Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2013 | Forum o ciąży


Gosia734

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
konefka napisał(a):
Ja rodziłam 1,5 roku temu moja córcia dużo płakała ja byłam przez to wyczerpana. Położna zapytala czy nie chce dla małaj glukozy to odpoczne dobre 3 godziny. Zgodziłam sie i córcia pospala ok 4 godziny bez przerwy 🙂
Ja dzis chodzic nie mogę prawa strona odmawia posłuszeństwa :/ do tego rano bolesne skurcze :/ obawiam się, że będę tym razem miała bóle krzyzowe :/

Ciebie sie zapytali. A mojej siostry nie raczyli. Bylo to calkiem normalne dla nich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hehe a mnie się dziś śniło że koleżance chciałam pokazać brzuch jak mały kopie a tu mi brzuch z boku pękł, dzidzia wypłyneła 😁 no to go szybko wepchnełam z powrotem 😁

sterylizator kupie dopiero jak będę karmić butlą. wczoraj dokupiła jeden smoczek żeby mieć i lateksowy i silikonowy, ale jeszcze ich nie wyparzałam bo aktualnie wszystko w pudłach wylądowało 🙃 wypakuje dopiero za tydzień jak teść panele położy u małego

kurcze ja nie mam żadnych skurczy 🤨 nawet nie wiem czego się spodziewać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo ja nadal w szpitalu skurcze rzadko mam ale pobolewa mnie i sluz mam okropny taki bialy gesty jutro. ma byc decyzja co dalej bo jestem po terminie maly wazy 3400 i ma jajka jak dzwony tak powiedział. lekarz po za tym ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewa no to witam w klubie, mnie też skurcze łapią z krzyża .. przepowiadające są tak silne, że aż się boję co to będzie jak się naprawdę zacznie ...
U Ciebie prawa, u mnie lewa strona odmówiła posłuszeństwa, ale walcze dzielnie.
Od dzisiaj postanowiłam się już nie oszczędzać.
Byliśmy cały dzień u mamy, zaliczyłam długi spacer, i szperanie na strychu 🙂
ZNALEŹLIŚMY oldchoolową kołyskę która ma 54 lata !!!!!
Już jest w samochodzie 😁 😁 😁 jutro będziemy ją szlifować i malować. Zaraz własnie będe szukała materacyka 😁
Jejlku ile radochy mamy z tej kołyski 🙂
Jak już będzie gotowa to wrzucę fotkę. Ale łezka mi się zakręciła na jej widok.

Ewelinka, wracaj do zdrówka !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to teraz nawet ja postękam 😁 wczoraj chyba poczułam 3 skurcze 🙃 wieczorem brzuch najchętniej odłożyłabym na półkę, szkoda że się nie da 😁

gusia ciebie też bujali w tej kolebuni? zrób zdjęcie przed i po czyszczeniu - taka metamorfoza będzie fajna 🙂
eveline wygrzewaj dupkę w końcu przejdzie
gigus bądź dzielna 😁 otworze temat na zdjęcia naszych dzidzi to go może wywołam 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To jest ciekawe. Najpierw przez troske o nasze dzidziusie roztrzasalysmy sie, oszczedzalysmy, zeby tylko nie urodzic. Pisalysmy sobie: wez nospe, poloz sie itd
A teraz jak juz wszystkie weszlysmy w ten ostatni miesiac ciazy to piszemy porady co moze wywolac porod 😲
Gusia taka kolyska to fajna pamiatka, ciekawe az jak wyglada, czekam na zdjecia 🙂
Gigus mam nadzieje, ze juz jestes po, a jesli nie, to trzymaj sie cieplo 🙂
Ja niestety w dziedzinie skurczy nic a nic nie wiem. Czasem jak sie poruszam poczuje jakies uklucie tak jakby w srodku w okolicach spojenia lonowego. Te bole ktore mam od rozejscia spoj lon sa inne, wiec moze moja szyjka macicy juz cos dziala 🥴 ale to nie sa skurcze. Najlepsze jest to, ze jak bylam ostatnio u poloznej to ona stwierdzila, ze mam akurat skurcz, zebym sie odprezyla, zaraz minie, bo mialam napiety brzuch. A ja mam ciagle taki napiety brzuch. Ona tego nie rozumiala 🤢 Tak jakbym byla pierwszym takim przypadkiem. W koncu wrocilam do magnezu, ale biore tylko jedna tabletke na wieczor, bo na wieczor juz mialam tak napiety brzuch, ze mi skore niemalze rozrywalo, a w nocy dostawalam skurczy lydek 😠

A w ogole pochwale sie Wam 🙂 Tu w Agnlii bardzo popularne sa carboot, czyli taki pchli targ. Pojechalismy wczoraj z mezem i jego rodzinna na najwiekszy w naszej okolicy i nakupilismy pelno zabawek! Cala pralka wszelkiego rodzaju miskow (coniektore byly z metkami, nie uzywane).
Do tego kupilam karuzele Fisher Price Rainforest
za jedyne £4 🤪 oraz playmate, ktora w sklepie kosztuje £30 za £3 🙃
Umyje, zdenzyfekuje antybakteryjnym plynem i bedzie idealne dla Malenkiej 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja coś tam wiem na temat skurczy, pierwszą ciążę poroniłam i wtedy miałam normalne skurcze porodowe... A wcześniej rano tamtego dnia, gdy dostałam plamienia miałam takie pobolewanie jak na miesiączkę. Mimo tej pamięci, to teraz już głupieje, czy to skurcze przepowiadające, czy co...
Biorąc pod uwagę to, że w 23 tygodniu skróciła mi się już szyjka to czasem u mnie może ten poród wcześniej wystąpić. Jak powiedział lekarz, byle do września, potem nie trzeba się oszczędzać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczeta! Jak dziś samopoczucie? U mnie srednio.. obudzil mnie katar a jak sie okazalo to byla krew z nosa :/ ale ponoc to normalne bo naczynka sa przekrwione.. Dzis mam wizyte zobaczymy co pani doktor powie 🙂 pozdrawiam wszystkie wrzesniowki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dziś rano biegałam robić ostatnie badania. Potem śniadanko i kawka u siostry. Po 10 ruszyłyśmy w miasto kupiłam kombinezon dla szkrabonka bo stwierdziłam, że jak nie na wyjście to na 1 spacer będzie już potrzebny. Wskoczyłam też do Rossmanna i za te wszystkie niedogodności ciążowe kupiłam sobie piękną perfumę i sobie siedzę przed kompem i pachnę a co 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja sie dzis czuje calkiem calkiem tylko i mnie jakies przeziebienie dopada z rana mega gardlo bolalo i chrype mialam a teraz katar doszedl do tego 😞
Moj pojechal do pracy spowrotem i nie ma kto o mnie zadbac 🙂 wczoraj na sniadanko zazyczylam sobie bulki z nutella i dostalam ..sniadanko do lozka 🙂
Moj dzidzius taki mi w nocy wbijal nozki w zebra az cos chrupalo -silny chlopczyk bedzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Ja o skurczach niestety też jeszcze nic nie wiem. Pobolewa mnie brzuch tak jak na okres, i nie jest to tak silny ból że muszę zażyć nospę. Wszyscy mi mówią ze ten ból spowodowany jest obniżaniem się brzucha- pewnie racja bo rzeczywiście czuje że trochę mam już niżej. Do tego od kilku dni czuje delikatny ból w okolicy krocza- ale to tez naprawdę delikatny. A powiedzcie jak te skurcze właściwie wyglądają, żebym wiedziała czego się spodziewać 🙂

Na 15 jadę powtórzyć posiew z pochwy - czy wyleczyłam się z tego gronkowca. Jak nie to szpital 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez mam takie bole jak na miesiaczke przy tym mam lekko twardy brzuch nieraz bol mi promieniuje na krzyz ale trwa to krotko dosyc 🙂 jak sie zacznie napewni bedziemy wiedzialy ze to juz 🙂
dziewczyny kolezanka mi dzis pisala zeby robila wszystko zeby nie miec lewatywy czyli co? jakies pomysly albo sprawdzone sposoby?
Ona nareszcie dzis urodzi 🙂 piaty dzien wywoluja jej porod 4 razy oksytocyne miala podawana i nie dopiero dzis przybili jej pecherz i bedzie rodzi 🙂 tak ja biedna wymeczyli .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie rozumiem dlaczego. Ja osobiście prosiłam o lewatywę mimo tego, że mnie cały wieczór czyściło to wolałam mieć lewatywę niż w trakcie porodu przeżywać, ze się wymknie. Ja myślę, że to jest indywidualna sprawa każdej dziewczyny. To tak samo jak kobiety nie chcą być nacięte a potem mają pretensję, że popękały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nigdy nie rodziłam, ale nie wyobrażam sobie, żeby mi nie zrobiono lewatywy. Uważam, że to konieczność. Zaznaczyłam to w moim Planie Porodu 🙂
A co do nacięcia, to również zaznaczyłam, że wyrażam zgodę na nacięcie, bo jak mówi moja położna, lepiej dać się naciąć, niż właśnie popękać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jestem w domu z brzuszkiem:P mieli mi załozyc balonik ale doszlismy do wniosku ze nie i ze chce czekac w domu, lekarz stweirdził ze nie ma sensu go wyciagac bo jeszcze troche moge poczekac 😁 moge wracac dzis moge jutro ale lepsze to niz siedzenie w szpitalu bezsensu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W Anglii nie nacinaja i na poczatku bylam tym przerazona, ale sobie poczytalam roznych artykulow i z nich wynika, ze rana szarpana (czyli taka jak powstaje w czasie samoistnego rozerwania) szybciej sie leczy niz rana cieta. W zwiazku z tym uspokoilam sie.
Zamierzalam robic masaze sobie, ale jak wyniklo ze nie wiadomo jak Mala jest ulozona i ze byc moze cesarka mnie czeka to mi sie odechcialo. Poza tym sama bym nie dala rady, teraz mamy od trzech tygodni gosci, wiec z mezem nie mamy tyle spokojnego czasu dla siebie ile by nam bylo potrzebne do takich czynnosci.
Co do lewatywy tutaj rowniez lewatywy sie nie robi. Wychodzi sie z zalozenia, ze po pierwsze organizm sam sie oczyszcza wczesniej, a po drugie jesli sie przydazy cos takiego przy porodzie, to jest to najnormalniejsza czynnosc fizjologiczna niezalezna od rodzacej, wiec niczym obrzydliwym nie jest, ani rzecza ktorej nalezy sie wstydzic.
Ale szczerze mowiac przywiozlam sobie srodek do lewatywy z PL, nie pamietam jak sie nazywa, ale w aptece panie mi daly taki odpowiedni jak dla ciezarnej 🙂
A ja od wczoraj mam tak spuchniete stopy, ze nigdy takich nie mialam. Dodatkowo mnie pieka i swedzi mnie skora, a stac w ogole na nich nie moge, wiec siedze caly dzien na kanapie z podniesionymi do gory nogami, bo co innego mi pozostaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie zamierzam sie przyczyszczac na sile ani nic kombinowac bo i tak nie wiem kiedy zaczne rodzic wiec po co sie truc jakas chemia czy wymyslami. jak mi zrobi lewatywet to lepiej niz miala bym na dziecko narobic hehe
Caly czas bylam opucnieta a wczoraj rano sie budze wyciagam noge i az sie zdziwilam ze taka chuda hehe ale niestety dzis znowu spuchlam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...