Skocz do zawartości

witam | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ewa wspolczoje ale naszescie wszystko dobrze sie skonczyl lez i odpoczywaj nic nierob i bedzie ok madzia niewiem co ci juz poradzic sproboj jeszcze z meze porozmawiac napowic na ta terapie bo naprawde jak niebedzie nic probowal zmienic to bedzie jeszcze gorzej niechce cie dolowac ale depresja nieleczona to powazna sprawa martyna to wow macie stadion hehe ludzie maja pomysly naprawde ja od wczoraj niemialam neta kabel mi sie spalil ale juz mam nowy bez neta jak bez reki powiem wam moja mala jest taka ruchliwa takie kopniaki daje az mnie juz boli i te jej ruchy sa coraz bardziej nieprzyjemne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madzia już coraz bliżej do porodu a Wasza sytuacja bez zmian. Musisz jakoś do niego dotrzec, jakaś terapia wstrząsowa nie wiem, rodzina, znajomi Ci pomogą?. Zaraz będzie Was więcej i zamiast on pomagac Tobie, Ty bedziesz zajmowac się dzieckiem i mężem. A to Ty teraz powinnaś byc wspierana.
Ja zrezygnowałam ze szkoły rodzenia ale koleżanka ma pisac co i jak mówiła położna 🙂
Teraz sobie odpoczywam i zamawiam na internecie kolejne rzeczy do wyprawki, żeby w razie czego mąż nie został z tym sam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madzia moja koleżanka chodziła na taka grupę bo miała depresję. Sama znalazła dojście bo poszła do poradni psychologicznej i tam jej zaproponowali spotkania. Bezpłatnie tylko, że chodziła codziennie na 3 godziny(chyba ?). Może spróbuj do takiej poradni wejść i zapytać jakiegoś lekarza co zrobić aby tego męża tam zwabić. Skoro prosby nie pomagają, twoje złe samopoczucie......w końcu sie ułoży. uwierz my z narzeczonym mieliśmy mnóstwo kłopotów( zmieszkaniem, finansowe, z jego bardzo chorą mamą). Małymi kroczkami wszystko się wyjaśniło. Ale zanim do tego doszło narzeczony uciekał w sen. W koncu wziął się do załatwiania spraw i jakos poszło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziu z tego co wiem, ty również chodzisz do psychologa, co on ci mówi??? Pomaga ci, czy chodzisz bo chodzisz, bo może trzeba go zmienić? Ciężko będzie ci znaleźć grupę wsparcia bo jest mało kobiet które przechodzą przez to co ty, a często i nie szukają pomocy w necie. Trójmiasto jest duże, może psycholog ci coś doradzi, wie o jakichś spotkaniach, grupach. Na pewno musisz być silna bo masz dla kogo, a ten maluszek pod serduszkiem tylko czeka żeby być przy tobie i będzie cię bardzo absorbował. Nie wyobrażam sobie przez co musisz przechodzić. Bardzo chciałabym ci pomóc ale nie wiem jak. Teraz najważniejsze, żeby zaczął się leczyć a ty żebyś trochę odetchnęła i wypoczęła. Może twoim mężem mogłaby się zająć jego matka, albo ktoś z najbliższych??? Bo ty przecież koniecznie potrzebujesz pomocy z nim i oddechu od tego. Trzymam kciuki, żeby się wreszcie wszystko ruszyło u ciebie w dobrym kierunku 😘 I naprawdę oszczędzaj się, bo masz dla kogo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chodzimy razem do psychoterapeutki, ale leczenia psycjiatrycznego maz nie chce wlaczyc 😞 nie spi po nocach, wogole nie spimy juz razem, kazde moje slowo jest wg niego atakiem, nie wiem co robic juz naprawde...moze jak mala sie urodzi to sie cos zmieni, ale narazie nie widze tego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chodzimy razem do psychoterapeutki, ale leczenia psycjiatrycznego maz nie chce wlaczyc 😞 nie spi po nocach, wogole nie spimy juz razem, kazde moje slowo jest wg niego atakiem, nie wiem co robic juz naprawde...moze jak mala sie urodzi to sie cos zmieni, ale narazie nie widze tego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Może się zmieni, ale to takie gdybanie a ty gdy teraz potrzebujesz wsparcia, ciepła i spokoju męczysz się i cierpisz. Może wyjedź na weekend np do swojego domu, do teściów, odpocznij. Może on zobaczy, że uciekasz to go może tchnie że coś jest nie halo i zacznie się leczyć? Dodatkowo taka chwila oddechu przyda się dla Was dwoje. Ty odpoczniesz, a maleństwo razem z tobą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

WSZYSTKIEGO CO NAJLEPSZE MAMUSKI!!! PRZEDE WSZYSTKIM USMIECHNIETYCH, SZCZESLIWYCH I ZDROWYCH MALUCHOW WAM ZYCZE!!! TYM KTÓRE MAJĄ JUŻ STARSZE DZIECIACZKI I TYM KTÓRE MAJĄ MALEŃSTWA POD SERCAMI 🙂 MY WIEMY ŻE MAMAMI JUŻ NIEDŁUGO ZOSTANIEMY I ZA ROK JUŻ BEDZIEMY OBCHODZIĆ WSZYSTKIE DZIEŃ MATKI 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka jak tu cisza u nas na forum jak wam minol weekend ????????? ja po fatelnej noce niemoglam zasnac a jak juz to zrobilam to nik sie obudzila i stekala pozatym cala noc stawial sie brzuszek i bolal jak na @ ale jutro mam wizyte wiec dowiem sie czemu byc moze sie przeforsowalam i dlatego wiec dzis odpoczywam a mialam jechac do kozienic obejrzec wozek ale odpuszcze mam dowas pytanko takie dosc intymne czy wy tez macie problemy z pieczeniem w strefach intymnych ja mam od poczatku ciazy i pomino ze o chigiene dbam bardzo dokladnie to i tak co jakis czas do mnie to powraca juz nie wspomne o tym ze od poczatku ciazy praktycznie nie wspolzyje moze zdazylo mi sie ze 3razy ale nawet niemam ochoty na sex w tej ciazy moze dla mnie nie istniec moze to bylo glupe pytanie niemusicie odpowidac jak niechcecie bo jest dos intymne buziaki i milego dnia 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
daga19902 napisał(a):
hejka jak tu cisza u nas na forum jak wam minol weekend ????????? ja po fatelnej noce niemoglam zasnac a jak juz to zrobilam to nik sie obudzila i stekala pozatym cala noc stawial sie brzuszek i bolal jak na @ ale jutro mam wizyte wiec dowiem sie czemu byc moze sie przeforsowalam i dlatego wiec dzis odpoczywam a mialam jechac do kozienic obejrzec wozek ale odpuszcze mam dowas pytanko takie dosc intymne czy wy tez macie problemy z pieczeniem w strefach intymnych ja mam od poczatku ciazy i pomino ze o chigiene dbam bardzo dokladnie to i tak co jakis czas do mnie to powraca juz nie wspomne o tym ze od poczatku ciazy praktycznie nie wspolzyje moze zdazylo mi sie ze 3razy ale nawet niemam ochoty na sex w tej ciazy moze dla mnie nie istniec moze to bylo glupe pytanie niemusicie odpowidac jak niechcecie bo jest dos intymne buziaki i milego dnia 🙂 🙂


Daga ja nie miałam takich dolegliwości ale to jest normalne w ciąży. Będziesz u lekarza to powiedz aby zwrócił na to uwagę, pewnie przepisze Ci jakieś globulki czy coś i za parę dni przejdzie 🙂 a co do seksu to ja również nie mam na niego nawet najmniejszej ochoty. 😉 Zresztą baliśmy się o moją skracającą się szyjkę w kwietniu i tak już zostało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też nie miałam takich dolegliwości. 3 razy w tygodniu aplikuję globulki dopochwowe Lactovaginal. Biore je od początku ciąży ale na samym początku raz w tygodniu, po założeniu pessara 3 razy. Co do seksu, na początku lekarz zabronił, później założył mi ten krążek na szyjkę i od tamtej pory też zakaz. Także mąż jeszcze troche musi poczekac. 🙂
Daga koniecznie powiedz o tym stawiającym brzuchu. Bierzesz magnez i nospe?
W piątek przyszła mi paczka z przewijakiem i wanienką http://allegro.pl/ceba-zestaw-kapielowy-komoda-przewijak-wanienka-i3242726191.html
Naprawdę fajna rzecz, mąż złożył, zestaw jest stabilny i ładnie wygląda 🙂 Łóżeczko turystyczne ma przyjśc w ciągu kilku dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie to jakas zmora z tym sedzeniem ale powiem lekarzowi o brzuszku iczywiscie tez u mnie skracala sie szyjka kolo 20tyg moze teraz znow sie cos z nia dzieje ale w tamtym tyg mialam usg i bylo ok ale tydzien to duzo moze sie cos zmienilo ja kupie sama wanienke tez niemam niestety miejsca a lozeczko zamowilam w sobote i ma przyjsc w ciagu 11dni powoli dokupuje to czego mi brakuje bo w lipcu chce miec spakowana torbe moj termin wypada 28.7 5.08 z jakiej firmy kupujecie kosmetyki dla maluszkow ????? ja kupilam z bambino tak jak w pierwszej ciay bylam z nich zadowolona i jeszczy pytanie czy kupjecie krem z filtrem czy taki na kazda pogode widzialam z nivea pani w aptece polecala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny.

Oglądałam te stelaże z wanienką i przewijakiem w realu i jakoś ich się bałam, mimo wszystko. Mam przewijak z półkami do kompletu łóżeczko w podobnym stylu z Amal Plus, ten co pokazywałam wcześniej. Wanienkę kupiłam oddzielnie i będę kąpała na podłodze jednak. U mnie powierzchnia nie stanowi problemu bo mimo że mieszkam u mamy i mamy dla siebie pokój to dom jest b. duży i na dobrą sprawę korzystamy z całego.

Z tymi kosmetykami to sama się waham, byłam dzisiaj w rossmanie i je oglądałam ale sama nie wiem... Patrzyłam nivea baby ale tam nie jest napisane czy można stosować od 1-go dnia, o johnsonie słyszałam, że bardzo często uczula, choć ja osobiście bardzo lubiłam oliwkę (praktycznie co lato stosowałam po prysznicu jako balsam), jest jeszcze hipp... Dostałam sporo próbek oliwki od kuzynki z Niemiec, więc na początku przynajmniej oliwkę mam do wypróbowania... Jest jeszcze rossmannowska firma babydream... Nie wiem sama, co polecacie mamuśki???

Mi weekend minął całkiem nieźle. Wczoraj byliśmy na komunii, wszyscy zachwyceni moim brzuszkiem 😜 Aż mnie trochę denerwowało jak mnie ciągle ktoś po nim głaskał bez ostrzeżenia. no ale ogólnie było ok 🙂

Jeśli chodzi o seks, to u mnie też jest słabo. Na początku nie miałam wogóle ochoty a teraz jak nawet jest ochota to przeważnie mąż w delegacji i tyle w tym temacie 🙂

Oglądałam wózki dzisiaj i mam dylemat... Widziałam Jedo fyn i znalazłam minus- gondola nie jest wyjmowana za rączkę w daszku tylko po boku są chowane paski/uszka do przenoszenia, wogóle daszek nie ma stelażu na końcu... Facet nieźle się naszarpał przy wyjmowaniu gondoli. Passo Euro Cart ogółem fajny, może trochę zbyt dużo metalu w nim no i fotelik tylko ich, a fotelik nie ma zbyt dobrych opinii jeśli chodzi bezpieczeństwo, Tako Laret śliczny ale niestabilna spacerówka w pozycji leżącej (jak będzie wiercioch to bym się strasznie bała zostawić dziecko w wózku), Znowu o Tako city move nie ma opinii bo to nowość i nie wiem czy ta wywrotność spacerówki jest skorygowana... No i Bebetto. prosty, lekki, funkcjonalny ale i najmniejsza gondola z nich wszystkich...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daga, ja mam kosmetyki tylko musteli i chusteczki tez tylko tej firmy, kupiłam kilka opakowań chusteczek HiPP I krem z filtrem też mam z musteli

chusteczki te:
http://www.mustela.net.pl/p/1576/MUSTELA-BEBE-Wielowarstwowe-chusteczki-do-przewijania.html
krem na odparzenia:
http://www.mustela.net.pl/p/1574/MUSTELA-BEBE-Krem-przeciw-odparzeniom-dla-noworodkow-niemowlat-i-dzieci.html
żel do głowki i ciała:
http://www.mustela.net.pl/p/1619/MUSTELA-BEBE-Zel-do-mycia-glowy-i-ciala-dla-noworodkow-i-niemowlat-2x-DUOPACK.html
Na rozstępy to używam
http://www.mustela.net.pl/p/3051/MUSTELA-9-miesiecy-Podwojnie-dzialajacy-krem-przeciw-rozstepom-DUOPACK-2x.html

a na słoneczko to:
http://www.mustela.net.pl/p/3738/MUSTELA-SUN-Mleczko-przeciwsloneczne-SPF-50.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam serdecznie
Daga-ja mam non stop stany zapalne i prawie cały czas jakies globulki muszę brać(uplawy i swędzenie).
Co do sexu, róznie-ale wstretu nie mam;-) Jak jest okazja, nie jesteśmy zmęczeni i dobrze się czujemy to a i owszem.......
Co do kosmetyków-złe opinie słyszałam o Johnson"ie. Podobno całkiem dobrze wypada Ziajka dla dzieci i z droższych mustella oraz oilatum.
My po wózek mamy sie zgłosić w sierpniu-czeka na nas czerowno-bordowe chicco 3-częcsiowe. (stary model kółeczek ale widzialam i jest ok). Mój Brunon zna te wózki i twierdzi, że są fajne.co do przewijaka to tez w komplecie z wózkiem będzie, a wanienka(mam taka wielką miskę więc chyba na poczatek mi wystarczy;-)))))Zresztą dzieciaczka będzie kąpał przyszły MĄŻ---twierdzi, że uwielbia. i ja mu ufam w tym względzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewka całkowicie się zgadzam co do musteli, ile my różnych kosmetyków uzywaliśmy to za nic bym nie zamienila mustelke 🙂 seredcznie ja polecam i ona jest mega wydajna. Nie trawie zapachu nivei z kolei i Anielka zawsze ma sucha skore po nim . Tak naprawde Nivea skreślona razem z Johnsonem u mnie. Ale UWAGA Rosmanowska firma baby dream jest wg mnie gooooooodna polecenia!!! nie wiem czym to sie ma ale po nim nic sie nie dzieje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...