Skocz do zawartości

witam | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej dziewczynki! ja wczoraj caly dzionek spedzilam u mamy, ona mieszka z moim bratem bratowa i 4ich dzieci wiec wesolo maja, wzielam pieska i do20.30siedzielismy w Gdyni. Maz za tydzien wybiera sie na wieczor kawalerski do naszego kumla- na cala noc! wynajeli domek letniskowy w 16facetow, jakos mi sie to nie podoba ze zostawia mnie na cala noc:/ ja ide na panienski, ale wiadomo, tylko na 2-3h bo potem dziewuchy jada na dyskoteke, a ja z takim brzucholem to juz nie bardzo:/ eeeeeh, chcialabym troche wiecej wsparcia....zle sie czuje, jakas placzliwa non stop jestem, jedyne co mnie cieszy to przygotowany pokoik dla mojej niuni!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
madzia glowa do gory moj maz tez lubi sobie wyjsc sam ale moj mi nawet o tym niewspomnie tylko poprostu wroci rano a jak pytam gdzie byl to mowi ze pil z kolegami a jak pytam gdzie to mowi zawsze bys chciala wszystko wiedziec zdazylam sie juz przyzwyczajic choc nienawidze takich sytuacji ja powiem szczerze ze jeszcze nigdy niezostawilam corci i poszla sobie gdzies na cala noc sama pobawic sie niewiem jakos niepitrafie niemogla bym o niej przestac myslec ja dzis znow lece do dentysty dzis pogoda taka sobie pewnie bedzie padac ale wazne ze cieplo jest co prawda niema slonka ale jest cieplo zaboeram ze saoba mala niech jej zrobi przeglad zabkow bo ma dziurkke tak mi sie wydaja milego dnia zycze wam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daruj mu, niech idzie. czego oczy nie widzą duszy lżej. Tam do siebie dojdzie i zwłok nie będziesz musiała oglądać. Facetom czasami ciężko jest zrozumieć. Mój nie wyobraza sobie że coś się rusza w moim brzuchu i ja to czuje. Dopiero jak sam poczuł ruchy, dopiero to do niego dotarło, że będzie dziecko, że ono żyje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też od 3 do 5 maja jadę na panienski nad jezioro a mąż też jedzie z kolegami. Dobrze, że mam koleżanke w ciąży to nie będę sama siedziała bez alkoholu. Mam ochotę na jakiegoś szaszłyka, posiedziec na świeżym powietrzu ahhh 🙂

A ja dzisiaj wybieram się do lekarza. Zobaczę ile przytyłam hi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Dziewczyny
Gratulacje z udanych blixniaków;-)
Moja Hania rośnie zdrowo, ma już 400g i ponad 18 cm długości. W srodę trafilam do szpitala, byłam tak nabrzmiała, że mnie zostawili(aż do dzisiaj). leżałam na patologii ciąży-MASAKRA, ile się nasłuchałam. Ale dziewczyny z sali bardzo fajne i pomimo problemów z maluszkami z optymizmem patrzą na świat;-) Mocno Was pozdrawiam z deszczowej Łodzi
A co do cery i wyglądu(powiem Wam, że wygladam-nieskromnie- najlepiej w swoim życiu;-)
Chociaż ostatnio z samopoczuciem kiepsko...ale to minie mam nadzieję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam,
gratuluje bliźniaczej ciązy 🙂
Jestm juz po glukozie. Troche zaniepokoił mnie wynik, a mianowicie na czczo 86, a po 2 godz 118. Na wyniku oznaczone jest to jako ponad norme przy zakresie prawidłowym 70-99. W srode 24.04 ide na wizyte do mojego lekarza. Ciekawe co mi powie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna nie masz się czym martwić, raczej to nie wpłynie na rozwój maluszka. Będziesz musiała po prostu bardziej o siebie dbać. Odpowiednia dieta i prawdopodobnie insulina. Po ciąży przejdzie. Ale podejrzewam, że nie tak od razu orzekną u ciebie cukrzycę, pewnie zrobią ci jeszcze jakieś badania. Czasami wyniki są zawyżone gdy np dzień wcześniej zjesz coś słodkiego w większej ilości. Mnie kuzynka przestrzegła bym dzień wcześniej sobie odpuściła wszelkich słodkości (pisałam o tym we wcześniejszych postach, ale ty chyba dołączyłaś dużo później). Także głowa do góry, pozytywny wynik wcale nie musi być rzeczywiście objawem cukrzycy ciążowej 😉 Trzymam kciuki, żebyś jej nie miała.

Ewa oszczędzaj się, jesteśmy teraz w najgorszym momencie ciąży, bo jeżeli maleństwo się urodzi to ma 50% szans na przeżycie, a i nie wiadomo jak się będzie rozwijało... Lepiej nie prowokować skurczy i się nie obciążać. Relax, spokój, nospa i magnez 😉
Właśnie... a propo magnezu... Jaki przyjmujecie??? Bo ja chyba muszę zacząć jakiś pić- powoli łapią mnie kurcze łydek nad ranem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna a miałaś glukoze 75 g czy 50g? Wyczytałam, że O cukrzycy ciążowej możemy mówić jeśli poziom cukru na czczo przekracza 126mg/dl i 200mg/dl po dwóch godzinach. Chodzi o stężenie 75.

Ja od miesiąca przyjmuje magnez, rozpuszczam w tabletkach musujących. I już nie mam problemu twardniejącego brzucha.
Ewa a to z ciśnienia spuchłaś czy co było przyczyną?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewka25 napisał(a):
Justyna a miałaś glukoze 75 g czy 50g? Wyczytałam, że O cukrzycy ciążowej możemy mówić jeśli poziom cukru na czczo przekracza 126mg/dl i 200mg/dl po dwóch godzinach. Chodzi o stężenie 75.

Ja od miesiąca przyjmuje magnez, rozpuszczam w tabletkach musujących. I już nie mam problemu twardniejącego brzucha.
Ewa a to z ciśnienia spuchłaś czy co było przyczyną?


Ewo- miałam 75g.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moje problemy, dzieki którym trafiłam do szpitala to prawdopodobnie ucisk na jelita i żoładek. Co zjem to mnie wydyma, nawet woda zwykła też. I od razu jak balon. A w środe już nie mogłam się ruszać. No i problemy z załatwianiem. Mam brać luteine na podtrzymanie ciąży, nospe i hemofer. Wiem, że muszę się pilnować i pic dużo bo mam mało wód płodowych. Powiem Wam, że przy 21 i p ół tygodnia ważyłam 48 kilo ale w szpitalu na tym jedzeniu schudłam pół kilo. No cóż wróciłam do domku i nadrabiam troszke;-)
Trzymajcie się ciepło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moje problemy, dzieki którym trafiłam do szpitala to prawdopodobnie ucisk na jelita i żoładek. Co zjem to mnie wydyma, nawet woda zwykła też. I od razu jak balon. A w środe już nie mogłam się ruszać. No i problemy z załatwianiem. Mam brać luteine na podtrzymanie ciąży, nospe i hemofer. Wiem, że muszę się pilnować i pic dużo bo mam mało wód płodowych. Powiem Wam, że przy 21 i p ół tygodnia ważyłam 48 kilo ale w szpitalu na tym jedzeniu schudłam pół kilo. No cóż wróciłam do domku i nadrabiam troszke;-)
Trzymajcie się ciepło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moje problemy, dzieki którym trafiłam do szpitala to prawdopodobnie ucisk na jelita i żoładek. Co zjem to mnie wydyma, nawet woda zwykła też. I od razu jak balon. A w środe już nie mogłam się ruszać. No i problemy z załatwianiem. Mam brać luteine na podtrzymanie ciąży, nospe i hemofer. Wiem, że muszę się pilnować i pic dużo bo mam mało wód płodowych. Powiem Wam, że przy 21 i p ół tygodnia ważyłam 48 kilo ale w szpitalu na tym jedzeniu schudłam pół kilo. No cóż wróciłam do domku i nadrabiam troszke;-)
Trzymajcie się ciepło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewa uważaj na siebie i maleństwo... A wszystko będzie dobrze 😘
Tak podczytuje czasem inne miesiące i jestem w szoku bo czerwcowe maleństwo już 1 jest 😮 omg... a my sierpień czyli różnica 2 m-cy... Ale ten czas leci... 😁 Jeszcze chwile a będziemy tulić nasze maleństwa.... 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam w niedziele sloneczna ale zimna od jutra startujemy z remontem amoja mala w sirode skonczyla barac antybiotyk a tu co wstaje dzis rano a ona katara kaszel ja sie wykoncze ubieram ja cieplo niema przeciagow okna pozamykane najwyzej jedno na caly dom otwarte i niewiem skad ona lapie te chorubska ale nic narazie dam jej syrop i cos na gardlo jak bedzie gorzej to polece do lekarza kupilam wczoraj wanne ale jaka cienka sie wydaje niewiem teraz mnie przerazaja te akrylowe wolalam jak byly te metalowe z racji tego ze moj maz jest dosc sporej postury i wazy ponad 150kg a moze i wiecej wiec boje sie ze peknie ale innych niema wanien 😞teraz wogole jakies slabe zecy robia alebo to tylko moje wyobrazienie milej niedzieli zycze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki, dawno mnie tu nie było. Pogoda taka piękna, że aż się chcę żyć! W końcu!!! Doczekałyśmy naszej wiosny!
Henimedes ja biorę również ASMAG 3 razy po dwie w ciągu dnia.
Ostatnio miałam okazję przetestować nasz wózek Tako Laret koleżanka go kupiła i mószę przyznać, że rewelacja!!! Polecam jak najbardziej, prowadzi się go poprostu świetnie, tak lekko, niema problemu przy krawężnikach czy przy schodkach aby wejść do sklepu. Koleżnaka, która go ma mówi, że nie zamieniłaby go na żaden inny ma go już 4 miesiące i nie narzekała nawet prowadząc go po śniegu. Więc ja go kupuje na pewno 🙂

A Ja też muszę za te badania się w końcu zabrać tak przekładam i przekładam 😉 ale chyba we wtorek się zmuszę wrrr!!
Miłego popołudnia życzę mamuśki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
A ja dzisiaj byłam ze znajomymi na grilu, mięsko pyszne ahhh. U nas niedziela nie za ciepła ale słoneczna. Fajnie tak spędzic dzien na świeżym powietrzu.

Daga ja też mam wannę akrylową i też się wydawała taka cienka i niestabilna ale używamy ją 3 lata i nie raz korzystaliśmy z niej wspólnie z meżem i nic się jej nie stało. 🙂

Justyna to zgodnie z tym co napisali na internecie to nie powinnaś się martwic. Bo wyszło Ci na czczo 86, a po 2 godz 118. A cukrzyca jest wtedy gdy na czczo przekracza 126mg/dl i 200mg/dl po dwóch godzinach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej! My nie śpimy od godziny, juz po śniadanku, mąż w pracy 🙂 dzień zaczął się bardzo fajnie 🙂

Zrobiliśmy dziś wagary Córce od przedszkola...Biedna stęskniona za mna, cały weekend mnie nie widziała byłam na uczelni. Ale oni spędzili ten czas super.

muszę wykonać badania krwi,moczu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heej:-)
A m jeszcze bumelka w łóżku 😜 tzn ja i dziewcinka, bo mąż już w pracy. Lezymy i się zaczepiamy.
Asiu dzięki za relacje z testu wózka. Ja chyba też się na niego zdecyduje bo wydaje się na prawdę super. W sklepie go oglądałam i też mam takie wrażenie ze dobrze się go prowadzi. Stabilny, ma wszystko czego chce od wózka.Tylko kolor muszę jeszcze wybrać.
Zadzwonie do mojej ginekolog i pogadam o tym magnezie z nią. Mocne skurcze mnie nie łapią ale lepiej dmuchać na zimne. Dzięki dziewczyny 😘

Ćwiczycie jakoś teraz w ciąży? Uprawiacie jakieś sporty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heej:-)
A m jeszcze bumelka w łóżku 😜 tzn ja i dziewcinka, bo mąż już w pracy. Lezymy i się zaczepiamy.
Asiu dzięki za relacje z testu wózka. Ja chyba też się na niego zdecyduje bo wydaje się na prawdę super. W sklepie go oglądałam i też mam takie wrażenie ze dobrze się go prowadzi. Stabilny, ma wszystko czego chce od wózka.Tylko kolor muszę jeszcze wybrać.
Zadzwonie do mojej ginekolog i pogadam o tym magnezie z nią. Mocne skurcze mnie nie łapią ale lepiej dmuchać na zimne. Dzięki dziewczyny 😘

Ćwiczycie jakoś teraz w ciąży? Uprawiacie jakieś sporty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam ja na nogach juz od 6 ostatnie kapanie musialam oporzadzic corcie i siebie remont sie zaczol wyburzanie sniaki i zkuwanie plytek masakra jaki pyl jutro mala daje do przedszkola do tesciaowej bo niebede jej trzymac w tym kurzu i pyleco do sportu to nieuprawialam zadnego ale mialam zamiar zaczac jezdzic na roweze ale z racji tego z mam to lozysko nisko i ciagle problem z ta szyjka to pewnie niebede jezdzic 😞a szkoda bo bogoda az zacheca do tego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...