Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2013 | Forum o ciąży


Gosia734

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Co do cycuszków ja nie mam jakiś obaw, choć koleżanka jak wróciła do domku z maluszkiem okazało się, że nie umie go karmić. W uk na drugi dzień przychodzi z rana położna i ta jej dała specjalne nakladki na piersi. Więc sposoby są :-)
Co do śluzu - podobno w 2 trymestrze to normalka,że wilgotność jest zwiększona.
A jeslu chodzi o mnie - nic nie wiem, bo będę miała badania dopiero w poniedziałek 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malgosia75 napisał(a):
gigus napisał(a):
Dziś nasze maluszki mają swoje święto więc życzę im PIĘKNEGO, LEKKIEGO WYJŚCIA NA ŚWIAT 🤪
Dołączam się do życzeń 😁 i oby były zdrowe i silne

dolaczam sie do zyczen :-)
tez sobie z rana pomyslalam, ze dzis swieto Naszych Pociech 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynki słyszałyście o chińskim kalendarzu płci? wg niego mam mieć córkę 😮
http://www.plecdzieckaplanowanie.az.pl/kalendarz_chinski_plec_dziecka.htm

zobaczcie sobie 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wczoraj jak się położyłam juz spać, to odczułam ukłucie w pochwie i tak mi pulsowało delikatnie przez chwilę,po chwili przestało. a poźniej silniejszy ból też w tych okolicach co chwilę się pojawiał po czym na trochę ustępował i znowu bolało...i w końcu zasnęłam jakoś.
a dziś od rana odczówam takie coś jak by mi "bulgotało" i też pobolewało w pochwie(takie jakieś delikatne skurcze) bardzo boję się ze moje maleństwo pcha się juz na swiat....
dziś się oszczędzam i nic nie robię tylko leżę i jem 🙂 może powinnam pojechać do mojego lekarza,albo odrazu do szpitala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eveline9118 napisał(a):
wczoraj jak się położyłam juz spać, to odczułam ukłucie w pochwie i tak mi pulsowało delikatnie przez chwilę,po chwili przestało. a poźniej silniejszy ból też w tych okolicach co chwilę się pojawiał po czym na trochę ustępował i znowu bolało...i w końcu zasnęłam jakoś.
a dziś od rana odczówam takie coś jak by mi "bulgotało" i też pobolewało w pochwie(takie jakieś delikatne skurcze) bardzo boję się ze moje maleństwo pcha się juz na swiat....
dziś się oszczędzam i nic nie robię tylko leżę i jem 🙂 może powinnam pojechać do mojego lekarza,albo odrazu do szpitala.


To moga byc problemy z szyjka macicy (albo sie skraca albo rozszerza)
Moim zdaniem powinnas sie spotkac z jakims lekarzem, lepiej dmuchac na zimne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 🙂

Trochę mnie nie było a tu tyle do nadrobienia, a raczej do nadczytania było 🙂
u mnie w zasadzie ok. Trochę posprzątałam domek, bo już wkradł sie mały bałaganik, zalatwiłam sobie parę spraw, które ciągle odkładałam i takie tam. Niestety w miedzyczasie ukruszyła mi sie ósemka i zaczyna pobolewać więc jeszcze w pndz. czeka mnie wizyta u dentysty... brrrr. A i obciełam włoski na krótko dość, coś ala bob tylko przód trochę dłuższy co jest sporą zmianą bo do tej pory zawsze miałam włosy długie.
Maleństwo w brzuszku szaleje i czasami jak kopnie o aż zaboli. Brzuszek tez mi dość często się napina ale jak tak miałam też w poprzedniej ciąży. Uplawy mam spore ale wszytsko jest ok bo to jak lekarz określa fizjologiczne a nie infekcyjne, więc wszystko ok. W przyszłym tygodniu czeka mnie glukoza ... blllllleeeeeeeeee. Jak ją sobie przypomne to aż mnie cofa.
Mam nadzieję, że Wasze wszystkie problemy ze zdrówkiem już się pokończyły i że nie macie już powodów do zmartwień.
Co do niani to jak już kiedyś pisałam , ja mam Angel Care z monitorem oddechu i według mnie to jest rewelacja. Dzięki temu, mimo iż Pawełek od pierwszego dnia w domu spał w swoim pokoiku, my z mężem spaliśmy spokojnie. I na pewno teraz dalej będziemy z tego urządzenia korzystać. Ja kupiłam wtedy używane roczne jeszcze na gwarancji za ok 300 zł (oczywiście na allegro).
A i jeszcze, dziewczyny nie nastawiajcie się tak mocno na karmienie piersią. Ja baaaardzo chciałam a okazało się, że nie miałam pokarmu i nici z planów. Tyle tylko że przez to moje nastawienie mało nie wpadałam w depresje. Mysłałam o sobie co ze mnie za matka, że nie mogę nakarmić maleństwa piersią. katowalam się herbatkami, masazami, próbowałam wywoła pokarm ściągaczem. Jakby nie mąż to pewnie bym dłuuugo się tak męczyła. Na spokjnie pokazał mi wszytskie zalety karmirnia butelką i przekonał, że nic na siłę. Teraz mam podejście, jak będzie pokarm to super a jak nie to nic strasznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Ewelinka, jak dzisiaj samopoczucie? Kurczę, może pędź do lekarza jeśli Cię niepokoi ...

Kasia dasz radę z gllukozą, weź cytrynkę, dużo łatwiej znieść wtedy 🙂 też szlam na nią jak na skazanie 🙂

Karola tak sobie myśle, ze super sprawa z tym monitorowaniem oddechu. Chyba się skuszę, oglądałam na Allegro same czujniki. Nie są takie drogie. Z tym, ze to bez niani. Ok 100 zł.
A jak Ty się czujesz w tym szpitalu? Dalej tak Ci się napina brzuch ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wczoraj popoludniu znow mi sie napinal. Jak leze na boku, to tego nie czuje, ale jak sie poloze na plecach, albo stane i ide, to wtedy mocno mnie sciaga. To nie sa skurcze czylko mam po prostu twardy brzuch.
Jutro dopiero ktokolwiek bedzie zeby mnie zbadac, wiec zobaczymy co tam sie dzieje. Mam nadzieje, ze kroplowki nie bede potrzebowala, bo po tamtej nie dosc, ze mi spuchla dlon to jeszcze twarz mialam jak balon, az mnie sie polozne pytaly czy wczesniej bralam magnez i nie bylo jakis dzialan nie porzadanych. Teraz mam magnez w tabletkach i tez troche spuchnieta jestem, ale minimalnie.

Co do monitora oddechu to czytalam, ze te z ta mata co ja sie wklada pod materacyk nie sa zbyt dobre, ze lepsze sa te z adapterem jak u niani elektronicznej. Ja sie w sumie rozgladalam tylko za takimi dwufunkcyjnymi - niania plus monitor.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzis mam ten brzuch taki jak zawsze i zapytalam sie mojej mamy (5 ciaz przeszla) czy wedlug niej jest to twardy brzuch. No i mama mnie nastraszyla, ze jak ona miala taki w jednej ciazy, to ja ginekolog chcial na oddzial wsadzic, ale go przekonala, zeby tego nie robil. A ja mam przez cala ciaze taki brzuch. A w srode i czwartek to mialam duzo bardziej twardy.
Troche mnie to przerazilo, bo to moze znaczyc, ze ja utkne w tym szpitalu 2 tysiace kilometrow od domu na dluzej 🥴 🤢 😞
Ewelina a jak Ty sie czujesz? Co u Ciebie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martwię się trochę o Eweline, ze nie daje znaku .... Mam nadzieje, ze wszystko ok.
Karola trochę leżenia i widzisz, od razu lepiej.
My właśnie wróciliśmy z pizzy hut, taka najedzona jestem ze ledwo zipię , ale ile szczęścia 🙂 🙂 🙂
pilam lemoniade arbuzowa, Mały chyba był zachwycony bo skakał w brzuchu 🙂 mam nadzieje, ze z radości, ze takie pyszne 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martwię się trochę o Eweline, ze nie daje znaku .... Mam nadzieje, ze wszystko ok.
Karola trochę leżenia i widzisz, od razu lepiej.
My właśnie wróciliśmy z pizzy hut, taka najedzona jestem ze ledwo zipię , ale ile szczęścia 🙂 🙂 🙂
pilam lemoniade arbuzowa, Mały chyba był zachwycony bo skakał w brzuchu 🙂 mam nadzieje, ze z radości, ze takie pyszne 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej. my dziś mieliśmy pierwszą rocznice ślubu i poszlismy sobie na duuuuze lody (ja zjadłam dwa) 🤪 czeka nas jeszcze wycieczka ale to po remoncie
mój maluszek dziś taki spokojny jest że szok od czasu do czasu się wierci 😮 w czwartek idziemy do pana doktora zobaczymy co nam powie, mam nadzieje ze jest wszystko oki 🤢

no dziewczynki informujcie na bieżąco co i jak 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia Wszystkiego najlepszego 😘 dużo miłości przede wszystkim 😘

Ewelina odezwij się co tam u Ciebie

Karolina nie martw się na zapas jutro się już pewnie wszystkiego dowiesz i daj nam od razu znać 🙂

A u nas dziś dość intensywny dzień 🙂 do południa był basen 🙂 Nikola bardzo szczęśliwa,a ja też toche popływałam i teraz musimy częściej chodzić 🙂
Popołudnie minęło na długim spacerku ogólnie fajna rodzinna niedziela 🙂

A co tam u was brzuchateczki kochane 🙂?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kochane moje u mnie wszystko w porządku,to znaczy te bóle przeszły chociaż od czasu do czasu zaboli ale mniej,rozpoznałam tez nowy ból to tak jak by mnie mała ciągnęła od środka za pępek 🙂 jest to ból połączony z łaskotaniem
ja kupiłam dzisiaj dla małej dwie pary ślicznych spodenek ze stopkami.
powiem wam ze mi też się napina brzusio jak chodzę, jadę samochodem,a nawet jak siedzę ale przechodzi szybko robi się taki twardy troszkę pod pępkiem i na całej szerokości. do lekarza idę 18 no chyba ze te dolegliwości nie ustąpią to sie wybiorę wcześniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Jejku jak u nas pada cały czas ja już mam dość takiej pogody 😞
Wczoraj się troche wystraszyłam bo prawie cały dzień nie czułam ruchów małej nawet w nocy się budziłam żeby tylko cos poczuć a tu nic i na szczęście dopiero rano dała znać o sobie ale stracha mi niezłego napędziła.

Eveline dobrze,że wszystko w porządku 🙂

Miłego dnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...