Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2013 | Forum o ciąży


Gosia734

Rekomendowane odpowiedzi

witamy witamy 🤪 no fajna gromadka. będą pomagać mamuśce 🙂
w sumie zioła nie powinny maleństwu zaszkodzić, ale sama nie wiem...
póki co jest piękna pogoda posiedze na dworze to może "nas" zmorzy do spania 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej kochane :-)
Ja wczoraj byłam u lekarza. Wszystko dobrze. Niestety maleństwo jest uparte I nie chce pokazać kim jest. Cóż może uda się na następnej wizycie. Witam wszystkie nowe mamusie :-):-)
Jak tam dziewczyny byłyście już na wiosennych zakupach ciążowych? Ja wyskoczyłam wczoraj po wizycie. Na krótko I chyba wybiore się jeszcze raz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny !
Dzięki Kasiu, całe szczęście plamienie ustało, a i słońce za oknem pozytywnie mnie nastraja. Wczoraj po zawiezieniu Natusi do przedszkola posiedziałam trochę na ławce, żeby doładować energię słoneczkiem 🙂
Cieszę się, że na wizycie wszystko ok.

Ewka-Koneffka - Ja również połówkowe mam 7 maja ! o 11:45 🙂

Karolina nastraszyłaś mnie tym duhastonem ! Ja biorę od początku ciąży cały czas, ze względu na Hashimoto - to choroba autoimmunologiczna, więc gin i endo powiedzieli, że bezwzględnie, aby nie zdarzyło się tak, że organizm zacznie traktować dzidziolka jak wroga.
Co do tej opinii lekarki z którą rozmawiałaś - nie ma też żadnych badań, które potwierdzałyby że duphaston szkodzi w jakikolwiek sposób...
Tym się pocieszam, że każdy kij ma dwa końce.. w sumie to tylko progesteron, który i tak same produkujemy ..

Mam nadzieje, że nam jednak nie zaszkodzi ...

a z ciążowych rzeczy mam już bluzki, jedną parę spodni, jedną spódniczkę, i legginsy 🙂
Nie chcę za dużo kupować bo za kilka miesięcy się już nie przydadzą 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki za miłe słowa, od wszystkich znajomych słyszę że odmłodnieję 😁, choć ja jak na razie tak tego nie odczuwam, pytanie czy mam jeszcze tyle cierpliwości w sobie, syn się śmieje że jak wyjdzie z bratem( bo on by chciał chłopca) lub siostrą (córa chce siostrzyczkę) to go posądzą że to jego.
Ja też mam usg połówkowe 7 maja pod warunkiem że do tego czasu już będę miała wyniki z amniopunkcji 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewi24 ufaj lekarzowi albo skonsultuj się jeszcze z jakimś innym ginem w sprawie tych plamień.
No to teraz dziewczyny czekamy na tego 7 maja 😆
Dziś byłam u dentysty i jestem mile zaskoczona po prawie 3 latach (wiem wiem wstyd 🤢) tylko 1 ubytek. Więc w moim przypadku to co mówią o osłabieniu zębów w ciąży się nie sprawdziło i oby tak pozostało 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojoj zęby... mi już dwa poszły 🤨 i włosy lecą pełno moich kłaków wszęzie 🤢
no własnie co z tymi plamieniami?! chociaz moja tesciowa jak była w ciazy z moim mezem to od 5 miesiaca zaczęla plamic az do porodu ale przyczyną było to ze upadła na brzuch. i do konca lezała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agatko, nie chcialam nikogo nastraszyc. Moja endokrynolog tez przepisuje Duphaston, jesli jest to konieczne. Ale jesli nie jest, to nie daje 'wspomagacza'.
W Polsce czesto lekarze w nieuzasadnionych przypadkach, bez zadnych badan podaja pacjentka Duphaston (np gdy kobieta przezyla poronienie, zamiast zrobic badania na poziom progesteronu, stwierdzaja, ze przeciez Duphastonu nie da sie przedawkowac i laduja go dowoli).

A ja dzis bylam u endokrynologa i wszystkie wyniki w normie mam :-) Byle by tak do konca ciazy :-)
Ja na poznanie plci dzidziusia czekam do 10 maja :-) nie moge sie juz doczekac :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A jak czuje w brzuchu cos takiego jakby mi 'skoczyl' miesien, to to moga byc wlasnie kopniaczki dzieciatka?
Tak juz bym chciala czuc i wiedziec, ze to wlasnie dzidzius, a nadal nie wiem czego sie spodziewac 🥴
Moja mama (piecioro dzieci) stwierdzila, ze dlatego nie czuje ruchow, bo nie wsluchuje sie w siebie. Moze troche racji ma, bo mnie w koncu troche zna, ale ja rzeczywiscie nie umiem ot tak sie polozyc i nic nie robic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
haha dobre porównanie 😁 Właśnie te skaczące mięśnie to mięśnie naszych maluszków 😁
Za niedługo zamienią się na kopniaki 😁
Cieszę się, że masz wyniki w normie 🙂 Ja też mam w porządku. TSH 1,1 Ft4 1,3 🙂)) aż miło 🙂
Jutro mam wizytę u endokrynologa a w piątek u ginka kontrola po tym krwotoku.
Jakoś czuję, że wszystko będzie oki 🙂
A tak w ogóle to jesteśmy już w 5 -tym miesiącu ciąży,
Brzmi dostojnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja biore falvit mama nie całe 30zł place na miesiac.
No własnie.... Ja dziś mam 20tc czyli już POŁOWINKI 🤪 Teraz już z górki byle tylko maluszek dobrze sie rozwijał a ja bede sie pod niego/nią dostosowywać 😁

byłam wczoraj u babci na wsi jak przyjemnie było (cała noc przespana) spodkałam tak kolezanke rodzi w czerwcu i mowi ze ma dosc ciąży oczy jej ropieja, anemii dostała... ja tam bardzo sie ciesze ze mi ciaża służy mam zamiar sie nią cieszyc do konca i chodzic brzuszkiem do GÓRY 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przyczyna to był krwiak którego nie ma już . Mój gin twierdzi że on schodzi tzn ta stara krew która zalega w brzuchu. Bąbelki też czuje zwłaszcza po jedzeniu , może to są te ruchy bo są w dole brzucha bardzo nisko. Jeśli chodzi o witaminki to ja biorę Prenatal Classic jak byłam z Zuzią w ciąży to też brałam Prenatal.. Jeszcze 3 dni i będę widzieć moje maleństwo. Też już chce miec połówkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczyny.
Ja wczoraj to zwariowałam poszłam na spacer z córką nie było mnie w domu 6 godzin zaszłam tylko na moment do siostry zjeść nakarmić Hanie i ją przebrać i dalej w świat. Jak wróciłam do domu to myślałam, że mi kręgosłup pęknie 🥴 i od 17 do rana już leżałam (oj głupia ja głupia 🤢) Dziś juz jest oki ale nie zamierzam już tak wariować.
Zamówiłam dziś te witaminy http://allegro.pl/centrum-materna-plus-dha-duopak-2x-30-30-apteka-i3177634624.html na 2 miesiące zapłaciłam mniej niż za femibion na miesiąc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...