Skocz do zawartości

witam | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Henimedes te przepowiadające mogą nie byc bolesne. ja w szpitalu wlasnie tlumaczylam ze nie wiem co to skurcze a tu wchodzi polozna i pyta czy bardzo te skurcze bolą a ja "jakie skurcze???" a ponoc do 80-tki dochodzily.

za to tydzien temu na kategu czulam takie ktore mialy raptem 40 ale byly regularne

dzidzia duza - a wez pod uwage ze moze byc jesczze wieksza 🙂))


henimedes napisał(a):
Jestem po wizycie, ktg, badaniach. Zeszło ponad godzinę to wszystko.

No więc nie rodzę jeszcze 😜 Mała standardowo skopała ktg aż położne i gin były w szoku i się dziwiły 🙂 Przez pół h prawie non stop takie coś jak u ciebie na filmiku Gosiu 🙂 ZA to skurczy nie czułam oprócz jednego, a były. Jeden taki na 100% to pewnie ten który lekko poczułam. Rozwarcia nie ma, szyjka nie skrócona. Termin się skrócił bo wg usg na 27 lipca, dzidzia już duża 3577g. Mam czekać i czuwać, wizyta za tydzień. Jest szansa, że te skurcze któryc nie czuję mogą mi skrócić szyjkę i zrobi się rozwarcie. Bardzo tego chcę 😜

Więc któa druga wybiera się na porodówkę??? Bo ja chyba nie 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Właśnie te moje skurcze były regularne na tym ktg (przez 30 minut 8 skurczy w prawie równych odległościach), najsłabszy miał 60% najsilniejszy 100% i dlatego się dziwiły, że nie czuję. Gin mnie pocieszyła, że te skurcze mogą mi szybko skrócić szyjkę i przygotować rozwarcie.
Przestaję plamić, więc dzisiaj nie rodzę 😉

Nie może być tylko na pewno będzie większa. A jak urodzę w terminie to już wogóle 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej ja dzisiaj byłam u ginekologa i powiedziała że 14 lub 16 sierpnia ma iść do szpitala . Wszystko jest dobrze brzuch jeszcze jest wysoko bo mówiła szujka macicy się nie skróciła. 26 sierpnia w piątek mam USG ciekawe jakie są duże bo o 18 kwietnia nie miałam robionego USG.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
późno ostatnie usg masz, zwykle jest około 30-32 tc. No ale jak już się okazało lekarz a lekarz. Kazdy ma swoje założenia.

Wiem, że ta waga to nie do końca musi być taka, tym bardziej zmierzyć takiego wierciocha to nie lada wyczyn. Koleżance tej od mega chłopaków przy pierwszym pomylili się o pół kilograma!!! Wynik usg zaniżył. Miało być max 4200 a było 4700. I to niby w super szpitalu na Inflandzkiej (na pewno kojarzysz bo jesteś z wawy).

Plamienie względnie ustało, także pewnie poczekam sobie do minimum 1-go jak nic 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wstepnie mam rodzić na Inflanckiej. ja mam nadzieje ze u mnie o tyle sie nie pomylili. była teraz ze mną na patologii dziewczyna - która nazajutrz rodziła i pomylili się raptem o 50 gram

zresztą pani doktor mówiła że skoro ciągle mam na tym samym sprzecie usg to wynik powinien być dość wiarygodny. ja mam maleńką córcią i liczę się z tym, że będzie mniejsza niż pokazuje usg.

a jesli na odwrót to miałabym meganiespodziankę - zresztą na dniach się pewnie okaze. nab tą chwilę to zaopatrzyłam się w ubranka 50tki - tak na wszelki wypadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szpital jest swietnie odnowiony - warunki super ale ja jeszcze nie zdecydowałam czy to ten szpital bo odeszła z niego moja pani doktor i nie wiem czy nie isc za nią

zresztą lada chwila poród a ja ciagle nie wiem czy naturalny czy cc

Z Mają o wszytskim zadecydował los. ja sobie mogłam planować więc nie chce sie na nic nastawiac.

a waga... no cóz chciałabym żeby była większa ale Maja też była mała więc może po prostu rodze małe dzieci 🙂


henimedes napisał(a):
Z porodu w styczniu (też na inflandzkiej) była znowu bardzo zadowolona. Bardzo chwaliła sobie obsługę, klimat, pomoc przy porodzie a to jest ważniejsze a nie ile gram pomylił się sprzęt. Będzie dobrze 😉 Jeszcze doznasz miłej niespodzianki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
herj dziewczyny
byłam u neurologa i to porazenie nerwu twarzowego ,
musze rehabilitować narazie bo nic mi nie moga dac
a po porodzie pewnie dadza leczenie,
na dzien dzisiejszy bede miala cc bo mały nie obrócony 3 sierpnia ostatnie usg wiec jak nie bedzie dalej obrócony umawiamy sie na cc takze ok 8 sierpnia mały bedzie z nami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie lekarz nie pomylił się(róznica 50gr) ani z córką ani z synem. Powiedział, że crka 3700 a Anielka sie urodziła 3750 . Z synkiem powiedział , że będzie wazył 3800 a syn miał 3760 . co do córci w cm powiedział 55 cm gdzies będzie miała a miała 56 a synek miał miec 57 a miał 58 🙂

więc idealnie w sumie 🙂 naprawdę niewielka ta różnica 🙂

ja też mam teraz na 56 ubranka, tak na wszelki wypadek 🙂
i wczoraj znów się zastanawialiśmy jak dac na imie dziecku i nie doszliśmy do tego... kurcze no będziemy myśleć chyba w szpitalu , jak zobaczymy 🙂
chciałabym wiedzieć kiedy ta cesarka będzie. A tak to wszystko z dnia na dzień będzie. Mój by wziął urlop tego dnia i byłby całą noc ze mną .



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane Dziewczyny
Zmieniłam fotke profilową;-). Niestety nie wiem w dalszym ciagu jak dodać te pioruńskie inne zdjęcia. Od razu chcę też przeprosić za rzeczy w tle, które czekają na przewiezienie na owe lokum.
Wczoraj przywiezione zostało łózeczko, wanienka, pościel na zmiane ,mata edukacyjna dla dzieciaczka i zabawki jakieś. Jestem wdzięczna, że tyle dostaliśmy fajnych rzeczy...i przyrzekłam sobie, że również przekażę je dalej(o ile Hanusia ich za mocno nie wyeksploatuje).
Bolą mnie troszkę pachwiny i ta kość biodrowa nadal doskwiera ale nie daję się i chodzę.......i trzymam kciuki za przyjscie na swiat Naszych kruszynek. W piatek byłam u Pana doktora-wszystko jest ok, za badanie (wymaz na te bakterie) nie płaciłam nic bo mam wszystko w abonamencie z pracy;-) jeszcze przeprowadzka i mogę się rozpakować.....ale tego akurat nie jestem w stanie przewidzieć..............Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie ani w 1 w ciazy ani w drugiej nie podają ile dziecko ma cm. powiedzieli ze po 20 tygodniu to juz zgaduj zgadula, aczkolwiek skoro u Mariny sie sprawdziło to jednak mają swoje sposoby. choc z drugiej strony chyba wiekszosc dzieciaczków rodzi sie ok 56 cm wiec duzo nie ryzykują....




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu ja ci niestety nie pomogę bo pracowałam na umowę zlecenie 😞

Ach, ile już będzie tych gramów, spróbuję jakoś to przeżyć 😉 Najważniejsze alby zdrowe, bez komplikacji i szybko 😉

Ewa ale ty mamuśka laska jesteś 🙂 Fiu fiu 🙂 Twój Brunon musi być zazdrosny 😉 Pewnie nie jeden facet się na ciebie ogląda mimo brzuszka z przodu.

O jaaa... Co ten maluch tam wyczynia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kochane troche was zaniedbalam ale juz do was wracam 🙂 🙂 🙂
u mnie jak by wogole niebylo dziecka w domu malutka taka grzeczna wczoraj byli moi rodzice zachwyceni
bylismy tez na pierwszym spacerku i dzis tez wyruszamy jutro przychodzi do mnie polozna
i js jsde ns xdjecie szwow ale sie boje mam dwa a panikuje jak niewiem najgorzej jak trafie na faceta wole babeczke heh bo tu jeszcze leci komfortowa bede sie czuc przy kobicce
kochane co wy sie tak ociagac rodzicie czy nie???????? ja powiem szczerze myslalam ze bede mic wiecej roboty a mam luzik w domlu nikola zachwycona malutka nieodstepuje na krok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też bym chciała być w tym tyg już po... Ciekawe czy są jakieś ćwiczenia na skrócenie szyjki, bo oczywiście mąż do czwartku znowu w delegacji i na niego liczyć nie mogę 😜

Mój Maluch ma wreszcie swoje pory!!! Potrafi już grzecznie spać w brzuszku i się nie wiercić non stop 🙂 A ja czuję się coraz bardziej zmęczona. Dzisiaj non stop się budziłam, później nie mogłam zasnąć... Ciągle piłam wodę bo było mi sucho w gardle... Masakra (heh, wreszcie i ja narzekam 😉 )

Pod koniec tygodnia mają być upały znowu... Będzie strasznie... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...