Skocz do zawartości

witam | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja w ten weekend też nie daruje, musi być grill i już! Wczoraj siedzieliśmy pod altaną do 20:30 i mimo lekkiego chłodu było tak przyjemnie 🙂
Ciekawe co ci tam nabazgrali...

P.s. Łóżeczko zamówione 😜 Przewijak też 😁 po długim weekendzie pewnie dostarczą. Cieszę się jak małe dziecko 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ewka25 napisał(a):
Też się zastanawiam żeby kupic wanienkę ze stojakiem. Nie trzeba się schylac i będzie mi wygodnie bo wanne mamy taką zamykaną, jak prysznic. I nie jest tam zbyt wiele miejsca.
Henimedes zapisałam sobie przewijak, właśnie o coś takiego mi chodziło.
Kurcze tak się zastanawiam, bo w sypialni mamy mało miejsca, łóżeczko jakoś wciśniemy ale też bym chciała np przewijak zeby przynajmniej coś na półeczki połozyc a z tym będzie problem, o komodzie mogę zapomniec a więc nie będe miała przy sobie ciuszków czy innych rzeczy.
W pokoiku, który przygotujemy dla małej wszystko się zmiesci i meble już przyszły 3 dni temu no ale chyba nie ma co takiego maluszka zeby była w oddzielnym pokoju?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiesz Ewa, zauważyłam, że co mama to inna opinia na temat oddzielnego pokoju dla maluszka. Na pewno brzdąc w sypialni to wygoda. Blisko żeby nakarmić, przewinąć w nocy no i większa pewność, że wszystko ok z nim, bo go słyszysz bezpośrednio. Ale znam mamy które od początku wyeksmitowały do swojego pokoju Malucha lub zrobiły to po miesiącu- dwóch.
Co do przewijaka też sama szukałam takiego małego z półkami ale u mnie w pokoju jest na niego miejsce- akurat 60 cm. No i plus, że na kółkach. Sprawę ubranek rozwiązaliśmy kupując słupek do szafy którą już mamy, bo na komodę też byśmy już nie mieli miejsca, a tak wszystko poszło w górę a nie wszerz.
Z wanienką jeszcze sama się waham... Plus takiego stojaka to to że nie trzeba się schylać ale musiałabym go oblukać, wymacać, bo nie wiem czy jest stabilny. Jakoś nie przemawiają za mną te rurkowe stelaże i bałabym się. Ale to tylko moje spostrzeżenie- pierworódki bez doświadczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sama tak się gryze z tym od kilku dni. Bo tak latac od pokoju do pokoju po pieluche czy ubranko bez sensu. Lepiej miec przy sobie. Ehh muszę to wszystko wymierzyc i zastanowię się.
Co do wanienki, na razie nie kupuje, poczekam do szkoły rodzenia zobacze co i jak tam powiedzą. Rzeczywiście stojak wydaje się mało stabilna, trzeba na żywo zobaczyc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam przewijak, wanienkę i 2 półki w 1 🙂 Nie zajmuje to dużo miejsca a jest to naprwadę super sprawa 🙂
Nie mam czasu zaglądać bo córcia od rana do wieczora na polu... Ani chwili spokoju...
Powiedzcie mi czy u was z szyjką wszystko ok?? Bo ja taik myślę i jak ostatnio byłam w szpitalu to gin mi powiedziała że ujście szyjki jest większe jak powinno być... Rozwarcie to jeszcze nie jest ale mam się oszczędzać....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej jak tam weekendzik mija? u nas pogoda dzisiaj się troszkę popsuła 😞 pochmurno się zrobiło, dlatego wczoraj byliśmy na grillu, no i trochę posiedzieliśmy bo aż prawie do 23 😆 Dzisiaj już tak na spokojnie teraz kawusia pod obiad trzeba zrobić a wieczorem może do znajomych? się okaże.
A my łóżeczko kupujemy w czerwcu na allegro razem z kompletem pościeli i materacem http://allegro.pl/17ele-lozeczko-szuflada-materac-posciel-haftowana-i3178451295.html, a przewijak ten taki na łóżeczko dostanę od koleżanki już mi obiecała i nawet dostanę od niej kojec który przyda nam się na ewentualne wyjazdy czy tak do pokoju, zobaczymy.
A stojak do wanienki kupuję na pewno, super wygodna sprawa! Widziałam jak koleżanka kąpie w ten sposób swoją córeczkę i mimo wrażenia niestabilności to jest odwrotnie 🙂 jak ktoś ma małą łazienkę to można kąpać dzidzię wygodnie w pokoju 🙂 nie trzeba się przy tym gimnastykować.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu nie zamartwiaj się jak za małe na rozwarcie. Może ona nie zdawała sobie sprawy że już rodziłaś, w końcu jesteś młodziutka i dla niej to mogło nie być oczywiste, tym bardziej jeśli nie zajrzała w twoją kartę. Każda ciąża ma jakiś wpływ na nasz organizm a zwłaszcza nasze narządy.
Podrzuć zdjęcie lub linka do tej twojej wanienki/przewijaka bo brzmi ciekawie- zwłaszcza, że są jeszcze półeczki a ja akurat widziałam tylko bez.

Asiu, świetny ten zestaw 🙂

Ja grilluję dzisiaj 😉 Opijamy (ja objadam) nowy samochód mojej mamy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Henimedes wiedziała ile mam lat i że już rodziłam i że wcześniej leżałam w szpitalu i z czym...Kazała raczej leżec bo to może postępować byle nie za szybko... ;/ Jak chwilke znajdę czas to wrzuce ale w pl tego chyba nie dostanie mi to tata z norwegi przywiózł i to ktos to poprostu wyrzucał i to wziął ale jest genialny...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej u nas pogoda tez sie popsola ale niejest az tak zimno ja dzis musialam pranie do mamy zawiesc bo pralki niemoge podloczyc i wykapac sie tez z mala musialam bo wanny niema ma na juz zamontowac na dlug weekend ja mysle ze nic sie niezmieni u mnie w domu balagan ogrniam z grubsza zeby niebylo kurzu ale i tak jest ja niewiem jeszcze co z wanienka z nikola mialam sama wanienke bez stojaka wanieke stwaialam na stole nawet bylowygodnie teraz pewnie bede szukac iszczednosci i tez niekupie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://allegro.pl/ceba-zestaw-kapielowy-komoda-przewijak-wanienka-i3191343256.html


http://allegro.pl/przewijak-z-wanienka-i-polkami-z-tkaniny-i3196136533.html ja mam dokładnie taki... Wanienka jest z wężykiem także woda odpływa prosto do wiaderka niestety wanienka jest malutka ale na początek idealna bynajmniej takie jest moje zdanie... Troszke jest problem bo przewijak jest zakładany na wanienke ale jak jest ktoś do pomocy to jest to super sprawa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny! nie uwierzycie co sie przytrafilo, na domiar zlego, tych wszystkich moich problemow to jeszcze zlapala mnie najprawdopodobniej rwa kulszowa, od4dni nie moge chodzic 😞 w poniedzialek mam isc do anestezjolog na akupunkture, moze zelzy w bolu, bo nic generalnie w ciazy na to nie mozna zrobic, a bol jak cholera 😞 nie wiem, jak mam wytrzymac jeszcze 3miesiace do porodu, znacie jakies domowe sposoby?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Biedactwo, współczuję. Mnie na szczęście nigdy atak nie złapał ale moja babcia często przez to przechodzi. Anastezjolog na pewno ci pomoże. Dobrze by było, żebyś zaczęła wzmacniać swój kręgosłup, może masz jakiegoś znajomego fizjoterapeutę?? A narazie polecam leżenie, masę poduszek do podkładania i kompresy na bolące miejsca. My to babci włączamy wtedy solluxa z czerwoną żarówką ale on w ciąży nie jest dozwolony. Pamiętaj, że doraźnie możesz apap lub paraceamol (ale tylko ten najsłabszy). Wypoczywaj i nic nie dźwigaj. W mojej ciążowej książce polecają pływanie i ćwiczenia w wodzie więc może jeśli mieszkasz w dużym mieście to jakiś aquaaerobic dla ciężarnych??

Bardzo ładny jest ten przewijak z wanienką. Przewijak mam już zamówiony więc ewentualnie przemyślę kwestię stelaża do wanienki. Podoba mi się ta profilowana co ma bodajże Karolina.

P.S. Wreszcie miałam upragnionego grilla 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witak w byle jaki ponidzialek pogoda malo zachecajaca a tu widze cisza jak makiem zasial mnie rmontu ciag dalszy mam pytanko czy wy tez jestescie tak w ciagu dnia bardzo zmeczono bo ja okropnie klade soe spac kolo 22 wstaje 7-8 i o 11 juz mi sie oczy zamykaja ale poze to takie etap ciazy choc w pierwszej tak niemialam no moze na samym poczatku milego dnia wam zycze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas tez pogoda kiepska. przygotowuje majówkowe urodziny mojego męża i córeczki. troche mnie to wkurza bo niektorzy goscie grymasni i juz ktorys raz zmieniamy date

wczoraj wymyslilam o 16 malowanie salonu i od razu pomysł zaczelismy realizowac. obydwoje z mezem mielismy dosc dotychczasowych kolorow, na razie pomalowalismy tylko 2 sciany ale juz milej dla oka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂 A ja wczoraj byłam na wizycie u gin. zbadał nas i wszystko ok 🙂 Hania potwierdzona na 100% i wgl jakaś taka wielka na tym monitorze już się robi 🙃 zdjęc nie zrobił, ale mąż widział na żywo więc lux 🙂 A wgl jak przyłożył głowicę do brzucha to ta centralnie w to miejsce kopnęła 😁 pozniej 2x po chwili przyłożył i to samo 🤪 az się lekarz smiac zaczął. A Hania widze charakterek po mamusi zadziornica mała, co ją bedzie ktoś podglądał 😁
No i dal mi skierowanie na glukoze. Mowil ze do 28 tc mam czas zeby to zrobic, ale jak sie uda to moze 2 maja pojde, bo akurat mąż ma wolne w razie gdyby sie cos działo... A jaka Wy robilyscie? Bo mi 50 przypisal, nie 75, bo stwierdzil, ze za szczupla jestem. Ja mu mowie ze juz 6kg przytylam i wcale szczupla nie jestem, a ten sie smiac zaczął 😮
Daga co do zmeczenia i sennosci mam to samo. Pisalam wczesniej ze wstac mi ciezko, aczkolwiek ostatnio i tak juz dospac do budzika nie moge. Nie wiem o co chodzi, moze zaczynam przezywac podswiadomie co mnie czeka 😉
A młoda jakby się szaleju najadła - mam wazenie, ze kopie co chwilę. Mama mi mówi, że to dlatego ze jestem z tych szczuplejszych, to tak kazdy ruch odczuwam. Ja sie ciesze, bo przynajmniej wiem, ze wszystko ok jak mi tak załaduje z rozpędu czasem 😁 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Weekendujemy??? 😉

Głowa do góry, wypicie glukozy nie jest złe, a z cytryną to już wogóle bajka. Gorzej może być po, ale wcale nie musicie jej przechodzić tak jak ja. Polecam mieć przy sobie jeszcze wodę jeśli pielęgniarki pozwolą. Słyszałam, że niektórzy lekarze zapisują 50 g zamiast 75. Myślę że to jest niezłe rozwiązanie, mniej cukru mniej agresywne badanie.

Od jutra ostra praca u mnie. Dzisiaj przyjechał tartak i od jutra tną drzewo na więźby dachowe. Będę miała 5 chłopa do wykarmienia plus typ od tartaku... Zapier... jednym słowem 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
widze ze nie tylko umnie remontowo ja dzis niewytrzymalam i wygarnelam robotnikowi ze sie guzdra i rozdrabnia a ze zle wymierzyl lazienke i wanna niweszla powiedzialam ze niewiem jak on to teraz zrobi ale ma sie zmiescic bo ja niemam mozliwosci oddania jej trzasnelam drzwiami i wyszlam i powiedzialam ze ma do soboty skonczyc i jaki efekt jak wrocilam wanna obsadzina zabudowy zrobione nawet plytki zabral do domu zeby je slifowac u siebie a nie u mnie i powiedzial ze jutro przyjdzie do pracy pomimo tego ze swieto jeden okrzan i moment pawera dostal he a ja znow zmeczona mala strasznie sie wierci w brzuszku najgorzej pod wieczor kopniaki strzla a w ponidzialek generalne sprzatanie z siostra robimy heh nielubie ale trzeba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...