Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2013 | Forum o ciąży


Gosia734

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
gigus dzięki bardzo, to prawda, że gdyby nie to forum, to człowiek by czasem obłędu mógł dostać.
polemika kolejną wizytę z moją położną mam za 3 tygodnie, a poza tym pod koniec następnego miesiąca mam spotkanie z lekarzami na oddziale w szpitalu (bo moja ciąża jest prowadzona jako ciąża podwyższonego ryzyka), więc jeśli moja położna za 3 tygodnie nie zareaguje na to, to zgłoszę to w szpitalu i wtedy na bank dadzą mi pogadać z jakimś ginekologiem.
A wczoraj dostałam nieprzyjemny sms od koleżanki. Jest w 7/8tc (dokładnie nie wiem) i w zeszłym tygodniu zaczęła lekko plamić (a starali się o dzidzię do tego stopnia, że raz w miesiącu latała do ginekologa do Polski, bo tutaj nie chcieli jej jeszcze leczyć, bo ma już półtorarocznego brzdąca i w takich wypadkach na niepłodność leczą dopiero po dwóch latach starań o dzidzię). We wtorek była na usg ze względu na to plamienie, ale dziecko normalnie było rozwinięte, serce biło i było wszystko ok, ale wczoraj na noc dostała krwawienia jak na miesiączkę, dziś rano miała jechać na usg do szpitala, ale do niej nie piszę nic - nie chcę przeszkadzać. Mam nadzieję, że z maleństwem wszystko ok.
Moja koleżanka już po usg - widać zarodek w woreczku, ale bicia serca nie mogli wykryć 😞 mam nadzieję, że jednak wszystko będzie ok, że Bóg wysłucha modlitw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

no to ja wam opowiem historie jaka miała miejsce nie dawno w szpitalu, moja kolezanka tez starali sie 2 lata o maluszka zaszła w ciaze zaczeła plamic i ordynator stwierdził PORONIŁA PANI PROSZE PODPISAC DOKUMENTY NA SKROBANIE podpisała przed zabiegiem starzysta podłaczył jeszcze ktg zrobil usg SERDUSZKO BIJE! o mały włos nie usoneli by jej dziecka!
dlatego nie chce rodzic w moim miescie tylko jade do powiatu obok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hmm ja na temat tych butelek wiem niewiele. Jak Natka była mała to używałam Aventa a teraz kupiłam wszystko z LOVI z aktywnymi smoczkami 🙂
Zobaczymy jak się sprawdzą.
Wczoraj na allegro zamówiłam elektryczny laktator firmy MEDELA - jest najlepszy na świecie 🙂

http://www.medela.com/PL/pl/breastfeeding/products/pumping/mini-electric.html

Zostało mi do kupienia już tylko łóżeczko i komoda kąpielowa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja dla maluszka mam miec tylko recznik i mokre chusteczki ale dla mnie... jakas bielizna nocna 😜 kosmetyki. mysle sobie ze do porodu wezme stara koszule bo to roznie bywa 🙂
no ja własnie czekam na meza bo mamy jechac na zakupy trzeba kupic dla maluszka co nie co 🤪
już nie mogę sie doczekac jak moj chłopczyk bedzie z nami bede mogła go przytulic, wycałować 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka dziewczyny, u mnie dobrze 🙂
od przyjazdu z Pl mój mąż miał cały czas wolne a dziś poszedł do pracy i jakoś tak pusto bez niego mi się zrobiło i zabrałam się za małe porządki (takie rzeczy, które w miarę mogę zrobić ze względu na mój stan fizyczny).
A przed chwilą była u mnie sąsiadka i przyniosła mi sterylizator i nieużywaną małą butelkę z Aventa ze smoczkiem oraz jedną z Tommee Tippee i trochę rozpakowanych smoczków do butelek (ale nie zauważyłam tego wcześniej i nie wiem czy ona je używała czy nie, więc nie będę ich używała). Więc zestaw startowy mam 🙂 I właśnie zaproponowała mi, że we wrześniu może mi ściągaczkę do pokarmu przynieść 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co sobie pomyślałam, że za 11 tygodni moja Córeczka przyjdzie na świat. Z jednej strony jestem przeszczęśliwa, że Ją zobaczę, że przytulę, że pocałuję, ale z drugiej strony jakoś tak przykro mi się zrobiło, że nie będę Jej już miała pod sercem 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
byłam u lekarza w piątek, wszystko cacy tylko Luteine mam brać, nie wiem czemu ale babka w aptece dała mi 2 pudełka 🤔 - czyżby jakaś mniejsza dawka i mam brać po 2? jaką dawkę bierzecie 50 czy 100?

jeśli chodzi o butelki to właśnie Tommee Tippee zamierzam kupić bo mają całkiem dobre opinie

co do "rozpakowywania się" 😁 to czuje że przenosze, już nie mogę się doczekać choć trochę się boje tego braku..... ciszy 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejo 😎
mi się wydaje ze sie rozpakujemy jeszcze w wakacje 😜 mi na pewno bedzie brakowało tych kopniaków ale juz chce maluszka miec przy sobie 🙂
a własnie dziewczyny w jakim celu bierzecie luteine?? na co ona jest??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gigus ja używam Tommee Tippiee i jestem zadowolona 🙂 używałam laktatora też tej firmy (wystarczyło butelkę dokręcić) i też mi pasował. Jedyne co to mój Mały nie umiał ssać tych smoczków ale na dobre Mu to wyszło bo w ogóle smoka nie ciągał i nie musiałam Go oduczać 🙂Butelki służą nam do dziś na wieczorne mleczko tylko smoczki zmieniłam na te z większą przepustowością.
Fajnie Wam, że urządzacie pokoiki dla Maluszków 🙂 u mnie będzie tylko małe przemeblowanie i Zuzia będzie spała w łóżeczku turystycznym (tylko materacyk wygodny dokupimy), a jak Olek dorośnie do "dużego" łóżka to Jego łóżeczko przejmie Malutka (zresztą wydaje mi się że będzie bezpieczniejsza w turystycznym bo Oluś jest malutki i nie wiadomo co Mu do główki może strzelić 😉)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha no ja własnie kupiłam smoczek z TT a drugi wziełam z aventu zobaczymy moze faktycznie nie bedzie musiał miec w ogole 🙂
ja tak planuje sobie małego miec w drewnianym tylko gdzies z półł roku te turystyczne sa na prawde fajne a mamy w domu jak brat z mała przyjezdza narazie nie jest zazdrosna wie ze ciocia ma dzicke w brzuszku, całuje brzuszek rozmawia- słodziutkie to jest ale zobaczymy jak mały bedzie w jej łózeczku 😜

no własnie mnie ta luteina zastanawiała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ze smoczkiem to bywały momenty (3 miesiące kolek nawet do 5 nad ranem :blink 🙂 że myślałam że Mu przykleję go do buzi 😉 ale potem byłam zadowolona że nie mam np problemu ze spaniem w nocy (nie budził się że smok Mu wypadł itp). A co do łóżeczka to Olo jest jak Pomysłowy Dobromir 😉 i jakoś mi się tak wydaje że ta siatka uchroni Zuzię przed Jego rączkami tudzież jakimiś dziwnymi przedmiotami lądującymi w Jej pobliżu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia, na Twoim miejscu też pewnie bym tak zrobiła. Ja mam koleżankę, której starszy synek miał 2.5 roku gdy mu się brat urodził i niestety w kołysce lub łóżeczku małego lądowały naprawdę przedziwne rzeczy i w dodatku starszy wspinał się po drabince i chciał wchodzić do młodszego.

Ja też jestem nastawiona na firmę Tommee Tippee - jakiś taki fajny design mają 🙂 i rozglądałam się za ściągaczką do pokarmu i mają bardzo rozsądne ceny w porównaniu do innych firm, a siostra właśnie mi mówiła, że ona ściagaczkę innej firmy kupiła niż butelki i później musiała przelewać pokarm ściągnięty.

Co do łóżeczek itp to ja na dzień dzisiejszy jestem za tym, że do około półroku moje dziecko będzie sypiało w kołysce, a później być może się przeprowadzimy luty/marzec i zorganizujemy w nowym domku pokoik dla Maleńkiej i tam już łóżeczko wstawimy i Mała będzie spała w swoim osobnym pokoiku (o ile ja jako matka będę na to gotowa psychicznie, bo to jeszcze różnie może być).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas Olkowi też własny pokój musieliśmy zrobić (a na razie wynajmujemy dwupokojowe mieszkanie ) i szczerze polecam bo teraz i On i my się wysypiamy 🙂 najważniejsze żeby od początku nauczyć maluszka zasypiać samodzielnie i polecam Wam przeczytanie metody, która nam bardzo pomogła http://vanilka.republika.pl/usnij.htm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie ja właśnie wróciłam ze szpitala spędziłam tam cały tydzień 😞
W nocy z poniedziałku na wtorek dopadły mnie skurcze dzięki Bogu nie miałam rozwarcia i leki pomogły zatrzymać wszystko. Teraz mam odpoczywać w domu.
Może wieczorem was nadrobię. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to Ewcia wypoczywaj w miarę mozliwosci jak najwiecej 🙂

mi się zdarzały omdlenia, nie umiałam na tym zapanować ale przeszło szybko kwiecien miałam taki słabiutki 🙂
Mój chłopczyk szaleje ja pikole ale faluje mi cały brzuch troszkę boli bo jednak waga jest spora 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak tam rozstępy?? ja mam cały siny brzuch 🥴 nic nie pomoga ale po ciąży spróbuje się pozbyć chociaż czy to będzie możliwe?!

a ja właśnie zgrzeszyłam jedzieniem z mc donaldu ☺️ jakoś mnie naszło ale dużo nie zjadłam i napój bez gazu oczywiście 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gigus napisał(a):
a jak tam rozstępy?? ja mam cały siny brzuch 🥴 nic nie pomoga ale po ciąży spróbuje się pozbyć chociaż czy to będzie możliwe?!


Niestety od poczatku ciazy popekaly mi cale uda, troche skora nad biodrami. Moja siostra miala tak samo w ciazy - uda cale w krechac, ale to cale! Juz tyle sie naczytalam i nasluchalam na necie opini specjalistow i niestety takie rzeczy sa sprawa genetyczna, dziedziczna 😞 zabieg na usuniecie rozstepow z jednego uda to koszt jednego tygodnia pracy w UK (przy najnizszej krajowej), wiec sie pocieszam, ze jak juz urodze trzecie dziecko i wroce do pracy, to sobie pol miesiaca popracuje na moja nozki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...