Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2013 | Forum o ciąży


Gosia734

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
robiłyście kiedyś coś takiego?
Coś zdrowego do chrupania: ciecierzycę (zwaną też groszkiem włoskim) wyjmij z puszki i odcedź, a następnie podsmaż na patelni pod przykryciem, na odrobinie oleju sezamowego z dodatkiem curry. Ta chrupiąca przekąska zawiera wiele witamin i aż o połowę mniej kalorii niż orzeszki ziemne!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczyny
Pierwszy raz coś piszę na tym forum, choć go obserwowałam dość często 😆
Czytam Wasze posty i aż zazdroszczę. Wszystkie jesteście już pełne sił, gotujecie, sprzątacie, pracujecie, a ja jutro zaczynam 16 tydzień i sił mi brak, wymiotuję nadal, mam obrzydzenie do prawie wszystkich dań tak dalece, że nie jestem w stanie nic gotować. Wyjście na spacer to jakaś makabra - wszędzie czuję smog, spaliny, mieszkam w UK, więc na każdej ulicy jest jakiś bar, od którego z daleka mi śmierdzi i wymiotować mi się chce 😞
Powiedźcie mi czy to już tak do końca ciąży będzie? To dopiero moja pierwsza ciąża i nie byłam przygotowana psychicznie na coś takiego, szczególnie, że moja mamą przez pięć przeszła bez mdłości, wrażliwości na zapachy, moja siostra też nie doświadczała czegoś takiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Karolino 😆
Mam nadzieję,że nie będzie tak złe najczęściej te dolegliwości ustają do 18 tygodnia więc już niedługo.
Słyszałam, że ciecierzyca jest smaczna ale nigdy nie jadłam.
Jeśli chodzi o wyprawkę to ja kupowałam prawie wszystko na allegro mogę w szczególności polecić 2 sprzedawców tylko muszę poszukać namiarów 😆
Jeden to: r_p77 a drugi: rodzyneczki. Rok temu praktycznie cała nasza paczka z forum robiła u nich zakupy 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
konefka napisał(a):
Witaj Karolino 😆
Mam nadzieję,że nie będzie tak złe najczęściej te dolegliwości ustają do 18 tygodnia więc już niedługo.

Dziękuję za pocieszenie 🙂 jakoś tak lepiej mi się zrobiło 😆
A jest ktoś na forum kto również mieszka w UK?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolina witaj 🙂 na pocieszenie powiem Ci,że ja jestem w 17 tc i też nadal wymiotuję nie mam smaku na nic do jedzenia i praktycznie cały czas mam mdłości 😞 ale widocznie tak musi być,ale też czekam już końca aż mi to minie.

Ja też nigdy ciecierzycy nie jadłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również witam Cie serdecznie.
co do wymiotów jest to straszne ja miałam spokój wczoraj mi wrociło ale ogólnie przestalo mi to przeszkadzac 😜 bardzo mnie uwiera nad pępkiem tam dzidzia chyba nie dosięga no i pępek mi opadł wczoraj i rostępy mam smaruje ale najwidoczniej nie pomaga. mężowi coraz bardziej się podobam mam nadzieje ze mu nie przejdzie 😜
wypijcie dziś coś na moje zdrowie 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłam mojej chrześnicy na roczek była zadowolona bardzo tylko ze miała na krótkie nogi. no i nie chciała już w wózku być bo rowerek lepszy. miał rączkę i daszek koszyczek na słodkości 🤪 teraz ma już 3 lata i będziemy ją uczyć na zwykły rower 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie , nie kupowałam i dla mnie to strata pieniędzy, a poza tym wygląd tych rowerków kiczowaty jak mówię o tych ze zwierzatkami, a te które tego nie maja juz ceny tez ho ho 😮 😮
kupiliśmy Naszej dziewczynce odrazu na dwa +2 małe. teraz synek bedzie miał dwa lata a juz po mieszkaniu zasuwa na biegowym z decathlonu.

ja już wszystko mam , ale piec będę jutro, bardziej świeży będzie srniczek!

ide , bo humoru dzis to ja nie mam ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas taki rowerek to był niewypał,dużo lepiej się sprawdził taki motorek biegowy plastikowy trójkołowy bo stabilny(nie przewraca się) i dziecko się samo odpycha 🙂także jeszcze tamtego roku na nim zasówała,a teraz właśnie planuje kupić już normalny z koLami pomocniczymi 🙂
Także w naszym przypadku był ten rowerek za wcześnie i nie potrzebny stał i stał aż go sprzedałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dziś piekę 2 ciasta z siostra i to wszystko co robimy 😆 święta spędzamy u moich dziadków i każdy coś od siebie przywozi więc szału z przygotowaniami nie ma 😉
Ja myślałam o takim rowerku http://allegro.pl/rowerek-trojkolowy-rower-boby-milly-mally-2013-new-i3106437707.html
Taki na za rok już mamy a coś dziecku kupić chcę bo ciągle kasę dostaje a nie mam na co jej wydać 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja właśnie wsadziłam sernik do piekarnika, przyprawiłam mięsko ( niech teraz przejdzie wszystkim) I gotuję warzywka na sałatkę. Oby tylko serniczek się udał ... trzymajcie kciuki ;-)
Co do rowerka to Pawełek dostał od dziadków taki na trzy kółka do odpychania nóżkami jest suuper.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mi trochę przygotowania sie opóźnią bo padłam w sklepie mąż mnie prawie niósł do auta. aj bo te babcie w sklepach wymyslaja wybieraja nie moga sie zdecydowac wrrr... ale juz troche lepiej teraz zrobie sobie paluszki rybne bo mi sie zachciało 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beata witaj 🙂 ale mi smak na bigos zrobiłaś oj zjadłabym 🙂


Ja teraz robię galaretę wieprzową bo mam ogromny smak 🙂mniam a jutro jeszcze sałatkę zrobię i tyle piec ciast nie będę bo u mnie nie ma kto jeść,a i tak pojedziemy do rodziny,więc tam zjemy 😜

Ewelina no ja brzuszek już dość spory mam,aż wydaje mi się że za duży 🙂 a na wadze 1,5 kg na plusie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam oj od razu skromny :P u mnie jest szpital przygotowania do świat pieczenie ciast szykowanie koszyczka itp.. a teraz czekam aż koleżanka urodzi miała termin na 25 marca i cisza a przy okazji jak poszłam ja odwiedzić obejrzałam sobie szpital i chyba tam będę rodzić Warszawa szpital Inflancka super porodówka a sale jeszcze ciekawsze max 3 Panie telewizor i możliwości chyba podłączenia do netu 🙂 a w maju chyba zapisze się do szkoły rodzenia tam 🙂 P.s przed ciąża ważyłam 45 kg :P tak teraz już prawie 55 :P ale brzucho mam nadal mały 😞 ale chyba zaczynam czuć ruchy 🙂 i ostatnio zjadam ryby wędzone pod każdą postacią w surówkach na kanapkach itp....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...