Skocz do zawartości

witam | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
daga na ciemieniuszke to ten szampon musteli w piance. Lili dostała ciemieniuszke - 3 razy mustelka uzyta i w sumie po problemie


daga19902 napisał(a):
ja dzis kupie linomag jeszcze i sprubujemy to a na ciemieniszke narazie oliwkuje i wyczesuje i zapytam lekarza do jest najlepsze mi maja dala popalic w nocy conchwile sie budzila wieczorem zasnac niechciala ona chce tylko na raczki maz ja nosil to plakala a jakjawzielam to odrazu spokoj upodobala sobie mnie malutka placzka jestem juz ogarnieta z nikolkajemy sniadanie czekamy azmaja wstanie i idziemyna spacerek i kupic nikiteniskowkidoprzedszkola i worek i reszte wyprawkiu w piatek justynaa ty jaksobie radziszz blizniakami??????? pewnie jest ciezko pomaga ci ktos ja niewiemczy bym podolala jedno i tyle roboty a co dopiero dwojka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Asiu, daj mi znać jak konkretnie ma na imię twoja córeczka- Nel czy Kornelia???

Czas leci, że hej. Mała wodzi już oczami za wyraźnymi przedmiotami, Wypatruje osoby które do niej mówią. Z dnia na dzień coraz fajniejsza się robi 🙂 A jak rośnie... Non stop coś odkłądam do pudła 😁 Na C&A jest dostawa gratis, może któraś zainteresowana zakupami??? Ja poluję na czapeczki.
A jak Wasze Szkraby???

Daga daj znać czy linomag pomógł i czy po ciemieniuszce nie ma już śladu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ciemieniuszka jest ale z dnia na dzien mniej moja mala wazy juz 4800 i ma 59cm dr powiedziala ze za duzo na wadze przybrala i mam odstawic mleko i dawac sama piers matko na odparzenia clotlimantizum mam smarowac na szczepieni byla tragedia malatak sie darla ze az maz do gabinetu wparowal i oieprzyl bogub winna lekarz szczepilam 5w1 kolejne szczepienie w pazdzierniku 10 az sie boje na sama mysl maja jeszcze spi zaraz pewnie wstanie wykapiemy sie ipolezymy albo ponosimy ale raczej to drugie 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mu od wtorku jesteśmy w domku 🙂
Niunio jest przesłodki bardzo dużo śpi jak to dzieci 🙂
Ja ogólnie jestem dość bardzo obolała ale z dnia na dzień jest coraz lepiej....
No i dzić już kończymy tydzień 🙂

W szpitalu byliśmy tak długo bo mały miał pęknięty obojczyk ( ale juz jest ok) i infekcja jakaś go dopadła i musiał mieć antbiotyk a poza tym wszystko ok...

W szpitalu byłam od środy bo kazali mi zostać po ktg bo miałąm skórcze i rozwarcie na 3cm przez cały dzień skórcze były sporadyczne w nocy się nasiliły przez ok 2 godz ale później minęły. Rano badanie i 4 cm rozwarcia więc ordynator zdecydował że podadzą oxytocyne ok 9 podłaczyli mnie pod ktg + oxytocyna no i o 11.06 Krystianek już był u mamusi na brzuszku... 🙂 Miałam bóle krzyżowe ale szczerze powiedziawszy nawet nie bardzo zdązyłąm odczuć te wszystkie bóle jak już było po wszystkim... Sam poród trwał wg wpisu w książeczkę 6 min ale ogólnie poszło na 2 skurczach... 🙂

Reakcja położnych które przy mnie były: jakie duże dziecko 🙂
no tak 4310 60cm 🙂 to trochę jest 🙂
No i dostał 10 pkt...


To tak w skrócie co u nas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daga ja robie to tak. W małym garnku gotuje wodę. A w miseczce rozrabiam 5 łyzek mąki ziemniaczanej i wode biore wymieszam. I jak woda się zagotuje to wlewam tą rozrobioną mąke. I raz dwa robi się taki kisiel. Zagotuje i później wlewam do wanienki i reszte napełniam normalnej wody. Smaruje małej pupe tylko raz dziennie na noc po kąpaniu bepantenem no i mała nie ma problemu z odparzeniami.
A u nas zaczeły się kolki no i ma całą zsypaną twarz. Smarowałam kremem przeszło, lekarz kazał odstawic krem i z powrotem wróciły. Muszę udac się do dermatloga. No i w przyszłym tyg mamy ortopedę. Jejku Maja rosnie z dnia na dzień się zmienia. No i kolor oczu jej już się zmienił 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas po odparzeniuani slady pomogl clotlimantizum ciemieniuchatez juz znika maja rosnieiroasnie mam nadzieje ze zwolni tempo dzis mamy usg brzuszaa jak nazlosc mala niemoze kupki zrobic bo sie zapomnialam i zjadlam 4cukierki w czekoladzie ehhh a ja tamnawet niezwrocilam uwagi ze jej kolor sie zmienil oczu taka jestem rozyargniona ostatnio nikola od ponidzialku doprzedszkola jej znaczek na szafce to zegarek dzis jedziemy jej kupywac rzeczy boze niemoge w to uwiezyc ze ona jest taka duza juz mam nadzieje ze sobie poradzi i bedzie grzeczna marinka gratulacje czekamyna fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moje gratulacje Marinka pewnie synek jest cudowny 🙂 dużo zdrówka dla was buziaki :* czekamy na fotkę 🙂
Henimedes imię mojej córeczki to po prostu Nela 🙂

A u nas z dnia na dzień co raz to lepiej 🙂 Była u nas ostatnio położna środowiskowa i okazało się, że Nelkę przekarmiłam 😉 w tydz przytyła 300 g, a powinna połowę z tego. Nie wiedziałam, że przy karmieniu piersią jest to możliwe heh! i muszę jej podawać cyca nie częściej jak co dwie godziny, a jak domaga się częściej to wodą ją oszukiwać 😉 Nikt mi nie powie, że mam zły pokarm 🙂 no i od tej pory mała jest spokojniejsza nie ma już trudności z wypróżnianiem się.

No i musiałam ograniczyć nabiał bo kupki zaczęły się robić zielone. A dziewczyny jak dajecie radę z tymi ograniczeniami w diecie? Masakra nic nie można a ja mam taką ochotę na kawę, lody, czekoladę, owoce wczoraj na grillu byliśmy i herbatniki tylko zajadałam popijając wodą 😠 ...no ale czego się dla maleństwa nie zrobi. Przynajmniej kg lecą mi już 10 kg zeszło w dół 😁
Pozdrawiam wszystkie buziaki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To mój Krystianek.... [IMG]http://i40.tinypic.com/jkj56t.jpg[/IMG]

Co do jedzenia ja ogólnie uwżam co jem ale jem raczej wszystko.... I pije tylko czystą wode i od czau do czasu mleko....
Karmie tylko cycem ale musze uczyć butli bo wracam do szkoły...
Wczoraj byłam załatwiać te wszytskie formalności papierowe.... Jak wróciłam do domu miałam dość 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No no Gosiu, siłami natury takiego chłopca... Podziwiam i gratuluję 🙂 No to macie teraz parkę 🙂 Do kogo jest podobny??? Bo dostrzegam twoje rysy ale chłopaka nie widziałam.

Asiu ten suwaczek sam się generuje. Wklejasz tylko kod w ustawieniach swojego profilu. Wejdź np na link jaki jest podany z moim suwaczkiem i tam stwórz swój.

Co do przekarmienia... 300g to mało 🙂 Blanka w ciągu 3 tygodni przytyła 1,5 kg!!! (2 tyg temu był kilogram do przodu czyli wychodzi że przybiera 500g tygodniowo 😉 ) w czwartek byłyśmy na kontroli i waga pokazała 4900 😜 Mi pediatra nic nie powiedziała, że przekarmiam, tylko, że taki przyrost masy znaczy, że mam dobry pełnowartościowy pokarm i widać, że Blanka jest chętna do jedzenia i nic się niepokojącego nie dzieje. A ta twoja położna to jakaś nie halo. Każą karmić na żądanie to co ty masz robić żeby nie przekarmić??? Jak Malutka chce to dajesz cyca i pozamiatane. Przecież w połowie jedzenia nie zabierzesz i nie powiesz koniec, bo ona nie zrozumie, apetyt niezaspokojony to ci się tylko rozpłacze. Nie rozumiem jej...

A tu coś dla zmartwionej mamy... klik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej u nas wszystko dobrze mala narazie grzeczna czasem ma napady placzu nikola do przedzkola chodzi dzielnie nie placze wiec dumna z niej jestem my mamy jutro katrole u ortopedy wogole to dostalam juz miesiaczki diwne bo karmie nadal piersia musialam przelozyc katrolna wizyte u ginekologa ehhh pogoda straszna tzn slonce swieci ale wiatrr okropny az trudno sie idzie tagze niki na 8 do 13 w przedszkolu czasemdo 14bd wiec mam wolne i moge odpoczac jak mala da to kto namjeszcze zostalm w 2paku??????? bo juz rachube stracilam ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kontrolę bioderek mamy czy wszystko ok się rozwija. To standardowe badanie jakie ma przejść dzieciaczek.
Daga, to może przez tą butelkę??? Zbyt długie odstępy czasu przy przystawianiu do cyca... Choć mi gin mówiła, że zdarzają się przypadki, że kobieta dostaje wcześniej okresu mimo że karmi. Przynajmniej wiesz na czym stoisz i jak nie chcesz to łatwiej ci będzie nie zajść w następną ciążę.

No wreszcie Marina 🙂 Słodziak z Wojtusia (widziałam na fb) 🙂 Podaj dane do tabelki to już wszystkie uzupełnię 🙂

Rozpakowałyśmy się wwreszcie, ach... Najpierw 9 miesięcy z brzuchem, pzeżywanie a teraz Czas zasuwa 😜 My już 4 tygodnie skończyłyśmy. Jaaacie, niedawno w szpitalu jeszcze byłam 😜 A dzisiaj toczę bój z Blanką o nieusypianie przy cycu. W ostatnim czasie zrobiła się nieznośna pod tym względem, non stop by go memłasiła. Wcześniej było lepiej, potrafiła zasnąć lulana w dzień a teraz cyc i cyc. Nie jestem w stanie zrobić nic przez to. Jak narazie 1:0 dla mnie. Tylko pytanie ile pośpi...

Jesteśmy po zjedzeniu pomidora i mogę powiedzieć jupi!!! Wczoraj zjadłam a dzisiaj skóra czysta, żadnej wysypki 🙂 Jabłka nadal się boję 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martyna to faktycznie Twoja Blanka o wiele więcej przybiera na wadze. To już sama nie wiem jak to jest... A ja Nelce nie mam zabierać cyca w trakcie jedzenia tylko podawać wodę jak się domaga częściej jedzonka niż co dwie godziny. A tak to je normalnie tylko po prostu nie tak często.

A dzisiejsza noc bez płaczu i marudzenia była! 😁 i nawet mogę powiedzieć, że prawie się wyspałam. Nela się obudziła tylko trzy razy, zjadła odbiło się i z powrotem zasypiała 🙂 no kupki i siuśki do przebrania jeszcze. Normalnie rewelacja. Oby więcej takich nocek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...