Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2013 | Forum o ciąży


Gosia734

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

ja podejrzewam że też bym jeszcze chodziła gdybym nie szła na ten balonik i wtedy przy badaniu pęk mi pęcherz 🙂 my walczymy z kolkami 😞 znaczy już się uspakajają ale maluszek trochę się jeszcze denerwuje 😞 a mnie jeszcze boli ząb jade go zaraz usunąć bo się wścieknę 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny tyle mnie tu nie bylo ze nawet nie bede nadrabiac. gratuluje wszystkim mamusia :* u nas wszystko w miare wporzadku. Malenki super jest 🙂 tylko ze nie najada sie moim mlekiem nwet z obu piersi i za malo na wadze przybiera wiec musimy co drugie karmienie dawac mi modyfikowane 😞 troche mnie to dobilo ta nie wystarczajaca ilosc pokarmu czuje sie troche jakbym zawodzila wlasne dziecko.. i te hormony tak mi buzuja raz sie smieje zaraz placze mam tego dosyc gorzej jak w ciazy. Marcelek daje nam sie nawet wyspac budzi sie tylko gora 3 razy w nocy takze nie jest zle 🙂
A mam pytanie do dziewczyn ktore juz mialy wczesniej cesarke: czy po cc tez trzeba odczekac 6 tyg zeby wspolzyc? bo sie zastanawiam bo juz mi te odchody przesataja wylatywac ,a z moim mamy ogromna ochote na siebie hihi
w ogole musze sie pochwalic spadlo mi juz 13 kg w 2 tyg jestem w szoku 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilko zazdroszcze podejscia 😜 ja poki co tylko na Ksawcia pisiorka mogę patrzeć 🤪 mi np juz w ogole nie leci ale nie wiem jak jest po cesarkach.
dziś pozbyłam się tego zęba 😁 i jest fantastico. a jak u was z pępuszkami?? my od soboty nie mamy
a jesli chodzi o wage 15kg mam mniej czyli 2,5kg mniej niz przed ciążą ciesze sie choć przez te kolki zaczęłam podjadac musze sie pilnować. u mnie tak dużo spadło bo bylam spuchnieta mocno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a u mnie całkiem odwrotnie, mleko leje się ciurkiem, strace majątek na wkładki laktacyjne 😮 w szpitalu dostałam w wyprawce herbatkę Hippa - wypiłam jedną i więcej tego nie zrobie bo cyce jak arbuzy 😁
bolą was jeszcze brodawki? mnie strasznie 🤢 nadal karmię z nakładkami
robiłyście już USG bioderek? bo w szpitalu kazali zrobić w ciągu 2 tyg, a w necie piszą o miesiącu...
pępek trzyma się już ledwo ledwo pewnie do środy odpadnie - i dobrze bo mały dostaje szału jak go czyszcze, ogólnie na przewijaku mu się nie podoba 🙃
u mnie spadło 9kg
zalogowałam się na mamusiach.net
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas też powoli do przodu. Mateuszek w dzień śpi prawie cały czas, trochę gorzej w nocy :-( Ale jakoś daje radę. Niestety tak jak poprzednim razem nie mam pokarmu i karmimy się tylko modyfikowanym. Brzuch nadal męczy i te bolesne skurcze dokuczaja, no ale macica musi się obkurczyć. Ale nie jest źle. Poprzednim razem to my z mężem czekaliśmy ok 2 miesięcy i jak lekarz potwierdził że ok to przeszliśmy do czynów. Normalnie czułam się wtedy jak dziewica.

Dziewczynki trzymam kciuki za to żebyście już szybciutko urodziły.

Dzisiaj mam pierwszą wizytę położonej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny,
mnie też dawno nie było na forum,....
GRATULUJE WSZYSTKIM MAMUSIOM
moja mała Hania od kilku dni jest bardzo niespokojna,i od płaczu sie zanosi,ja nie wiem co robić w takiej sytuacji bardzo panikuję... 😞
ciągle by jadła ( i ciagle je) gdy tylko płacze i słysze ze płacz jest coraz silniejszy daje jej cyca i je sobie.
nie wime czy nie dopadły ją kolki przez to ze za du 😞o je albo przez to ze za bardzo łapczywie je ...kuli nóżki,płacze a uspokaja sie jak sie ja polozy na pleckach i klepie w pupkę ...
nei wiem jak jej pomoc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂
Ja dziś byłąm na zdjęciu szwów i wreszcie dochodzę do siebie 🙂
Mała jest ciągle na piersi jest typowym ssakiem i non stop by chciała miec cyca w buzi,a jak nie ma to płacze nawet chwile nie poleży spokojnie dzis to w ogóle jakiś gorszy dzień miała bo chyba ze 2 godz tylko spała a noce też u nas kiepskie non stop się budzi 😞 tak bym sie chciałą choć ze 3 godziny przespać...
Odpadły waszym maluszkom juz kikuty pępowiny??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój niunius tez sie zanosi to zawsze mu dmuchne w buzke i łapie powietrze. my nie narzekamy poki co pepuszka nie mamy mały coraz grubszy 😜 jutro ostatnia wizyta połoznej przy kapieli juz tez nie płacze tylko bardzo sie denerwuje jak nie moze usnąć albo jest głodny 😜 w nocy budzi sie 2 razy wiec mozna sie wyspac byle bylo tak dalej, załatwilismy juz becikowe ja pikole ile papierow i latania 😮 chrzciny tez mamy juz załatwione na 19 pazdziernika koleczki pomału przechodza bo juz nie kurczy nozek dobre krpelki sa SAB SIMPLEX po 5 kropelek 4 razy dziennie przed jedzeniem i jest ok 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej ewelina miałam to samo przy pierwszej córci. Staraj się uspokajać przed karmieniem albo zaparz sobie meliski. Jeśli mama jest zdenerwowana to dzidzuś również. Ja przechodziłam z córcią kolki i to bardzo mocne bo poddałam sie i nie karmiłam piersią tylko z butelki mała miała 3 miesiące kolki po mimo podawania kropelek Sab simplex i pomimo różnych metod typu suszarka, odkurzacz. Na początek możesz spróbować może akurat u ciebie pomoże.
A i jeszcze jedno najważniejsze czy ssie prawidłowo musi byc cała otoczka w buźce wargi wywinięte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj z tym kamieniem to nie taka łatwa sprawa jakby się wydawało. Ja już chyba wszystkiego próbowałam ale dalej coś nie tak. Najpierw bolało, bo źle przystawialam małego. Potem się okazało że ma ten język do podciecia, ok. Podjęliśmy i co? No było lepiej, ale dalej bolało. Potem pojawiły się zatkane kanaliki i znowu niemiłosierny ból. No ok, dałam radę, przeszło. No ale znowu boli przy kamieniu... Tydzień minął i co tym razem?? No a jakze!! Zapalenie piersi!!! Nosz kuźwa!!! Ile można!??!? No ale, ok dam radę. Dałam. I co?? I teraz znowu boli przy kamieniu!!! Ja się pytam co ja jeszcze źle robię?? Mały łapie cyca jak trzeba, ja podobno trzymam go dobrze. To do cho...y co mam zrobić żeby w końcu przestało boleć?!??!? Już mam dość, chyba się poddam.... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tomasina a przez całe karmienie Cię boli ?
Mnie tylko wygina jak zaczyna ssać, ale to kilka sekund jest i myślę, że poprostu tak musi być i znoszę dzielnie.
Jak np. w połowie karmienia zaczyna mnie boleć to od razu zmieniam pozycję karmienia np. "na spod pachy" i pomaga.
Z Natalką miałam zmasakrowane sutki i się poddałam, ale tym razem nie odpuszczę 😁
No i myślę, że nastawienie jest ważne, bo jak Natalkę miałam karmić to myśl o bólu mnie paraliżowała i jak ją przystawiałam to zastygałam, a wraz ze mną mleko i mała.
Teraz total LUZ ! Boli, to boli - trudno.
Pokarmu mam mało ale i to mnie nie zraża, piję herbaty laktacyjne, kawę z mlekiem, dużo wody. No i dopóki przesypia conajmniej 2h po karmieniu to nie zamierzam karmić go chemią, bo już my w siebie wystarczające ilości tego pakujemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mozecie karmcie bo ja tydzien tylko karmilam i sie poddalam 🥴 ale nie ma tego złego mały sie najada spi duzo w szczegolosci w nocy 😁 po za tym niedlugo chcemy przejsc na mleko krowie lekarz nie poleca koziego i mowi ze mozna dziecku zrobic budyn albo biszkopcik i bedzie najedzony na pewno 😁 chce chowac małego jak mama nas chowała a nie ksiazkowo jak mu nie zaszkodzi niech zobaczy co jest pyszne 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 😉
U nas kikut pępowiny odpadł w 5 dobie 😉
Z karmieniem problemów nie mamy 😉 zero bólu pokarmu wystarcza mały waży już ponad 4 kg.
Borykamy się za to z ropiejącymi oczkami dziś lekarz przepisał nam krople.
Ja goję się pomalutku ale do zdjęcia szwów jeszcze muszę poczekać 🥴
Ciężko jest wszystko ogarnąć przy 2 małych dzieci ale się staramy 😆
Dziś pierwszy raz wyrwałam się sama z domu 🙂 byłam bardzo zaskoczona że mąż przez 2 godziny nie dzwonił. Mój synek już bez cycusia wytrzymuje ok 3 godz a w nocy ma jedna przerwe 4-5 godzinną 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂

Ewka to szybciutko wam odpadł ten kikut ja już doczekać się nie mogę jak małej odpadnie.

U nas z karmieniem też póki co problemów nie ma tylko jak zaczynam karmić to też jak zaczyna ssać boli mnie bardzo ale to trwa zupełnie chwilkę 🙂
Małej zaczęło dziś strasznie furczeć w nosku nie wiem mam nadzieję,że to suche powietrze a nie katar póki co daję jej sól fizjologiczną.
Kiedy wyszłyście pierwszy raz na spacerek bo zastanawiam się kiedy wyjść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Konefka ja tez miałam z pierwszą córcią ropiejące oczka. Idz do dobrego okulisty pokaże ci jak masować kanaliki dużo dzieci ma zatkanych jedni lekarze twierdzą że do roku powinno przejsc ale jesli bedziesz masować to sukces murowany o wiele szybciej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja kuzynka byla na wyrywaniu ząbka miałej bo jej urósł i bolało podczas karmienia. Może to sprawdz

tomasina napisał(a):
Oj z tym kamieniem to nie taka łatwa sprawa jakby się wydawało. Ja już chyba wszystkiego próbowałam ale dalej coś nie tak. Najpierw bolało, bo źle przystawialam małego. Potem się okazało że ma ten język do podciecia, ok. Podjęliśmy i co? No było lepiej, ale dalej bolało. Potem pojawiły się zatkane kanaliki i znowu niemiłosierny ból. No ok, dałam radę, przeszło. No ale znowu boli przy kamieniu... Tydzień minął i co tym razem?? No a jakze!! Zapalenie piersi!!! Nosz kuźwa!!! Ile można!??!? No ale, ok dam radę. Dałam. I co?? I teraz znowu boli przy kamieniu!!! Ja się pytam co ja jeszcze źle robię?? Mały łapie cyca jak trzeba, ja podobno trzymam go dobrze. To do cho...y co mam zrobić żeby w końcu przestało boleć?!??!? Już mam dość, chyba się poddam.... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny
U nas tez ropiejace oczko sie pojawilo w piatek idziemy do lekarza na wazenie to odrazu powiem o oczku a i moj synus caly wysypany na buzi niby to normalne ale mnie niepokoi , ja piersia krmie gora 3 razy w dzien a tak to butla mam bardzo malo pokarmu mimo wszelkich staran i prob 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej.. no u mnie nie wiem co wyszło na KTG.. wiem że malutka miała chyba słabe tetno bo położna stałą ciagle przy mnie i mi ja budziła, kazali mi sie ruszac itd.. prawie godzine bylam podpieta.. Jedna kobitka mowila, ze chyba bede musiala zostac, inna ze nie, po czym lekarz stwierdzil ze jednak wszystko w porzadku. Najdalam sie strachu 😞.

Powiedzcie dziewczyny, jako że termin mija, a mam brzuch nadal wysoko i nic sie nie dzieje.. myslicie ze mam jeszcze szanse ze sie samo zacznie, czy mam sie nastawiac na wywolywanie? 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...