Skocz do zawartości

witam | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej ja właśnie po śniadanku 🙂 i tak sobie zamulam 😉 pogoda fajna muszę coś sobie wymyślić na dzisiaj , wczoraj też byliśmy na grillu, kiełbaski, mięsko i chlebek pieczony pyszka 🙂 już powoli zaczyna się zielenić.
Ja nie uprawiam żadnego sportu, zresztą chyba mi nie wolno, mam się nie przemęczać 😉 A zapisała się już któraś z was do szkoły rodzenia? W ogóle macie zamiar? Wiem, że był już poruszany ten temat ale tak tylko pytam, bo ja bym chciała i nie wiem czy powinnam już się zapisać czy jeszcze mam czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Daga ani mi się waż siadać na rower! Kobietom w ciąży nie wolno jeździć na rowerze. Kuzynka w tamtym roku śmigała- jak się lekarz dowiedział mało jej na miejscu nie zamordował. Dostała taką zjebkę że szybko jej się odwidziało jeżdżenie na rowerze. Lepiej pójść na dłuższy spacer.
Ja się właśnie zastanawiam czy rano nie wygospodarować trochę czasu na jakieś rozciągające ćwiczenia min na kręgosłup. No i może coś znajdę na miednicę i pachwiny bo chyba nastało rozciąganie jej etap II. Bolą mnie ostatnio pachwiny i kość miednicza, tak jak to było na początku II trymestru.

Współczuję kucia, pyłu... Ale już prawie po, skują i po bólu. Już same układanie płytek tak nie brudzi całego mieszkania. Może z tą wanną nie będzie tak źle, może cieńsza bo lepsza i trwalsza mieszanka? Kładziecie gładź na ścianach???

Wczoraj na kolację było McFlurry Magnum gold 😜 Gościu chyba chciał przysłodzić kobiecie w ciąży i dowalił mi porządnie tej posypki 🤢 Dałam radę zjeść 1/3 bo za słodko mi się zrobiło 😮 Także gold nie polecam, może classic??? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂
Ja już po długim spacerze i po opędzlowaniu gofra z bitą śmietaną i frużeliną mniamm.
Ja przed ciążą chodziłam na siłownie i czasami fitness. No ale w ciąży przestałam cwiczyc bo bałam się że może coś się stac. Muszę znalezc jakieś cwiczenia na kręgosłup bo od piątku nie mogę spac ani chodzic tak mnie boli.
A co do szkoły rodzenia to ja się zapisałam i od maja sierpniówki zaczynają zajęcia 🙂 Bardzo sie cieszę bo dowiem się na pewno dużo przydatnych rzeczy no i o porodzie. Bo strasznie się go boję.
A cwiczycie mięśnie kegla?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
musimy sciany od nowa tynkowac bo lzienka byla strasznie zniszczona a gladz to tylko na suficie co szkoly rodzenia ja niechodzilam w pierwszej ciazy w tej nawet sie niezapisuje bo wiem mniej wiecej co i jak wyglada ale pierworudka doradzam bo jest przydatna ja w pierwszej ciazy niemialam u siebie w miescie a szkoda bo napewno bym skorzytala a co do tego roworu to rozne opinie ostatnio bylo w jakims programie ze kobiety moga jezdzic ale ja niebede probowac napewno no i moja siostra poronila niestety w 7tyg ale coz widocznie tak musialo byc szkoda bo sie cieszylam a plytki juz skute mieszkanie w miare ogarniete jutro hydraulija i tynkowanie wiec juz niebedzie tak strasznie jak dzis z mala oddaje do przedszkola do tesciowej na caly dzien bo widze ze sie meczy w tym brudzie milego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dopiero wróciłam...Uuuuuuuuuffffffffff padam na twarz.

co do szkoły rodzenia ja bardzo polecam, ja miałam co prawda cc ale i tak dużo przydatnych informacji miałam 🙂 mi się tam podobało. Ja chodziłam w szpitalu , którym rodziłam 🙂

co do sportu ja codziennie ćwiczę ale takie na moją wadę w kręgosłupie. Co do roweru, broń Boże nie wsiadać, tak oto moja koleżanka urodziła w 29 tygodniu , bo jej się zachciało.

mniam, griiiiil. Zjadłabym. do tego masło ziołowe na chlebek 🙂 pyyyycha, może w ten weekend się uda 🙂 w niedziele mój synek skonjczy 2 latka...Jak ten czas zleciał. ojej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze, a mi ta szkoła rodzenia wypadła z głowy... Chciałam chodzić, ale potrzebuję zaświadczenie od swojego lekarza prowadzącego. 28 tc to nie za późno będzie??? Ja naprawdę chcę być świadoma i wiedzieć co się ze mną będzie dziać podczas porodu, jak się maleństwem zająć itp.

ALE NUMER 😁 wczoraj weterynarz nie kapnął się że jestem w ciąży 😁 Byłyśmy z mamą i najmłodszym psem u weterynarza i okazało się że trzeba zrobić prześwietlenie, lekarz propnuje mi czy będę trzymała psa, ale ja mu pokazałam brzuch i mówię że chyba w moim stanie to nie wskazane, a on się zaczął śmiać sam z siebie, że rzeczywiście nie wskazane 😁 Wniosek, że nie jestem aż taki grubas jeszcze??? 😉 Albo to za sprawą super bluzko tuniki którą dostałam od mamy, na nią jest zbyt opięta, a na mój brzuś pasuje jak ulał 😁

Daga przykre co pisesz o swojej siostrze, ale to jej sumienie. Moda jest??? Może ona sobie ne zdaje sprawy jakim cudem jest baby i jak przez inne jest wyczekiwane. Ale najważniejsze że twoje zdrowe i się ładnie rozwija 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
własnie wydaje mi sie ze jeszcze niedorosla do roli mamy i chyba lepiej ze tak sie stalo ma 20lat ale ja mialam 19jak nia zostalam i niewyobrazam sobie ze moglo by nie byc na swiecie nikolki bo ona wypelnia kazdy moj dzien ale coz jak miala byc nieodpowiedzialna mama to i lepiej moze jak spowaznieje to sie zastanowi i przemysli .A najwazniejszcze ze moja dzidzia jest zdrowa tak sie opstatnio zastanawialam nad imieniem dla mojej malej niby ma byc majka ale mi zaczelo sie podobac Lena ale zobaczymy maz i nikola juz sie przyzwyczajili do maja moze ich przekonam heh 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja zaczynam szkołę od 7 maja. Tylko nic nie pisali, że będzie potrzebne jakieś zaświadczenie od lekarza hmm. Zobaczymy, wszystkiego się dowiem na pierwszych zajęciach.
Henimedes możę ta tunika ukryła brzuch, chociaż już taki brzuch myślę, że powinien byc zauważalny 🙂
Ja też wczoraj miałam taką tunikę luźną i jeszcze kurtke zarzuciłam, i jak się przyglądałam w lustrze to tak myślałam, ze słabo widac albo i w ogóle. Jak poszłam kupowac koszulke nocną dla koleżanki na panienski to każda pani w sklepie a to ciążowa ma byc a ja szok, czyli wiadac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamuśki 🙂

Dawno mnie tu nie było, ale po prostu poczułam lato i jakoś nie chce czasu marnować na przesiadywanie przed kompem 😉 a poza tym intensywnie u nas ostatnio, bo wszystkie zaległe odwiedziny nadrabiamy i co week sob. i niedz. przyjmujemy jakichś gości, więc roboty ful i powoli mam tego po kokardy 😉 no ale każdy chce zobaczyć nasze nowe mieszkanie i fajnie, że się wszyscy zachwycają 🙂

Zamówliliśmy też drzwi do dużego pokoju, bo do tej pory mieliśmy taką otwartą przestrzeń, ale to przy gościach i dziecku raczej się nie sprawdzi, więc też drobne poprawki nas jeszcze czekają.

A co do Haniusi to jest prze genialna 🙃 uwielbiam ją i jej kopniaki i wogóle super jest być w ciązy, jak pewnie zauważyłyście 🙃 Przytyłam już 5 kg 🤪 i brzuchol mi taki urósł, że ciężko by go było nie zauważyć 😁 normalnie jak nie było to nie było, a w ciągu ostatnich 2 tyg. dowaliło tak, że codziennie wstaję i wydaje mi się co raz większy. A to dopiero 6 miesiąc przeciez... powiedzcie, że u Was też tak widać 🤔 No i jadłabym non stop. Masakra jakaś 🥴 dobrze, że pracuję, bo chyba już z 20 kg bym przytyła 😉

Co do magnezu Martyna to też biorę asmag tylko forte 3x dziennie. Czyli na jedno wychodzi bo zwykłego trzeba 2 tabletki, żeby wyszedł forte 🙂 po prostu mam mniej łykania.

Na ćwiczenia nie mam czasu staram się tylko chodzić pieszo do pracy, czyli jakieś 40 min dziennie. Na basen się boję, żeby czegoś nie złapać... ale podobno w szkole rodzenia też się coś ćwiczy, więc może wtedy. U nas w jednej ze szkół przyjmują od 27 tc, a w drugiej od 30 tc, więc mam jeszcze czas 🙂

A powiedzcie mi dziewczyny, czy też tak Wam się spać chce? Ja to się nie mogę rano dobudzić normalnie. 8h snu już mi nie wystarcza. Nie wiem, czy to kwestia zmiany czasu, przesilenia, ciśnienia czy ciąży? 😁

Oho, mój mały Koptuś sie obudził 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamuśki 🙂

Dawno mnie tu nie było, ale po prostu poczułam lato i jakoś nie chce czasu marnować na przesiadywanie przed kompem 😉 a poza tym intensywnie u nas ostatnio, bo wszystkie zaległe odwiedziny nadrabiamy i co week sob. i niedz. przyjmujemy jakichś gości, więc roboty ful i powoli mam tego po kokardy 😉 no ale każdy chce zobaczyć nasze nowe mieszkanie i fajnie, że się wszyscy zachwycają 🙂

Zamówliliśmy też drzwi do dużego pokoju, bo do tej pory mieliśmy taką otwartą przestrzeń, ale to przy gościach i dziecku raczej się nie sprawdzi, więc też drobne poprawki nas jeszcze czekają.

A co do Haniusi to jest prze genialna 🙃 uwielbiam ją i jej kopniaki i wogóle super jest być w ciązy, jak pewnie zauważyłyście 🙃 Przytyłam już 5 kg 🤪 i brzuchol mi taki urósł, że ciężko by go było nie zauważyć 😁 normalnie jak nie było to nie było, a w ciągu ostatnich 2 tyg. dowaliło tak, że codziennie wstaję i wydaje mi się co raz większy. A to dopiero 6 miesiąc przeciez... powiedzcie, że u Was też tak widać 🤔 No i jadłabym non stop. Masakra jakaś 🥴 dobrze, że pracuję, bo chyba już z 20 kg bym przytyła 😉

Co do magnezu Martyna to też biorę asmag tylko forte 3x dziennie. Czyli na jedno wychodzi bo zwykłego trzeba 2 tabletki, żeby wyszedł forte 🙂 po prostu mam mniej łykania.

Na ćwiczenia nie mam czasu staram się tylko chodzić pieszo do pracy, czyli jakieś 40 min dziennie. Na basen się boję, żeby czegoś nie złapać... ale podobno w szkole rodzenia też się coś ćwiczy, więc może wtedy. U nas w jednej ze szkół przyjmują od 27 tc, a w drugiej od 30 tc, więc mam jeszcze czas 🙂

A powiedzcie mi dziewczyny, czy też tak Wam się spać chce? Ja to się nie mogę rano dobudzić normalnie. 8h snu już mi nie wystarcza. Nie wiem, czy to kwestia zmiany czasu, przesilenia, ciśnienia czy ciąży? 😁

Oho, mój mały Koptuś sie obudził 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej byłam wczoraj na badaniach. Ta glukoza nie jest aż taka straszna jak myślałam, jak cukier puder rozpuszczony w wodzie, nie jest łatwo to wypić ale dałam radę, i nie pozwolili mi ani wody ani cytryny kompletnie nic! No i dwie godziny czekania na twardym krzesełku całą gazetę przeczytałam 🙂 i trzy razy kłucie 😉. Zaraz jadę po wyniki, ciekawa jestem jak wyszły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziwne, że cytryny Ci nie pozwolili bo mi nawet lekarz kazał wziąc ze sobą. I dzięki temu lepiej mi było to przyjąc. I też zero wody i zero ruchu. Ze mną był mąż to sobie z nim rozmawiałam 🙂
Monia ja przez jeden miesiac przytyłam 3 kg. Trochę się zesmuciłam bo jak by do końca ciąży co miesiąc po 3 kg przybywało to trochę mi przybędzie.
Pękają mi krwinki na udach a nigdy z tym nie miałam problemu. Czy wiecie czym to smarowac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laboratorium a ich wymogi... U mnie dwa lata temu cytryna była dozwolona, później rok temu nie można było wdusić cytryny, w tym roku znowu można... I weź tu człowieku bądź mądry... Mi osobiście samo wypicie glukozy też nie było straszne, a z tą cytryną to już wogóle poszło bez żadnych oporów jednym duszkiem. Ale około 15 minut po... Wtedy się zaczęło... Było mi nie dobrze, nie mogłam ruszyć głową bo mi się na wymioty zbierało. Kręciło mi się w głowie, było mi duszno. Nie byłam w stanie ustać minuty bo od razu mnie rwało. Jakoś się udało nie zwymiotować i pobrali mi krew na drugie badanie. Mąż do domu wiózł zwłoki. W domu wymiotowałam, powietrzem bo nie miałam czym. A po pół godziny doszła biegunka. w końcu wycieńczona padłam i opbudziłąm się ok 16 jak mąż wrócił z pracy. Także tak wyglądała moja przygoda z glukozą 😜

Monika super że się wreszcie odezwałaś 🙂 O taak uwielbiam moją Małą jak się rusza i kopie 🙂 To coś najwspanialszego po słońcem 🙂 Ma już u ciebie stałe pory aktywności??? Moja otwiera już oczy bo reaguje na światło 🙂 Czasami jak mam chwilę to bawię się z nią 😉 Odsłaniam i zasłaniam brzuszek na słoneczku 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam,
wczoraj byłam z wynikami glukozy u lekarza. kosztowało mnie to mnóstwo nerw, ale po kolei. przy opisie dalam poloznej wyniki, ona patrzy i mowi mi, ze taki wynik to raczej bedzie skierowanie do szpitala i to nie tyle powiatowego co wojewodzkiego. nogi mi sie ugieły. wrocialam do poczekalni i czekalam na swoja kolejke. wchodze do lekarza mowie co i jak a on w smiech. mowi mi ze super by bylo, gdyby wszystkie jego pacjentki mialy taki wynik po glukozie. ze norma to 140 a moje 118 to cud malina. A co do poznej to chyba nie nadaje sie do napisania to co jej powiedzialam.
A po za tym jestem chora, katar, bolace gardlo i brak sily. 😞
pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na gardło prenalen polecam. To tabletki dla kobiet w ciąży, mi pomogły. Widzisz? Nie było się czego bać 🙂 jest dobrze i tym się należy cieszyć 😘 zamartwianie nic dobrego nie da.

Mam upatrzone łóżeczko dla Maleństwa 🙂 cieszę się ogromnie 🙂 prawdopodobnie dzisiaj je zamówimy i do niego dokupimy fajny przewijak z 2 półkami- będzie miejsce na kosmetyki, pieluszki i różne akcesoria. Jeden wydatek z głowy. Trzeba będzie dokupić jeszcze kolderke i pościel ale to wszystko w swoim czasie. Już tylko 3 miesiące i maleństwo będzie z nami 🙂 nie mogę się doczekać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kazdy oczywiscie moze miec swoje zdanie - ja nie narzucam ale polecam te lozeczka troszke wieksze - chyba normalne sa na 60 na 120 a te sa 70 na 140. kolezanki juz wymieniaja u 2 latkow a nasze jest ciagle ok. ono chyba ma byc do 4-5 roku zycia. Tzn Maja i tak nie korzysta bo spi z nami. mimo wszystko uwazam ze taki zakup sie oplaca bo jest zdecydowanie na dluzej.

kołderki tez wybieralam, wybieralam... a kolezanka, mama 3jki mowi - opanuj sie takiemu maluchowi to najpierw wystaarczy mu rozek, a pozniej kocyk, kolderki najwyzej na zime. i faktycznie - kolderki nie mamy do tej pory bo moje baby nie cierpi spac przykryta. oczywiscie nie kazde dziecko takie jest

kupilismy tez baldachim - bo sie balam komarow - i tez wogole niewykorzystany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My na pewno kupimy łóżeczko turystyczne, takie z możliwością wyjścia dla starszego już dziecka . Zastanawiałam się nad przewijakiem takim właśnie z półeczkami.
Henimedes pokażesz co wybrałaś?
Co do kołderki, ja też nie będę na razie kupowac takiego kompletu pościeli. Dopiero na zimę się kupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej wlasnie nadrabiam czytanie w sirode w nocy trafilam do szpitala z dusznosciami niemoglam zaczerpnac powietrza tak sie wystraszylam ze popedzilam prosto do szpitala i tam mnie zostawili ale zaluje ze tam pojechalam bi niedostalam zadnych lekow nic kapletnie nic a dusilam sie dalej ledwo oddech lapalam a ordynator podczas badania mowi do mnie ze niewidac po mnie ze mam dusznosc wiec porobili mi badania wszystko ok a kazali mi zoatac na obserwacje ale to bylo bez sensu wiec sie wypisalam na wlasne zadanie lekarz do mnie jak pani chce w sumie i tak sie pani nic nie dzieje a na wypisie mi wpisal na zadaniE z dzidzia ok tyle ze bardzo nisko ale to wiedzialam zrobili mi ktg i ekg wszystko ok i to na dyle odpoczywama sobie w dommku teraz jutro jeszcze musze tylko po wypis jechac bo niemial czasu mi napisac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej wlasnie nadrabiam czytanie w sirode w nocy trafilam do szpitala z dusznosciami niemoglam zaczerpnac powietrza tak sie wystraszylam ze popedzilam prosto do szpitala i tam mnie zostawili ale zaluje ze tam pojechalam bi niedostalam zadnych lekow nic kapletnie nic a dusilam sie dalej ledwo oddech lapalam a ordynator podczas badania mowi do mnie ze niewidac po mnie ze mam dusznosc wiec porobili mi badania wszystko ok a kazali mi zoatac na obserwacje ale to bylo bez sensu wiec sie wypisalam na wlasne zadanie lekarz do mnie jak pani chce w sumie i tak sie pani nic nie dzieje a na wypisie mi wpisal na zadaniE z dzidzia ok tyle ze bardzo nisko ale to wiedzialam zrobili mi ktg i ekg wszystko ok i to na dyle odpoczywama sobie w dommku teraz jutro jeszcze musze tylko po wypis jechac bo niemial czasu mi napisac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Boziu, Daga, od czego to było??? Ale mam nadzieję że te duszności już się nie powtórzyły???

Ja kupuję to mniejsze bo za 2 lata będziemy mieszkać już w swoim domu i mała będzie miała swój pokoik i raczej nowe łóżko, łóżeczko zaś dla następnego potomka 😉 A łóżeczko kupuję takie- Łóżeczko Kacper Materaz polskiej firmy Radir czy jakoś tak. Do tego przewijak: Przewijak Nils
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie dusznosci sie nie powtirzyly ale jak mnie badali i robili badanin to powirdzieli ze niewiedza od czego a jak maz wspomnial o remoncie to lekarza a to pewnie od tego ze nawdychaolam sie farby a najsmieszniejsze bylo to ze niebylo malowane co do lozeczka ja mialam upatrzone na allegro drewniane z calym wyposazeniem lozeczko artus podajrze sie nazywa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, idiota jakiś. Remont to nie tylko malowanie... Ale może pył? Choć z tego co kojarze to u ciebie już po. Nie było żadnej opuchlizny, nic? Bo czasami alergie się tak objawiają... Oby się to już nie powtórzyło.
Cisza panuje u nas jak makiem zasiał. Wszystko ok u was dziewczyny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie remontu ciag dalszy zakonczy sie po dlugim weekendzie bo lazienka od podstaw szla ale sprawnie to idzie bo plytkasz zainstaluje mi juz wanne na weeekend co do opuchlizny to mialam tylko palce spuchniete ale to to powiedzieli ze blachostka jakas bo to normalne dzis jade po wipis wiec zobacze co tam namazgrali na nim piekna pogoda za oknem powiem wam ze zamowilam sobie mopa parowego bo byl w promocji za 150zl i chce go wyprobowac ponoc jest dobry a po remoncie napewno mi sie przyda bo cale mieszkanie od podstaw do sprzatania ale ja juz w to sprzatanie zaangazowalam rodzinke heh bo same niebede sie meczyc wiec pojdzie szybko w 5osob kazy zlapie po pomieszczeniu i bedzie ok ja sie zlapie oczywiscie za najmniejszy kibelek pogoda piekna wiec na weeken pojedzie sie na dzialeczke na jakiegos grila
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...