Skocz do zawartości

witam | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hejka 🙂
U mnie przygotowania, zakupy do 3 dniowego wyjazdu panieńskiego 🙂 A jutro jeszcze na grilla do koleżanki. Pogoda się trochę popsuła, ciekawe jak to będzie wyglądac w najbliższych dniach.

U mnie mała mało aktywna w dzień ale za to w nocy daje popalic. Codziennie wstaje w nocy siku raz albo dwa razy. No i jakoś ostatnio w nocy nie mogę spac a za to w dzień robie sobie drzemki z 2 godziny.
Co do glukozy to gdzieś wyczytałam, że wcześniej dawali 50 ale często wychodziły złe wyniki i trzeba było kierowac na badanie 75g. Dlatego teraz lekarze wolą od razu dac skierowanie na badanie 75.
No widzisz Daga wystarczyło nakrzyczec i się wziął do roboty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej u nas wszystko ok tylko mój w szpitalu leży bo rękę złamał i miał operacyjie składaną i ma jakąś śrube ale dobrze że to tylko dłoń...
Co do glukozy ja miałam 50g w 1 ciąży i mam nadzieje że teraz też 😁

No i mamy maj zostało nam 3 miesiące 🤪 🤪 🤪

Miłego dnia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zapraszam do uzupełnienia ankiety, może niektóre z proponowanych sposobów łagodzenia dolegliwości będą przydatne, a jeśli już nie to proszę podzielić się Swoim doświadczenie dolegliwości lub ich brakiem. 🙂
https://docs.google.com/forms/d/1OijfkLvQTwzfsxx-1Cp5DNsTqoeFcOaMpQEATXsJ2vg/viewform?sid=6351b612ff65d10c&token=0y3j9T0BAAA.f48wCT4a4UBZZaXcOIjsbA.awFTqyQQOjdYnKZnUOv4Vg
Z góry dziękuję! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niektórym już mniej niż 3 miechy... 😉
Zasuwa ten czas że hej 🙂 biorę się już za kompletowanie dalszej części wyprawki. Wczoraj przyszło łóżeczko materac i przewijak. Już nie mogę się doczekać kiedy je złożymy 😁 a właśnie, doświadczone mamuśki, powiedzcie mi ile czasu przed miałyście przyszykowany kącik dla Maleństwa no i spakowaną torbę do szpitala?

Za mną 2 dni wyciete z kalendarza, byłam kucharką dla wojska 😜 musiałam wykarmić 6 chłopa, bo nasi bracia przyjechali specjalnie pomóc przy cięciu krokwi itp. Nie pamietam żebym kiedykolwiek gotowała takie ilości 😁 ale panowie zadowoleni, drzewo na dach pocięte i tylko czekać początku budowy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny
Pamietam, że któraś z Was kupowała sobie Mop parowy...chciałabym zapytać czy rzeczywiście jest on wart zakupu i czyści lepiej?????
Od dluzszego czasu noszę sie z zakupem takiego urzadzenia ale nie wiem czy warto?
Proszę o opinię i pozdrawiam. U mnie zaczyna się sprzatanie i niedlugo przenosiny do nowego mieszkanka. Dzidzius rosnie zdrowo i daje znaki ze jest;-)
Nabyte kilogramy do tej pory to 4,5-5;-)))))) wszystko idzie w brzuszek----całe szczęście;-))))))))Mój Ukochany tez przytył hahhahahahhaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej u mnie nadal remontowo martyna co do torby to mialam spakowana 2miesiace przed a kacik dla malenstwa jakos miesiac przed ewka co do mopa parowego to zalezy ja jednak niepokusilam bym sie drugi raz na jego zakup dokladnie wyprubuje jak juz zakoncze caly remonyt wiec napisze wiecej na temat mopa jutro mamy komunie ciekawe jaka bedzie pogoda mam nadzieje ze bedzie cieplo bo mam sukienke letnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mam wrażenie że mi strasznie brzuch wysadziło... 😮 Ale może mi się wydaje....
Co do torby do szpitala ja miałam spoakowaną od ok 38tyg bo ztedy mnie straszyli że niedługo urodze i za każdym razem jak jechałam na KTG miałam nadzieję że już zostanę i urodzę... A urodziłam jeszcze po terminie.... Masakra 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tym brzuszkiem to podejrzewam ze mogło wysadzić. Mi ostatnio wywala 🙂 a jeszcze jak mój mały Ancymonek postanowi się porozpychać to już wogóle 🙂 Wczoraj to nie wiem co w moje dziecię wystąpiło, cały dzień się ruszała, rozpychała, kopała jakby wogóle nie potrzebowała snu. Uspokoiła się tylko jak wchodziłam na egzamin odpowiadać i trochę jak wracałam w nocy pociągiem do domu, ale jak tylko głośniej było lub czuć było wibracje gdy pociągi się mijały to szpilę w żołądek obowiazkowo musiała zasadzić. Chyba rzeczywiście już zaczyna być jej tam już ciasno i jest duża bo zaczyna kopać mnie po narządach i w ciągu dnia mam bardzo często zgage. Na razie migdały pomagają.

W tym tyg. wizyta, już 28 tydzień... Siok 😁 kupiłam pierwszą pidżamę do szpitala 😁 spakuje torbę za miesiąc jakiś, narazie pozbierać rzeczy do niej. Myślicie że ze 3-4 koszule z rozpieciem na cycy wystarczą?

Jak tam dziewczyny po weekendzie majowym i glukozie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
U mnie wczoraj mała też wariowała przez cały dzień. Pierwszy raz brzuch mi tak falował i kopniaki wcześniej czułam poniżej pępka a teraz już pod zebrami. Rozpycha się nieźle.
Ja też pomału będę robic wyprawkę do szpitala, myślę że 3 koszule wystarczą.

Dzisiaj ładna pogoda a weekend majowy był brzydki eh. Wróciłam dzień wcześniej z panieńskiego bo się tylko męczyłam. Kręgosłup mnie bolał, dziewczyny wariowały także nie dla mnie takie imprezy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam koleżanki. Wreszcie doczekałam się wizyty i po zastoju w nerce u małej ani śladu. Lekarz dał mi skierowanie na glukozę 75g. W poprzedniej ciąży torbę miałam spakowaną miesiąc przed terminem 😁 powiedzcie mi kochane jak z Waszym przyrostem wagi....u mnie 10 na plusie...no ale byle dzieciątko zdrowe!
Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka ja juz po remoncie narescie zaliczylam kapiel w nowej wannie super teraz robie prania heh troche ich bedzie ja mam wizyte jutro tez mieszkano prawie posprzatane siostra okna pomyla a jutro konczym sprzatac i luzik odpoczywamy sobie na dzialeczce choc widze ze u mnie juz zaczyna padac moze jutro bedzie ladnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej a ja dzisiaj miałam wizytę i z dzidzią wszystko ok 😁 wyniki też w porządku glukoza również, a odczyn Combsa ujemny więc ok. Mała się co raz bardziej rozpycha i oczywiście nie chciała się nam pokazać rączki na buźkę od razu kładzie jak tylko na nią się najeżdża usg 🙂
Pogoda się zepsuła od rana deszcz padał ciekawe jak jutro hm..
Pozdrawiam wszystkie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam,
zauważyłam, że moje maleństwo odstawia cyrki jak zmywam naczynia. Hehe jak by dobrze wiedziało, ze nie nawidze zmywać. Mąż sie smieje, ze bije brawo. W środe wizyta, ciekawe jak tam co tam dobrego powie lekarz. I czy rozwiąże zagadkę pt. "zgadnij kotku kto mieszka w środku".
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
Ja wizytę mam dopiero 17 maja. A dzisiaj mam pierwsze spotkanie w szkole rodzenia, ciekawe jak będzie.
U nas pogoda słoneczna ale tak jakoś padac chyba będzie. Nie mogę się patrzec na okna, są tak brudne ehh. Może jutro wezmę siostrę i mi pomoże myc.
Gosia zrobiłam sobie ten test i wyszła dziewczynka, czyli się zgadza ha.
Dziewczyny czy miałyście czasami kłucie w okolicy pępka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziołchy! 😁

Ja już po glukozie - zrobiłam 2 maja, bo mąż był ze mna i całe szczescie, bo po 40 min od wypicia zrobiło mi się słabo i mało nie zemdlalam :/ Samo wypicie - luzik, tym bardziej ze ja lubie słodkie no i mialam tylko 50g. Ale jak juz sie ten cukier po organizmie rozszedł to i mała miala dyskoteke w brzuchu, ze az podskakiwal i ja miałam dyskoteke w głowie, ze ciemno przed oczami w pewnym momencie... Ale po 2h wszystko przeszło jak ręką odjął 🙂 Pani laborantka mi doradziła jak wychodziłam, zeby sie poruszac, przejsc na spacer, zeby spalic ten cukier i było ok 🙂

Wyniki odebralam wczoraj i sie okazalo, ze po glukozie mam troszke nizszy cukier niz przed :P Ale moj gin mowi, ze u szczuplych osob to normalne, bo mamy bardzo dobra przemiane materii 🙂 Zmartwilam sie tylko tym, ze hemoglobina mi poleciała na 11,1 a od 12 jest norma, ale mnie uspokoil, ze w tym tyg ciazy jest najwieksze rozrzedzenie krwi i ze to normalne. Nawet nie kazal mi żelaza dodatkowo brace, bo stwierdzil, ze pozniej by była masakra... A jak Wasze wyniki?

Co do wagi to ja jestem 6kg na plusie z tym, ze sporo mam w tyłku i biodrach :/ taka kaczuszka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
+8 kg i 101cm w pasie 😜
Zaraz się okaże że wszystkie idziemy w tym tyg do gina 😉 Ciekawe ile moje maleństwo podrosło i ile przytyło. Książkowo powinno być już ponad kilogram 🙂
Super że wszystko ok i wyniki dobrze wam powychodziły. Zdrowe my- zdrowe maleństwa 🙂
Madziu jak twoja rwa??? Co powiedział anastezjolog???

zrobiłam test Gosi- w 70 % dziewczynka 😁 Choć na kilka nie dało się odpowiedzieć- U mnie występuje fenomen bardzo wolnego rośnięcia włosków na nogach. Potrzebuję golenia raz na tydzień a czasami nawet półtora. Też tak macie???

Po pewnym okresie stosowania olejku tłoczonego na zimno i rafinowanego stwierdzam że ten pierwszy jest lepszy. Teraz mój brzuszek jest taaki mięciutki, gładziutki, nawilżony. Po rafinowanym aż taki nie był. Dodatkowo na ofeminin.pl wyczytałam ostatnio, że ma super wpływ na skórę głowy i włosy. Pół h przed myciem robi się wcierkę w skórę głowy a później zmywa razem z szamponem. Chcę spróbować ale ciągle się zapominam. Dodatkowo jak posmaruję nim np nogi (miałam problem ze strasznie przesuszoną skórą na nich) to mam je nawilżone przez 2 dni! Coś czuję, że ja i olejek ze słodkich migdałów to związek na dłuższą metę i na ciąży się nie skończy 😉

Jak wam majówka minęła???

Czyli z waszych wypowiedzi wychodzi, że moja kuzynka to jakaś przewrażliwiona jest, spakuję się na początku czerwca i już 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej ja juz po wizycie wszystko ok wyniki tez dostalam skierowanie na usg ale zapisac sie mam dopiero po 21maja lekarz badal mi piersi czy wam tez wasi badali ??????? martyna ja tez robilam tezt gosi wyszlo 65%dziweczynka co do rosniecia wloakow na nogach ja zauwazylam ze wolniej ale gole 2razy w tyg przed ciaza musialam co 2dni golic majowka ok u nas ciagle padalo niestety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W ciąży akurat teraz nie miałam spr piersi, ale ogólnie tak. Z resztą nie wiem czy to nie jest jakiś obowiązek lub niedługo będzie tak jak wprowadzili wymagane badanie na hiv.

Wczoraj się tak zastanawiałam, macie wklęsłe czy wypukłe pępki na tym etapie ciąży??? Bo mój jest jeszcze wklęsły ale zmniejszył się do rozmiarów mini 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie waga jak mówiłam... 😁 a na wysokości pępka mam 107cm. U mnie wystąpiła kolejna dolegliwość ciążowa...żylak sromu i zaczyna mi co raz bardziej dokuczać. Piersi nie miałam badanych. Jak ścisnę sutki to leci mi siara. Mam 4 letnią córeczkę, którą 2 lata temu odstawiłam od piersi i od tego momentu mleko mi nie zaniknęło . Mam nadzieję, że nie będę miała problemu z karmieniem piersią
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
po wizycie ok 6 kg na plusie
wyniki morf i glukozy bardzo dobre 🙂 Monia to samo co u ciebie miałam nizej cukier po wypicu niz przed,
młody sie nie chciał za bardzo pokazywać ale i tak jest piekny 🙂)
wg mojej gin mam za wysokie cisnienie , byc moze tzw syndrom białego fartucha przed kazda wizyta sie streseuje mam mierzyc cisnienie do 29 maja rano i wieczorem i przyjsc ona to zobaczy i wtedy bedziemy myslec o lekach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...