wielkie obżarstwo, aż mi brzuch wywaliło i podobno "już nie da się ukryć" 😁 Dziecko się rozpycha jak nie wiem, kopało po kolei wszystkich członków rodziny 🙃 A dziś od nowa do pracy. Szkoda, że tak szybko zleciało...

No i z racji, że mnie to nie było w czasie świąt, to teraz składam Wam najserdeczniejsze życzenia 🙂 Przede wszystkim radości w sercach i wiosnyyy wreszcie 😘

Co do alkoholu w święta, to nie bardzo wiem o czym mówicie, bo u mnie się praktycznie alkoholu nie pije, więc mam spokój 🙃 Gosia, a to, że dzieciatka nie czujesz nawet po 2 dni to podobno normalka. Tym bardziej, że u Cb to 2 ciąza i dzidzi już nie musi sie tak bardzo rozpychać i robić sobie miejsca, jak u mnie np., bo wszystko masz już w miarę rozciągliwe 🙂 Także nie martw się kochana :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daga współczuję. U mnie w rodzinie się nie pije zbyt wiele. Jak wróciliśmy z Brunonem wczoraj to on sobie 1 czy 2 piwka wypił i to wszystko. A ja uderzam do lekarza znowu-boję się, że kacperkowi ta gorączka może mu nie wyjść na dobre. A przecież biorę leki.Buziaki dla Was wszystkich kochanieńkie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i ja witam w sloneczny wtorek czemu swiata takie niebyly jak dzisiajszy ranek gosia zgadzam sie ze slowami moni ze dzidzia juz niemusi sobie tak mejsca robic wiec niemasz sie co martwiac jak niemoge spac bo malolutka sie tak rusza w nocy i jeszcze ten bol piersi w czwartek ide do nowego gin wiec powiem o wszystkim co mnie zdenerwowalo i zaczelo martwic u poprzedniczki mam nadzieje ze odpowie na moje pyt i niebedzie mnie chcial zbyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...