Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2013 | Forum o ciąży


Gosia734

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
stokrotka19 napisał(a):
Do tabelki: 37 tydzień waga 3960kg

ile?!! prawie 4 tony? 🤪 oczywiście żarcik :P kumam że to gramy 😁

ja z kosmetyków mam różne różniste: z HIPPa żel do mycia ciała i włosów, krem ochronny na wiatr i niepogodę i krem pielęgnacyjny do twarzy i ciała; z Johnsona próbki mleczko pielęgnujące i płyn do mycia c. i w.; mydło Bambino; Sudocrem; Linomag Bobo A+E; Linoderm ma brodawki

o materacyku zapadła już decyzja - pianka termoelastyczna (taki jak w inkubatorach), łóżeczko kupiłam używkę za 150zł więc za materac mogę wybulić

byłam dziś w szpitalu który wszyscy polecają w necie..... masakra jakaś, budynek wyglądał jak obora połączona z mleczarnią a położna tak na mnie popatrzała jakbym jej matkę steropianem zatłukła 😮 łaskawie wysłała bardziej komunikatywną koleżankę do udzielenia mi informacji.... i teraz mam dylemat ze szpitalem 🤔 wybrać ładny po remoncie z fajnymi położnymi i z debilami lekarzami, bez znieczulenia czy wybrać oborę ze średnimi położnymi, ze znieczuleniem 🙃 a może wyciągne męża jutro na dalsze zwiedzanie szpitali 😜

o karmieniu piersią
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

hejo. Dziewczyny uwieżcie jestem na prawde silna, ale już nie ogarniam systemu 🥴 zliczajac cała noc moze godzine spałam. Dosłownie co połgodziny na siusiu, jak lezałam to mnie tak wszystko bolało ze szok o 2 w nocy oglądałam tv (guzik leciało) no mam takie parcie na pecherz a przytym mowie boli dosłonie wszystko tyłek, nogi, krocze....Masakra jakaś teraz juz oczywiście po sniadanku, połoze sie jak Maciej pojdzie do pracy moze do 10 przykimam 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was 🙂
pozwolę się Wam wtrącić w posty 😉
Może któraś z Was jeszcze nie posiada wózka dla dziecka a ja mam na sprzedaż. Gondola+spacerówka. Gondola nie była uzywana i posiada jeszcze nawet folię na rączce.
Podaję linka do mojego ogłoszenia. Jeśli któraś będzie zainteresowana to cena do negocjacji 🙂
http://tablica.pl/oferta/abc-design-spacerowka-gondola-nowa-nieuzywana-ID3tOc7.html#fbbc7b6d9d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu ja obstawiam że najpóźniej do końca tygodnia urodzisz 🙂 ja przed samiutkim porodem też tak miałam, ból dosłownie wszędzie i trzy albo cztery noce totalnie nieprzespane. Także trzymaj się, a jak mąż wróci z pracy to spróbuj wybrać się na spacer. To pomaga na rozwarcie i opuszczania się dziecka do kanału rodnego 🙂

Dziewczyny trzymajcie kciuki dziś mam nadzieję, że się okaże kiedy w końcu dostaniemy klucze do domu 🤪 Tak bym chciała zdążyć przeprowadzić się przed porodem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia nie jesteś sama u mnie też już się zaczynają nie przespane noce, dziś zanim się wygodnie ułożyłam przysnęłam to zaraz się budziłam bo siku albo za bardzo brzuszek gniotłam i było nie wygodnie ajjj jeszcze troszkę nam zostało... dziś rano miałam wyraźny skurcz trwał może ze 20 sek i dalej cisza ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje 🙂 no mam nadzieje ze sie rozpakuje zostały mi 2dni tez moze troche sie stresuje. wszyscy juz dzwonia pytaja bo mowia ze dzis pojade 🙂 idę dziś na spacer dłuuugi i wezme mojego w obroty wieczorem bo juz brak pomysłu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny odnosząc się jeszcze do kosmetyków dla maluszków, to warto sobie to przeanalizować. Już chyba ktoś pisał o Sroce, ale ponownie do niej odsyłam. Bardzo dobre analizy. Obiektywne przede wszystkim.
Tutaj o oliwkach:
http://www.srokao.pl/2013/02/analiza-oliwki-dla-dzieci.html

O chusteczkach do pupci:
http://www.srokao.pl/2013/01/analiza-chusteczki-nawilzane.html

Kremiki:
http://www.srokao.pl/2011/10/analiza-kosmetyki-dzieciece-kremy_15.html

Można sobie na stronie jeszcze wiele ciekawych informacji znaleźć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny
Gigus wspolczuje ale ja tez juz coraz mniej spie 😞 dzis prawie wcale nie moglam sie ulozyc,co zmienialam pozycje to sie budzilam, siku co chwile latalam cos czuje ze u mnie bedzie wczesniej porodowka.Dzies mojej kolezance wywoluja porod poprzez jakis cewnik ktory ma rozwarcie zrobic..brzmi nieciekawie ale ona mowi ze nie boli mocno tylko tak jakby okres miala.
Dzis mialam wizyte u gina oczywiscie sie naczekalam jak zawesze. z badania wynika ze wszytsko jest dobrze ,szyjka sie sprocila 0,5 cm i przez to mam ten sluz nie sa to wody plodowe hehe cale szczescie aaa i mialam pobierany ten wymaz na posiew myslalal ze to cos strasznego ale lekarak byla delikatna .I oczywiscie slyszalam serduszko mojego Robaczka kochanego 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂
Ja za godzine mam spotkanie z polozna 🙂 Ma sprawdzic jak Malenka jest ulozona i jesli nadal bedzie czula glowke u gory, to usg w nastepnym tygodniu. Jesli na nim wyjdzie ulozenie posladkowe, to podobno bede miala wyznaczony termin cesarki dwa tygodnie przed planowana data porodu, czyli na 6 wrzesien 🤪
No zobaczymy co to wyjdzie w koncu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny! Dziś chyba taka noc była- ja tez nie spałam, z boku na bok, z boku na bok i tak do rana. Nie mogłam sobie znaleźć odpowiedniej pozycji do spania. A jak już mi się udało to albo mi ręka zdrętwiała albo chciało mi się siku i tak w kólko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja juz po spotkaniu. Obciazenie glukozy ostatnio mi wyszlo blisko granicy cukrzycy ciazowej, wiec za tydzien jak bede w szpitalu to maja mi zrobic badanie krwi. Mialam zbyt napiety brzuch, zeby polozna sprawdzila polozenie dziecka, wiec za tydzien ide na usg. Stwierdzilysmy, ze skoro nie wiadomo czy bede miala cesarke czy normalny porod, to jeszcze planu porodu nie piszemy, poczekamy i tyle.
Jakby mi sie cos dzialo: mialabym skurcze, plamienia/krwawienia, jakis dziwny bol brzucha, czy dziecko przestaloby sie ruszac mam od razu dzwonic do szpitala badz tam jechac, to mi zrobia odpowiednie badania.
A ja w ogole nie wiem czemu od dwoch dni niby dobrze sie czuje, nie mam skurczy przepowiadajacych ani nic, ale sie czuje tak jakbym miala jeszcze w tym tygodniu na porodowce wyladowac. Z reszta polozna sie smiala, bo tutaj w UK jest taka ksiazka ciazy i w niej miejsce na komentarze ze spotkan z lekarzami i polozna i to miejsce mi sie juz skonczylo, a dzis skonczylo mi sie miejsce na zapisywanie dat i godzin kolejnych spotkan z polozna badz lekarzami. I sie smiala, ze to znak, ze juz wiecej razy z nikim nie musze miec konsultacji, tylko musze juz rodzic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moze ten bialy sluz to ten czop? 🥴 😲
Gigus jak cos zycze Ci szybkiego i jak najmniej bolesnego porodu i trzymam kciuki, zeby wszystko ok poszlo.
W sumie lepiej by bylo jakbys juz rodzila, bo masz juz sporo takich bardzo dokuczliwych dolegliwosci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolina ja teez mam takie uczycie dziwne ze juz zaraz urodze hehe niby wszystko dobrze ale caly czas mam warazenie ze to za raz i ze zle mi termin wyliczyli moze dlatego tak mylse bo synus jest duzy 🙂
Gigus trzymam kciuki zeby to bylo juz bo wymeczy cie ta ciaza ..Informuj na bierzaco jak dasz rade oczywiscie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jejku ale mialam do nadrobienia czytania 🙂 z 8 tron 😮
jestem ciekawa czy już trwa poród u GIGUS ja już też bym chciala zacząć,bolą mnie plecy i nogi...
zastanawiam sie czy nie powinnam poinformowac mojego lekarza o tych gęstych,białych upławach ...
przed wczoraj malowalam wałeczkiem ściany w pokoju 🙂 mialam nadzieje ze przyspieszy to porod ale coś moja mala sie nie spieszy .. 🙂 ja mam też kosmetyki z NIVEA
-krem przeciw odparzeniom
-oliwkę
mydełko w kostce
i mleczko do kąpania 2w 1 do ciala i włoskow
dokupię sobie jeszcze ten bephanten albo coś co bede mogla uzywac na cycuszki moje jak bedą boleć i na pupkę dzidzi jak sie odparzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cholera faktycznie sprawdzilam te płyny do kąpieli ( bo mam dwa) i dwa sa od 1go miesiaca zycia....ale mam mydełko w kostce od pierwszych dni mozna stosowac i je wezmę do szpitala...wygodniejsze by było to co mam z pąpką ...szkoda
a te upławy tez zgłoszę,chociaz myślę ze to nic strasznego...oby 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja już po wizycie wszystko oki 😆 Dzieciątko niziutko ale rozwarcia nie ma. Lekarz puścił oczko i mówi, że jak chcę już rodzić to nie muszę się oszczędzać 😆 Że mogę już męża porządnie przytulić 😜
Ja co prawda chciała bym do września wytrzymać i mam nadzieję, że mi się uda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...