Skocz do zawartości

witam | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam,
troche mnie tutaj nie bylo, problemy z internetem.
Proszę o wpisanie do tabelki, że będzie chłopak a na imię Filip. Ogólnie wszystko ok, mały rośnie i wariuje w brzuchu.
Piszecie, ze denerwujecie sie na mezów/partnerów. Ja dałam sobie na luz, bo ilez można nadawać. Mamy do wykończenia cały czas pokój dla małego, wykonczenia w sensie tynki, wylewki itp a że zostało mało czasu to nie denerwuje sie, jak wyzej dalam na luz. Kompletuje wyprawkę i na tym sie skupiam. Ot i tyle.
Pozdrawiam,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja myslalam ze mnie tez to niespotka a przynajmniej nie na ty etapie ciazy powiem ze ja tez staram sie odzywiac dobrze warzywa owoce mieso soki ale widocznie to nie wystarczy momimo przyjmowiania wotamin moja morfologia kiepska nigdy niemialam anemi ciekawe co jesli mi sie niepoprawi do porodu bo lekarz powiedziala ze moze byc nieciekawie podczas porofu niewiem co mial namysli sama niezapytalam dzien przed wizyta zrobie badania czyli 1lipca moze cos podskoczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja przed ciążą miałam gorsze wyniki krwi niż teraz. Nie wiem od czego, może od tabletek? Biore je od początku ciąży.
Co do tych antygenów to ja już dwa razy miałam robione na początku i po 25 tygodniu, nawet nie wiedziałam że to to. Przy grupie krwi mam + dodatkowo miałam oznaczane te przeciwciała.
Byłam dzisiaj w Smyku, kurcze ceny ciuszków mnie powaliły. Kupiłam w Rossmanie kosmetki, przyszła dzisiaj ostatnia przesyłka z kocykami, okryciami kąpielowymi i rożkiem. Został tylko wózek i termometr. Wszyscy w rodzinie zdziwieni że już mam wszystko, że to za wcześnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To dobrze że masz już prawie wszystko, mniej latania pod koniec, a jeszcze jak się upały zaczną to już wogóle katastrofa będzie. A tak bedziesz sobie leżała i odpoczywała 😉

Przez 2 popołudnia mąż był w domu, chyba pomogło 😁 i dzisiaj jeszcze tyle rzeczy zrobił... Zgoda już 😉

Też nie wiem o co kaman z tym żelazem. Nie pojmuję swoich wyników. A dlatego Dagmara lekarz twierdzi że nie ciekawie bo gorszy dopływ tlenu jest jak masz mało hemoglobiny a ona transportuje tlen i tobie i maluszkowi. Dodatkowo nie wiem czy po porodzie maluszkowi nie grozi niedokrwistość, z resztą tobie również. No ale jak przyjmujesz żelazo w tabletkach to będzie dobrze.

Bosh... Jakie mi się guzy pokazują na brzuchu... Co ten szkrab tam wyprawia 😜 Dzisiaj jest niegrzeczna, bardzo się rozpycha, aż boli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej moja noc tragiczna niemoglam zmrozyc oka brzuch bolal jak cholera niedobrze mi bylo zaraz mnie czeka kolejna dawka magnezu i znajac zycie bedzie mi sie chcialo spac tak jak wczoraj ze pol dnia przespalam ale dzis niemam jak bo nikola coraz bardziej potrzebuje mojej uwagi zauwazylam i musze jej jak najwiecej poswiecic teraz bo jak mama sie urodzi to zdaje sobie sprawe ze bedzie inaczej u nas piekne sloneczko po poludniu pojade na dzileczke z mezem chociaz tam zrobie malej atrakcje bo boje sie sama juz wychodzic z nia szczegolnie po lekach a troche juz ich przyjmuje conajmniej 8na dobe
niewiem jak moj zoladek dalej bedzie to znosil w sumie niewiele juz zostalo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no wiec biore fenterol jak to biore to juz nospy nie magnez 2xdziennie zelazo 2xdziennie no i zestaw witamin femibion a co do wspomagania zoladka to biore lacid pytalam i mozna bo inaczej chyba by mi wysiadl naszczescie tak jak martyna napisala istatnia prosta zostala no i to moja ostatnia ciaza juz wiec chce ja przezyc cieszac sie nia ale niejest az tak tragicznie co do kosmetykow ja mam bambini ale faktycznie robi wrazenie analiza chusteczki kupilam pampersa i chyba musze kupic inne 😞bo szok faktycznie forma to nie wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja już przy pampersowych chusteczkach zostanę dopóki nie skończę moich paczek, pewnie szybko je zużyję (myślę że mężowi się przydadzą do samochodu.. 😉. kurze też ładnie wycierają... 😜 Dzięki temu blogowi sprawdziłam sobie krem na rozstępy który dostałam od kuzynki z niemiec i aż się zdziwiłam bo tam same ekstrakty z różnych roślin i bardzo mało chemii. Kraj zachodu a jednak da się. Z resztą z proszkami i wogóle chemią do sprzątania tak samo jest... Co najgorsze to do polski...

Daga przy takiej ilości witamin, suplementów i leków do porodu będziesz szła z idealnymi wynikami 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A i mimo tego że bierzesz lacid, pojedz sobie jogurty jeśli ci przechodzą przez gardło. Z własnego doświadczenia powiem ci, że są lepsze niż te probiotyki i osłony na żołądek. Parę lat temu przy silnych lekach zapalnych osłony w tabletkach nie dawały u mnie rady, a jogurty naturalne tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej! Dziewczyny, u mnie wszystko okej oprócz tego, że muszę dużo leeeeżeć! A to naprawdę męczy i muszę się do tego zmuszać 😞 Ogólnie to jest mi z tym bardzo źle 😠 Bo pogoda taka piękna chciało by się wyjść na spacer, na działce posiedzieć, no ogólnie coś w domu po swojemu porobić, a nie mogę. Próbowałam ostatnio tak z odpoczynkami oczywiście, zrobiłam pranie powiesiłam, umyłam włosy wiadomo nie wygodna pozycja nachylając się, zrobiłam obiad i pojechałam na spotkanie w szkole rodzenia i jak wróciłam to mnie tak coś kuło w brzuchu , że nie mogłam z łóżka wstać masakra, a do tego te napinanie brzucha dosłownie co chwile. Nic takiego nie robiłam a taki ból!! Czuję, że już tak będzie do końca ciąży i nie wiem jak to zniosę aj.... mówię wam dziewczyny... przerąbane. A jeszcze tyle rzeczy mi brakuje dla dziecka no i dla mnie do szpitala. Nie wiem kiedy ja to ogarnę, a przez to jeszcze się stresuję, że nie zdążę... 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia musisz się przemóc dla dobra dziecka. Ja od miesiąca leże, na początku o to pranie zrobię a to coś tam i rzeczywiście brzuch mnie bolał, pobrałam nospę i magnez, poleżałam i skurcze przeszły. Moja aktywnosc to chodzenie po domu z pokoju do pokoju he no i pozmywam naczynia czasami czy pomogę przy obiedzie. Wychodzę raz na tydzień powoli gdzieś się przejsc. Wszystko zamawiam przez internet. Też mnie to wkurza słońce świeci, wszyscy gdzieś na grilla, na działki a ja leże. Doła miałam ale teraz jest już spoko. Mąż praktycznie wszystko robi i bardzo jest pomocny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiem, że tak trzeba... to dla dobra córeczki. Ale po prostu doła miewam z tego powodu 😉 Mieliśmy iść dzisiaj do szkoły rodzenia ale nie bo przecież nie mogę wrr 😠 i znowu opuszczę spotkanie, ale może do wtorku trochę ustąpią te skurcze, kłucia brzucha i będziemy mogli pójść. Też biorę magnez i nospę no i luteinę cały czas. Mam nadzieje, że będzie lepiej. Nie mogę się dołować bo to jeszcze bardziej mnie przygnębia. Dzięki Ewa 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asia wiem ze ciezkoale ja tez musze lezec nieumiem tak bezczynie siedziec tym bardziej ze mam nikolke ale staram sie nieprzemeczac i odpoczywac ile sie da super gosia ze masz usg ciekawe czy ja jeszcze bede miec bo mam juzw karcie tge 3wymagane po 30 ty tez juz mam usg a chciala bym jeszcze miec jak nie to pojde sama w lipcu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Dziewczyny 🙂

Jeeeest!!! Udało się wreszcie dotrzeć do sklepu i w ciągu 2-3 dni trafi do nas zamówiony bebetto w kolorze zielonym 🙂


Strasznie się cieszę bo wyprawka prawie już zakupiona w całości 🙂 Zakupione mam już kosmetyki dla maluszka- hipp i babydream, octenisept i bez żadnych udziwnień w stylu emolienty itp. Za parę tyg wielkie składanie łóżeczka i przewijakokomody 🙂

Asiu głowa do góry. Pomyśl tak, że jeśli teraz poleżysz, skurcze ci się uregulują to może za niedługo będziesz mogła trochę się poruszać. Już końcówka prawie przed nami. Zaczęłaś już 8 miesiąc więc tylko z górki na pazurki. Dodatkowy plus to taki, że teraz możesz wypocząć, bo jak urodzisz nie będzie już tak kolorowo. Co kilka godzin (nawet 2-3) karmienie, posprzątać, ugotować, poprać, poprasować...I gdzie tu czas na sen??? Nadrabiaj teraz przyszłe zaległości. Może jest jakaś książka którą chciałabyś przeczytać. Fajne artykuły są w lipcowym mam dziecko. Masa poduszek dookoła i do przodu 🙂

Co do zakupów, Asiu, internet to bezkresna kopalnia 🙂 Sporo rzeczy można dostać na allegro, ja tak zrobiłam. Wszystkie podkłady, podpaski, majtki siatkowe, smoczki itp rzeczy zamówiłam u jednej osoby. Jak bym miałą za tym chodzić od jednej apteki do drugiej, z jednej drogerii do następnej to by mnie chyba biała gorączka trafiła. W jednym jest to w drugim to... Katastrofa 🤢 Kosmetyki i artykuły z rossmana (nie wiem czy tam chcesz je kupować) możesz też zamówić online. Mąż tylko odbierze z konkretnej drogerii którą sama wyznaczysz. A ty w domku spokojnie sobie to tylko obejrzysz i poukładasz 😉 Na pranie, prasowanie masz jeszcze czas także też spokojnie, zdążysz ze wszystkim 🙂

Ja też pewnie miałam już ostatnie usg. No może jeszcze się uda jakieś zrobić przed porodem, ale to tylko może... Za 2 tyg mam ktg i posiew, później gin idzie na 2 tyg urlopu. Wróci jak będę w 37-38...

Do dziewczyn które chodzą do szkoły rodzenia- ćwiczą z wami oddychanie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam,
Henimedes gratuluje zakupów.
Asiu bedzie dobrze.
Wiecie co, wyc mi sie chce. przez zus. czekam na kase za maj i nic i nic. przyslali pismo 05.06 ze chca potwierdzenia zatrudnienia zeby zrealizowac wyplate swiadczenia za maj- wysłałysmy z moja kadrowa. wczoraj rano podobno przelew został przekazany doi realizacji. nie dosc, ze nie cały tysiac do przelania to tak robia człowieka w za przeproszeniem w ch*ja. czekam na druga transze przelewów w moim banku o 14. taka ludzka bezsilnosc jest najgorsza. ehhhhh...... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja już po wizycie, wyniki dobre oprócz bakterii w moczu. Tego sie chyba juz nie pozbędę, dostałam jakieś bigg globulki. Szyjka już się nie skraca alee mówi, żebym dalej odpoczywała i leżała. + 6 na wadze. Dostałam skierowanie na hiv i hcv antygen. Na paciorkowca powiedział ze przy następnej wizycie.
Zus na wszystko ma czas tak jak mówi Martyna kasę dostaniesz albo dzisiaj wieczorem albo i co bardziej jest podobne dopiero w poniedziałek.
Fajny ten wózek 🙂 Zastanawiam się czy nie zamówic na internecie jest tańszy ale w razie gwarancji czy coś to trzeba się bawic z odsyłaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...