Skocz do zawartości

witam | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Heh, wszęzie piszą, mówią, że dziecko na cycu nie dopaja się. Jak chce pić to daje się cyca i ono tylko chwilkę ssie, zauważyłam to nawet na Blance. Naprawdę nie podoba mi się twoja położna. No ale to moja opinia.
Co do nocy i przespanych godzin... Będzie coraz lepiej 😉 Moja teraz w nocy ma stałe pory budzenia co 3 h i robi tylko jedną kupkę, po pierwszym nocnym karmieniu pampek potrafi być suchusieńki. baaa, pampersy już mi wolniej schodzą. Poprzednia paczka starczyła na 8 a nie ledwo 6 dni. A tą obecną to dopiero dzisiaj zaczęłam drugą połowę (gdzie paka została otwarta w środę wieczorem). Mowię o pampkach premiumach, one są pakowane po 78 szt.

Rosłych chłopaczków mamy w tym sierpniu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
witajcie ,
my z małą też w domu. termin na 26 sierpnia nie dopisal. Hania urodziła się 30 sierpniai, 4 dni po terminie. porod był 3 azy wywoływany bo nie miałam w ogóle skurczy. Urodziłam SN Haneczka ważyła 2550g,52cm długa,10 punktów. Jest sliczna, ciagle by jadła i nie lubi jak sie oddalam od niej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej u nas kontrola jest po 6 tyg z bioderkami z tym obojczykiem chyba 19 września idziemy mam nadzieje że bedzie wszystko ok...
Co do pampersów ja kupiłam za 44zł w rossmanie za 92 pampersy 🙂
NIuniek dużo je ale daje mu herbatke koperkową bo miałam wrażenie że bączki go męczą a teraz wszystko ładnie idzie 🙂
Coraz mniej śpi coraz więcej czuwa niestety jak nie śpi to sam długo nie poleży musi mieć kogoś przy sobie.
Kręgosłup mi strasznie nawala 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
Gratuluje Ewa.
My się męczymy z kolkami, zaparciami ehh. Już 4 mleko zmieniam, zobaczymy rezultaty. Niestety nie karmie piersią bo nie mam pokarmu. Ja sie męczyłam, mała się męczyła. Piłam te wszystkie specyfiki i nic.
A my dzisiaj mamy wizyte u ortopedy, zobaczymy co powie.
A i tak się zastanawiam z pampersami. Czy od razu nie kupic 3. Jestesmy jeszcze na 1 ale 2 tak na prawdę chyba wiele się nie różni. Bo jest od 3-6. Mam jeszcze jedną paczkę 1, wykorzystam ją i najwyżęj zobaczę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu nie jesteś sama mnie też strasznie bolą plecy 🥴 nie wiem czy to przez to, że miałam bóle krzyżowe przy porodzie czy przez to znieczulenie czy po prostu kręgosłup musi wrócić do postawy z przed ciąży nie wiem ale bolą, bolą, a szczególnie jak za dużo się na chodzę 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ależ mam do nadrobienia!
Tak na szybko tylko Wam napiszę co u nas, póki młoda śpi. Byliśmy wczoraj u lekarza, bo jeszcze żółtaczka jej się trochę utrzymuje, ale nie kazała się tym martwić, tylko "opalać" dziecko póki jest słońce, a po 6 tyg. zrobić morfologię. Hania waży już 3540g i mierzy 60,5cm 🤪 także rośnie jak na drożdżach 🙂
W nocy średnio co 1- 1,5h robi mi pobudki na cyca, ale już 3 tydzień leci, więc mam nadzieje ze zacznie się powoli normować 🙂 i oby nadzieja nie okazała się w tym przypadku matką głupich 😉
15. 09 robimy chrzciny i już nawet sukienunię ma zakupioną taką cudną jak baletnica 😎
Ja czuję się ok, poza niewyspaniem 😜 zostało mi jeszcze 3,5kg do wagi z przed ciąży, więc karmienie piersią działa 🙃

Gratuluję wszystkim mamusiom, że już nimi zostały! 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
u mnie mała pobudki ma różne(4godziny, albo co godzine) zalezy. zaczyna nabierać ciałka od mamusinowego mleka;-). Wczoraj była Pani pediatra i zrobiła nam wykład o szczepionkach!!!!!!!!!ojojo. Powiedzcie Kochane jak Wy szczepicie?I na co? Skierowanie na bioderka już mamy tylko musimy wizyte zamówić............ 😮
No i zaczynamy podawać witaminę D3 i K.
Już minął tydzień odkąd Haneczka jest z NAmi;-)))))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia moja mama mówi że kręgosłup się schodzi ale ja juz powoli wymiękam 😞
Mój maluszek przez moją nieuwage ma straszne odparzenie pod paszką 😞 Aż się ropi 😞 Jak to wczoraj zobaczyłam to myślałam że się popłaczę... 😞 I teraz już zaglądam w każdą kochaną fałdkę i sypie pudrem... Więc dziewczyny pilnujcie tych naszych fałdek....
Mały ostatnio traktuje cyca jak smoka i starsznie mocno ściska i nie chce puścić... Ale jakos wytrzymam 🙂
W piatek ide po ostateczną deyzje co do nauczania indywidualnego i kiedy i w jakich godz mam zajęcia...
Co do chrzcin my chyba dopiero w listopadzie zrobimy 9 pewnie i zrobimy 2 imprezy w 1. 2 latka Kini i chrzciny Krystianka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej widze zenasze maluszki przybieraja na wadze blyskawicznie mojamaja juz 5kg i 62cm niestety maja jest przeziebiona ma katar i kaszel jutroczeka nas wizyta u lekarza niestety awewtorek u audiologa katrola z uszkiem mamnadzieje ze bedzie dobrze juz niemam zbytnio czasu mam kryzys z nikolka bo placze w przedzkolu po 2dniach super zabawy zaczela plakac strasznie budzisie w nocy zplaczem ze chce do mamusi codzinnie rana wstaje i mowi mamus ja bede z toba caly dzien w domu dobrze kocham cie az serce siekraja alemusze ja przyzwyczajic moja maja przez chorobe caly dzien dzis spala teraz wstala i lezy ze smokiemdobrze ze wrescie opanowala sztuke ssania to chociaz nieplacze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu polecam prywatnego masażystę 😉 Też bolały plecy, a wieczorem to już wogóle ale mi mąż po kilku takich bolących dniach co wieczór masował porządnie plecy a zwłaszcza te mięśnie przy kręgosłupie i już jest ok. Ciało musi się choć trochę ułożyć do poprzednich pozycji.

Ewa my właśnie przeszłyśmy na dwójki i powiem ci, że długo nam jeszcze posłużą. Na pewno te dwie paczki jakie mam to spokojnie zużyję. One tylko na oko mało się różnią, bo jak założysz maluchowi to sama zobaczysz.

Chrzciny... Ech, u nas jest głupia sprawa bo żeby ochrzcić dziecko trzeba odbyć 4 nauki... I to jeszcze w czwartek one są... Nam rodzicom mieszkającym na miejscu to ok, ale co z chrzestnymi??? Oboje są w wawie i ciężko tak na jeden dzień urywać się z pracy i zapieprzać 2,5 h w jedną stronę bo ksiądz sobie życzy takie coś... Mam nadzieję, że się uda i w pierwszą niedzielę października, ochrzcimy Małą. Chcę zrobić skromne chrzciny bo po ostatnich odwiedzinach w któe wpakowała mnie teściowa mam dość. 30 osób było!!! Gdyby nie moja mama i to że prawie wszystko przyszykowała to byłaby kicha. A tak machniemy obiad poczęstunek i wsio.

Jak tam wasze Maluszki??? Już pewnie powoli jesteście po kontrolach, przybierają na wadze porządnie??? Moja w pierwszych trzech tyg po 500g tyła 😜 Teraz chyba już mniej, bo podobno taki bum jest do 3-4 tyg i później w 3 miesiącu. My już po kontroli bioderek. Jest ok ale mamy ćwiczyć i pieluchować bo delikatne ma stawy. Przy wypisie, pediatra podejrzewała wiotkość bioderek ale po wiotkości nie ma śladu 😉 Następna kontrola dopiero za 3 miesiące 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie muszę tego mojego faceta w końcu zagonić do masowania tych pleców bo jak na razie to tylko obiecanki cacanki były 🙂 i się śmiał, że na porodówce wymasował mnie za dwa lata do przodu heh! 🙂
A nasza Nelka już 3700 g waży wczoraj była położna.
Dalej męczą ją kupki 😞 musi się nie źle na gimnastykować żeby się załatwić bidulka moja. Masuję jej brzuszek, nóżki jej zginam ale to tylko troszkę pomaga 😉 podawałam jej espumisan ale nic to nie dało, a od wczoraj podaję jej krople BioGaja i zobaczymy czy jej ulży. Piję też herbatkę z hippa ułatwiającą trawienie. Mam nadzieje, że będzie lepiej bo już nie wiem co mam robić to już za długo trwa a przecież nić takiego nie jem uważam bardzo, tylko jedzenie gotowane na parze i zupy. Wszystko jałowe, kanapki tylko z chudą wędliną lub samym masłem jak mi już szynka się znudzi 😉 a piję tylko kompot z jabłek tą herbatkę i jedną kawę inkę dziennie. To jest moje całe jedzenie.

A wasze dzieciaczki nie mają problemów ze zrobieniem kupki? Doświadczone mamy może macie jakieś sprawdzone sposoby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej my katroli z uszkiem badanie trwalo 30 min wychodzilo ciagle zle juz sie tampoplakalam az przyszla inna pani i zmieila kancowke na mniejsza i wyszlo dobrze cale szczescie jeszczetylko zamiesiaca sie okaze co z bioderkami bojak narazie mamy szerokopieluchowac i cwiczyc a i mamy skierowanie na rehabilitacje bo mala cos sie bardzo wykrzywia i idziemy na katrole ale wizyta dopiero 21 pazdziernikszok!!!!!!!! ale tzeba czekac iuzbroic sie w cierpliwosc asia moja maja tez ma klopoty z wyproznianiem a od wczoraj puszcz takie smierdzace boki ze szok niewiem czym to spowodowane moze dlatego ze jadlam papryke surowa???????? niewiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
my skierowanie mamy na bioderka ale musimy wybrac przychodnie. Hania przybrala juz 500g. Mam pytanie jak szczepienia, robicie wszystkie czy tylko podstawowe, a witamina d3k? podajecie już?
Polozna powiedziala zeby duzoooo pic to nie powinno byc problemow z pokarmem i kupkami. poza tym posilki 3 duuzzze i 2 male i dziecko sie najada tresciwym pokarmem no i w efekcie duzo spi, przez co mama ma troszke odpoczynku.
mnie do zrzucenia zostalo 3 kilo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My dzisiaj z rana miałyśmy lekkie opory z kupką ale nam pomogły podkurczone nóżki. Gdzieś przeczytałam że herbatka z rumianku pomaga. Hipp ma taką dla maluchów od 1-go tyg. Espumisan to bardziej jak w brzuchu "słychać" gazy i dużo ich wychodzi. Popieram słowa Ewy, duuużo pić. Ja pochłaniam litrami wodę i raczej jest ok. Asiu, powoli próbuj wprowadzać nowe rzeczy bo ty się zakatujesz taką dietą. Może i maluch lepiej sobie poradzi z kupkami... A i przypomniało mi się, na początku bardzo gazy męczyły Blankę po soku z jablek który wypiłam. Odstawiłam go, na drugi dzień od razu lepiej się poczuła. Także u nas jabłka dopiero od tygodnia w diecie są.

My szczepimy się za tydzień i dręczy mnie obecnie ten temat. Chyba narazie 5w1 (bo podobno bardziej przyswajalna jest) i wzw B, rota chyba sobie darujemy ale pneumokoki nie wiem czy za tydzień zacząć czy dopiero za rok przed przedszkolem...

Robili u was w szpitalu po porodzie badanie na fenyloketonurię i mukowiscydozę???

Daga, nie badali wam słuchu po porodzie??? U nas wręcz na drugi dzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martyna chodzi o te badania przesiewowe pobierali krwe z pietki na bibułki??
to robili i na szczczescie nic nie przyszło do domu ani nie dzwonili
Martyna po roku sa dwie dawki a po 2 roku jedna wiec musisz sie zastanowic

u nas badanie sluchu tez odrazu robili i dostalam taki certyfikat ze wszystko ok .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...