Skocz do zawartości

witam | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczyny! 🙂 w końcu jestem szczęśliwą mamusią. Od wtorku jesteśmy w domku Nela jest kochanym dzieciątkiem, odkąd jesteśmy u siebie zrobiła się taka spokojna normalnie aniołek. Jak będę mieć więcej czasu to napiszę wam jak to u nas wyglądał poród. Na razie to drzwi się nie zamykają od przyjmowania gości 🙂 Babcie, ciocie, wujki itd..
A tu nasza Nelka
[url=[URL=http://www.tinypic.pl/ix9t7n3deafw][IMG]http://pics.tinypic.pl/i/00434/ix9t7n3deafw_t.jpg[/IMG][/URL]][/url]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Neluś słodziaczek 🙂 To fakt, Dzieci trafiają do domu i nagle aniołki się robią, normalnie śpią, jedzą...(u mnie była aniołkiem do czasu 😉 Teraz potrafi swoje hałany pokazać i ja głupieję i nie wiem o co kaman, ale to bardzo rzadko i szybko jej przechodzi). Jak u was wygląda sprawa z karmieniem??? Macie pokarm??? Maluchy ładnie wcinają??? Czy może "modlą" się nad cycem jak moja??? Bo Blanka to lubi sobie po jedzeniu pomemłasić jeszcze cyca i je na raty- 3 minuty intensywnego jedzenia, przerwa z minutę i znowu rzuca się jak głodomór na kilka minut, przyśpi sobie trochę (choć staram się ją budzić) i znowu je. Teraz to przynajmniej nauczyła się, że jak jest najedzona to puszcza cyca. Wcześniej mogłaby z nim spać non stop. A efekty tego są takie, że po 2 i pół tygodnia przybrała około kilogram 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W szpitalu dokarmiali ją butelką no i po powrocie nie chciała wogóle ssac piersi. No i teraz sciagam swój pokarm laktatorem, którego nie jest zbyt dużo + dokarmiam mm. Ehh nie wiem co robic żeby zwiększyc laktacje. Pije dużo wody, jem teraz pije tez ziółka, które przepisał mi pediatra. No ale nie widzę różnicy.
Asia i Justyna również Wam Gratuluje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej widze ze nie tylko ja mam problem z karmieniem ale takie uroki laktacji ja niepoddaje sie i karmie piersia niesciagam pokarmu bo niekupilam laktatora butle podaje 2-3razy nigdy wiecej w nocy tlko cyc ico godzina ja pilam karmi razw tyg i nic tyle ilemialammoze trzeba go pic czesciej niewiem zeby bylo wiecej mleka pije tez herbatke z hipp na laktacje najgorsze uczucie jest jak mala placze przy cycu i jest nienajedzona i spadla mi z wago 250grzobaczyy co powie lekarz bomoze to dlatego ze sie nienajada awogolegosia tak cicho siedzi pisze do niej na fb a nieodpisujemam wrazenieze juz urodzila i mamalenstwo przy sobie bo na taka juz chciala urodzic moja majka daje znac w bolku o swoimistnieniu placze i to tak glosno ze hoho wnocy budzi sie i spi dalej chyba ze jej zmieniampampka to sie robudza ale nie jest zle zmykam spac puki ona spi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny! Dokładnie tydzien temu rodziłam 🤪 ależ ten czas leci 🙂 od wtorku już jestesmy w domu, Hanulka jest grzeczna bardzo, dzis zaliczylismy pierwszy spacer 🙂 Pokarmu mam bardzo dużo, już od 2 doby praktycznie i muszę odciągać, bo inaczej się nie da spać z takimi balonami 😜 Hania wstaje w nocy praktycznie co 1- 1,5h na jedzenie, a efekt tego jest taki ze w ciagu 2 dni przybrała 180g! Generalnie jest super, mi szwy już zaczęły się rozpuszczać, wiec przestały ciągnąc 🙂 Jedyne co mnie martwi to ogólne moje przemęczenie i osłabienie organizmu, bo już temp. mi dzisiaj spadła, więc organizm nie nadąża... Nie wiecie jakie dobre witaminy można brac karmiąc piersią? Bo ja narazie prenatal nadal biorę, ale może jest coś lepszego?
Pozdrawiam Was gorąco! Trzymajcie się dzielnie ze swoimi pociechami i tymi w brzuszkach i na zewnątrz 😉 No i trzymam kciuki za pozostałe szczęśliwe rozwiązania! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamuśki! 🙂 u nas wszystko okej, z dnia na dzień coraz lepiej. Ja też już lepiej się czuję choć dalej mnie pobolewa brzuch i ciągnie w szwach, w środę idę na ściągnięcie 😉
Chodzę jeszcze taka trochę nie wyspana bo malutka wczoraj w nocy troszkę marudna była. No i ogólnie czuwanko nocne codziennie mimo, że grzecznie śpi, tylko kwęknie ja od razu oczy jak pięć złotych i nad łożeczkiem stoję 🙂
A z karmieniem też coraz lepiej. W ogóle jej nie muszę dokarmiać w szpitalu parę razy dostała butelkę.Ale to normalne na początku. A ja laktator mam ale nie używam jakoś się boję ściągam ręką do butelki jak jest taka potrzeba, tak mi wygodnie sama z wyczuciem najlepiej.
Ale różne ma przerwy w jedzeniu czasem co 2 godz czasem co godz albo 3, a bywa i tak, że jak się naje porządnie to potrafi nawet 4,5 godzin spać i muszę ją wybudzać 😉
A nam też tydzień minął od porodu 😁 i też byliśmy dzisiaj na pierwszym spacerku heh! 😁 Nela cały spacerek przespała, a nie był krótki bo trwał ponad godzinkę 🙂
Pozdrawiam wszystkie 😁 buziaki 😘


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej u nsa dzis ladna pogoda wiec obiadek sie juz szykuje i po wyruszamy na spacerek i wrocimy na wieczor
noce coaraz zimniejsze dzis bylo 8stopni zgarnelam kroliczka do domku bo by zmarla a on mi kwiatka zjadla hihi i to najdrozszego za 200zl masakra ale sie wkurzylam
w czwartek mam zebranie w przedszkolu bomoja nikola sie dostala a ja mam watpliwosci czy ja puszczac z jednej str wiem ze bedzie mialam dobra opieke i nauczy sie wiecej rzeczy a mi szkoda jej zostawiac tam niewiem czy bedzie chciala czy nie bedzie plakac chyba jeszcze niedojrzalam dotego ja karmie piersia maja narazie od wczoraj butli niewcina bo wdzeze niema takiej potrzeby w nocy tez byl postem bo budzila sie co 2.5h a niejak wczesniej co godzine wiec nawet siewyspalam ale ciagle mamproblem z jej pupka odparza sie i niemoge jej tegowygojic juz stosowalam wszystko co mozliwe tormrntiol sudocrem altalan penaten hyba sprobuje zasypki i nieuzywac chusteczek nawilzonych tylko mys woda przegotowana i kolejny problem wychodzi nam ciemieniucha oliwkuje ale ta glowka wyglada zlena szczepieniu zapytam sie lekarki o wszystko co i jak z ta pupka i ciemienicha mamy w sirode szczepimy 5w 1 sory za bledy ale pisze szybko puki mala spi imam chwilke milego dnia zycze papa i czekamy na kolejne mamuski 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja dzis kupie linomag jeszcze i sprubujemy to a na ciemieniszke narazie oliwkuje i wyczesuje i zapytam lekarza do jest najlepsze mi maja dala popalic w nocy conchwile sie budzila wieczorem zasnac niechciala ona chce tylko na raczki maz ja nosil to plakala a jakjawzielam to odrazu spokoj upodobala sobie mnie malutka placzka jestem juz ogarnieta z nikolkajemy sniadanie czekamy azmaja wstanie i idziemyna spacerek i kupic nikiteniskowkidoprzedszkola i worek i reszte wyprawkiu w piatek justynaa ty jaksobie radziszz blizniakami??????? pewnie jest ciezko pomaga ci ktos ja niewiemczy bym podolala jedno i tyle roboty a co dopiero dwojka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie, no dla mnie na ciemieniuchę jest szampon z musteli a najgorsza jest oliwka. Byłam w sprawie ciemieniuchy u jednego z najelpszych lekarzy w wawie i on w ogółe powiedział, że oliwka to jest błąd i jeszcze bardsziej zatyka głowkę małego dziecka. Szampon i wyczesywanie i super będzie zobaczysz.
Co do pupci to linomag warto kupić ale mi np bardzo pomagał krem HiPP na odparzeniaa teraz to tylko mustela. Ja w domu np nie używam praktycznie chusteczek i zawsze myje dzidzi pupkę wodą. Przy odparzeniach ten sam lekarz mówi żeby nie używac chusteczek. Bardzo dobra jest mąką ziemniaczana , hmmm nie wiem czy nienajlepsza. Zawsze działa 🙂
Justyna jak dajesz sobie radę?
Gosia urodziła wielkiego chłopaczka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam,
dawno mnie tu nie było, a to dlatego, że w sobotę dopiero wyszłam ze szpitala i pomalutku wdrążam się w nową rolę MAMUSI 🙂

Dnia 20.08.2013 o godzinie 16:43 przyszedł na świat nasz synek - Pawełek.
Waga 3780g, 54cm.
Miałam cc.

[IMG]http://i41.tinypic.com/t9v51k.jpg[/IMG]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...