Skocz do zawartości

witam | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dołączam się do słów Martyny łałłłł Madzia, wyglądasz super 🙂

Na wyjście mówiła położna, że taraz jak jest ciepło to tylko body i kocykiem przykryc. To w sierpniu jak będzie tak gorąco to może same body. Nie wiem, na pewno będzie o tym mówic 🙂
Dzięki Henimedes za link, na pewno zamówię 🙂
Ja też kupuję rożek, czy się przyda nie wiem. No i zdecyduję się chyba na wanienkę taką jak wysyłała Gosia razem z przewijakiem taką komódkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja nie mowie ze mojej potrzebna. mialam akurat badania - i po glukozie dzidzia bardzo szalala - dr mowila ze rzadko trafia sie taka wiercipieta. i dodatkowo trtno bylo troche wysokie - to byl wlasnie wplyw glukozy.


henimedes napisał(a):
He he 🙂 Mojej glukoza nie jest potrzebna 😁 na glodniaka byłam bo wcześniej zalatwialismy z mężem parę spraw (min. zakupy wyprawkowe). Ten typ tak ma i liczę że w brzuchu się szaleje a później będzie aniołek 😉

Heh, Marina na wszelki wypadek postawilam w tabeli przy chłopczyku znak zapytania 😉 tak w razie "w". Dziewczynki są spoko, nie obsikują niespodziewanie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
3-4 kg?! Co Wy dziewczyny nic nie jecie? 😜 Przeciez dziecko waży już koło 1 kg 🙃 Ja już jestem 8 kg na plusie i waże 61 przy wzroście 164 🙃 ale głeboko wierzę, że to się szybko zrzuci przy dziecku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MoniaG napisał(a):
3-4 kg?! Co Wy dziewczyny nic nie jecie? 😜 Przeciez dziecko waży już koło 1 kg 🙃 Ja już jestem 8 kg na plusie i waże 61 przy wzroście 164 🙃 ale głeboko wierzę, że to się szybko zrzuci przy dziecku 😉


MoniaG mój lekarz już krzyczy na mnie... ale waga stoi w miejscu... ja juz po 18 nic nie jem, spać później nie mogę. Nić ciężkiego jeść nie mogę. nic słodkiego nie jem. jeju ja w ogóle właśnie zdałam sobie sprawę , że mało jem. Ale co ja na to poradzę,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
9,5 kilo na plusie 😜 Z tym że sama Malutka waży już ponad 1300 g 🙂

Już po szkole rodzenia 🙂 Zwiedzałam porodówkę- ale wyczes 🙂 Mąż w szoku też był że taki komfort. W tamtym roku zajmował się termomodernizacją szpitala oddalonego od nas o jakieś 80 km i jako kierownik miał okazję pospacerować po wielu oddziałach. Mówił że tam trakt porodowy to jak za komuny-obskórny, stary, bez jakichkolwiek udogodnień. Łóżka z pasami jakimiś... A tu pełen komfort. Do dyspozycji wanna, prysznic, piłki, siedziska, drabinki... W takim szpitalu chce się rodzić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
henimedes napisał(a):
9,5 kilo na plusie 😜 Z tym że sama Malutka waży już ponad 1300 g 🙂

Już po szkole rodzenia 🙂 Zwiedzałam porodówkę- ale wyczes 🙂 Mąż w szoku też był że taki komfort. W tamtym roku zajmował się termomodernizacją szpitala oddalonego od nas o jakieś 80 km i jako kierownik miał okazję pospacerować po wielu oddziałach. Mówił że tam trakt porodowy to jak za komuny-obskórny, stary, bez jakichkolwiek udogodnień. Łóżka z pasami jakimiś... A tu pełen komfort. Do dyspozycji wanna, prysznic, piłki, siedziska, drabinki... W takim szpitalu chce się rodzić 🙂



fajnie masz, że taki ładny szpital, tylko się cieszyć 🙂

jeju Ależ Twoja córcia sporo waży 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinko prosze bardzo 🙂
http://www.imageshack.com/photo/my-images/254/img4235l.jpg/
dziewczyny, ja 3kg to w 1trymestrze przytylam, 3-4kg to chyba troche za malo jak na koniec ciazy prawda? kurcze ja juz10do przodu, jeszcze pewnie z 6dojdzie, ciekawe ile zajmie nam zrzucanie 😉 trzeba bedzie zalozyc nowy watek pt " jak szybko zrzucic nadwage po naszych dzidzkach 😉"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinko prosze bardzo 🙂
http://www.imageshack.com/photo/my-images/254/img4235l.jpg/
dziewczyny, ja 3kg to w 1trymestrze przytylam, 3-4kg to chyba troche za malo jak na koniec ciazy prawda? kurcze ja juz10do przodu, jeszcze pewnie z 6dojdzie, ciekawe ile zajmie nam zrzucanie 😉 trzeba bedzie zalozyc nowy watek pt " jak szybko zrzucic nadwage po naszych dzidzkach 😉"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej u nas piekny dzien wlasnie wcinam sniadanko potem pod prysznic puki niema robotnika dzis konczy powiedzial ale kolorek na scianie to jednak nie to co oczekiwalam ale trudno moze dla tego ze dopiero jedna jest pomalowana ale czekam na koniec pracy chaneczka widze ze u ciebie tez pileczka brzuszek milego nia wam zycze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam,
jestem 12 kg do przodu. Jakoś mnie to nie dziwi, bo zawsze miałam tendencję do tycia. Wystartowałam z wagi 67.700 kg a na wizycie 2 tyg temu było 76kg i przybywa. DZiś kolejne zajęcia ze szkoły rodzenia, ale chyba nie będę jechać bo jest za gorąco i moga być burze popołudniu, a niestety samej w aucie nie uśmiecha mi się jechać. Tym bardziej ze zajecia zaczynaja sie o17.
W zeszłym tyg wyladowalam w szpitalu. śmieszna historia. zawiozłam mame na badania i w poczekalni zrobilo mi sie słabo, wiec poszłysmy na izbe przyjec. no a oni ze na oddział. szok. pobrali krew, obadali wiec pytam co i jak oni, że ogolnie to ok. I dali do zrozumienia, ze jak morfologia ok to moge sie wypisac na własne żadanie, ale tak wogole to jest tak, ze nfz dopiero im zwróci za moj pobyt ja poleże 3 dni. Robilo mi sie tak słabiej w domu, wystarczylo sie połozyc i przechodzilo. Morfologia wyszła super wiec sie wypisałam. Nie miałam pojecia, ze nfz wprowadzilo takie przepisy. Najadłam sie strachu. Bardziej sie spodziewałam, ze mama po badaniach wyladuje na oddziale niż ja. 😉
co do wyprawki dostałam duzo ubranek od kuzynek, wiec tylko dokupie kilka bodziakow, pieluch tetra, kocyki i posciel.
co raz bardziej odczuwam upały, ale jeszcze najwieksze przed nami.
Pozdrawiam. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O tak, powiem Ci Marina, że ze szpitalem mam szczęście. Mają dobrego gospodarza, dobrze potrafią gospodarować pieniędzmi i specjaliści też nie są źli. Mój szpital to jeden z nielicznych gdzie nie ma zadłużenia lub na zmianę jest ono bardzo malutkie. No i remont zrobili konkretnie- najpierw wnętrze a dopiero teraz z zew. Z resztą ostro rozbudowują go w tym momencie.

Też byłam w szoku jak usłyszałam wagę swojej Dzidzi 🙂 I dopiero jej waga uświadomiła mi że ja już zaczęłam 30 tc!!! Szok! Jak to szybko zleciało 🙂 Niedawno był listopad- 5 tydzień i wielkie oczekiwanie na 8 tydzień by w pełni potwierdzić ciążę i ujrzeć ją na USG... Później 12- czy wszystko dobrze, czy nie ma żadnych wad, czy płód nie obumrze do tego czasu... Połówka, 28 tydzień... Ach 🙂

Madziu owszem, 3-4 kg to mało ale może Marinie i Dadze teraz trochę przybędzie. Teraz maleństwo intensywnie przybiera na wadze. Z resztą Dadze np na początku ciąży trochę kilogramów spadło i była na minusie a dopiero teraz nadrabia. Ja zaczęłam tyć od ok marca, z tym że wcześniej miałam zapasy sprzed ciąży 😉 a twoje 10 to normalka. Z resztą nawet jak przytyjesz ok 16 to nie będzie jeszcze źle. A później na pewno to zrzucimy 😉 Długie spacerki z wózeczkiem... Znajoma mojej znajomej prowadzi na YT pokaz jak wrócić do figury sprzed ciąży, jak znajdę linka to ci podrzucę. Już mam- ona ma swojego facebooku nawet- Pregnicious Program

Daga wreszcie będziesz miała czysto, spokój w mieszkaniu... Ach jak fajnie 🙂 Nikt się nie będzie błąkał po mieszkaniu, zawracał głowy... Czekamy na foto z remontu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny ja w poprzednich ciążach też juz byłam 8-9 kg do przodu a ta jakaś inna jest zupełnie. wiadomo, że przytyje najwięcejw 3 trymestrze 🤪 🤪 🤪

szybko zrzuca się po porodzie
😎 😎

edit: własnie uświadomiłam sobie , że mam trzeci trymestr , ale ten czas leci 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuśki! 😁 Dawno mnie nie było 😉 czasu jakoś brak pogoda taka piękna aż, grzech nie korzystać.
Mi już przybyło 10 kg!!! przy wzroście 167 cm ważę 62 kg i 97 cm w pasie i ciągle rosnę hm... ciekawe na ilu kg się skończy 🤨 Też mam taką nadzieję, że szybko zrzucę zbędne kg przy dziecku, a jak nie to zapiszę się na jakiś aerobik czy coś 🙂 Chcę karmić piersią, a to też trochę tłuszczyku wyciąga.

Miłego dzionka wam życzę, my dziś grillujemy pewnie jak większość 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marina nie dziwię się, że u ciebie ta ciąża jest inna. Weź tu przytyj przy dwójce dzieci i na nogach od 6 rano 😉

Damy radę po schudnąć 😉 Nie przybrałyśmy nie wiadomo ile do tej pory więc pod koniec też źle nie będzie. Gdybyśmy miały już +20 to byłoby się czym martwić a tak max +10 to malutko jest 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MoniaG napisał(a):
3-4 kg?! Co Wy dziewczyny nic nie jecie? 😜 Przeciez dziecko waży już koło 1 kg 🙃 Ja już jestem 8 kg na plusie i waże 61 przy wzroście 164 🙃 ale głeboko wierzę, że to się szybko zrzuci przy dziecku 😉


po prostu takie mają ciąze - ja z Mają mialam ładny apetyt, a przez całą ciążę przytylam ok 6 kilo. gdy po tygodniu wychodzilam ze szpitala - juz mialam wage wyjsciową, a po miesiącach karmienia mialam 10 kilo mniej niz waga wyjsciowa.

teraz przybieram wiecej 🙂 dwa tygodnie temu było ok 6 kilo na plusie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Poważnie? To masz super budowę chyba i przemianę materii 🙂 No w tej ciąży to faktycznie "szalejesz" skoro juz 6 kg do przodu 😉

Wiadomo, nie ma co generalizowac - kazda z nas jest inna i kazda ciaza inna 🙂 Oby dzieciaczki były zdrowe - to najwazniejsze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no i po remoncie mieszkanow wysprzatane co prawda zeszlo mi od 16tej ale lsni moj kregoslup wysiada i chyba sie przemeczylam bo i brzuszek boli i sie stawia zaraz wskakuje do wanny i posiedze w wodzie moze przejdzie a jutro od rana relax na dzialeczce w basenie i moj upragniony grill 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...