Skocz do zawartości

witam | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Henimedes nie mam pojecia jak i gdzie wstawic fotke...mam taka z brzuszkiem sprzed ok2tyg...dzis mamy isc na terapie, maz sam wkoncu nie poszedl...bylismy na dzialce, to mial byc wspolny weekend a skonczyl sie wieka klutnia, bluzgami, wyrzuceniem mnie z domku itp. totalna porazka 😞 juz nie wiem co robic, jego rodzice twierdza ze jest chory psychicznie i trzeba by go zamknac na przymusowe leczenie, ale on nie chce o tym slyszec wcale... zamartwiam sie co to bedzie, juz sama nie wiem...a ruchy juz czuje prawie codziennie, lekarka powiedziala,ze dzidzia sie nie rusza jak ja jestem w stresie...wtedy malenstwo boi sie poruszyc bo nie wie co sie dzieje- biedactwo moje...a jak u Was laski z psychika?bo u mnie odkad zaczal sie ostatni trymestr to wciaz do,ł- to przez sytuacje w domu tez ale jakos tak ciagle placzliwa jestem i panicznie boje sie porodu:/ a jak z Wami w tym temacie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
a co do wagi to ponad kilogram to wg mamazone to akurat na 28 tydzien, ale oni chyba maja troche zanizone normy bo wlasnie widze ze moja corcia na rowny 30 tydzien wazyla 1600 a urodzila sie kruszynka. wiec druga dzidzia to wogole moze byc maluszek 😞


aaa - doczytalam ze w 3 trymestrze dzieci nabieraja ok 200-300 gram tygodniowo wiec by sie zgadzalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
Ja też boje się porodu, dlatego zapisałam sie do szkoły rodzenia. Prowadzi ją bezpłatnie położna ze szpitala, w którym będę rodzic. Dzisiaj byliśmy na 2 spotkaniu. Mieliśmy co zabrac do szpitala. Henimedes Twoja lista super + do szpitala powiedziała nam zęby wziac rożek bo te szpitalne wogóle nie trzymają, już sa tak starawe.
Ja mam wesele 25 maja, na które idziemy no i zaprosili nas znajomi też na 27 lipca ale odmówiliśmy.
Kurcze no i sukienka coś czuję, ze bedzie problem z kupnem. Nie wiem czy typową dla kobiet w ciąży czy w taką normalną się zmieszcze.
Co do teściowej to większośc ma z nimi problem. Albo się wtrącają za bardzo albo wogóle się nie interesują czy olewają Tylko w tej sytuacji Daga to najbardziej dziecka szkoda, nastawiła się mała ze sie spotka z babcią a ta przyszła i poszła. Może niech Twój mąż coś jej powie. Syna powinna posłuchac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Gosiu
Bardzo współczuję Ci sytuacji. Jeśli chcesz mogę Ci część rzeczy wysłać. Dostanę mnóstwo rzecZy od znajomych, co prawda większość będzie dla dziewczynki ale dla chłopca pewnie też się znajdzie. Jeśli to nie jest dla Ciebie krepujące to na priv wyslij mi czego potrzebujesz a ja postaram się w miarę możliwości coś zorganizować.butelki, ciuszki coś się znajdzie. Trzeba sobie pomagać.Jedni mają dużo inni mniej. Ja chetnie się podziele;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie! Troszkę mnie tu nie było.
Ale u mnie zbyt ciekawie nie jest.
Powstał torbiel pępowinowy i musimy ogólnie bardzo obserwować . Wczoraj się dowiedziałam , że poród będzie po 36 tygodniu.
Wesoło mi nie jest , staram się nie przejmować ale hmm tak się nie da chyba.

poza tym dziwna sprawa wyszła i na ostatnim USG lekarz zobaczył , że to dziewczynka.Jeden widział babeczkę drugi chłopaka 😮 😮 😮 zgłupiałam całkowicie! 🤪 🤪 No nic, powiedziałam, że wszystko unisex będę mieć i kto sie pojawi to się pojawi 🙂 Jeju oby zdrowe było, bo tak się martwię 😞 😞

My po urodzinach wstawię Wam zdjęcie , może ujrzycie mój brzuszek

[
Tak wyglądam teraz i mój brzuszek 🙂

cos doczytałam o pępku, mój juz kawał czasu temu uwypuklił się, taki śmieszny jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
Nie było mnie kilka dni bo cała ulica miała awarię i brak sygnału tele 😜

Po Badaniu i usg wszystko ok. Wód jeszcze sporo, także Malutka ma dużo miejsca, ale już jest ułożona główką w dół (dlatego mnie tak kopie w żołądek 😜 ). Wszystkie parametry wskazywały na koniec 28 tc także ani nie wyprzedza ani nie jest do tyłu. Nie ma żadnego rozszczepu wargi, ładna buzia, wszystkie paluszki są (chyba) 🙂 Waży 1300g a wzrostowo nie wiemy, bo fizycznie nie dało się jej zmierzyć 😜 Istne ADHD, ciągle w ruchu, ciągle coś robi, ćwiczy 🙂 bicie serduszka zagłuszała swoimi ruchami 😜 jestem 9 kg do przodu. No i dostałam skierowanie do szkoły rodzenia. Jutro pierwsze zajęcia, ma być luźno, wygodnie 🙂 Mąż też się wybiera- ciekawe czy się nie przestraszy 😁 Zaczynam ostatni etap badań- mam skierowanie na hbs, antyciała i jeszcze kilka bajerów.

Cieszę się, że lista się podoba i może będzie pomocna. Mogę ją przesłać mailowo bo mam ją w tabeli w wordzie a z własnego doświadczenia wiem ile stworzenie jej zajmuje czasu.

Marina głowa do góry, będzie na pewno wszystko dobrze. Dobrze, że wykryli wcześniej ten torbiel i będziesz pod obserwacją i większą kontrolą. Maleństwo rozwija się dobrze więc wszystko idzie ku dobremu- nieprawdaż??? 😉 Wcześniej poród- wcześniej będziesz miała Maleństwo przy sobie 🙂 36 tc to już nie jest tak strasznie wcześnie. Rozumiem, że przez cesarkę będzie się odbywał poród???

Madziu instrukcja dla ciebie:
Krótka instrukcja jak dodać zdjęcie brzuszka:
Wklejasz zdjęcie do internetu przez np tą stronę: Tinypic lub imageshack.
Następnie kopiujesz link z tinypic podpisany jako img code i wklejasz do pola wiadomości na forum
Lub z imageshack kopiujesz link bezpośredni i w polu wiadomości na forum na pasku narzędzi masz taki mały obrazek, klikasz na niego i wklejasz ten link z wcześniej.
Wyślij wiadomość i gotowe
możesz też zapisać kodem od razu w wiadomości bez klikania na te funkcje wyżej: [ img] link do zdjęcia [ /img] (oczywiście bez spacji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
He he 🙂 Mojej glukoza nie jest potrzebna 😁 na glodniaka byłam bo wcześniej zalatwialismy z mężem parę spraw (min. zakupy wyprawkowe). Ten typ tak ma i liczę że w brzuchu się szaleje a później będzie aniołek 😉

Heh, Marina na wszelki wypadek postawilam w tabeli przy chłopczyku znak zapytania 😉 tak w razie "w". Dziewczynki są spoko, nie obsikują niespodziewanie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinka fajne masz dzieciaczki a brzuszek też nie duży 🙂
Henimedes to Wasza mała bardzo aktywna, wierci się i kręci jak szalona. Ciekawe jak to będzie po porodzie. Bo moja mała to spokojna. Czy im się odmieni czy będą takie same 🙂
Mam pytanie bo kończy mi się olejek ze słodkich migdałów, który byś poleciła. Bo wiem, ze zamawiałaś z 2 firmy.

Trafiłam na aukcję 4 butelki aventu za 50 zł. Przesyłam może, którejś się przyda. http://allegro.pl/zestaw-startowy-avent-260ml-butelki-smoczki-promoc-i3229156900.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martyna to twoja mala jak moja ciagle w ruchu w nocy czasem sie zastanawiam czy ona spi bo ja jak chce zasnac to szaleje a jak ja sie przebudze ti tez szaleje mam nadzieje ze ppo porodzie bedzie grzeczniutka a nie rozbrykana he ja dzis intensywny dzien sprzatalam a emint nadal trwa w eobote ma byc koniuec wiec wyruszam na dzialke do basenu bo mam byc 30st kolor do pokoju wybralam soczysta morela bardzo mi sie podobal mam nadzieje ze na scianach tez bedzie ok jak juz tak remontujemy te mieszkanie to wiem jak bedzie wygladala pokoj moich coreczek ale to pewnie za jakies 2latka bedzie rontowany ale juz mam tyle pomyslow i nawet znalazlam dzis mebelki na allegro a te butelki to faktycznie okazja bardzo sie oplaca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewa tutaj jest ten sklep. Bardziej polecam zimnotłoczony niż rafinowany. Tak się w nim rozkochałam, że smaruję brzuszek, co jakiś czas skórę a nawet zaczęłam testować jako wcierka we wlosy 🙂

Hehe, Dagmara, też mnie czasami to nurtuje 🙂 Kiedy ten Maluch śpi 🤪

Po cichu liczę że teraz się wyszaleje 🙂 Właśnie sobie leżę a w brzuchu taniec 🙂

Nie pochwaliłam się. w poniedziałek zrobiłam male zakupy dla Malutkiej i oglądaliśmy wózki z mężem. Moje typy: Bebetto luca plus i tako city move. I między nimi będziemy wybierać. Niestety Jedo fyn 4ds nie miałam okazji zobaczyć na żywo. Co do TAKO lareta to pasuję- podobno spacerówka na płasko nie jest stabilna.
No i mam wanienkę z bajerem 😉 Dokupiłam do niej fotelik plastikowy i takim sposobem mam wanienkę profilowaną 🙂 No i moskitierę na łóżeczko- tylko zastanawiam się czy nie będzie za gorąco za nią dla maluszka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No, teraz widac 🙂 Sporawe te nasze brzuszki juz, ale w sumie jakby nie patrzec 7 miesiąc 🙂 🙃
Madzia a Ty bardzo ładnie tyjesz - sama piłeczka z przodu 🙂

Martyna to ten olej mozna tez we włosy? A widzisz efekty?
Co do wózków, to właśnie dzisiaj mi sie sniły 🙃 chyba trzeba się powoli zajac tym tematem... ale radocha, ze dzidzius juz co raz blizej! 🙃

U nas dzisiaj piekne słoneczko, a za oknem ptaszki od samego rana spiewają 😎 mam tylko nadzieje, ze upału nie bedzie, bo jak w pracy wysiedziec 😉 Miłego dnia mamuski!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marinka to ty ranny ptaszek jak juz po spacerku z maly ja siedze w domku i pilnuje robotnika dobrze ze to tylko do soboty a po poludniu na dzialeczko podlac kwiaty i do komisu poogladac wozki wiecie co tak mnie naszlo i zastanawiam sie w sierpniu jak urodzimy pewnie beda upaly i zastanawiam sie jak ubran takiego niemowlaka na wyjscie ze szpitala ja rodzilam w zime wiec problemu niebylo a teraz zaczelam sie zastanawoac wlasnie na tym ubrankiem moja babcia mi zrobila na drutch swietny sweterek dla malej bardzo mi sie podoba dokupie na allegro do tego buciki i czapeczke bo widzialam ze sa bardzo ladne i jeszcze jedno czy kupujecie rozek czy wolicie kocyki???????madzia a ty aka szczuplutka jestesc pozazdroscic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daga19902 no my wstajemy przed 6 🙂 o 6:40 juz wszyscy po sniadanku więc nie mamy co robić, ogarniam chałupe i juz na dworek lecimy, Synek sie uczy na biegowym więc dla niego wielka frajda jest 🙂


co doo ubranek ja mam mnóstwo bodziaków. jak będzie upał to tylko w nich będzie jeździł.
Rożek miałam do szpitala bo taki był wymóg ale ja nie lubiłam go. Nie miałam problemu z utrzymaniem noworodka więc tylko był przez jeden dzień w szpitalu. a potem tylko kocyki już. Ja wolę kocyki. Ja mam chyba z 6 kocyków, bo kto nie przychodził dawał pieluszki i kocyki 😎 dużo mam bawełnianych. Moja mama zrobiłam piękny kocyk na drutach z aplikacjami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aha no to ja tez mam duzo badziakow wiec widze ze moja mala bedzie tez w nich smigac heh dokupie jeszcze tylko jakes bluzeczki i spodenki dla niej moze jakies sukieneczki mi wpadna w oko kocyn na drutach ja tez mam jeszcze po mojej corci nic niewyzucalam tylko ubranka wydalam heh i teraz musze dokupywac 😞ale dla mnie to sama przyjemnosc lubie je ogladac dzis jade ogladac wozeczki w komisach bo niewiem czy kupie nowy troche szkda kasy wole przeznaczyc na inne rzeczyb dla malej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie no ja mam tylko to co zamowilam na allegro od jadnej kobotki co prawda uzyane ale w bardzo dobry stanie wiecx musze dokupic pare rzeczy akurat remont sie konczy wiec bedzie mozna pokupowiac na spokojnie i bedzie gdzie schowac o komoda zamowiona jest na przedpokoj bedzie dla maje na jej rzeczy ale powiem wam ze teraz jakos sie zrobilam bardzoej oszczedna niz przy pierwszej ciazy niewydaje tak kasy na to co odrazu mi wpadnie w oku musze przemyslec dokladnie pewnie dlatego ze teraz beda we dwiec i trzeba bedzie jednej i drugiej kupywac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Łaaa Madzia wyglądasz bombowo, a brzuszek jakby doklejony 🙂 Reszta szczuplutka, zgrabna... Aż pozazdrościć 🙂 ja już mam niezłe pućki na twarzy 😜 We dwoje wyglądacie fenomenalnie 🙂

Daga, piłeczka widzę jak u mnie 😉 no i już na udach 🙂

Wózki... Ach... Dałam sobie z mężem miesiąc na zastanowienie. Narazie szukam opini na temat Tako city move. Jak narazie same plusy w nim widzę ale boję się niestabilności spacerówki i czy w tym modelu też jest tak jak w larecie... A tak poza tym- świetna duża gondola, wysoko umieszczona (oboje jesteśmy wysocy), odpinana na klik tak jak x-landery, Wentylacja w budce zamykana na suwak, Dobra amortyzacja, koła pompowane, duże, dobry dostęp do torby na zakupy (Laret ma małą) i jest w miarę spora, zamykana- także w razie deszczu nic mi tam nie zmoknie. Spora torba na akcesoria. Duża spacerówka i wszystkie standardy bezpieczeństwa są. Bebetto to znowu prostota i elegancja, nieprzekombinowany, wszystko na swoim miejscu, leciutki... No i jeszcze Jedo fyn którego nie widziałam...

Co do rożków... Ja kupiłam, bo nie wiem jak to będzie. Na pewno mąż będzie się bał wziąć Malutką to w rożku będzie stabilniej. Zawsze mogę wyjąć wkład kokosowy i wykorzystać rożek jako matę albo kołderkę. Tak to sobie wytłumaczyłam 😜 No ale ja jestem pierworódka więc tak naprawdę nie wiem co się rzeczywiście przyda a co niekoniecznie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...