Skocz do zawartości

witam | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
no właśnie... To szczepienie mocno rozłożone w czasie jest. Mam tydzień czasu, przemyślę to ostro bo od pneumokoków bardzo ważne jest i żebym później nie żałowała. Szkoda mi malutkiej, 3 wkłucia na jednej wizycie...

W C&A jest do dzisiaj darmowa wysyłka na ciuszki dla dzieciaczków. Polecam czapki stamtąd. Mam 3 i są super. Ładnie uszka zakrywają, cieplutkie i są śliczne 🙂 Mam tą z a\'la szaliczkiem, rewelacja. Nawet jak nie jest zawiązana to uszka schowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dokładnie. W innych krajach te szczepienia są obowiązkowe a u nas oszczędzają na dzieciach i rodzicu jak chcesz to rób... Najgorzej jak maluch ma kontakt z innymi dziećmi, albo chodzi do przedszkola... Tam to na bank coś złapie. Karolina, jak szczepiliście Dominika???

A to mój mały Wędrowniczek 🙂 Zaliczyła ze mną wycieczkę do wawy- 2,5 h zniosła super 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
Codziennie ano wypijam 1 szklanke naparu z rumianku(Hania nie ma problemów z kupką). Ponadto połozna mówiła, żeby wprowadzać stopniowo produkty do swojej diety. Ja wypróbowałam jajko i ciasto drożdżowe. Zjadłam najpierw 1 dnia jajko, na drugi dzien małej nic nie bylo zatem wiem, że na spokojnie ten produkt mam "obcykany" 😁
Tak samo zrobiłam z ciastem drożdżowym.
Zastanawiam się nad burakiem?????
A do kapieli jesli są jakieś wypryski czy zmiany, krochmal;-)
Stosuję na przemian z Oilatum.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
Codziennie ano wypijam 1 szklanke naparu z rumianku(Hania nie ma problemów z kupką). Ponadto połozna mówiła, żeby wprowadzać stopniowo produkty do swojej diety. Ja wypróbowałam jajko i ciasto drożdżowe. Zjadłam najpierw 1 dnia jajko, na drugi dzien małej nic nie bylo zatem wiem, że na spokojnie ten produkt mam "obcykany" 😁
Tak samo zrobiłam z ciastem drożdżowym.
Zastanawiam się nad burakiem?????
A do kapieli jesli są jakieś wypryski czy zmiany, krochmal;-)
Stosuję na przemian z Oilatum.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie stosuje żadnej diety . Jem wszystko . Ale codziennie pije lyzke zmielonego kminku popijac szklanka wody . Dzialalo przy 2 dzieci , zadnych kolek nigdy nie mielusmy.
Nie szczepimy na zadne inne szczepionki . Tylki ba te co sa ba nfz . Mąż zabrania poza tym za duzi lekarzy w otoczeniu, czyli przyjaciol , ktorzy odradzają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Buraki spokojnie. W szpitalu nawet miałam buraczkową na obiad któyś. Ciasto drożdżowe można jeść . Ja jem już pomidory i jest ok. Planuję skusić się na orzecha włoskiego z ogrodu i laskowego 🙂 Kocham orzechy 😁

Kurcze i weź bądż mądry z tymi szczepieniami... Rota sobie daruję ale o pneumo myślę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziewczyny! Gratuluję Maluszków niech rosną zdrowo 🙂
Mam pytanie czy któraś z was brała w ciąży Fenoterol? Ja biorę. od 30tc od 4-6tab., od dzisiaj mam zmniejszyć dawkę by kończąc 37tc nie brać już w ogóle no i jakimś cudem nie urodzić zaraz, bo ponoć dziecko ma b mocną żółtaczkę i marne szanse by wyszło z mamą ze szpitala. W poprzedniej ciąży urodziłam 16h. po ostawieniu z tym że od razu mi odstawiono no i rzeczywiście u małej była b.duża żoltaczka.Zastanawia mnie po jakim czasie to się wypłukuje z organizmu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej u nas troszkę lepiej ale jeszcze tak nie do końca :/ dzięki dziewczyny za rady na pewno z korzystam i faktycznie Martyna chyba za mało tej wody piję zacznę więcej i może będzie jeszcze lepiej 🙂 a i jeszcze wypróbuję ten kminek bo już kiedyś też coś słyszałam o tym, że pomaga.
My będziemy szczepić na te standardowe szczepionki i na rotawirusy.
A to nasza mała Nelka 🙂
[url=[URL=http://www.tinypic.pl/1ylovgvjgnie][IMG]http://files.tinypic.pl/i/00445/1ylovgvjgnie_t.jpg[/IMG][/URL]][/url]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zostały mi jeszcze 3 pieluszki 1 także dzisiaj kupię 2 🙂 A używacie Pampers czy jakiejś innej firmy?
Małej też badali słuch w szpitalu i dostała certyfikat z Wielkiej Orkiestry. Co do badania na fenyloketonurię i mukowiscydozę też miała w szpitalu. I mówili ze jak cos będzie nie tak to będą dzwonic albo przyjdzie cos do domu.
U nas Maja ma problemy brzuszkowe, zaparcia i wzdęcia. Bierze Espumisan i Debridat. Ale jest karmiona mm. Do tego ma jeszcze skaze białkową. Ehh
Mała na samym początku miała trądzik niemowlęcy i takie toche ropne te krostki. Stowałam krem triderm max można go użwyac 7 dni i przeszło ładnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My używamy pampersy oryginalne bo ja osobiście jestem z premiumów zadowolona, zero odparzeń u nas a zdarza się już że mała jest całą noc w pampku bo albo nie zrobi kupki albo jest suchy przez połowę nocy a drugą ona przesypia. Ale znam osoby co używają dadę i są zachwycone i nie widzą różnicy (ja osobiście widzę) lub denerwuje siateczka w premiumkach. Podobno babydream są strasznie plastikowe. Ja dostałam trójki spakowane w torcie prezencie i szczerze to je tylko wyjęłam i na razie schowałam. Nie przyglądałam się im czy rzeczywiście plastik. W rossmannie jest teraz promocja na pmapersy ale to od rozmiaru 3 i były w tamtym tyg dady też w promocji.

U was trądzik u nas naczyniaki...

A Nela słodziachna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ta promocja w rozmanie jest też na 1 i 2 tylko one są chyab po 45 kupiłam 2 op... a dla posiadaczy karty rossne promocja jest do końca 2013r.
jutro jedziemy do kontroli z obojczykiem i do dr rodzinnej bo niepokoi mnie wysypka na czole malucha...
co do szczepień ja szczepię tylko podstawowe na nfz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny
u nas wszystko ok
co do pampów ja uzywam dada , i jestem zadowolona ani razu nie przesikał a cala noc siedzi w pampku niekiedy ,
z domim uzywalam orginalnych caly czas , i orginalne tak jak by cieńsze ale jestem zadowolona tych biedronkowych 🙂
bylam z malym u neurologa bo na patronazowej dostalismy skierowanie i wszystko ok tylko troche ma wiotkie nogi wiec dostalismy skierowanie na usg mózgowia ktore mamy w poniedzialek a we wtorek szczepienia juz sie boje!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martyna Dominik ma naczyniaka , na plecach .
bylam u najlepszego ponoc specjalisty od naczyniaków Dr wyrzykowskiego podnobno ludzie do niego z calej polski przyjezdzaja
kazał tylko obserowwac czy nic sie znim nie dzieje to co dominik ma a tamte dzieci na twarzy oku to straszne na szczesnie mamy taki ktory sie wchłania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu, zgadza się, wczoraj byłam w rosmanie odebrać nagrodę i rzeczywiście 1 i 2 są po 45 zł.

Kazali się tymi naczyniakami nie przejmować bo to są te co się wchłaniają ale martwię się mimo wszystko bo jest ich sporo. Ma na obu powiekach, między brwiami i z tyłu na szyi.

Nie rozumiem??? U neurologa i stwierdził trochę wiotkie nogi??? U nas wiotkości już nie ma ale przy usg wyszło, że stawy są delikatne i ćwiczymy oraz pieluchujemy. kazał też spać na brzuchu. Dzisiaj pierwszy raz nam się to udało 🙂 Jupi 🙂 Zobaczymy czy uda się powtórzyć sukces.

Heh, leży Blanka przy karuzeli i mimo wszystko woła. Ależ ona się rozgadała ostatnio. Gaworzy jak szalona 🙂 A jak u was??? Też już toczycie zaciekłe konwersacje??? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej a my pampersow uzywamy roznych dad bebydream pampersow wsiojakleci na cojest promocja to kupujemy u nas nietety stwierdzono asymetrie i bedziemy rehabilitowane od pazdziernika maja wazy juz 5500 robi sie duza dziewczyna slicznie gaworzy usmiecha sie co do konswkwencji to my niespimy na brzuchu czasami mala lezy ale niezbyt to lub zasypianie u nas na rekach bo35min bujaniu czasemdluzej w dzien majka daje dzadu tak kolo 16 robi sie marudna wiec nosimy ja na raczkach niema wyjscia my szczepimy 5w1 teraz czeka nas druga dawka 10 pazdziernika w sobote chrzciny
niki chodzi coraz ladniej doprzedszkola i obywa sie bez placzu naszcescie
pogoda nas nierozpieszcza ciagle pada
my kotrole biorerek bd miec 5 pazdziernika narazie pieluchujemy i cwiczymy bo obia bioderka sa w skali b1niesety a i u audiologa jest tez ok ze sluchem juz naszczescie skaza bialkowa zniknela i wrocilam do mleka gerbera bo po bebilonie ha miala zaparcia i karmie nadalpiersia a butla dokarmiamczasami 2razy czasem zarzy sie 4 ale ogolnie w ocy cyc i w dzientez chyba zeplanujemy dluzzszy wypada to butla buziaki dla was
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas też skaza białkowa, lekarka przepisała bebilon pepti. Miał pomóc też na brzuszek ale nie widac efektów dalej wzdęcia i brak kupki 😞
Do tego też mamy asymetrie, napięcie mięsniowe, wizyta która kwalifikuje do rehabilitacji na nfz dopiero w połowie grudnia a więc musimy chodzic prywatnie. No i sama wykonuje cwiczenia 5 razy dziennie. No i Maja urodziła się z płaską główką po jednej stronie i cały czas leży na tej stronie. Też już cudowianki wyprawiamy żeby układała głowkę na drugiej.
Dziewczyny a Wasze dzieciaczki śpią już pod kołderką? Ja dzisiaj wyciągnęłam ale kurcze jakaś ona taka duża. Maja śpi na brzuchu i często jak się obudzi a ja zanim się zorientuje że wstanie to zacznie pełzac i tam gdzie miała głowę ma nogi i boje się ze może wejśc główką pod kołdrę.
My będziemy szczepic 6w1 plus pneumokoki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My po szczepieniach. Wczoraj byłyśmy i Blanka zniosła je bardzo dobrze. W gabinecie krzyk niemiłosierny, tak płakała tylko raz jak jej z piętki pobierała połozna krew na te badania na mukowiscydozę. Ale zaraz dałam jej smoka, zawinęłam w cieplutki kocyk (gdzieś przeczytałam, że ciepło pomaga takim maluchom przy takich akcjach szczepiennych i że niektóre noworodki to nawet naświetlają tą lampą na żółtaczkę), przytuliłam i za chwilę miała odlot. W domu dostała cyc i nawet się usmiechać zaczęła 🙂 Była troszeczkę osłabiona ale nie marudziła, dużo spała tylko. Szczepiłysmy 5w1, rota sobie odpuściłam, pneumo na następnej wizycie, bo nie chciałam aż 3 kłuć.

Blanka w nocy śpi pod kołderką, mamy taką fajną cieńszą i bardzo mięciutką. Z tym że ja muszę jej wkładać między materac a szczebelki końce kołderki bo ona się strasznie rozkopuje. Chwila i cała rozkryta. W ciągu dnia kołderkę zastępuje kocyk.

U nas waga 5700 😜 Sporo, choć w ciągu ostatnich 3 tyg przybrała łącznie 800g (to nie 500g tygodniowo jak na początku 😜) Kawał babeczki ale pediatra powiedziała, że skoro karmiona jest tylko piersią to nie czepia się jej wagi. U nas asymetrii nie stwierdziła, Mała ładnie przerzuca główkę raz na jedną raz na drugą stronę, nie faworyzuje żadnej. Ze spaniem na brzuchu była jak narazie jednorazowa akcja bo wczoraj jej odpuściłam ze wzgl na te szczepienie a dzisiaj za słabo spała i się buntowała.

My chrzcimy 6-go w niedzielę. Obiad i ciacho w najbliższym gronie planujemy. Nic więcej. Mam dość po odwiedzinach.

O taaak, te gaworzenie, uśmiechy 🙂 Cudna sprawa 🙂 Uwielbiam z nią prowadzić rozmowy 😁 Strzela przy tym takie miny 😜

Czy wasze maluchy trzymają sztywno już głowę??? Bo ja już sama nie wiem. Blanka prawie od początku jak brałam ją do odbicia to podnosiła głowę teraz trzyma ją już sztywno i potrafi nią kręcić na lewo i prawo. Nie za wcześnie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ależ tu cisza;-)
U nas postepy;;;;;Hania rośnie, zaczyna co raz więcej się usmiechać do nas, już mocno domaga się o swoje(czyli o jedzonko). nie lubi jak jest jej zbyt gorąco 😜 no i kocha spacery-najlepiej na rekach u taty.pozdrowionka dla Was wszystkich


Ewa i Hanusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...